Protest Republiky pod hradom

Včera bol ďalší protest proti hanebnej zmluve s USA, proti hanebnej politike Slovenska voči Ruskej federácii. 

Protestov bolo viac, s predpokladaným úpadkom  pandémie aktivita verejnosti vzrastá. Ten najpodstatnejší bol ale o 1600 pred Národnou radou. Pôvodne v ten deň mali hlasovať o zmluve, ale dátum sa zrejme zámerne posúva, aby celá vec vypršala do stratena. Vraj o týždeň.

Príznačne, hrad bol pod ťažkými mrakmi, už len hromy blesky chýbali. A ... ptom sa rozjasnilo. No, mierne sa rozjasnilo, ale hlavne - mraky sa ľahko rozfúknu, s ľudským odpadom je to ťažšie.

Demonštrácia celkovo pôsobila dynamickejšie, ako minulý týždeň u Smeru. Sily, zúčastnené včera, sú predsa len niečo iné. Hlavne ľudia sú iní. O politikoch som si nie taký istý, tam moc rozdielu nie je.

Masmédia moc o demonštrácii nedali, tak to zhrňme aspoň tu

Kto hovoril? Len podstatnejší: 

Beluský z ĽSNS, Mazurek, Uhrík.  Na kocnci Čarnogur - všetka česť.

(dojem na konci pokazila akási maternica "s troma deťmi" a večný otravný Lipták - Marček, už ich tam nepúšťaj, a to na záver, keď je každý už premrznutý)

Takto: nechcem nikomu radiť, doslovne nechcem v zmysle, že si rady nezaslúžia - ale už by si mali všimnúť, že Mazurekovo vrešťanie nie je dobrá vec. Možno by mali ísť medzi ľudí, aby si to všimli.  Neviem, oni videli kričať Hitlera a myslia si, že to je cesta k úspechu? Hitlerove prejavy boli 90% času tichééé, tiché a sugestívne - ak to vôbec dokážu pochopiť. To deformuje aj prejyva Uhríka - a je to zbytočné. Asi je škoda, že do Rapubliky prešiel Mazurek, a nie naopak Beluský (jeho prejav bol bezchyby, moje známka).

A potom ešte maldý Slota, ktorý si to doslovne kupuje za aparatúru a dovoz tribúny. Nie že by ten chlap vyzeral ako nejak neschopný - ale kto za ním stojí, kto to je? Starý dofakčil, čo sa dalo, a teraz chce robiť biznis v politike mladý? Ale no, to je urážka ľudu.

Ale nemienim kritizovať. Pozdávali sa mi zúčastnení ľudia. Aj ich reakcie. Už sú vážnejšie, už vedia viac. Ale aj preto pôsobili prejavy príliš zastarané oproti tomu, čo títo ľudia čakajú. Pri živom stretnutí sa čaká niečo iné, než opakovať statusy z webu.

Organizátor Marček vyzval poslancov Smeru či Hlasu, aby prišli medzi nich. Nik neprišiel. Nuž, slovenský národ má ťažkú schizu, a to nielen jednu, ale najmenej dve deliace priepasti. Pozitívne je, že Republika, zrejme aj cez predsa len skúseného bývalého poslanca Marčeka, pochopila. A našla odvahu či zdôvodnenie aj pre svojich voličov. Podobné gestá sú dôležité - víťazom sa stáva ten, čo ich ponúkne, prehráva ten, čo nereaguje. Ale bude treba, aby aj Smer objavil možnosť nejakého skutočného národného zmierenia.

No, možno zbytočné myšlienky - asi budú mať všetci iné problémy a na správanie sa opatrných slečiniek  už nebude čas a nik nebude na blbosti brať ohľad. Na Slovensku sa bude musieť vytvoriť   vedenie národnej jednoty, podobne ako sa vytvorilo v Maďarsku, ako sa vytvára v Chorvátsju či Srbsku, ako sa dúfajme vytvorí v Nemecku či Rakúsku. A potom aj prešporský hnis proste vytečie do Dunaja.

 

nad tatrou sa blyska 

Príznačná atmosféra  a prázdne nádvorie. 2022.02.02.  Quo vadis, Slovakia?

 

 

 

 

 

 

 

 

 
lebleu

pozitívna atmosféra, aj policajti boli vcelku ústretoví.
Zajtra už pôjde do tuhého, hoci tie povestné vidly sa tam asi zase neobjavia. Ako správny pesimista a Slovák veľmi neverím v úspech, ale budem tam! Ako to povedal aj Marček, hanbil by som sa sám pred sebou, keby som neurobil nič.

Norman

Vidím, že sme tu poslední dvaja udržiavajúci odbojový oheň. :)

Ale samozrejme pochybujem, že pôjde nejako do tuhého. Iba ak v tom, kto sa tam stretne na pódiu. Ľudia by mohli aspoň "dobyť" to schodište, ktoré tie svine určujú ako bezpečnnostnú zónu. Na také uzavretie schodišťa a plošiny pred vchodom nemajú poliši právo a ak tam bude veľa ľudí, mali by sa pretlačiť rozostaviť aj tam hore na plošine, lebo tam je bežne KAZDEMU voľný prístup. To by bol určitý druh ukážky sily. Pre začiatok lepšie, ako nič.

Azda nebude tak nepríjemne, ako minulý týždeň.

nové