Prípad smrti Jozefa Chovanca. Nacistický pozdrav?

V médiach teraz prebieha škandál okolo smrti Jozefa Chovanca v Belgicku.

Jozef Chovanec bol podnikateľ, ktorý sprostredkovával pracocvné sily zo Slovenska pre Belgicko. V roku 2018 mal konflikt na letisku, údajné začal akosi nábožensky blúzniť a dostal sa do rúk polície. V cele zadržania zomrel - na infarkt. Údajne nemal v krvi alkohol ani iné drogy.

Už to je škandál - smrť v cele zadržania, to nie je len pár faciek - ale o podobných záležitosti sa naše média, ani tzv. alternatívne, nestarajú. Nestarala sa ani vláda, nik.

Oživilo sa to až teraz, keď belgické noviny uverejnili video z cely zadržania. Nebohému Chovancovi tam policajt sedel na hrudníku 16 minút, čo silne pripomína prípad z USA, keď po plicajnom zákroku zahynul černoch Floyd a rozpútali sa rozsiahle BLM nepokoje. Ten mal ale Covid-19 a bol zdrogovaný.

Je to ďalšia ukážka, ako ľudia z Východu majú slabé postavenie, pretože ich vlastná republika o nich často nestojí. A keď sa stane zločin, republika nielen že nič nevybojuje, ale zväčša sa ani o svojich občanov a ich práva ani nestará. veď to by bol azda aj nacionalizmus, že, a toho sa všetci úradníci boja. A to sa týka nielen Slovenska, ale aj Česka, Poľska a Maďarska, si dovolím tvrdiť.

Teraz sa teda prípad Chovanec dostal do médií. Hneď sa ale prejavila nesrióznosť a snaha urobiť zo všetkého ešte väčší škandál než je. Belgické noviny zverejnili aj úsek z videa, o ktorom tvrdia, že belgická policajtka tam hajluje - zdraví nacistickým pozdravom. Toto tvrdenie prebrali aj ostatné média, vrátane našich, aj Hlavné správy.

Je to totálny nezmysel, ktorý nemá racio. Prečo by pre boha policajtka hajlovala? Antifašisti - uvedomte si už konečne, že vám preskakuje. Dotyčná evidentne dvíha v lavej ruke nejaký štítok, niečo chce ukázať niekomu vľavo a  aby vzbudila jeho pozornosť, zdvihla aj pravicu. Toto označiť za hajlovanie môže iba buď Belgičan, prokurátor Honz, alebo inak postihnutý jedinec. 

Čo je ale horšie, týmto "hajlovaním" prehlušili belgické noviny celý prípad úmrtia a škodia samotnej veci vyšetrovania. 

  

https://euractiv.sk/section/spolocnost/news/video-ukazuje-ze-slovak-v-belgicku-zomrel-po-brutalnom-policajnom-zakroku/

 
Roland Edvardsen

Myslím, že je veľmi nevhodné tento prípad porovnávať s tým sfetovaným čiernym kriminálnikom (ktorý mal vo svojom bohatom trestnom registri napr. aj ozbrojenú lúpež, pri ktorej ohrozoval tehotnú ženu pištolou). Tam policajti naopak ukázali neuveriteľnú trpezlivosť: https://www.youtube.com/watch?v=YPSwqp5fdIw&feature=emb_title Afroamerikán nezomrel na udusenie, ale na zástavu srdca. Zomrel, lebo bol nafetovaný, mal srdečnú chorobu, spáchal zločin a opakovane odmietol spolupracovať s políciou. Proste sled dôvodov, za ktoré si mohol sám. Policajtov treba oslobodiť. Ale mnohí hentí slniečkoví alternatívci budú radi rozprávať aj o rasizme v Amerike, o tom ako tam "bijú" chudákov černochov. Škoda slov.

afinabul

Vždy som nenávidel Nemcov a ich koníkov
O dvadsť rokov sa ich bude klanať k čiernemu "meteoru" viac
Ja mám rád brezu a už očkujem deti, chceme, aby breza rástla.
Prave som vymyslel: #brezarastie

Norman

fakt niekoho neustále nenávidíte.
A čo ti také zlé ti Nemci urobili? Si proste naozaj typický produkt židovskej propagandy.

afinabul

Ak pvieš, že nie, si proste naozaj typický produkt židovskej propagandy.

Roland Edvardsen

Afinbul, ty naozaj potrebuješ odbornú pomoc. A to ti teraz nepíšem len tak, aby si sa urazil. Ty ju naozaj reálne potrebuješ. Týmito statusmi si veľmi ubližuješ. Je očividné, že to nemáš pod kontrolou. A naozaj, hlavne sa potrebuješ zbaviť tej tvojej kresťanskej nenávisti. To ťa raz celkom zničí.

Norman

žiaľ, viac mu nemôžeme pomôcť, ako čo sme doteraz pre neho spravili. Týmto končíme túto fázu ohľaduplnosti a podpory všetkých možných exotov. Taká podpora je na škodu nás všetkých ostatných.

Roland Edvardsen

Niekto mu to už potreboval napísať takto priamo. Jeho príspevky sú "divné". Toto nie sú príspevky normálneho, mozgovo zdravo fungujúceho jedinca. On má nejaký problém. Či je to "obyčajné" pitie alebo osobnostná porucha, nejaká mánia, či kombinácie rôzneho, je na špekuláciu. Ale to, že tu nie je niečo s kostolným poriadkom dobre vidieť.

Norman

Vzniklo to ako určitá prirodzená podpora nezávislých webov, teda aj jeho. V tej dobe to malo svoju logiku. Ale buď sa kondícia u týchto ľudí vplyvom vonkajšej situácie časom zhoršuje, alebo sa len časom viac prejavuje. Každopádne je seriózne prejavom nestability, ktorú my nebudeme riešiť. Pacientov sme už zažili aj tu, to je web, nič neobvyklé. Naozaj to nie je náš problém.

afinabul

JJ,
Slovania potrebujú odborný dozor, vakcináciu a novú populačnú politiku.

afinabul

je dostatočne históriou zaznamenaná, ako aj židovská, ale daj niečo ... o Slovanoch ako si kradly halušky.

Ľubov

Afinabul,nie je to také jednoznačné. Je skoro ráno,nechce sa mi hľadať papiere,ktorý panovník sa rozhodol pozvať prvých nemeckých "migrantov " k nám,predovšetkým mala ich technická zručnosť pomôcť objavovať žily zlata a striebra. Tam,kde sa niečo ťažilo,kde boli bane,bola na začiatku nemecká kolonizácia. Spolu s valachmi zo Sedmohradska,ktorí nám priniesli bryndzu,sú to jediné príklady,keď nám cudzí niečo doniesli,nie iba brali.Je to naozaj tak,ver mi.Pozri sa na architektúru,nárečie,mená,jedlá a neviem čo ešte na Spišskej a Karpatskej trase,ako prichádzali. Netreba ich nenávidieť,nechali tu kus svojej duše.To,čo z nich ostalo je bolestivé.

Aj ja mám v sebe kvapku ich krvi.-). Už dáávno sú preč, a predsa presne viem,kedy rozmýšľam trocha tak nejako inak.-).

Náhodný okoloidúci

Saských osadníkov sem pozval Belo IV. po mongolskom (tatárskom) vpáde. Aj v Transylvánii (súčasné Rumunsko na sever od Karpát) ich bolo veľa a založili veľa miest.

Ľubov

Dik za upresnenie,Ty ma vies stale prekvapit, Okoloiduci ,-).(svojim zaberom)
Ovela neskorsie,uz sa vtedy nevolali Sasi,v Juznej Amerike zalozili prosperitu miest ako Sao Paulo.To je ten brazilsky paradox.cim ides viac na juh,tym viac belochov a tym viac to vidno.

Moj nazor sa nezmenil v tom,ze renesancia v Europe je mozna iba spolupracou Nemcov s Rusmi. Niekto z tej predstavy dostava triasku.

slaven1

- kolektívna vina je hlúposť, výplod chorej mysle. Nemci sú dôležitá súčasť Európy, keď ich "rozoberú", dostane sa aj nám. Nič, ale musíme ich ochraňovať aj my.
- brezička, ktorá si to tiež uvedomuje, nestačí
- ďalej, netreba hneď strielať po niekom, kto má opačný názor
- k článku nad týmto komentom: V Belgicku polícia popravila Slováka otrokára majiteľa pracovnej agentúry. Je to čudné, veď predsta bol pre Belgicko užitočný, dodával krajine "ludské zdroje".
- smrť Chovanca treba vyšetriť, vinníkov potrestať (ak nie zabásnuť tak aspoň vyhodiť od polície)
- dnes bol pekný letný deň, dúfam, že ste ho nepresedeli celý pred počítačom.
- máme pred sebou posledné 2 augustové týždne, posledného pokojného leta. V septembri "to" začne.

Roland Edvardsen

Popravde, ja už sa jesene neviem dočkať. V lete plnom horka, potu, komárov (vkuse sa musím natierať fenistil gelom), krátkych nocí, zlého spánku a všeobecne uhorkovej sezóny (rozumej nudy) ma skôr chytajú depresívne stavy a apatia, ako v chladnejších obdobiach (bože, najradšej by som žil niekde na Islande :-)), kedy sa viac pracuje. A aj politicky sa to zase začne viac hýbať.

afinabul

detailnejšie video, ktoré sa nachádza na YouTube, bez akejkoľvek pochybnosti znázorňuje nielen hajlovanie ale aj úškľabky a podobné zvrátenosti, nielen zo strany policajtov, ale aj záchranárov. Toto video, ktoré je vlastne len zaostrenou verziou predošlých videí, je ale len začiatok.
https://www.hlavnespravy.sk/vyzera-skor-vrazdu-slovaka-priamom-prenose-d...

Norman

Nie je to jednoznačné. Ale na lepších videách vidno, že dotyčná aj iní situáciu neberú vážne, škeria sa a podobne.

Ak teda to gesto nebolo nejaké ukazovacie k medikom, stále platí, že to nie je hajlovanie v pravom slova zmysle. Ak niekto hajlovanie PARODUJE, tak by sa nemalo hovoriť o hajlovaní. Hajlujú nacisti, naopak, hajlovanie parodujú antifašistickí idioti. To je rozdiel, ktorý v tomto prípade niekto zámerne zmazáva.
Jozefa Chovanca teda nezabili nejakí radikálne zaťažení policajti, ale práve naopak - antifašistická lúza, ktorá si z toho robila srandu. Stále platí základná logika - ten ženský fízel v base nemal najmenší dôvod hajlovať, teda prejavovať svoj nejaký nacionalistický postoj.

To vidím ako podstatené si uvedomiť. Bolo to presne naopak, ako podstrkávali titulky o hajlovaní. V polícii nie je problém to, že by tam slúžili nejakí "pravicoví radikáli", ale skôr to, že tam často slúžia anarchistické hovädá. Slniečkarska sliepka, ako táto Belgičanka, nedisciplinovaní blbci. Problém polície nie je tvrdosť, ale skôr opak, nedostatok disciplíny. Lebo len z nedostatku disciplíny prekračujú limity a zákony, ktoré by mali dodržiavať.

Je dosť možné, že sa belgickým liberálom Chovanec javil ako nejaký nacionálny radikál, preto to gesto, preto to brutálne zaobchádznai, preto ho v podstate naozaj zabili. Antifašistická spodina proste nenávidí všetko nacionalistické, prípadne nemecké, a myslí si, že to môže beztrestne ničiť, zabíjať.

Roland Edvardsen

Ja som počul, že im mal Chovanec vraj nadávať do fašistov, z čoho si následne tá policajná slepica robila takto srandu. Bohvie, čo presne sa tam odohralo. Jeden videozáznam nestačí. Je to opäť trápne, ako sa zas alternatíva chytá tých Ficových a Blahových kydov o "fašistoch" páchajúcich genocídu Slovanov na Západe (áno, vážne, dnes písal o genocíde jeden z tých ich mládežníkov na FB) a ešte trápnejšie sú tie paralely s "diskriminovanými" černochmi z USA. Proste aj tu to chcú zase slniečkársky uhrať na "anti-fašizmus" a "rasizmus" (omfg) proti Slovanom, opičiť sa po čiernych radikáloch a ich type naratívu z USA. Je to zase také lacné zaštitovanie sa anti-fašizmom, falošná viera, že takto budem "v bezpečí".

Norman

Je to tak, že takto očividne sa schovávať za antifašizmus a za negrov je JASNYM prejavom slabosti a strachu. Potencionálni oponenti či konkurencia to vycíti a neberie ich (alebo níásledne nás všetkých) vážne.
Moc som nesledoval, čo k chovancovi vykotili Smeráci, ani Kotlebovci, ale som presvedčený, že zas dosiahnu hovby.

Roland Edvardsen

No, tak to si dobre spravil, že si smerákov posledne veľmi nesledoval. Myslím, že nemusím písať, že nie som žiadnym veľkým fanúšikom súčasnej vlády (a tobôž nie toho hoviadka, ktoré sa pomätením mysle národa stalo premiérom), ale tie nabubrelé tlačovky Fica plného jedu a trpkosti, kde ide vyčítať inému veci, ktoré sa robili aj za 12 rokov jeho vlády, event. niečo čo on sám ani nedokázal spraviť (13. dôchodky sľuboval aj on, na roky starých bilboardoch, že áno), je také... Však áno, sú opozícia, musia kritizovať a upozorňovať na prešľapy, ale trasúci sa Fico to už preháňa, pôsobí naozaj ako posadnutý. Nuž, je mi ľúto, ale silou mocou hlučný a zlostný Fico pracuje skôr na tom, aby sa Matelko pri tej moci udržal...Matovič si toto nezaslúžil: ústavnú väčšinu a slabú opozíciu, ktorá je buď prehnane hysterická a demoralizovaná (Fico) , alebo naopak až príliš pasívna a zameraná na tú najprimitívnejšiu konšpirológiu (viď kotlebovci a tie ich slávne čipy).

Norman

ale Smer sa proste prispôsobuje tomu, čo vynieslo Matovica hore - bohapustému blačaniu a tupej kritike.
Ale je to celé koniec jedného cyklu, pretože Matovic bol pre debilov posledná voľba "protestu" a teraz už neviem, koho budú aj pripečení kaviarenskí umelí hipstery voliť. Biháriovú?
Je proste pravda, že zrnité sily politiku robiť nevedia - ale situácia sa proste vyvíja v ich prospech. Tým nemyslím konkrétne Smer či Kotlebov, je vôbec zázrak, že tieto štruktúry tu ešte sú. To by sa malo akosi rozpadnúť, ale nie smerom k polobuzerantskému Hlasu, ale naopak, k reálnosti. Súdruhovia z Hlasu a im podobní proste nepochopili smer dejín, hech. Napudrované parochne sa prestali nosiť v 18. storočí a už sa k nim nebudeme vracať. Záchvaty slniečkarstva zrejme prichádzajú zákonite s blahobytom - ale blahobyt nebude.
Tí, čo na Slovensku sľubujú ľuďom (americké) peniaze a blahobyt, sú proste najväčší klamári a ocitnú sa o rok o dva v úplne zlej pozícii.
Nuž, bolo by dobre, aby na zrnitosť prestúpili trocha napríklad aj KDH, katolíci - aj keď so svojím tiež polobuzerantským bohom je to ťažké, viem - a potom by to tu bolo normálnejšie.

Roland Edvardsen

Vidím to tak, ako to je. A aj ako si sám napísal: opozícia, a najviac a v prvom rade Ficov Smer, začali robiť presne tú tupú, prehnane agresívnu opozičnú politiku v štýle Matoviča, rovnako ako sa Matovič, napriek deklarovaným sľubom pre hlupákov, správa rovnako, a aj horšie, ako smeráci pri koryte (a vôbec Matovič sa rýchlo učí, v mnohom začal robiť obdobnú politiku ako Smer, vrátane sociálnych balíčkov).

O tom aká bude budúca voľba "odporu" je ešte ďaleko špekulovať. Ale asi sa presadí niečo, čo bude v danom čase vnímané ako mocenská alternatíva rovnako voči Matovičovi, ako aj Ficovi. Môže to byť Pellegrini, môže to byť aj Kotleba (aj keď to je veľmi nepravdepodobné, mocensky je odpísaný v tom zmysle, že zvyšok politického spektra ho k vládnej moci nepustí), alebo napr. aj taký Sulík, event. niekto ďalší z liberálno-pravicového spektra. Ja po tom, čo Slováci predviedli v posledných prezidentských a parlamentných voľbách nevylučujem už nič. Ani 25% pre Biháriovú (no dobre, to snáď nie :-D).

Áno, rozdiel medzi Smerom a Hlasom je pochopiteľný. Fico vie, že je mocensky odpísaný, že už nikdy nebude premiérom. A to mu dáva i voľnosť rozprávať, čo mu hrdlo ráči, nerobiť žiadne kompromisy. Navyše vie, že Smer už rásť veľmi nebude a jediné, kde sa dá ešte niečo ako tak naškrábať je u tzv. anti-systémových ľudí. Na druhej strane Pellegrini, ako perspektívna mocenská alternatíva voči Matovičovi, si nemôže dovoliť nejako veľmi ísť proti systému, brojiť napr. proti EU, NATO, Amerike a pod. Je to jasné. Ale Fica toto nijako zvlášť nectí. Skrátka bojuje o prežitie a volí v podstate pochopiteľnú stratégiu vzhľadom na svoje dnešné možnosti - nič viac.

A KDH je tá posledná strana, na ktorú by som sa nejako spoliehal. To sú slabosi od prírody. Btw, Majerský už pre Nko deklaroval, že s kotlebovcami, so Smerom a s Hlasom nepôjde. Ten Majerský, ktorý pôvodne podporoval ten Hlinov pakt s PS. Takže všetko je pri starom aj u farizejskej sekty, ak by sa niekto zaujímal. :-)

A táto vláda je taká aká je, ale povedzme si na rovinu, existujú voči nej dnes nejaké (signifikantne) lepšie alternatívy? Stále platí, že voľby nedopadli až tak zle, lebo PS a kiskodi nedosiahli svoje. Aké lepšie alternatívy sa núkajú? S kotlebovcami nikto nepôjde a s Ficom by išiel len Hlas, možno, lebo isté nie je nič. Je to začarovaný kruh, ani ďalšie voľby nič nevyriešia.

Norman

Keď bude politicky zle, dá sa to komukoľvek, v koho budú veriť, že má v sebe nejaký potenciál. Žiaľ pre nich, starí okukaní borci ako Fico či Kotleba ťažko presvedčia, že majú v sebe ešte nejakú nevidenú iskru. Ale Fico by mohol presvedčiť ako určitá stabilita, istota, Kotleba to má aj v tomto bode dosť zasekané, keďže chcel byť radikál a predpokladal, že doba je tak dynamická, ako pred sto rokmi (doba taká nie je, ale ani on nemá tie kvality, čo mali určití muži vtedy).

Čo sa týka odpísanosti - zas to vnímaš moc dramaticky. Fico asi už nebude nikdy premierom - ale prečo by mal byť? Už bol, nemôže tam byť večne, ale bude tam, kde je, mimo i vo vláde, ako väčšina tých ľudí (tzv. politikov). To nie je žiadna tragédia, tento hlúpy naratív o jeho porážke sa kedysi vypestoval medzi frikulínmi aby zosmiešnili Mečiara, a teraz ho chcú použiť na Fica. Takže Fico je lúzer, lebo bol pri moci len 20 rokov, kým fernet Radička je úspech, lebo tam vydržala rok a potom to s kvikotom rozbila. To je proste úplna detinskosť, a okrem toho, kým Mečiar NEMAL POLITICKY SVETONAZOR, bol to len oportunista, Fico má dobrú oporu v teórii sociálnej demokracie (a aj preto od neho všetci ľudia neutečú). Fico stratil svoju výnimočnú moc, ale je tam. Nevyužil svoju moc na nejaké extra dobré veci - ale ani neviem, čo by vlastne mal dosiahnuť. Akokoľvek - nevidím dôvod doslovne nenávidieť starých politikov. Jeho nenávidí kaviareň hlavne preto, že tam ešte príliš je - a ja so želám, aby ich z toho trebárs aj šlak trafil a kým Fico na nich takto pôsobí, dovtedy má svoju cenu. Preto mňa teda Fico vôbec neirituje, naopak, aj keby robil čokoľvek zle - hlavne, že tam je :-)

Čo sa týka posledného odstavca, máš pravdu. Ale nemá zmysel sa tak zameriavať na strany, že kde čo je - strany sú mastodonti, vznikajú pomaly a ťažko sa menia. Ale ľudia v nich aj mimo nich sa objavujú rýchlejšie, je to vec náhody, ale občas sa správny človek objaví alebo dostane k moci. Okrem toho sa azda mení aj populácia. Treba zabudnúť na voľby, to je len vec taktická - treba si všímať celkové postoje ľudí - ako keď človek pozoruje oceán - je to také monotónne vlnobitie, ale tak to je proste príroda, väčšina života je aj tak pod hladinou ...

Roland Edvardsen

Pochopiteľne, budúcnosť môže priniesť rôzne, aj neočakávané, výsledky. Ale existujú isté politologické zákonitosti, na základe ktorých je nepravdepodobné, že ľudia sa hromadne vrátia k starému politikovi, ktorý tu dlho vládol a skončil tak ako Mečiar alebo Fico. Áno, ľudia dávajú hlasy aj služobne starým politikom, napokon Matovič tiež nie je nikto nový, ale funguje tu už 10 rokov. Ale Matovič nevládol, kým pri Ficovi už ľudia vedia všetko. Preto píšem, že pravdepodobnejší je scenár, že sa presadí niečo, čo bude alternatívou k Matovičovi (ak teda budú ľudia dosť unavení a znechutení jeho vládou, lebo stále platí, že mnohí sa ho budú pridŕžať, pokiaľ alternatívu voči nemu budú vnímať ako väčšie zlo. A obzvlášť v prípade, že by sa mal vrátiť Fico, tak tomu tak bude) a k Ficovi (ktorý mal už také možnosti sa predviesť ako žiaden iný slovenský politik. A 12 rokov naozaj premrhal, to sa mu vyčíta oprávnene).

Pozri sa, kaviareň nemá rada ani Matoviča. A ani Kollára, a popravde ani Pellegriniho. O lídroch národných strán ako Danko, Harabin, Kotleba ani nehovorím, to je jasné. Ja ju teda sledujem a oni v zásade uznávajú len PS (to najviac), žaluďov/kisku, SaS (ale Sulík im viac či menej vadí) a trochu KDH (najmä, keď tam bol Hlina). Takže to, že kaviareň neznáša Fica je málo pre to, aby som ho nekritizoval. Tá opozičná politika, ktorú teraz robí Fico a Kotleba je pre mňa už príliš tupá, aj keď beriem, že mnohých to ešte môže osloviť. Ale konkrétne oni dvaja sú pre kaviareň veľmi ľahké terče. Ja by som však už konečne rád videl nejakých nových ľudí, ktoré by tie sily vedeli šikovne podchytiť.

A k postojom ľudí: ja si ich všímam a aj tak vidíš, že výsledky volieb ma prekvapili. To je ten problém: že sa nemožno riadiť len nejakou tou bublinou, ktorou je človek obklopený. Ja si všímam v diskusiách, ako strašne sa nadáva na Matoviča. Ale znamená to to isté, že ho ľudia aj nebudú vo veľkom voliť? To sú dve separátne veci. Politik potrebuje mať hlavne dostatočne veľkú masu prívržencov, ktorá ho podrží a hlavne byť v situácii, že mocenská alternatíva voči nemu sa javí ako väčšie zlo pre dostatočný počet ľudí. Fico bol dlho v takejto pozícii, kedy ho síce veľká časť krajiny neznášala, ale stále bol dlho vnímaný u signifikantnej časti ako menšie zlo v porovnaní s rôznymi tými neoliberálnymi, dzurindovskými a ex-dzurindovskými, mafiami.

Norman

veď to explicitne povedal. To Mečiar spravil chybu, okrem iných, že to vzdal a odišiel (a potom sa chcel vracať). Traba si uvedomiť, že Fico sa do premierskeho kresla už nevráti, ale politiku môže robiť. Že sa ti zdá tupá? A koho politika sa ti nezdá tupá? (znova pripomínam, že na daný objekt, politikov, treba hľadieť ako na externý element - nejdeme sa s nimi kamarátiť, ani to nie sú nejakí učitelia - oni síce nie sú našimi sluhami, ako to hovorí tá klamná propaganda, ale sú nezávislé objekty, ktoré možno smrdia, sú škaredí, koktajú, doma mlátia ženu a majú frajerky, kradnú alebo pijú ... alebo neviem, čo ešte ... ale pokiaľ to nie je nejak podstatné, tak môžu splňať svoju funkciu.
A som si istý, že kaviareň si môže robiť srandu z mnohých politikov a nechcú ich tam mať - ale iba Fico im tak lezie na nervy, iba jeho vykresluje ten debil Shooty celého nasrdeného a červeného - lebo to je práve projekcia ich vlastných pocitov, keď ho vidia.
Pokiaľ daná osoba, Fico, takto funguje, ako kríž na upírov, tak by som ho pestoval, dal vyrobiť sochy a postaviť ich do všetkých kútov :-)
Kritizovať ho samozrejme môžeš - ale kritika je o to väčšia, o čo väčšie nároky sa kladú - my ale nie sme členovia Smeru, takže prečo nejaké prílišné nároky?

Kotleba v tomto nemá takú výkonnosť, ako Fico, v mnohom dokonca kaviarni vyhovuje, oni potrebujú svojho fašistu - v tomto je Kotlebova najväčšia strata hodnoty, že prestal vzbudzovať v kaviarenských povalačoch taký úprimný strach. Dlho na tom intenzívne pracovali až obrúsili jeho hrany. Preto ma Kotleba zaujíma momentálne menej - ale zas aspoň odpútava pozornosť režimu od horších vecí, stále púta pozornosť a tie besné hyeny v ČEKE sú zamestnaní ním. Aj to je niečo.

Takže k tomu lepšiemu : Čo sa týka predpovedí, mediálna sféra je zahltená deformitami, ťažko odhadovať, a ťažko vidieť do zákulisia, do manipulácií. Ale myslím, že až tak sme sa nikdy až tak nemýlili . A dokonca sme my, alternatíva, aj niečo dosiahli. Ako si aj ty písal - progresívne Slovensko je minimálne zatiaľ dole, Kiska je preč a žaľudi to vraj nerozchodia ( tí ľudia, čo sú tam, v politike možno zostanú smrdieť, ale biľag toho žaľudného prúseru už im zostane), Fico nie je vo vláde - ale to je len dobre, bolo na čase, Matovič sa hovadí, to je tiež len dobre. Matovič je v prvom rade psychicky nestabilný človek plný mindrákov a nenávisti, to nie je maličkosť - ale nie je to už osoba z čírych prowashingtonskkých poskokov. Nejakí jeho ministri áno, on nie. To ešte Fico CHCEL byť viac probruselský - vtedy bola taká doba, že ešte nepochopil - ale dnes už Brusel ukázal svoju slabosť.

Ja vidím naozaj ako najväčší problém slovenskej politiky tú telacinu, ako najmladší Šimečka a jemu podobná zelenina. Títo tu pôsobia doslovne ako burina, ktorá tu dusí normálnu mladosť. Burina v kaviarňach, fuj.