Scenár Sýria

Už ste asi všetci zaznamenali vytie korporátnych aj alternatívnych médií, ako ruské vojnové loďstvo pláva k brehom Sýrie, v snahe urobiť dojem, že Rusko je ten hlavný agresor.

Situácia okolo Sýrie kulminuje. Usrael hovorí o skorom konci hry, ignorujúc všetky Assadove iniciatívy. Naposledy vymysleli odstavenie Assada  tým, že sýrsku krízu posunú na Medzinárodný trestný súd v Haagu, veď sa už osvedčil.

 

 http://www.zvedavec.org/komentare/2013/01/5297-rusko-proti-haagskemu-tribunalu-pro-syrii.htm

 

- Medzitým prebieha cvičenie leteckých síl v Izraeli ( 100 bojových lietadiel z rôznych štátov).

 

- Netanjahu a jordánsky kráľ Abdullah sa tajne stretli a „zvážili možné spoločné postupy vo vzťahu k Sýrii“.

 

- V Sýrii už sa začínajú objavovať „nočné boje“ medzi vládnymi vojskami a opozíciou + špeciálne jednotky USA, Izraela a Jordánska.

 

- Pri brehoch Sýrie sa okrem lietadlovej lode Eisenhover premáva aj 20 vojenských lodí (10 tisíc vojakov). K tomu môžeme pripočítať jednotky Patriot v Turecku a pripravené ďalšie sily v Kuvajte, Katare, Bahrajne a Spojených arabských emirátoch.

 

- K dosiaľ známym dôvodom na intervenciu – hrozby chemických zbraní - pribudli nové: nebezpečenstvo rozširovania jadrových technológií a Al Kajdá, ktorá sa údajne zakoreňuje v Sýrii. Pritom problémom je 50 ton neobohateného uránu, pochádzajúceho z nikdy nedostavaného reaktora v Al Kibari a zbombardovaného v 2007 Izraelom, pričom žiadne dôkazy o  existencii tohto uránu nie sú. Čo sa týka Al Kájdy, oporný bod si urobila, podľa izraelských zdrojov, v zrúcaninách mesta  Quneitra Эль-Кунейтра (араб. القنيطرة‎‎) , na pol ceste medzi Damaškom a Golanskými výšinami.

 

Američania stoja pred dvojitou úlohou. Zvrhnúť Assada a zároveň nedovoliť, aby sa k moci dostali islamskí radikáli. Čas ukazuje, že navrch nemajú liberálni intelektuáli naklonení Západu, ale práve tvrdí nacionalisti.

 

Sýria je iba predohra. Hlavný záujem je Irán. Západ spolu so sunitskými režimami Kataru a Saudskej Arábie majú taktiku pomalého dobýjania. Najprv potrebujú oslabiť hlavných spojencov Iránu – Sýriu a Hizballáh v Libanone. Stále sú populárne aj sankcie, ktoré majú oslabiť vplyv Ahmadínedžáda. Potom bude ľahšie previesť „arabskú jar“ v Iráne. Táto operácia neprebehne skôr ako koncom marca, pretože dovtedy sa musí moc v Sýrii dostať do tých „správnych“ rúk. V prospech tohto dátumu hovorí aj  americko-izraelské vojenské cvičenie, presunuté z minulého roku práve na marec (20 tisíc amerických vojakov). Predpokladá sa, že do Sýrie vtrhnú „kontrolovať chemické a bakteriologické zbrane“ nie cez Golandské výšiny (míny), ale z Jordánska. Vojská Izraelu Cahal sa budú činiť pri likvidácii vojnového potenciálu Hizballáhu v Libanone.

 

Predpokladá sa použitie 2 komponentov: vzdušno-raketový a špeciálne jednotky. V súvislosti s americkými „tuleňmi“ a izraelskými „pseudoarabmi“ sa spomínajú aj udatní chlapci z Poľska a Čiech. Úlohou týchto elitných jednotiek je vytváranie koridorov pre prechod síl spriatelenej opozície a likvidovanie oddielov islamistov (veď oni sú osloboditelia), aby sa im to nevymklo z rúk ako v Lýbii.

 

Z tohto pohľadu prítomnosť ruskej flotily by nemala nikoho prekvapiť.

 

Voľne spracované podľa fondsk.ru

 

 

 

 

 
Ema

Už je to tu :) O 19:00 SEČ.

http://www.sme.sk/c/6672460/ruske-lode-pri-syrii-nesu-zbrane.html

"Námorné cvičenie ruskej armády sprevádzajú pochybnosti o jeho pravom účele."

Muhehe. Čo už môže byť pravým účelom vojenského cvičenia. 

Rusi sa len tvária... v skutočnosti tam idú na rybalku a stáčať med.

To bol len úvod slaboduchej propagandy s koordinátmi Damask (sic!) - Tel Aviv.

"Ruské agentúry priniesli informácie, že na dvoch lodiach smerujúcich do prístavu Tartus budú zbrane."

Na vojenských lodiach zbrane! Strašné i pomyslieť.

slaven1

Ešte by som chcel dodať ku kerálskemu komunistovi z minula. Neskoršie ten týždeň sa mi dostalo do rúk v priateľa (žial) tlačené vydanie SME a čo tam nevidím. Džejna Šemeš píše, že "Asad stráca kontrolu nad Sýriou. Strieľa Scudy" (Damask, Tel Aviv - samozrejme), odvoľajúc sa na tvrdenia skutočne povedané, ale neúplné a z kontextu vytrhnuté (klamlivé).

 
N

12 tisíc tuniských nájomných žoldnierov, bojujúcich v Sýrii je pripravených vrátiť sa domov, aby pomohli Tunisku a Mali. V Tunisku začína "arabská jar 2"., nová vlna protestov. Na dokreslenie situácie : v hlavnom meste, na prospekte Bourguiba sa objavil veľkými písmenami napísaný nápis: Sionistické Francúzsko.

Veľvyslanectvo FR dostalo posilnenú ochranku. Tuniskí islamisti chápu napadnutie Mali ako "antimuslimské križiacke výpravy" a pália franc. vlajky.

http://telegrafist.org/2013/02/13/40293/

http://www.kommersant.ru/doc-y/2124841

Mali (rozumej Francúzsko) žiada Rusko o zbrane na boj s protivládnymi silami: http://telegrafist.org/2013/02/13/40341/

slaven1

Mali (rozumej Francúzsko) žiada Rusko o zbrane na boj s protivládnymi silami:

Si chcu kúpiť Rusov aby im vojnu požehnali a dali pokoj. Lebo v Sýrii im to pre Rusov nevyšlo. Uvidíme, či Rusi predaju, bo Čína (myslím si).

Aj keď Rusi si už od Afganistanu zvykli, že ich zabíjajú ich vlastnými zbraňami.

Sa musím konečne po Rusky naučiť.

slaven1

Ruský rusi najruskejší :)

N

tentoraz Francúzi (cez vládu v Mali) bojujú proti tým, ktorým dali v Sýrii a v Lýbii zbrane. Takže tie ruské by poslúžili okľukou aj proti sýrskym teroristom.  http://www.presstv.ir/detail/2013/02/10/288328/france-battling-fighters-...

 

 

Norman

dať zbrane všetkým stranám, nech sa zabíjajú dokola ...

Afrika je v tomto asi jedinečné ihrisko, s tými si možno robiť čokoľvek.

Tak ma napadá, že by v rámci konkurencie asi by bolo treba ešte viac vyzbrojiť Američanov .) Už dávno tam nemali občiansku vojnu.

V podstate celkovo vyhrá historickú konfrontáciu tá krajina, ktorá si udrží nakonci akú takú mentálnu disciplínu. A nemusí to byť ani Čína, ani Japonsko.