Práva vrahov nadovšetko

Systém privedený zo Západu zas ukázal svoj charakter. Ochraňuje najmä zločincov a vrahov, ich obete sú bezcenné - asi sa nemali dať zabiť, sú si sami na vine - to je americké právo silnejšieho, ktorým tie potkany infikovali Európu aj Slovensko.

A teraz priamo text z tlače:

Neprávoplatne odsúdeného dvojnásobného vraha Štefana S. v stredu pustili na slobodu. Sudca ho pustil aj napriek tomu, že muža, ktorého zavraždil, skrýval u seba v igelitovej taške.

Štefan S. bol podľa obžaloby chladnokrvný vrah, ktorý si od svojich obetí požičal peniaze, no vrátiť sa ich nikdy nechystal.

Informovala o tom televízia Markíza. Ako odznelo v médiu, jedného veriteľa zavraždil v jeho dome, telo druhej obete našli policajti v garáži chatky Štefana S. Muž, ktorý si mal za chladnokrvné vraždy dávno odpykávať doživotný trest, je teraz na slobode.

Podľa informácii televízie Markíza pochybili dvaja sudcovia Najvyššieho súdu. Štefana S. odsúdil Špecializovaný trestný súd vlani. Obžalovaný sa odvolal a tak rozsudok putoval v novembri na najvyšší súd. Vo februári si navyše Štefan S. podal žiadosť o prepustenie z väzby.

Sudca najvyššieho súdu vrátil rozsudok späť na špecializovaný súd a hlavne nerozhodol o jeho žiadosti o prepustení. Na špecializovanom súde si to všimli a okamžite žiadosť na prepustenie údajnému vrahovi zamietli.

Štefan S. dal sťažnosť na Najvyšší súd SR. O nej v stredu iný sudca najvyššieho súdu Peter Krajčovič rozhodol tak, že Štefana S. púšťa na slobodu. Dôvodom rozhodnutia je procesné pochybenie, čím došlo k porušeniu dohovoru o ľudských právach.

Najvyšší súd prikázal Špecializovanému trestnému súdu v tejto veci pokračovať. Štefan S. je však od stredy stíhaný na slobode.

Opakujem, Peter Krajčovič: vraj došlo k "porušeniu dohovoru o ľudských právach". Vrahovia urobili taký dohovor, že budú držať spolu a ochraňovať sa.

Neviete, kde tá sviňa z najvyššieho súdu býva?

 

zdroj: Pravda

Prasiatko

Nie, netuším kde sa skrýva Peter K. Ale sudcovia sú už zo dve generácie spodina spoločnosti. (duchovne)

Le Bleu

- tá "sviňa z najvyššieho súdu" tiež možno je nejaký tretí režisér frašky, ale scenár určite nepísal on. (Je to ináč na nervy - "pochybili dvaja sudcovia najvyššieho súdu" "sudca najvyššieho súdu zabudol rozhodnúť o žiadosti o prepustenie" atď. - najvyšší čas na zavedenie nejakého vyvodzovania osobnej zodpovednosti!)
Nehovorím teda, že vykonávateľ, spolupracovník, čiže cudzím slovom kolaborant, nie je bez zodpovednosti, a je na každom, aké dôsledky alebo opatrenia z toho vyvodí, len pripomínam, že na hovno je celý systém. Nemusí taký byť naveky. Nemusí taký byť už čoskoro. Ale sám od seba sa pravdaže nezoberie a nepôjde na smetisko dejín.

Norman

síce extrémistická, hm hm, ale funkčná:
keďže sa nedá potrestať každý zločinec, a nedá sa ani začať s tými najväčšími, treba začať s tými, ktorých možno potrestať.
Sudcovia myslím majú dosť voľnosti vo výklade ZMYSLU ZAKONA, a nemajú sa držať len nejakého najalibistickejšieho formálneho písmenkovania.
Zober si ako príklad vodiča ťažkého nákladiaku. Aj ten nemá vždy možnosť overiť si funkčnosť brzdy na svojom voze, má to robiť technik a organizovať nejaký inžinier a manažer, ale ak si to nejako, hocijako, nepostráži ten vodič, tak on osobne zdochne rozfláknutý na fašírku. Nie ten technik. Nespravodlivé, ale také je riziko toho povolania.
Sudcovia by mali znášať podobné riziko. Akákoľvek spoločenská funkcia bez feedbacku je hnilá.

To ovšem nie je môj nápad - to je logika ľudovej revolučnej spravodlivosti. Aby sa tá banda v talároch raz nečudovala.

Buheh

Je len niekoľko málo principiálnych tém, ostatné sú všetko len dôsledky. Treba si uvedomiť, že tento systém stojí a padá na niekoľkých málo pilieroch, na niekoľkých málo kategóriách zmrdov.
O presstitútkach bola už veľakrát reč, o našich "volených zástupcoch" taktiež, ale menej sa hovorí o kaste právnikov. Teda myslím tým aj advokátov, exekútorov, sudcov a všeobecne celú tú svoloč, ktorá vytvára tzv. "právny štát", čiže tyraniu vyje... ehm, prepáčte, chcel som napísať vylobovaných zákonov, ktorých výklad zabezpečujú tí, ktorí majú peniaze a moc. Aj táto časť spoločenského života je dôkladne zazmrdovaná, skurvená a skorumpovaná, a tým prispieva k chodu celej mašinérie, ktorá by bez tohto ozubeného kolieska nemohla fungovať.

nové