Rakúsko: odchod Kurza, odstúpenie Shallenberga

Sebastian Kurz je mladý politik s hviezdnou karierou. Bol úspešný  predseda vlády. Potom ale zareagoval na hnusné vraždy a vyjadril sa zásadne v zmysle, že imigranti z Afganistanu nebudú v Rakúsku vítaní.

Výsledok: pod akousi zámienkou okolo prieskumu verejnej mienky musel odísť z postu spolkového kancelára  a teraz dokonca ohlásil "odchod z politiky", teda hlavne z postu predsedu strany ÖVP.  Vraj pre narodenie potomka. Pre deti sa ale z politiky neodchádza, naopak, pre budúce generácie sa tam zostáva a bojuje. Iba boh vie, s akým tlakom a s akým nožom na krku sa Kurz stretol.

Ako reakciu na jeho odchod včera oznámil jeho nástupca na poste kancelára, Alexander Schallenberg, že odstupuje z funkcie. V Raküsku sa deje niečo výrazné. ÖVP zrejme potrebuje preskupiť sily v strane, nemá záujem udržiavať tento dočasný stav.
 
Rakúsko sa najnovšie preslávilo aj tým, že chce vykonať povinné očkovanie (zvyšku neočkovaného) obyvateľstva. Tento čin, ktorý je politicky veľmi ťažko obhájiteľný, ťažko vykonateľný, môže byť konkrétnym dôvodom, prečo Schallenberg odchádza. Ako som už spomínal, na Západe sa vela pokecá, ale nakoniec sa fešne vyhne ostrým stretom, na rozdiel od Východnej Európy, kde priblblí politici nabehnú rovno na nôž a tlačia na pílu, a tlačia na pílu, až kým okolo nie je všetko na cucky. Povinné očkovanie tak chcú niektorí vykonať aj v Slovensku, Česku a možno aj inde.
 
Treba pripomenúť, že dianie v Rakúsku je stále na pozadí stretu medzi  národnými hnutiami a globalistickými stranami. Národná je najmä FPÖ - Freiheitliche Partei Österreichs (17%),umiernene spomínaná ÖVP - Österreichische Volkspartei(posledné voľby okolo 35%), potom majú ešte sociálnu demokraciu  SPÖ - Sozialdemokratische Partei Österreich(23%), a Zelených (14%) a ešte NEOS - Das neue Österreich(8%).
Ako vidíme, okrem menších Zelených a NEOS sú v Rakúsku v parlamente len strany, ktoré sú dnes na Slovensku v opozícii. Ľudovo-národné strany a sociálna demokracia je to, čo desaťročia v Rakúsku prevláda, strieda sa u moci, a to zrejme aj vysvetluje úspech tejto krajiny, aj na poli ekonomickom. Napriek ich iným mnohým slabostiam a nedostatkom. Ale proste nemajú Oľano, nemajú SaS, nemajú Žaľuďov a hlavne nemajú príliš dementných voličov, ktorí by taký hnoj volili.
 
Na rozdiel od Rakúska, na Slovenku sú národné a sociálnodemokratické strány označované doslovne za zločinné politické línie. To je absurdné, čo amorálna bratisavská spodina dokáže v médiách a v politike povytvárať za nezmysly. Preto je Slovensko choré embryo medzi Európskymi štátmi - ma choré centrum.
 
Kedže slovenský vládni politici s radosťou opakovali po Rakúsku tvrdý lockdown a reči o povinnom očkovaní, mali by si vziať aj teraz príklad a vláda by mala okamžite odstúpiť, mali by byť nové voľby. Slovensko potrebuje novú vládu s akou takou autoritou, už nemôže viac mať vo vláde ľudí s charizmou vyžmýkaného vechťu.
 
 
Ema

Manažérska pozícia niekde v prdeli v umelom údolí zdevastovanej Kalifornie pre Wunderkinda zo strednej Európy - ešte donedávna jedného z najvplyvnejších politikov Európy?
Divné.
https://www.welt.de/politik/ausland/article235867028/Sebastian-Kurz-geht...

nové