Prečo ľudia volili a budú voliť zelených

Bol tu názor, že ľudia nie sú zbabelí, len nevedia ako a čo. Ja s ním nesúhlasím.

Bola tu spomenutá dilema, či jednoduchý hlúpy človek na správnej strane je lepší, ako rafinovany hajzel na nesprávnaj strane. Hm, ťažká otázka. Ale odpoveď je aj na tomto videu. Zároveň je to odpoveď oficiálnym ideológom na otázku: "prečo?" (mimochodom, muž na videu sa tiež pýta "prečo?" a tiež nechápe, prečo ľudia volia tak, ako volia - to jsou paradoxy).

Autor: 
téma: 
Buheh
Musím sa ozvať. Trochu si pozmenil, čo som napísal o tej dileme. Ešte raz prikladám predmetný odstavec:   ...predstav si hlupáka, ktorý je náhodou na správnej strane barikády, zhodou okolností hlása správny názor, i keď je ten človek inak vnútorne a celkovo úplne pomýlený. A ako opak: človek múdry, morálny a sebaspytujúci, hlboko myšlienkovo konzistentný, ktorý však iba v konkrétnom prípade má vo výpočtoch nejakú chybu a prehodil znamienko plus za mínus. Koho z nich by si si zvolil, komu z nich by si dal do ruky moc? Teda významovo je to dosť rozdielne.  
Norman
Veď ja za prvé netvrdím, že ta dilema je presne to, čo si ty napísal - je to to, ako som to ja už vtedy interpretoval, dilema, ktorú som spomínal ja. Ale je to až taký rozdiel? Myslíš si, že človek, ktorý má v záklydných otázkach, chápem to v otázkah hodnotových  "chybu", môže byť morálny, teda nie je hajzel? Za druhé som rád, že si sa po vobách v Bystrici prišiel aj ty pozreť, prečo ľudia volia a budú voliť Zelených. Týchto Zelených.
Buheh
tam je podstatný, ale veď to netreba už ďalej dovysvetľovávať. Čo je napísané, to je napísané, každý si na to môže urobiť svoj názor. Človek, ktorý sa v niečom mýli, ešte nemusí byť hajzel. Nehovoril som o žiadnych morálnych hodnotách. Hovoríme o politickom názore. Som presvedčený, že medzi voličmi každej jednej z veľkých strán je veľa čestných a inteligentných ľudí. Veď takmer v každej jednej slovenskej rodine dochádza k hádkam o politike. Ľudia skrátka majú rôzne názory, a teda sa dá predpokladať, že časť z nich sa v niektorých veciach mýli. A pokiaľ ide o týchto "zelených" (hoci naše demokratické, slobodné a pluralitné médiá ich maľujú zásadne na hnedo alebo čierno), mám týchto výsledkov úprimnú radosť. Ešte teraz mám od rána stoporené prostredníky na oboch rukách, až sa mi zle píše na klávesnici, a to už bude pomaly obed. Máš azda dôvod si myslieť, že zmýšľam inakšie?
Norman
Veď toto je klasický písomný prejav, neustále nie je jasné, čo pisateľ myslel. Vtedy som jasne napísal, že mi narýclo nie je jasné, na čo narážaš, i keď teraz možno viac. Ja som pod videjkom neutočil na teba, ani som ťa nespomenul - ja sa komentármi nechávam všeobecne inšpirovť. Takisto v tomto poslednom komentári nič nohovorím ani najmnej o tvojom postoji, ale o tom, že to videjko aj s textom je tam od 11.11 -- tak ma prekvapilo, že až teraz naň reaguješ. No veď preto tie videa mením už len občas, aj tak ich asi skoro nik nepozerá - ale ani to si neber osobne, to má rôzne dôvody.
Buheh
ja som si tento text aj s videjkom všimol až teraz. Keď prídem na stránku, vždy mi pohľad padne na prostredný a potom na ľavý stĺpec. Potom si všimnem posledné príspevky a to miesto vpravo pod nimi akosi vždy prehliadam.