Preferencie politických hnutí

Prieskumy volebných preferencií znova a znova dokazujú, že zmeniť zmýšlanie ľudí v základnej orientáciách je ťažko. Napriek turbulentným posledným rokom, napriek mnohým veciam, sú preferencie strán takéto: 

Smer a Hlas  spolu približne 30%

SaS, Olano a Progres spolu približne 30%.

Potom ešte dve strany

Sme rodina 7,2%

Republika 5,4%

 

Je teda vidno, že za týchto pomerov vládu uzavrie ten, čo pritiahne Sme rodinu, alebo Republikánov. Čiže pomery sú v podstate rovnaké, ako pri voľbách vo februári 2020. Aj keď budeme skeptickí voči prieskumom verejnej mienky, toto je naozaj pre Slovákov smutná správa, zároveň hanba (Slováci sú masochistický národ a radi sa "hanbia") a navyše je to obžaloba samotného slovenského národa (jeho veľkej časti).

 

Nemyslím, že by sa tieto pomery udržali až do voľieb. Voľby nebudú zajtra, ale zajtra budú nové problémy a ďalší úpadok, takže ľudia by mali pochopiť. Dobre platení drábi v mestách, úradníci aj "podnikatelia" sú dnes mnohí ešte dobre naložení v peniazoch - a tie bránia zdravému rozumu - ale čo bude zajtra, to vie iba boh, že. Takže ...  inšalláh :).

 

 

 

 

 
Roland Edvardsen

Je to tak - tie preferencie sú +- na rovnakej vlne. Tam už ide len o to ako sa strany zorganizujú, resp. spoja, aby neutiekli nejaké percentá a potom kto koho presvedčí do koalície. A zas bude pred voľbami nejaká tá mediálna masáž, vytiahne sa nejaké špina, možno sa zase budú premietať aj nejaké filmy (Vox politico raz robilo prieskum okolo vplyvu filmu Sviňa pred voľbami. Voliči Olajna najčastejšie uvádzali, že ich tento film ovplyvnil v ich voľbe). Ja tomuto národu už neverím, potom čo predviedol pri Čapute a Matovičovi sa to naozaj nedá.

Norman

tento národ nie je výnimka, ostatné sú podobné. A je politicky len v plienkach. Na slobodu si musí zvykať, musí zahodiť svoju dekadentnú "kultúru" typu "Kubo", "Ťapákovci", čechoslovakistické sračky a socialistický debilizmus a liberálnú pubertu - a vrátiť sa ku koreňom, ku svojmu reálnemu jadru.
Voľbami sa moc v spoločnosti aj tak nikdy naozaj nezíska.

nové