Rusko zasa ukazuje slabosť

Prezident Ruska udelil milosť Chodorkovskému, symbolu medzinárodnej finančnej mafie, ktorá chcela z Ruska spraviť bezmocný chudobinec.

Všeobecné dôvody sú povedzme pochopiteľné - stalo sa to v rámci širokej amnestie z dôvodu výročia,  Chodorkovský sa ponížil a žobral o milosť, už si odsedel 10 rokov, má vraj chorú matku a blížia sa tie vianoce, počasie je pekné  ...

Na druhej strane sa to nedá označiť inak, ako typický prejav ruskej hlúposti. Podobné gestá sa u psychopatických nepriateľov Ruska  nikdy nestretli s uznaním, naopak, oni ich vždy považujú len a len za prejav slabosti a priam za ďalšiu výzvu na útok, ako keď hyeny zaňuchajú krv. Starozákonníci nikdy neodpúšťajú, nikdy, pýšia sa touto zásadou úplne otvorene a každý, kto im odpúšťa, len na seba privoláva ich pomstu. Nikdy sa čin dobrej vôle nestretne s recpiprocitu - to je proste objektívne dané, zakódované hlboko v ich zadnom mozgu, ale aj v ich kultúre.

Zdravé sily v Rusku nemôžu podceňovať silu, ktorá proti nim stojí, ktorá si doslovne želá ich smrť. Už im v minulom storočí predviadla, čo by s nimi spravila - vytvorila by z nich bezmocných otrokov boľševického sytému, len meno by mal teraz iné.

Jasné, nik si nechce špiniť ruky a každý rád ukáže ľudskosť. Treba si však uvedomiť, že nik pri podobných rozhodnutiach neriskuje len svoj vlastný osud, ale riskuje osudy milionov. Ani akékoľvek taktické benefity, ak nejaké sú,  tento symbolický čin nemôžu ospravedlniť.

Autor: 
Prasiatko
Norma, máš len čiastočne pravdu. Pochop, že Rusi, a vôbec Matička Rus nie je a nikdy nebude starozákonná :) Inak ako som sa dopočulo, v 2014 sa tie sily, čo vyvolali krvavý cirkus v Líbyi a teraz šaškujú na Ukrajine, pokúsia o revolučný zvrat v samom Rusku....Každý človek vie, že medveďa neslobodno dráždiť, inak sa rozzúri a protivníka roztrhá na kusy. Lens prachsprostý vládcovia v Izraeli a Pentagone (plus finančné klany a tajné služby) to nerešpekntujú, ku svojej škode a záhube. Časovo tipujem, že na svoj útok za pomstu za Ruskom prekazený Ničotou plánovaný útok na Sýriu, si vyberú asi čas futbalových MS v Brazílii...to sa na tých Bruselských a ZLONAťáckych dementov celkom podobá. Až mi to pripomenie LOH v Pekingu a iný, vtedy vonkajší útok na Rusko. Teraz bude vedený z vnútra a pre organizátorov typu kokota Sorosa a spol. skončí väčšou nakladačkou. Žiadna židobolševická a la 1917 sa im v repete nepodarí.
Prasiatko
Norman - prepáč, vypadlo mi písmenko. :(
Norman
a môžeš si príspevky dodatočne opravovať. Registrácia nie je propagovaná, kvôli paranoikom, ale je nechaná ako slúška dobrej vôle, ale aj pozornosti či dokonca inteligencie. Prihlásený úživateľ má lepší prehľad, môže prehliadať všetky svoje diskusné príspevky ...
Náhodný okoloidúci
Ja by som to tak tragicky nevidel, stále tu je možnosť dohody, že sa dostal na slobodu výmenou za prísľub neškodnosti a slušného správania voči Rusku. Len my sa o prípadnej takejto dohode nikdy nedozvieme.
Norman
Od tamtých? To by boli ešte naivnejší, ako som myslel.) Nie, ako už som napísal, akékoľvek taktické benefity nestoja za ten strategický negatívny symbolizmus. Ak ho mali prepustiť, tak až po vypršaní trestu. Pusyriotky - na tie kašlať, greenpeace - tam je to aj na mieste, ale Chodorovi nemal preukazovať zhovievavosť, za žiadnu cenu.   Mimochodom, akákoľvek prakticky plošná amnestia, ako ju teraz robia, je zločin.
Ema
že na Ukrajine nebude vypuknutá občianska vojna (podľa biznis plánu z Iraku, Líbye či Sýrie). Chudátenko Chodor, ako bleskurýchlo ťahal za kmotrom Genscherom. To je ten senilný starec, čo má aušak šikovného zaťka Zudropa. Hen, a škatula s imidžovými vrkočmi zostáva v lochu. Žiadna liečba v Nemecku. Smola.
plus
- sám to o sebe tvrdí a dokonca by šiel bojovať na Kaukaz, pretože - "treba zachovať celistvosť územia, lebo je to NAŠA ZEM" ( v závere videa): http://www.youtube.com/watch?v=f8hOWhdPXdU

nové texty