Prípad je uzavretý

Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin dnes povedal, že prípad smrti audítora investičného fondu Hermitage Capital Sergeja Magnitského je uzavretý. "Vyšetrovatelia nezistili žiadny zlý úmysel ani nedbalosť. Stala sa tragédia. Vari v amerických väzniciach nikto nezomiera? Nedošlo k žiadnemu mučeniu, ako tvrdili (Američania), ani k ničomu inému, čo by si vyžadovalo trestnoprávnu dohru. Prípad je uzavretý." Naďalej však zostáva otvorený prípad Williama Browdera, šéfa investičného fondu Hermitage Capital, pre ktorého Magnitskij pracoval. "Naše vyšetrovacie orgány sa domnievajú, že počas jeho pôsobenia v Rusku sa nezákonne obohacoval," povedal Putin.

Účtovník Sergej Magnitskij bol jedným z dôležitých kriminálnych "bielych golierov". Tí využívali dobrú znalosť ruského prostredia a pre svojich západných pasákov zabezpečovali tučnú korisť. Magnitskij bol nasadený na zvlášť dôležitú kriminálnu transakciu - krádež akcií Gazpromu, ktorá mala zmeniť vlastnícky pomer a dostať tohto energetického giganta do rúk Browderovho fondu Hermitage Capital. Akcia mala - podobne ako prípad Jukosu - pre zosnovateľov lúpeže ruského nerastného bohatstva neočakávanú dohru. Magnitskij bol za svoje kriminálne aktivity zatknutý, a razom sa stal na Západe obdobnou ikonou boja proti ruskému zlu ako Chodorkovskij. Glorifikuje ho nielen americký Magnitského zoznam, ktorý v zlosti zo straty dôležitého človeka pri okrádaní Ruska obviňuje konkrétnych ľudí z Magnitského smrti, ale hlavne neustávajúce mediálne vrešťanie, v ktorom podkarpatské trúby Jerichove dokážu v rauši svojej hrubosrstej propagandy bezostyšne klamať a vymyslieť si aj súdnu nekrofíliu v Rusku. Ide, samozrejme, o súd s kriminálnikom Browderom, ktorý je v smetiarskom slinte spomenutý len tak ledabolo. V rámci mediálnej manipulácie bezcharakterní debilkovia v redakciách slovenských plátkov, ochotní napísať pre pár vindier na vyžitie čokoľvek, účtovníka Magnitského tvrdošijne nazývajú právnikom.

O Magnitského zozname Putin povedal, že je ukážkou imperiálneho chovania Ameriky v zahraničnej politike. "USA boli prinútené zrušiť dodatok Jacksona-Vanika*. Bola to príležitosť zabudnúť na časy studenej vojny a pokročiť ďalej. Lenže nie! Bolo treba vytiahnuť ďalší protiruský zákon. Prečo? Jednoducho, Amerika chce nadúvať žiabre. Ukázať, aká je ostrá. Toto je imperiálne chovanie na medzinárodnej scéne."

Pripomeňme si, že po návšteve amerického Kongresu minister zahraničných vecí Sergej Lavrov frustrovane konštatoval, že Kongres je prelezený zombíkmi žijúcimi v časoch studenej vojny. Nie je to celkom tak. Počas studenej vojny nebolo možné sťahovať Rusko z kože. Zombies v Kongrese teraz považujú Rusko za korisť a s podporou západných korporátnych presstitútok sa nepríčetne vrhajú na každého, kto Rusko bráni.

 

(* Dodatok Jacskona-Vanika z roku 1974 neumožňoval normálne obchodné vzťahy USA s Ruskom. Zrušený bol až v roku 2012, keď po vstupe Ruska do WTO hrozilo, že dodatok poškodí samotné USA.)

Autor: 
Ema

v Podkarpatí - ktorá je až tak vulgárna a blbá, že má presne opačné účinky - nám ako na zavolanie poskytol ďalší dôkaz zbožšťovania kriminálneho účtovníčka Magnitského.

Človek vykukne z okna - a tam, bľjaď, samý ruský špión.

Kapitolka o Magnitskom:

Prípad Sergeja Magnitského rozpútal diplomatickú vojnu medzi USA a Ruskom, ktorá vyvrcholila zastavením adopcií ruských detí do Ameriky.

Ukázala FSB (Federálnu bezpečnostnú službu) ako organizáciu, ktorá neváha zničiť život nevinnému človeku, ktorý sa snažil poukázať na jej praktiky.

Magnitskij odhalil podvod za vyše 230 miliónov dolárov. Mala sa ho dopustiť zločinecká skupina pod vedením FSB.

Namiesto vyšetrovania podvodu Magnitského obvinili, zatkli a neskôr vo väzení umučili na smrť. Zomrel ako 37-ročný.

Spojené štáty preto zostavili takzvaný Magnitského zoznam s ľuďmi, ktorí sa podieľali na jeho zlikvidovaní. Teraz prebieha snaha, aby sa k Američanom pripojila aj Európska únia.

Tóda segiňátko sa tak snažil, aj na body text rozsekal presne podľa príručky moderného žurnalistu "Ako robiť účinnú propagandu" - a nič.

 

Dobrá zábava je aj rozhovor s Edwardom Lucasom. Nemal by však Tóda zdôrazňovať, že henten ujo neschopný vnímať a vyhodnocovať realitu pracuje pre The Economist, lebo razom má ten plátok u zvyšku slovenskej populácie, ktorá ešte stále považuje slovo ekonóm (a tobôž anglický economist) za niečo lepšie ako je synonymum kreténa, po prestíži.

Hľa, citát:

Prečo je Rusko také posadnuté Západom, ktorý ho už nepovažuje za nepriateľa, ale skôr za partnera?

To je správna otázka, je to úplne asymetrické. My sa vôbec nestaráme o Rusov, zato Putin sa Západom zaoberá celý čas. Odhaľovaním ruských špiónov trávime veľmi malý čas, pretože sa sústreďujeme na al-Káidu, Irán....

Muhehehe.

Pre Lucasa s jeho plochým mentálnym profilom je poľahčujúcou okolnosťou, že tata Lucas sa tak vášnivo zaoberali Gödelovymi vetami o neúplnosti, že zabudli v synovom mozgu aktivovať a rozvíjať podprogramy prijímania a vyhodnocovania spätnej väzby. To bude aj dôvod, prečo Lucas junior vyštudoval ausgerechnet ekonómiu. K tomuto postihnutému jedincovi majú afinitu jemu podobní, a tak nečudo, že srandovným smetiarskym rozhovorom prispel k infantilnej komediálnosti súčasnej doby práve kokôtik Mireček.

slaven1

Ďakujeme SME (a jemu podobným médiám) za aktívnu účasť na vývoji slovenského jazyka. Vďaka nim totiž vieme, že "údajne" je aj spojka. Údajne je spojka, ktorou sa spája polopravda a pololož.

PResstitútka napíše A - Čo presne ruský špión v prestrojení diplomata na Slovensku robil, diplomacia ani SIS nikdy nezverejnili. Britský magazín Jane´s Intelligence Digest, z ktorého citovala Národná obroda, vtedy napísal, že išlo o zástupcu riaditeľa Ruského centra pre vedu a kultúru. Prvý tajomník na ruskom veľvyslanectve Viktor Parminskij mal údajne (asi, idú také chýry, šíria sa klebety,...) verbovať Slovákov na ministerstve obrany.

PResstitútka nenápíše B - otvorene neuvedie zdroj týchto "údajov", iba navodí dojem.

Ema

"Robí mi starosti, keď niekto hovorí, že nikdy nechytili ruského špióna. Buď ho nehľadali, alebo ho nechali robiť špionáž."

Ujko parafrázuje Stalina z čias najhorších bolševických čistiek a Tóda sa ide pomočiť od blaha ako šteňa.