Posledné varovanie

 O tomto čase sa zliezajú v jordánskom Ammáne psychopatickí generáli Spojených štátov amerických, Veľkej Británie, Francúzska, Talianska, NEMECKA (nezabudnime, že Nemka riadi misiu 20 expertov OSN, ktorí dnes zbierali materiál o použití chemických zbraní na predmestí Damasku), Jordánska, Saudskej Arábie, Kataru a Turecka, aby doladili posledné detaily vojenského útoku na Sýriu. Generálny štáb je, pochopiteľne, v Izraeli.

Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin prerušil rokovania o energetike a telefonoval premiérovi Veľkej Británie Davidovi Cameronovi posledné varovanie. Pár hodín predtým sa nechal minister zahraničných vecí Veľkej Británie William Hague počuť, že "exerti OSN na mieste použitia chemických zbraní už nič nenájdu", pretože zlý Assad pozametal a vyvetral. Experti ho ubezpečili, že áno. Uvidíme, ktorý z nich bude mať chuť spáchať samovraždu ako pred desiatimi rokmi inšpektor David Kely, ktorý neráčil nájsť neexistujúce zbrane hromadného ničenia v Iraku.

Je čas zacitovať si v origináli dnešné vyjadrenie predsedu Výboru pre medzinárodné záležitosti ruskej Dumy Alexeja Puškova: "Я считаю, что вероятность военного вмешательства со стороны США и их союзников чрезвычайно высока. Те заявления, которые делаются в последние дни официальными лицами в Вашингтоне, Лондоне и Париже, — это не пропагандистские заявления. Это заявления, которые обозначают ту политику, которая будут проводить эти страны. Суть их состоит в том, что Асада объявили виновным еще до выводов инспекторов ООН. Никакой другой вердикт, кроме обвинительного, Вашингтон, Лондон и Париж не устроит."

No a Rusko vie veľmi dobre, prečo majú ruské vojnové lode v Stredozemnom mori nukleárnu výzbroj. Ustupovať už nie je kam.

Update 19:12

Kým talianski generáli vysedávajú na bojovej porade v Ammáne, ministerstvo zahraničných vecí Talianska vydalo vyhlásenie, že zásah do sýrskych záležitostí bez mandátu OSN je neprípustný. "Rím je proti vojenskému zasahovaniu do sýrskeho konfliktu bez sankcií BR OSN."

Generáli talianskej armády sa môžu okúpať v Mŕtvom mori a pozrieť si miestne pamätihodnosti.

 Pár správ na dokreslenie situácie:

Israel's Peres calls on UN to stop Syria bloodshed (to je ten geront, čo bol včera robiť nátlak na francúzsku administratívu)

Senior Israeli team in Washington as U.S. prepares for possible attack

A povšimnutiahodná šlojmovina: ako zaútočiť na Sýriu bez mandátu BR OSN a tváriť sa, že je "právne" všetko v poriadku

Autor: 
slaven1

To, že sa do svetovej vojny po boku USA hrnie Británia to chapém. Ale prečo aj Francúzsko, alebo také Švédsko (Sweden believes chemical weapons used in Syria attack) - to pochopiť zatial nedokážem.

- poľahčujúca okolnosť pre americké armádne vedenie - gen. Maťovi sa do vojny veľmi nechce.
- nezabúdajme na dnešnú Lavrovou tlačovku
- Chelemendik tiež pridal svoj video komentár
- Čo na situáciu hovorí Čína? Aj niečo povedali alebo nechávaju aj naďalej jednať vo veci Rusko?

Prasiatko
Pokiaľ ide výlučne len o Sýrsku arabskú republiku, môj súkromný názor je plne totožný so Sergejom Lavrovom. Citujem: "vojenská intervence by byla ilegální pod mezinárodními zákony" a dodal, že "válka je špatná i z morálního hlediska." Tak vida, ruské vládnuce elity už dospeli do štádia, že pochopili, že môžu nerušene možno i naveky držať moc v štáte v demokratickej oligarchii, ak obyčajným ľuďom zaistia dôstojnú životnú úroveň - nebudú sa nikdy masovo búriť. Ale čo čert sionský nechcel, Kremeľ stojí pred dilemou...Ako získať podporu verejnosti na zapojenie sa RF do vojny (nie hoc akej, ale proti ZLONATO), čiže s vysokoreálnou odozvou vystaveniu nebezpečenstvu útoku aj vlastnú matičku Rus, keď na Rusko (zatiaľ) neútočí nik? Je či nie je správne zavliecť "svoj" národ a štát do obrovského vojnového požiaru, pre obranu verného Sýrskeho priateľa, alebo nie? A celoživotná dilema pre každého z nás, je či nie je zabíjanie, za účelom vzopretiu sa ZLU správne, či nie? Ak dostaneš facku, má sa nastaviť druhé líce? Je to len rímskokatolícke farizejstvo, aby ľahšie ovládali ľud, a Kristus nikdy nič také nepovedal? Neviem, nevieme...ale bojím sa, že či už sa zlu bude iba ustupovať, alebo sa mu postavíme so zbraňou v ruke, výsledok môže byť skoro rovnaký. Ani neviem čo by ma viac zdesilo, vojna Zlonato + feudálne monarchie Perzského zálivu + Izrael verzus Sýria + Irán...alebo keby sa pridalo aj Rusko, či za rok aj Čína? Osobne som hlboko presvedčený, že USA sú štvrtá ríša, a utvrdilo ma v tom keď poskytli azyl a možnosť života vedeckým elitám a mnohým dôstojníkom SS v štyridsiatych rokoch...a spolu s finančnou mafiou židovského pôvodu..tu máme výsledok = tvár dnešného sveta.
slaven1

rozriešiť problem biblickej koncepcie: keď ti niekto dá facku tak nečakaj a hneď mu ju vráť. Ak násilie ďalej stupňuje tak ho pomocou ostatných zavri do klietky nech vychladne.

Osobne som hlboko presvedčený, že USA sú štvrtá ríša, a utvrdilo ma v tom keď poskytli azyl a možnosť života vedeckým elitám a mnohým dôstojníkom SS v štyridsiatych rokoch...a spolu s finančnou mafiou židovského pôvodu..tu máme výsledok = tvár dnešného sveta.

Skutočne, USA si vo svojej dnešne domácej a zahraničnej polike užívajú výsledky práce "migrantov" 2 sv. vojny.

eN
Na tlačovke sa Lavrov vyjadril, že Rusko sa priamo do vojenských operácií nezapojí: http://www.youtube.com/watch?v=4ll0PYXnKxA Воевать мы ни с кем не собираемся... Každopádne, ženevská rusko-americká konferencia o Sýrii je v háji, a to podľa Lavrova je zmyslom súčasnej hystérie okolo chem. zbraní. Aspoň dodávky zbraní z Ruska do Sýrie prebiehajú podľa dohôd, povedal Assad. Experti OSN po ostreľovaní vymenili auto , navštívili nemocnice a vraj aj vzali vzorky na okraji Damašku. Výsledok ich práce je už niektorým známy niekoľko dní... http://www.unmultimedia.org/radio/russian/archives/146167/
slaven1

Kohl, minister zahraničia z Emeriky poúča svet o morálnych obscénnostiach:

Le Bleu
ze je to v pici, vazeni. Zapadnych "ministrov zahranicnych veci" nakopat do riti. Pri Iraku aspon urobili tu show s "fotkami dokazov", teraz uz iba vyhlasia, ze to nebude porusenie medzinarodneho prava, a ide sa. A propos, co pan diplomat Miroslav Vajcak? Je jedno, ci s utokom suhlasi 90% alebo 9% amikov, dolezite je, co mulatovi nakaze tim akoze poradcov. Podstatni nie su ani britski poslanci, ktori boli ubezpeceni de Cameronom, ze sa bude o Syrii hlasovat. Zabudnite. Ludia nie su doleziti. My sme len bezmocny demos, v mene ktoreho sa to vsetko robi. A Dempseyho donutia alebo vymenia. Najvacsi zlom bola Libya. A rovnake bohorovne reci ako ma Assad mal aj Plukovnik, asi propaganda pre vlastnych a autosugescia, a ako dopadol. Ale ked velka vacsina Syrcanov stoji za prezidentom, to chcu vyzabijat cele obyvatelstvo? Iran asi iba keca, ale Syria ak vypali par kusov na "Svatu zem", tak spanombohom. No a na zaver tohto svojho blabotu (to preto, ze som nasraty!) by som si len tipol, ze Rusko - zas nezasiahne. Ale kto ich moze sudit?
Norman

Ak vypália pár kusov na svatú zem?

Tiež si myslím, že je to nezmysel, aby Sýria v tejto situácii niečo strielala na Palestínu, zvanú Izrael, - ale ak aj čokoľvek - aké spánom bohom? Čo spravia tí xazarskí bastardi, aby sme sa mali báť? Lepšie povedané - čo ešte horšie môžu tí bastardi spôsobiť?

Ja nemyslím, že by ten flak zeme okol TelAvivu bol nejako dôležitý. Ani ma naozaj nezaujíma, či tam nejaká zablúdená raketa neznámeho pôvodu spadne. Mňa zaujímajú tí bastardi, čo sú rozlezení tu v Európe. V Bruseli, v Prahe, v Bratislave, naši politici, biznismeni, susedia... Nie som si istý, či tým nejaký zúfalec potom nerozbije papulu.

Ovšem od Lajčáka, od celej vlády ale aj od všetkých politických strán treba žiadať stanovisko. HNEĎ. Nie až potom, keď talmudisti vymyslia jednotné "poučenie".

Samozrejme, stanovisko - verejné a jednoznačné - by mal dnes dať ktokoľvek, kto chce robiť oficiálnu zmenu v politike. Kde máme naše neparlamentné politické straný? Kde máme naše matice a iné kultúrne spolky?

Aha už viem, starajú sa o buzerantov a o uplakané decká. No, to je politika na úrovni. Tak to ďaleko dosiahnu, tam toho vela vykonajú, ako som písal.

Buide aspoň demonštrácia pred amíckym vyslanectvom pred očami sprostých turistov? Američania UŽ vyhlásili vojnu, Kerry to povedal za Obamu - už TOTO stačí na to, aby mladí muži priši a strhli TEN PLOT.

Ale na to naozaj nemajú gule.

 

 
Le Bleu
Presnejšie - na to nemáme gule. Flak zeme okolo Tel Avivu mám na háku. Ide o tých chudákov v sýrskych mestách a dedinách, ktorí už teraz toho majú viac než dosť. Rozbíjať papule je príliš málo.
Norman

Nebudme prehnane sebakritickí - to vedie k predstave, že sa nič nedá. Sme my na vine? Zasa len my? Reč bola  o tých ktorí by také zhromaždenie boli organizačne schopní zvolať. Tí sa na to asi neodhodlajú. Nemajú gule spraviť naozajstný prúser. Mladí by prišli a prídu - ak ovšem hovoríme o ľuďoch z mimo Bratislavy. A ak si donesú nejaké náradie.... Čo tak napríklad farba na tie vozy, ktoré si za plotom spravili parkovisko v podstate pred národným divadlom? Ak majú gule, majú aj fantáziu?

Takto síce možno budú zhromaždenia - ak naozaj začnú padať bomby nejaké budú - ale zas ako pri gorile - zvolané falošnými prorokmi, bláznami a sviňami.

 

Ale neber to ani v najmenšom ako polemiku s tebou - ja viem, ako to myslíš - ale tým ľuďom v Sýrii už naozaj ani Izraelci nič nezhoršia. Ak NATO vybombarduje sýrske body riadenia a obrany a následne saudské svine obsadia Sýriu - nič nemôže byť horšie, ani zásah Izraela.

Čo sa týka rozbíjania papule naším kakalakom - treba to asi chápať obrazne. Ja nevyzývam na žiadne násilie, zvlášť, ako píšeš, také zbytočné nie. Ale ono im zas až tak vela netreba. Ešte aj diskusií sa boja (v Sme ju zas zrušili - to ma vždy poteší).

 

 
eN
http://www.youtube.com/watch?v=27bRN_0QwlY К сегодняшнему дню полностью завершено формирование мобильно-модульного ракетного комплекса CLUB-K .27.8.2013
Ema

nemali, už dávno by USrael zožral celú Sýriu a spokojne si utieral krvavú tlamu, súc pripravený na ďalšie sústa.

Inú politiku tí USraelsko-britskí násilnícki psychopati robiť nevedia.