Seehofer

V Nemecku majú to špecifikum - dvojstranu CDU-CSU. CSU pôsobí iba v Bavorsku, CDU všade okrem Bavorska. To len tak pre istotu, to zrejme viete.

Pred týždňom odišla z čela CDU Merkelbaba, dnes odišiel z postu predsedu CSU Horst Seehofer - dlhoročný Merkelkin podporovateľ. V posledných rokoch sa síce Seehofer hral na nespokojenca, vždy hrozil, že ak sa nezmení utečenecká politika, niečo spraví sám - ale nikdy nič nespravil. Vždy poslušne stiahol chvost. Bola to zrejme len taká hra na dobrého a zlého policajta. 

Takže v rozsahu niečo vyše týždňa obaja dole? To nie je náhoda. A dôvod nie sú len zlé voľby- Je jasné - padla Merkelica, začínajú padať aj iné hlavy. A to je dobre.

K tomu ešte pripomenutie, že šéf tajnej polície Hans-Georg Maasen mal pred mesiacom tie skeptické reči ohľadne Chemnitzu a pred pár dňami zas prejav, v ktorom hovoril o radikálnej ľavici v SPD a iné "alternatívne" výroky. Za to bol vyhodený zo štátnych služieb. Prečo Maasen takto riskuje či rovno ničí vlastnú karieru? Nie je to tým, že tento šéf tajnej polície vie lepšie ako ktokoľvek iný, že treba vyskočiť z ľode, že sa blíži k útesu? To je jediné logické vysvetlenie jeho správania. Maasen zrejme vie, že sa to bude hýbať.

Poznáme príbeh Francúzska, kde sa ostatný raz globalistom podarilo dosadiť svojho človeka, Macrona. To isté sa môže stať v Nemecku, taký kandidát je zrejme Friedrich Merz. Ja dávam šance tomu, že sa nestane premierom (kancelárom), ale možno sa nestane ani predsedom CDU.

Zatiaľ ešte sedí na tróne ropucha. Formálne. Ale my už čakáme na nemeckého Salviniho.

 

Autor: 
forma: