Prvenstvo

Tak sme predsa len aj my najlepší na svete.

Žiaľ, je to len v dennej úmrtnosti na milión obyvateľov.

Pohybujeme sa na prvom mieste  spolu s Čechmi, prekonali sme aj USA a Britániu.

umrtnost covid

zdroj

https://ourworldindata.org/coronavirus

Hm, ďakujeme našej vláde, ale aj všetkým tým "chripôčkárom" a "nájdi svoju pandémiu" anarchistom - už sme ju našli. Pandemia samozrejme nie je, lebo je to stále málo. Je to len chrípka. Ba do jesene to ani to nebolo, ani to nejestvovalo. Je to vymyslené a keby sme nerobili žiadne opatrenia, ako v Bielorusku, nik by neumrel a všetci by sme boli zdraví.

Ale vážne. Nejde len o úmrtia, ale aj o dopady na hospodárstvo. Kedže máme za premiéra neschopného psychopata, je táto epidémia teraz na Slovensku naozaj takto vyostrená. Zdravotníctvo je, aké je, tak sa tohto aj každý obával a do konca leta si ľudia dávali pozor. Potom ale všetci uverili, že pre mladých je to bezpečné a začalo sa žúrovať.

Nuž, tak si zapisujeme, že v tieto dni sme spolu s bratmi Čechmi prví na svete. To sme naozaj už nečakali.

Hypotézy o fungovaní starých očkovaní proti Tbc padli, aj tie o tom, že vírus bude už menej smrteľný. Aj tá Peková, čo vírusy prekukla, už zaliezla, Bukovský s preškrtnutou rúškou už mi tiež nečumí z FB. Hlavné správy tiež už netvrdia, že horšie, ako choroba, sú lieky proti nej.

 

 

 

 

 
Achernar

Ešte by bolo vhodné vyrobiť graf závislosti úmrtnosti v SR na dľžke Matovičovej vlády. Mám z tohto chaotického vládnutia pocit, že čím dlhšie Matovič vládne, tým je to horšie so zvládaním koronavírusu a počtom úmrtí, keď sa porovnávame s ostatnými krajinami. V podstate horeuvedený graf koreluje s Matovičovým dopadom na Slovensko, zvlášť od jesene. Uvidíme, čo prinesie rok 2021.

nové