Prečo ľavica vyhrala kultúrnu vojnu
Mám tu pre vás nové video. Tentokrát nadväzujúce na moju diskusiu s Normanom pod videom o Marion Márechal - Le Pen, v ktorom som spomenul pojem "alternatívna ľavica". Známy youtuber Black pigeon dokonale zapadá do tohto ideologického konceptu, tak ho sem hádžem ako najlepší príklad. Jeho videá sú veľmi informatívne, argumentačne presvedčivé, výrazne racionalistické, poctivo odzrojované a relatívne umiernené (myslím z pohľadu radikálnej pravice. Pre ľavičiarov je to len ďalší Hitler :-)), pričom cielia najmä na strednú vrstvu (ktorá zvykne byť ideologicky liberálnejšia), ale i študentov, racionalistov, skeptikov a obdobné typy, ktoré majú radi "fakty a argumenty". Myslím, že Black pigeon v mnohom ukazuje, ako by sa to malo robiť. Video samozrejme mapuje situáciu v Spojených štátoch, kde došlo k syntéze toho najúpadkovejšieho z liberalizmu a marxizmu. Vznikla tak ideológia, ktorá zvykne mať rôzne pomenovania. V USA tomu hovoria "social justice", v Nemecku "gutmenschentum", u nás a v Čechách to označujeme ako"pravdoláska, "slniečkárstvo" alebo "eurohujerstvo". Názvy však nie sú tak podstatné, ako skutočnosť, že sa tejto zvrhlej ideológii podarilo ovládnuť na Západe mediálny a akademický sektor a kompletne paralyzovať spoločnosť. Spojené štáty sú dnes krajinou, ktorá sa pomaly rozpadá, jej životná úroveň klesá, spoločnosť sa viac a viac polarizuje a radikalizuje a je len pár krokov od občianskej vojny. Video možno brať i ako výstrahu predtým, kam môže viesť politika extrémnej ľavice, či inak povedané, politika židoglobalizmu. Zároveň ponúka podnet na diskusiu na rozmanité témy - od potratov až po otázku environmentalizmu, práv zvierat či vegeteriánstva/vegánstva.
Hej, video podporuje to, čo sme tu už povedali - že jestvujú umelé témy, ktorými sa populácia zahlcuje. Ale aj to video sa nimi samo dosť zahlcuje.
Ale chcem len niečo k tomu názvu:
Podľa mňa žiadna "ľavica" nebvyhrala "kultúrnu vojnu". V USA sa už sto rokov nič zvláštne nestalo, stále je to tam rovnako a dôvod, prečo sa niekomu zdá nejaká zmena, je len zmena slovníka. Nik nič nevyhral, len si vládnuca vrstva osvojila iný slovník. A aj to nebolo pod nejakým tlakom či výsledok nejakej dilemy - bol to ten najzákladnejší spôsob ich reptiloidnej existencie - prispôsobovanie sa povrchnej móde a prostrediu.
Považujem za omyl to, čo sa spomína všeobecne, o výhre "neocons" v 90.tych rokoch a podobne. Tak, ako je hranie sa na demokratov a republikánov len detinská fraška, tak aj víťazstvo neocons nebola žiadna zmena. Jediný fakt je to, že sionisti majú málo šábesgojov a tak vo vrcholných funkciách sa už začali priamo vyskytovať Židia. Proste začali strácať krytie, masku a tým konieckoncov aj slušné spôsoby. To jediné sa stalo, nič iné.
Kultúra je v USA prinajmenej od roku 1945 tá istá. Melting pot znamená zglajchšaltovanie. Občas sa síce zjavia cudzie elementy, ako napríklad hnutie hipies v 60-tych rokoch, ale to je rýchlo rozložené, skomercionalizované, nepoučiteľní sú zabití alebo vyhnaní, zvyšok nepríjemného diskurzu je prevzatý a narába s ním vládnuca mafia.
Žiadna kultúrna vojna nebola, anglosionisti vyhrali vojnu bombardovaním a atómovými zbraňami, všetko ostatné je divadlo.
To len tak pre istotu, aby náhodou nejaký čitateľ nenadobudol dojem, že kultúrna vojna sa dá vyhrať späť, ak sa nejak zvolí lepší naratív či čo. Nie, nedá, odpoveď na otázku v názve je: kultúrnu vojnu vyhrá vždy ten, kto má v ruke samopal (kto neverí, môže si to vyskúšať)
Ale hlavne: to všetlo sú zas čisto americké problémy. Je to ako o problémoch pubertiakov. Mám sa učesať s ofinou naľavo, alebo napravo?
No, musím trochu oponovať. Za prvé, mnohé z tých "umelých" tém ľudí zaujímajú - na čom sme sa zhodli - a ani ja nie som nejaká výnimka. Podľa mňa každý trochu vzdelanejší človek bude mať nejaký postoj alebo názor na témy typu: ako by sa mali riešiť potraty, ako pristupovať k životnému prostrediu, akú podobu by malo mať zdravotné poistenie, či by malo dôjsť k odluke cirkvi od štátu, atď, atp. Ja si naozaj nemyslím, že by sa portály ako Nadhľad museli automaticky vyhýbať i "banálnejším" témám a stále riešiť len veľké veci (preto som párkrát preložil pre prop i články na takéto podružnejšie otázky). A ak chceš vybudovať nejaké seriózne politické hnutie, tak je jasné, že sa budeš musieť venovať takým otázkam, ktoré ľudí zaujímajú. Dnes sa napr. všade prepiera korupcia. Ja si tiež myslím, že ide o odvádzanie pozornosti od skutočne dôležitých vecí, ale ak by som budoval politickú stranu, tak by som určite chcel prísť i s" anti-korupčným balíkom", ktorému by sa venovala náležitá pozornosť. Ľudia to proste chcú riešiť, takže ten spomínaný "pozitívny naratív", na ktorý video upozorňuje, je dobrá myšlienka, s ktorou sa stotožňujem.
A pokiaľ ide o USA, tak opäť nesúhlasím. USA boli do 60-tych rokov spoločensky veľmi konzervatívna krajina (dokonca v istých aspektoch i prúdernejšia ako Európa). Snáď nemusím do detailov vypisovať ako to tam vyzeralo. 50-te roky v USA možno prezentovať ako akýsi ideál:
Nízka krimininalita, vysoká životná úroveň, silná stredná vrstva, Baby Boom, ženy v domácnosti, negríci pekne separovaní, homosexualita je tabu, v sobotu rodinný piknik, v nedeľu kostol a navyše i móda bola skvelá (osobne zbožňujem tento elegantný a konzervatívny štýl ala Jackie Kennedyová :-)).
Samozrejme, že išlo o liberálnu krajinu - v podstate už od 18.storočia - ale klasický liberalizmus stále nie je to isté, čo neomarxizmus. Hej, majú rovnaké korene, ale nemožeš to stotožňovať. A ani Američania, ani Briti, ani zvyšok Spojencov nebojovali v 2.sv. vojne za to, aby ich na ulici naháňali negri s mačetami, aby ich dcéry natáčali fetišitické porno a chodili sa mlátiť s chlapmi, pretože chcú zozbierať "100 nacistických skalpov" a ich synovia si urezávali genitálie, pretože chcú byť genderfluidnými marťanmi. O tomto bola tá kultúrna revolúcia - o radikálnom prevrátení tých úplne najzákladneších hodnôt, ktoré dlho ani liberálne režimy nedokázali spochybňovať a radikálnej zmene jazyka a diskurzu.
A táto neomarxistická revolúcia dosiahla v USA svoj vrchol v skutočnosti relatívne nedávno - za Obamovej administratívy, kedy došlo k najvýraznejšej konvergencii liberalizmu a marxizmu - to znamená, že prudko sa znížil počet "tradičných" liberálov či libertariánov (a zároveň i ortodoxných komunistov je čoraz menej), došlo tu k výraznému premiešaniu s marxizmom a politické tažisko v USA a vlastne i v celom západnom svete sa presmerovalo na spomenutý konglomerát, ktorý sa v USA zvykne nazývať "social justice". No a táto "social justice" zmobilizovala vrstvy totálne sfanatizovaných degenerátov neschopných racionálnej diskusie. USA dnes slúžia ako varovanie pred tým, čo sa plánuje zaviesť i tu na Slovensku - viď taký Denník N, ktorý jasne kopíruje tento americký "social justice" štýl (preto tieto americké videá majú zmysel).
A nie, táto kultúrna vojna nebola na Západe vyhratá za pomoci samopalu. Za pomoci samopalu bola kultúrna revolúcia zavedená, resp. sa zavádzala v Rusku (ale Stalin ju nakoniec zatrhol a otočil kurz konzervatívnym smerom), ale na Západe sa odskúšala odlišná stratégia, ktorá sa ukázala byť úspešnejšou. Židia totiž po 2.sv. vojne definitívne pochopili, že pre presadenie ich zvrátených ideí je omnoho ideálnejšia mäkká "liberálna demokracia", ktorú nakoniec uprednostnili pred komunistickým totalitarizmom (ktorý bol zo začiatku medzi Židmi preferovaným spôsobom na zaistenie ich etnických záujmov). A rovnako ako bola táto revolúcia zavedená, tak musí byť i zvrátená, t.j. skrz zmenu kultúry z "ľavicovej" na "pravicovú".
No veď to je logické a samozrejmé, že nesúhlasíš s tým, v čom ja s tebou nesúhlasím - v tej "kultúrnej vojne".
Všeobecne tu opakuješ popis, aký ideológia šíri o sebe - ale kto by tomu veril? Zlo je v tom, že ak sa budú hladať nejaké dôvody v 90tych rokoch, či neskôr, nájdu sa len nepodstatnosti, nie skutočné príčiny. Okrem toho - kto videl v tom období nejaký ideologický boj? Žiaden nebol, bolo tu len jednoducho dozrievanie či lepšie povedané postupné hnitie.
Jasné, že v 2. sv. vojne nebojovali Američania za negrov a buzerantov, ale nebojovali ani za to, aby robili sionistom otrokov. No, tí vojaci vlastne vôbec nevedelii, za čo skutočne bojujú. Tak ako dnes tí mladí nevedia, čo vlastne robia, tak v roku 1940 nevedeli, prečo vlastne zabíjajú. Takže k nejakej prudkej zmene nedošlo "nedávno, za Obamu", ale už dávno - a vlastne máme v poslednom období my skôr šťastie, že nás Američania nezabíjajú reálne, a ani v Európe nepodnietili priamo vojnu, ale len sa snažia zničť Európu rasovo a ekonomicky (výnimka je napríklad tá Juhoslávia).
To je všeobecne známe a nepochybné, že politická moc na Zápede je robená cez peniaze, masmédia a ideológiu, teda ináč, ako v socialistickej variante, ale to na veci nič nemení, že na Západe celý čas patrí moc tým istým štruktúram, že sa neviedol nijaký skutočný boj a ani nedošlo ku žiadnej podstatnej zmene. Je to stále ten istý kapitalizmus, ten istý, o ktorom sme si kedysi robili ilúzie, ale on nikdy nebol iný, už vtedy bol takýto, nebola žiadna "nedávna kultúrna vojna".