Projekt N – Politrukovia Nenávisti, Pohrobkovia Novembra

Ľubo Huďo

Tento článok od Huďa vyšiel na Zem a Vek, ale je taký fajn, že mi pripadá zmysluplné si ho tu uložiť, aby sa k nemu človek ľahšie vrátil.

 

Vo vyše dvestotisíc poštových schránkach na Slovensku ste si mohli nájsť darček - takzvané nezávislé noviny Projekt N k výročiu Veľkej novembrovej zamatovej revolúcie´89 (VNZR) z dielne propagandistickej úderky bývalých redaktorov SME(ti). Ide o skupinku presstitútov, ktorí na protest proti pohlteniu zamatovo-nežnej hlásnej trúby trhových zajtrajškov finančnou skupinou Penta, odišli demonštratívne z redakcie s víziou hlásania slobody a nezávislosti, akú ešte stredná a východná Európa nezažila.

Trucpodnik z materskej SMEtiarskej lode pod názvom Projekt N ide mávať „revolučnou“ zástavou nezávislosti a slobody po dlhoročnej službe neoliberálnej a americko-sionistickej propagande. Osvedčení presstitúti a ich nastupujúci dorast dve desaťročia krčili chrbty a slúžili vymývaniu mozgov v mene neviditeľnej ruky trhu, neoliberálnych experimentov pod názvom reformy, americkej neomylnosti, izraelskej nedotknuteľnosti, politickej korektnosti, multikulturalizmu a globalizačných snáh. Usilovne pripravovali pôdu a mediálne zametali cestičku pre nástup Nového svetového poriadku (NWO). Redakčná zostava a redaktorský spolok mi evokujú slová z filmu Pelíšky, keď jedna z postáv pri počúvaní rozhlasovej relácie o reformách socializmu v 60. rokoch konštatuje: „Vrahovia a zlodeji z päťdesiatych rokov nás budú učiť demokracii!“

Projekt N sú politrukovia nenávisti. Ich duchovné, politické a ideologické dedičstvo sa s nimi ťahá zo SMEtí ako povestný nepríjemný zápach. Politruk je termín na označenie politického pracovníka v komunistickej armáde. Jeho úlohou bolo v bojových jednotkách udržiavať ideologické odhodlanie a vieru v neomylnosť strany a politbyra. Presstitúti zo SMEtí a rovnako ich pokračovatelia v Projekte N udržiavali občanov v bdelosti proti nepriateľom demokracie. Podnecovali nenávisť, pohŕdanie a zosmiešňovanie každého, kto čo i len trošku zapochyboval o politike Láskavého Otca z Washingtonu, úprimnosti izraelských vlád, prezieravosti európskych integračných projektov, o liberálnych ekonomických reformách v duchu - čím menej štátu, o to viac zahraničných vlastníkov, o zbytočnej poníženosti k zahraničným investorom a udržiavaní zamestnancov v ekonomickom otroctve. Politrukovia nenávisti, dnes N projektanti, onálepkovali každý nesúhlas ako prejav extrémizmu, eštebáctva, komunizmu, neonacizmu, najnovšie konšpirovania spätého s nevedomosťou, obmedzenosťou, zakomplexovanosťou a bláznovstvom.

Dejiny rozdelili len na dve obdobia ľudstva – pred a po Novembri´89. Keby mohli, tak zavedú nový letopočet a rozkážu času a spomienkam ako kambodžskí Červení Khméri. Preto aj Projekt N, ktorý existuje zatiaľ na internete a chystá printový atak na zmýšľanie verejnosti a jej ovplyvňovanie až na budúci rok, vypustil skúšobnú lastovičku – špeciálne noviny k Novembru´89. Pohrobkovia Novembra´89 sa strhávajú zo spánku, pretože za každým rohom striehne komunista, neonacista a konšpirátor a chcú spoločnými silami zboriť nastolený ponovembrový eden ľudskej, ekonomickej, duchovnej a kultúrnej dokonalosti. A kto tomu nechce veriť, na toho ekonomické okovy, spoločenský pranier a psychiatrické liečebne. Sú prefíkanejší ako boľševickí politrukovia, no líšia sa od nich len sympatickejšími maskami a frázami o demokracii, slobode, nezávislosti a občianskych právach.

Ak by náhodou tápali ako ďalej, tak ich povedie zaoceánska dirigentská palička s dolárovými kasičkami daňových platcov v najväčšej demokracii sveta. Majú však tú drzosť, že v mene Projektu N pýtajú od trhom zodratej Slovače peniaze na svoju demagógiu. Od 29 eur až po 99 eur a viac, ktoré ak venujete N projektantom, zachránite nezávislosť a odkaz Novembra´89. Vo svojom prieskumnom printovom výtlačku majú celostránkovú reklamu od VÚB banky na Flexihypotéku.

K odkazu Novembra´89 a jeho ikony Vaška Havlů patrí aj blahorečenie každého vojenského konfliktu rozpútaného americkými osloboditeľskými vojskami od Balkánu cez Blízky východ až po strednú Áziu. Politrukovia a pohrobkovia v pravdoláskovom duchu ospravedlnia čokoľvek, od dronov, ktoré likvidujú svadobčanov kdesi v Pakistane, cez izraelských hrdlorezov s terčmi na chrbtoch palestínskych detí až po drakonické ekonomické opatrenia uťahovania opaskov okolo krkov všetkých, ktorí nepatria k jednopercentnej nanajvýš desaťpercentnej elite trhovej pyramídy. Nariekajú nad metódami Penty pri skupovaní/požieraní médií a pritom sami pomáhali vytvárať takýto svet. Dnes sa čudujú a naťahujú ruku k tým, ktorých ohlupovali a spracovávali na stádo poslušných ovečiek pod zástavou s hviezdami a pruhmi ako symbolom výsmechu skutočnej slobody a nezávislosti.

V redakčnej rade N projektantov figurujú Martin Bútora, Péter Hunčík, Zora Jaurová, Michal Kaščák, Michal Meško a Martin M. Šimečka – osoby, ktoré by si zaslúžili udeliť americké občianstvo a Medaily slobody. Udelenie medaily je dotované sumou 100 000 dolárov a tak by mali neuveriteľný zdroj na šírenie N ideológie. Urobili totiž oveľa viac pre presadzovanie záujmov Bieleho domu, ako milióny rodených Američanov s predkami do tretieho kolena. Rovnako by, podobne ako ruské punkové intelektuálky s vaginálnou problematikou Pussy Riot, mohli dostať aj nejakú Havlovu cenu za kreatívny disent.

Hneď na úvod je v printovom testovacom výtlačku N projektu rozhovor s Fedorom Gálom. V jeho závere vyčíta nám - nehodnej väčšine, že nariekame, nadávame, frfleme, hoci sa vlastne máme dobre. No keď to hovorí ponovembrový milionár, vďaka kšeftu s americkým miliardárom Lauderom v prípade televízie NOVA, tak to bude nepochybne pravda. Stačí sa mať dobre a všetko je v najlepšom poriadku.

V redakcii tvoria, píšu a odhaľujú, no nekonšpirujú a neslúžia nikomu a ničomu, autori ako Matúš Kostolný, Karol Sudor, Monika Tódová, Soňa Gyarfašová a nechýbajú zvestovatelia perál ducha ako Peter Breiner a Michal Hvorecký. Napríklad Monika Tódová v rozhovore s riaditeľom spravodajstva takzvane verejnoprávnej RTVS Lukášom Dikom navrhovala, koho vyhodiť z televízneho spravodajského tímu pre konšpirácie a nesprávnu politickú orientáciu, presne v duchu komunistických kádrových pracovníkov. Peter Breiner má alergiu na všetko slovenské a myšlienkový obzor Františka Šebeja, pretože už len zástava, znak alebo národné tradície ho vytáčajú do nepríčetnosti – obaja (Breiner i Šebej) kritizujú nacionalizmus, ale trpia šovinistickým syndrómom pokiaľ ide o Rusov, Srbov, Slovákov, Palestínčanov, Iráncov atď. Michal Hvorecký ako citlivá spisovateľská duša a humanista od kosti sa vyhrážal rožňavskej knižnici, že tam už v živote nepríde, lebo si dovolili pozvať redaktorov mesačníka Zem a Vek. Čítať sa má predsa SME, .týždeň a teraz zrejme Projekt N, všetko ostatné je ideologický zločin.

Keby záležala naša budúcnosť od tohto spolku kvázi humanistov, tak už letia jadrové rakety na Rusko, Sýriu a Irán, Čínu rozvráti pekinský USmajdan, svet má jednu jedinú vládu dronových strážcov mieru a naše deti prisahajú vernosť idio(demo)kracii pri replikách Sochy slobody.  

Ľubo Huďo

 
 
 
 
Odin

„Kde vtedy boli dnešní kritici? Nebola sloboda aj o tom, že mohli prebrať situáciu do vlastných rúk? To sa akože, chudáci, iba útrpne prizerali našim chybám? Kde, do paroma, boli? Akým právom teraz hovoria, že oni sú obete a my, čo sme to ťahali, vinníci? Pripadá mi to mimoriadne nespravodlivé.“
Moja odpoveď, ako svedka udalostí, ktorý mal informácie od kamaráta priamo z centra VPN a vykašlal sa na Vás už hneď 17. novembra 1989. Prečo? Lebo sa začali chovať okamžite ako dostali ilúziu moci (v tom čase to bola naozaj iba ilúzia) ako noví ale neuveriteľne nasprostastí papaláši. Dovolili nehanebným oportunistom, aby od prvých okamžikov prenikli do centra VPN bez toho, aby si overili kto to je. Vladimír Mečiar prijatý na inzerát do funkcie ministra vnútra je ukážkový príklad.
Mnoho bývalých kamarátov, ktorý riskovali ďaleko viac ako mediálne západom chránený disidenti, sa vtedy otočilo na opätku so slovami – to nemôže dopadnúť dobre, ak dovolíte aby do čela za predsednícky stôl si sadli predvčerajší udavači a arogantní lokaji komunistickej moci.
Áno, pozerali sme sa s útrpným úsmevom na to, ako kurvíte všetko na čo siahnete. Komu niet rady, tomu niet pomoci! Boli ste tak strašne múdri, pekne edukovaní iba počúvaním Slobodnej Európy. Od prvej chvíle sa mnohí z nich snažili vynahradiť si roky utrpenia, detičky si posielali na študijné pobyty, z ktorých sa vrátili rovnako sprostí, ako odišli. Chápali to ako odmenu, nie ako možnosť naučiť sa niečo a poslúžiť republike.
Dobre, ak ste nechceli počúvať niktošov ako ja, prečo ste nepočúvali vyhlásených odborníkov ako Ota Šik? Aj bola tu celá plejáda emigrantov model Kryl, ktorí upozorňovali na hovadiny, čo páchali na bežiacom páse. A dnes má chucpe Fedor pocit nespravodlivej krivdy, lebo niekto nebol ochotný búchať na zavreté dvere a doprosovať sa arogantných diletantov, tárajúcich ideologické drísty do úplného zblbnutia.

Ľubov

Chcela by som sa Ťa opýtať na ten výraz chucpe,už minule tu bol,teraz si ho použil priamo v texte. Prepáčte,ak zdržujem a všetci to viete,predsa len som z vidieka.Kamarát,čo som sa ho pýtala,mi povedal ,že chucpe je to,keď Obama dostal Nobelovu cenu za mier a
lebo Havlovo humanitárne bombardovanie.V každom prípade je potrebné si vytvoriť proti chucpe imunitu,čím skôr,tým lepšie.Predsa len,nebolo by domáce slovo?

Buheh

to je približný slovenský preklad.

Wikipédia:
Chucpe (hebrejsky, jidiš: חוצפה) je specifický druh drzosti[1] či opovážlivosti, ať v negativním nebo případně i pozitivním smyslu. Slovo pochází z jidiš (jazyk Židů východní Evropy), kam se dostalo z hebrejštiny. Používáním ve společenském a politickém kontextu nabylo prostřednictvím filmu, literatury a televize širšího významu. Pojem byl do češtiny přejat přes němčinu (die Chuzpe); kolísá mezi středním a ženským rodem.

Ačkoli původně označoval zápornou vlastnost, pojem chucpe získal zejména v angličtině (kde je standardní pravopis chutzpah) zajímavé pozitivní konotace. Zatímco původní chucpe se používá rozhořčeně k popisu někoho, kdo překročil hranice přijímaného zdvořilého chování ze sobeckých důvodů, v angličtině výrazu chutzpah může být použito v obdivu k nonkonformní, ale nebojácné sebejistotě.

Leo Rosten v knize Jidiš pro radost chucpe charakterizuje jako: „Zlost, otrlost, cynismus, nepochopitelná kuráž, dovolenost spojená s arogancí, prostě něco, co žádné slovo v žádném jazyce nemůže plně vyjádřit.“ (překlad Oty Ornesta, Jidiš pro radost, Academia, Praha 1998)

Chucpe se často ilustruje takto: „Mladík je souzen pro vraždu svých rodičů a žádá soud o shovívavost, protože je sirotek.“

Sinuhe

asi najvýstižnejší preklad je: nehanebné, arogantné klamstvo vydávané za pravdu. Alebo ako napísal buheh: zmdrdstvo.

Ľubov

Tak to je sila ! Štvrť percenta a dostať štyroch svojich do parlamentu,navyše Žitňanská má dcéru myslím v Bruseli. A Bugár a jeho ľudia? Asi celkom osprosteli. Nuž,čo,slovák Laco (pozri video s Ringom) má nakoniec pravdu. Aj my máme svoje slovenské chucpe ,predsa len vieme s parazitmi vybabrať. Raz všetci umrieme a budú mať po vtákoch.

Norman

Bol som poučený, že dotyčný Laco má aj priezvisko (keď si to človek pozre ešte raz), a dnes si žije v pohode v NewYorku.

Takže s tými komunistami naozaj vyjebal.

Ale, keď som sa pozrel na hore uvedený link do wikipédie, poučil som sa druhý raz:

Laco Déczi je také uveřejněn na seznamech spolupracovníků Státní bezpečnosti, jako důvěrník StB, krycí jméno Kuba, evidenční číslo 25 955.

Aké poučenie z toho plynie? Aby sme to zas povedali tým slovníkom,že tí najväčší anti-čosi a najväčší ubiedenci sú takmer vždy najväčšie kurvy kolaborantské.

Odin

Gangsterský systém, ktorý nemal nič spoločné s komunistickou ideológiu, oportunistická pažaravá partokracia, tieto amorálne ale veľmi pragmatické kreatúry pochopili, že potemkynova dedina s názvom Reálny socializmuis sa rúca. A tak sa rozhodli urobiť kontrolovanú demoláciu tak, aby ich ruiny nezasypali a mohli rozpredať materiál.

Tento scénár sa pripravoval za chrbtov debilov model Jakeš minimálne 5 rokov! Už v roku 1988 bvoli položené základy dnešných finančných skupín ako Penta a do čela boli usadení spoľahlivý absolventi vysokej školy KGB - pardom Moskovskej univerzity medzinárodných vzťahov.

Trkvasi ako Gál útočili na Potemkynovu dedinu - bojovali z ideológiou, ktorá už bola dávno mŕtva. Samozrejme sa slabo ukrývaných úškľabkov organizátorov Veľkej Asanácie a výpredaju trosiek.

Mám dôvodné podozrenie, že do čela disidentského hnutia sa dostali ľudia, ktorí boli vybraní špičkami ŠTB ako užitoční, ale neškodní hlupáci

Norman

ja teraz rozmýšlam dosť nad poslednými pár rokmi, a tak ma napadlo, že takto nejako sme si to asi predstavovali, ak teda vôbec nejako - že sem príde viac ľudí vyjadriť ucelene svoj názor, ktorý inde prejaviť nemôžu. Ja som si vždy myslel, na základe skúseností z diskusií zo Sme, že takých ľudí nie je málo a že by sa im stránka mohla hodiť.

Ovšem prejavujú sa dva faktory:
1. na webe má dnes miesta každý dosť, a odkedy sa rozbehol Zem a vek a Slobodvysielač, tak aj na takej slušnej občianskej úrovni, hm.

2. predsa len, aj ten tunajší technický backgound je malý, bez nejakého presne zameraného projektu, je to skôr také experimentovanie, takže ako čítanosť, ale aj iné bonity, povedané na rovinu, vrátane penazí, to potrebné nedokážu pritiahnuť a udržať.

No ale aspoň sa tu už prišlo viacero ľudí predviesť. Hm, niektorým sme sa potom asi zdali moc radikálni.

Grigoriy

Ja som ťa varoval, že tento projekt nemá žiadnu nádej na úspech. Bolo to ešte skôr, ako si s tým vôbec začal.
Ani ťa nenapadlo, že to moje varovanie vyplývalo len z mojej schopnosti rozoznať skutočný potenciál tvojho mančaftu, bez emocii, bez zaujatosti, len na základe reálneho prehodnotenia.

Čo by iní boli ochotní dať za takú geniálnu analýzu!
Ty si to mal zadarmo, a ešte si sa aj sťažoval, paprčil a brýzgal.

Povedz, čo je to za firmu, v ktorej všakovaké emócie a pretŕčavé egá hrajú väčší prím, ako skromné pripustenie, že od múdreho sa vždy dá niečo užitočné naučiť?

Ešte stále ti možem zdarma poslať hĺbkovú analýzu príčin tvojho zlyhania, ale musíš mi sľúbiť, že to nevymazeš.

Buheh

:D

Norman

Neviem, čo ty považuješ za "úspech" či "neúspech", ale nech už to je čokoľvek, je jasné to, čo som ti ja naozaj hovoril už pred časom, že máš absurdný, nezmyselný až chorobný strach z neúspechu. Z čoho to preboha pochádza?
Ako môže nezávislý portál na webe dopadnúť neúspešne, keď ani nemá stanovené ciele? Ako môže prieskumná sonda dopadnúť zle, keď tri roky aktívne pracovala a materiálu je viac, než dosť.

A o akom mančafte hovoríš? Veď nikoho nepoznáš, len seba. Lebo ty si bol členom mančaftu - a doteraz ti, ako vidíš, uverejníme text, keď napíšeš, veď sme ľudia. Lenže problém je v tom, že ty sa krútiš stále dokola - nadávanie na iných, na celý svet. Venuješ sa viac smajlíkom či hmkaniu, ako čomukoľvek podstatnému.

Preto nemám záujem o tvoje "analýzy" - aj tak vieš, že by to boli samé detinské urážky. :) Nepáči sa mi explicitne tvoj prístup práve voči iným ľuďom, ale to už vieš.

Okrem toho, jediný problém tohto portálu bol ten, že som k nemu zavolal napríklad teba a čakal, čo vylezie. Ako som už spomenul, máločo dobrého ale veľa zlovôle. No ale kto to mohol vedieť dopredu, že. Bolo treba to vyskúšať, musel si dostať šancu.

No ale dobre, že sme si pohovorili. Nebudeme sa predsa hádať, alebo čo.

Ľubov

Ty to chceš v decembri zabaliť? To by bola škoda. Viem,že máš isté ciele...ale aké? Tri roky,to je málo. Okrem toho,možno to najzaújmavejšie ešte len príde. Fakt si netrúfam: alebo ide o nejakú prestíž? Je mi jasné,že nemáš jednoduchú povahu,ale k ľuďom nie si zlý.To je tá pravá bonita:)
K 2. Pretože sem chodí málo ľudí,súvisí to nejako s peniazmi? Si stratový? Norman,ja týmto ekonomickým veciam nerozumiem,ale počula som o tom.Rozhodneš sa nakoniec sám.Všetko dobré!!!

Norman

ja to nechcem zabaliť, zabalené je to už dávno.
S ľuďmi a peniazmi to súvisí len tak, že bez nich sa očividne nedajú oživiť ľudia k aktivite - to myslím pozitívne, predsa nebudeme od nich chcieť, aby hádzali hrach na stenu zadarmo. A ako môže jestvovať portál bez autorov? Na Prope aspoň robia preklady, ale aj na to treba ľudí a asi aj ten predaj kníh je zmysluplný projekt. Vieš, netreba sa rozdrobovať, treba sa sústrediť na dobré veci, na Zem a Vek, Slobodný vysielač a podobne. To čo malo byť vykonaná v tomto smere, je vykonané.
To ale neznamená, že niečo zanikne, len sa proste medzičasom zmenila tá otvorenosť a spoločenská zameranosť. Dá sa to dokonca interpretovať aj tak, že sa urobil či urobí krok ďalej. To sa proste nedá zastaviť, ako keď dieťa rastie, tiež by bolo niekedy fajn, aby bolo stále malé a príjemné, ale to nejde, ono vyrastie:) Život sa nedá zastaviť:)

Náhodný okoloidäci

Výstižnejšia by možno bola skratka VNSR - Veľká Novembrová Sionistická Revolúcia.

baloo

hajzlíkov. Všetci šéfredaktori nejako nesú rovnakú fyziognómiu povestnej, ale zrejme tiež neexistujúcej piatej kolóny, ktorí visia na iných ceckoch. Už aj odznelo od tzv. "Ron Paul Institute", v článku síce zaoberajúcom sa hlavne Orbánom a Maďarskom (http://www.ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2014/november...), že všetky východojevrópske vlády, predovšetkým akože "pro-ruské" (myslí sa tým ne úplná poddanosť euroatlantickým direktívam) sú v ohrození. Moc to teraz nemôžem sledovať, ale čo som tu a tam počul, aj proti Ficomírovi sa idú vyťahúvať kadeaké záležitosti. Pričom v tej druhej európe na druhej strane dodnes existujúceho - síce nie železného, ale povedzmeže zamatového - múru zúri priekak (dúfam, že správne prekladám do slovienštiny slovo "prúser") okolo čerstvo zvoleného Junckersa. Lebo doteraz to tiež nevedeli a jediným koruptným hajzlíkom je Orbán, resp. Fico, predtým Nečas atď. Socialistickí alebo hociakí iní, napr. modrastí, trochu takí miklošoidno-gyurcsányoidní miliardári nevadia, ba až sú piliermi démon-krad-sie. Zrejme svoje miliardy zarobili pilnou prácou, ale pre istotu by som urobil test, či vie rozlíšiť lopatu od motyky. Ja nevým ludá, ale komu ešte stále nedochádza, je naozaj vážny príklad a malo by mu minimálne byť odopreté volebné právo, lebo nemá schopnosť pochopiť veci. Na druhej strane chápem, že táto tuposť je výsledkom dvadsaťročného úsilia a základom demokracie - keby neboli ľudia úplne osprostení, celý systém by nemohol fungovať. Na jednej strane sú slová a na druhej reálne siločiary. A je dosť smutné, keď vektor slôv ide kolmo k reálnym siločiarám a málokto si to všimne, lebo podľa nich sa reálne udalosti odohrávajú. OK, tolik, zajtra, alebo skôr v pondelok, na Dzen Dz, osláv príchodu Demokracie (Penta - JnT súboj), Trhovej Ekonomiky (dotácie, embargá, zbúrané cukrovary) a VSVOH (Večný Smútok a Výpalné za Obete Holooného). Medzitým bohužiaľ musím dotiahnuť radiátory do detskej izby, aj keď vodu v nich bude zohrievať plyn zo zeme Tyranie a utláčania slobôd. No z Ázie proste, hnus, ani nebudem mať ten pocit z tepla za týchto okolností. Nedemokratický plyn, no humus. Riešenie je logické: treba zdemokratizovať ten plyn, až potom začne ozaj hriať.

Stefan

To si teda skvele zaklincoval Odin! Nahradiť diletantov disidentmi typu ako napr. Karel Kryl! Darmo kult osobnosti a čaro osobnosti kultu nepustí. Veď viesť takú spoločnosť je brnkačka. Hoci len brnkačka na gitaru. Karel Kryl, svedomie národa čo ušlo na západ. Aká pozoruhodná symbolika. Vraj hrdina. Iný zas tomu oponoval, že k úteku neni treba odvahu ale dobre rýchle nohy. Mňa zaujalo na tom ideálnom vodcovi národa keď tu mal byť v 68-om nastolený Dubčekov komúnizmus s ľudským tvárom iná vec. Bojoval proti “okupácii“ ČeskoPomlčkaslovenska, isteže. Akurát že okupácia jeho "druhej domoviny" bratskými armádami Veľkej Británie a USA, zostali akosi bez povšimnutia:-). Zrejme nejaká náhodička, ryjeme držkou zemi.

Odin

Nik netvrdil, že mal ísť do vlády. Bojuješ s tvrdením, čo tu nezaznelo, stará taktika, nič nového. Karel Kryl upozornil Havla na papalášske maniere nových elít, to je všetko, čo som chcel povedať!
Národ nepotreboval vodcov typu duceho, alebo mediálne hviezdy ako Havel. Stačilo sa pozeraťž na problémy nepoliticky, nebojovať s dávno mŕtvou ideológiou, začať používať pre vládnutie technokratov, ktorí inak nemali chuť sa politciky angažovať. A bolo ich dosť a pripúšťam, že niektorí boli dokonca aj v KS.

Odin

http://hn.hnonline.sk/svet-120/klaus-po-revolucii-som-cakal-vacsiu-slobo...
ww.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/217194-prof-ing-vaclav-klaus-csc-dr-h-c-mult/
Vôbec ma to neprekvapilo. Univerzita, na ktorej učil ekonomiku socializmu Ivan Miklóš, univerzita ktorá vypustila „experta na dane“ Sulíka sa nemohla zaprieť. Od mančaftu, ktorý sa pridal k prevládajúcim vetrom a nie je schopný vyprodukovať nič originálne, sa nedalo čakať viac.
Klausov prejav je tak nezaprel povesť narcistu, klamára a chucpe táraja. „Ako dodal, ČR sa po radikálnej a razantnej liberalizačnej a deregulačnej fáze na začiatku dostáva do fázy novej regulácie. Pripomenul, že krajina sa pokúsila o tzv. českú cestu. "To nebol žiadny nacionalizmus, ale pokus nestratiť sa vo svete, neurýchľovať prijímanie zahraničných štandardov bez vytvorenia patričných ekonomických podmienok," zdôraznil Klaus s tým, že sa to stretlo so silným odporom zvnútra i zvonka.“
Tento papagáj inštitúcií ako Svetová banka alebo Medzinárodný menový fond má tu drzosť napísať takúto vetu. A naša nasprostastá mládež, čo mu tma tlieskala, osvedčila inteligenciu dobre osvedčených opíc. Nedávno išiel opakovane v TV film 1984 natočený podľa Orwellovho románu. Keď som videl v správach zábery nadšených profesorov a študentov EÚ, spomenul som si na zábery z tohto filmu.
http://www.youtube.com/watch?v=-zOEdaSthHY

Norman

tie zábery z hate demo 1984 mi pripomínajú zábery zo včerajšej demonštrácie
http://tv.sme.sk/v/31037/tisic-ludi-kricalo-hanba-paska-do-basy-odstupit...

Ako tu ktosi napísal, každá minca má dve strany - aj demonštrácie či manipulácia davom. V kždom prípade je to kanalizácia nespokojnosti.

nové