Putin: Kerry klame

 Povedal to verejne na rokovaní výboru pre ľudské práva.

"Pozrel som si debatu v Kongrese, týkajúcu sa situácie v Sýrii. Jeden z kongresmanov sa spýtal Kerryho, či je v Sýrii Al-Kajda a či je pravda, že naberá na sile. Pán Kerry odvetil: zodpovedne  prehlasujem, že nie, nie je tam. Nechutne klame. Vláda USA klame, keď tvrdí, že americké vojenské útoky na Sýriu neposilnia pozíciu Al-Kajdy v tejto krajine a že v Sýrii Al-Kajda nie je, hoci tvorí najdôležitejšiu zložku bojujúcej sýrskej opozície. Najdôležitejšou bojovou jednotkou je takzvaná Al-Nusra, súčasť Al-Kajdy. Američania o tom, samozrejme, vedia," konštatoval prezident Ruska. Američanom tiež pripomenul, že Kongres USA nemá čo povolovať vojenský úder na Sýriu, pretože je to mimo jeho kompetencií. "Legitimizácia použitia sily mimo rámca Bezpečnostnej rady OSN je z princípu neprijateľná. Je to vojenská agresia."

Kto klame, ten aj kradne a kto kradne, ten aj zabíja. A vice versa.

Podvodník Kerry pridal v stredu 5. septembra 2013 do svojej zbierky zločinného tárania ďalšie bezočivé klamstvo : USA sa nechú miešať do občianskej vojny. Chcú len "vykonať ohraničenú operáciu, aby zabránili Bašarovi Assadovi používať chemické zbrane."

Západná korporátna mediálna stoka slová ruského prezidenta o klamárskom Kerrym isto nesprostredkovala svojím "slobodným" čitateľom a divákom. Nevadí. Stačí, keď zverejní Kerryho najnovšie vyjadrenie.

Nevieme, čo presne sa v Sýrii udeje. Ale jedno vieme: stále viac ľudí sveta chce, aby dalo Rusko drzému USraelskému agresorovi na pysk.

Naši starí spolupitvorníci si iste pamätajú, čo tu odznelo pár rokov dozadu pri hodnotení vývoja a smerovania globálnej politickej situácie: ... a keď sa toto všetko skončí, bude Washington tam, kde Berlín v štyridsiatom piatom.

Ani sme sa nenazdali, a je to na dosah.

 
Autor: 
Le Bleu
Ten starý trt McCain naozaj vyhlasuje, že za návrh nezahlasuje, pretože je príliš mäkký (ten návrh)! http://swampland.time.com/2013/09/04/rebuffing-obama-mccain-a-no-vote-on-syria/Zaujímavá debata na http://zvedavec.org/nazory-5665.htm, napr. "Těžko zde najdete magora, který by se na 3WW těšil. Já taky doufám, že nebude. Nicméně (a přiznávám to nerad) se celkem dost prognóz a předpovědí na tomto webu vyplnilo. Bohužel. Rusko a USA na sebe skutečně nejspíš útočit nebudou, ale je tu spousta různých jiných faktorů, které nezáleží jen na těchto dvou globálních hráčích. USA zaútočí na Sýrii, Írán na Izrael a už to jede. Nepsal Írán, že má 50 000 raket, kterými Izrael zasype? A pokud se to stane, tak bude mít Izrael, i se svou jinak výtečnou armádou, co dělat, aby tohle přežil. Takže bych se nedivil, kdyby odjistil jaderné hlavice a zbytek už si domyslíte." Neviete, akú presne majú Sýria a Irán tú dohodu o vzájomnej obrane či pomoci? Alebo je jej znenie tajné? Každopádne, ako sa tu diskutuje v duchu "kto bude ďalší na rade" - Irán je v poradovníku vyššie, mal by preto mať aj väčšiu motiváciu konať. O záujmoch a motívoch ďalších sa celkom zasvätene píše tu: http://zo.trimbroker.com/financne-analyzy/Syrsku-vojnu-vyhrava-Rusko-20130902
Norman
Vie niekto nejaké informácie?  
slaven1

V Sýrii vraj 30.8.13 zostrelili F22 Raptor - vlajkovú loď vojenského letectva USA. Všetky zroje čo som našiel sú slabé, ale aj tuto Pjakin o tom reční http://youtu.be/BpQeTpd6F_Y?t=53m5s - tak zostrelili alebo nezostrelili?

Pri hľadaní info som našiel tento vtip:

F22 museli zostreliť s Qaher 313. Qaher 313 je 100% neviditeľná, ani pozemná obsluha nachádzajúca sa blízko vzletovej dráhy nemôže tento stroj vzhliadnuť počas štartu :)

slaven1
http://www.topky.sk/cl/10/1361146/Kerry-naznacil-hrozbu-tretej-svetovej-... To je normálne, že po otvorenom označení ministra za klamára, štát nechá klamára v obehu? Nie su na to nejaké diplomatické manuály a štandardy ako sa ho zbaviť? Ešte k tomu Československu: http://www.protiprudu.org/duchanie-do-pahreby/
Norman
Kerry je vrah, ktorý vlastnoručne odkrágloval mnoho ľudí. Tu sa tiež prejavuje politika imperiálneho štátu, ktorý pravidelne aspoň raz za generáciu (20 rokov) ale v tomto prípade USA každých 10 rokov, vedie explicitnú agresiu. To vyprodukuje sériu skutočných psychopatov. Predstav si, ako by si sa ty zmenil, keby si teraz zobral sapík a zblízka vystrielal skupinku ľudí. A zajtra znova. A tak ... deň po dni, zas a zas. To nie je len tak.   A samozrejme, v linku je spomínaný Hitler (hubou osobnou Kerryho). Posledná obrana, alebo aj tu sa ukázalo, že za kampaňou sú tak či tak sionisti, čierny fanatizmus. No, už len pre zvyšných intelektuálov treba zdôrazniť ten vtip situácie, že to bol Hitler, ktorý sa v 1938 zastával civilov utlačovaných režimom v CSR, a bol to Hitler, ktorý nebol ochotný ústúpiť zlu, ani za cenu vojny. Takže Kerry by mal skôr argumentovať jeho príkladom, ako to veľmoci robili v minulosti a ako to všetkým prospelo. Ovšem tu analogiu končím. Američania nemajú v Sýrii pár miliónov svojich občanov, kresťanov hovoriacich po anglicky. Je tam len zopár kresťanov - ale to nie sú židokresťania, to nie sú ľudia.      
Ema
Je ich v Stredozemnom mori dosť, radosť bude potápať, keď sú tak nahusto naukladané.