Skonal Sergej Chelemendik. Česť jeho pamiatke

Dnes v noci (5. máj 2016) skonal po mozgovej príhode Sergej Chelemendik.

V mene všetkých nás vyjadrujeme jeho rodine a blízkym tú najhlbšiu úprimnú sústrasť.

Sergej Chelemendik bol výrazný človek na scéne. Jeho prácu za skutočné medzinárodné pochopenie je ťažko dostatočne oceniť. 

Spôsob jeho odchodu znásobuje tragédiu a možno jednoznačne povedať, že padol priamo v boji, pri obrane univerzálnych hodnôt. 

 
skonal Sergej Chelemendík
Česť jeho pamiatke.
 
Autor: 
region: 
forma: 
Ľubov

dovolím si to napísať v množnom čísle.
Pred pár rokmi mi hovoril kamarát z Petrohradu,že ho nesmierne rád číta,písal tam o Slovensku pekne,ako o krajine dobrých ľudí.
Zbohom Sergej a ďakujeme Ti .

Tento verš mal na parte predčasne zosnulý Jerguš Ferko, sú to pravdivé slová od P.O.Hviezdoslava,spomenula som si na ne

Čas ubúda. Pár vetra vanutí a zhaslo,čo nám v duši hrialo.
Sme iba tôňa chvelá,túlavá,nad poľom jesenným.

emmka53

keď dovolíte pridám Váš komentár na môj FB status, ja vôbec nemám zmysluplné slová, aby som vyjadrila ľútosť a žiaľ za Sergejom, neviem, zdá sa že odchádzam...

Náhodný okoloidúci

Len dobrí zomierajú mladí,
všetci zlí, zdá sa, žijú večne.

Toto je síce text jednej západnej metalovej skupiny, ale na vyjadrenie mojich pocitov z tejto smutnej správy sa hodí viac ako čokoľvek iné.

afinabul

Ale tento chlapík, celebrita, má podľa mojích počtov cca 4-6:
https://seeker401.files.wordpress.com/2015/05/rockefeller3.jpg

Ema

emmka53

duša mi plače, hoci oči sú už suché, len sem tam slzička sa vyroní...neviem, či sme vyprahnutí ako suchá zem, ktorá bude zdá sa čím ďalej suchšia... počujem v maďarskom cirkuse (50 m od králikárne) týrať zvieratá, ručia ,staré vypelichané ťavy dvojhrbé, aj gepard v klietke 2y2 metre pokorne čaká na svoje číslo...plakať už asi nemá cenu .. je to čisté zúfalstvo... tých mojich 5 mačiek a 2 psíkovia so mnou ako tak dožijú...

Ľubov

Emmka,neplač! Pozri sa na nich,na našich nepriateľov(je na tej fotke od Afinabula).Čo to je?Je to symbol sionistického Bruselu,vidíme rozpadávajúcu sa mŕtvolu,ktorá si myslí,že ešte žije. To kvôli hentomu máme všetko stratiť?Mutanti sa boja prirodzenej smrti,lebo vedia,že bez duše z nich ostane len kôpka hnisu.Preto ma neprekvapí,ak sa začnú bežne dožívať sto,potom dvesto rokov.Je len jedna cesta-izolovať sa od nich.

Tak,ako bol Sergej istým zosobnením dobrých vzťahov medzi Rusmi a Slovákmi,tak je pre mňa zosobnením družby medzi Nemcami a Slovákmi práve táto stránka.Bez zdravého Nemecka skutočne pre nás akurát tak Danteho peklo:(,ako si ho včera tak majstrovsky opísala.)To sa nesmie stať!

prasiatko Mlsko

Úprimnú sústrasť, mal pozoruhodné články, predstavoval u nás jeden z mála ak už nie jediný funkčný most k ruskému svetu..:(

Norman

Dnes bol pohreb (cintorín Vrakuňa).
V hlavnom príhovore tam jeho dlhoročná prekladateľka napísala, že mal rád Slovákov, lebo majú nadhľad. A že mal rád to slovo, pretože presne také vraj v ruštine ani nie je.
RIP

slaven1
Chelemendikov hrob patrí na Národný cintorín do Martina už len pre jednu vec. Zajtra to bude 7 deň čo zomrel. 2 najčítanejšie správy na TERAZ.sk (portál TASR) za posledných 7 dní: 1. POSLEDNÝ ROZHOVOR S.CHELEMENDIKA: Chystá sa veľké rabovanie Európy 2. REPORTÁŽ: Sergej Chelemendik v noci zomrel --
Ľubov

http://www.chelemendik.sk/ShowDoc.php?d=31

Takto som sa stretla so Sergejom Chelemendikom prvý krát,cez túto knihu. Dávam sem krátku ukážku,ako cez Český Tešín po prvý raz prišiel do Československa,do Bratislavy,ako hľadal Palisády,ako si nevedel kúpiť dva deci vína,lebo chcel 200 gramov.
Odpočívaj v pokoji.

Náhodný okoloidúci

Pokiaľ samotný Sergej Chelemendik ešte za svojho života nevyjadril želanie, kde má byť pochovaný, tak o tom rozhoduje výlučne najbližšia rodina a my jej želanie musíme rešpektovať.