Slobodný vysielač dospel

Slobodný vysielač dospel

Slobodný vysielač prešiel cestou dozrievania alternatívneho či disidentského subjektu. Po období klasického objavovania zla v zákulisí už asi dospel do stavu takej tej typickej beznádeje.  Keďže trafiť pankhartov sa nedarí a veci sa nehýbu, začína sa kritizovať nie páchateľ - napríklad sionistické banksterské mafie - ale obeť - zničený a udupaný Slovák.

Okrem toho Vysielač asi plne naskočil na cirkus okolo zbytočných prezidentských volieb. Včera celý večer vsugerovával ľuďom, že len oni sú vinní, lebo ZLE volia.  Systém je dobrý, len oni sa zle rozhodujú. Svine jedny tupé voličské. V rádiu ale nepovedali, koho teda majú voliť za prezidenta, aby sa čosi zmenilo, hm hm. Trocha tam len volajúci vyjadrovali podporu Pavlíkovi, ale rádio a jeho hosť, nový judr. Robert, nepovedali ani náznakom, kto má byť lepší, len stále vzdychali, kto je zlý. A zlý je, áno, uhádli ste, presne ako na Sme - na vine je Fico :)

Slobodný vysielač dospel - ale zatiaľ len do puberty. Som si istý, že ju prežije - aj fyzicky, za antificizmus budú určite prachy, o tom niet pochýb - je niekde aj zoznam darcov, alebo aspoň sumy? Ide o to, akým spôsobom tú trápnu pubertu prežije.

Ako som písal - tieto veci sa manipulátormi nezakladajú, tieto veci sa kupujú. A kupujú sa často tak, že kupovaný o tom ani nevie. Nepochybujem o morálnej integrite Lichtnera, ale poznáme prípady disidentov, ktorí sa doslovne  zbláznili a osprosteli. A to ani nepotrebovali zohnať šesť tisíc mesačne.

Aj keď nič netrvá večne, bola by to škoda toľkej práce. Tak rýchlo.

 
slaven1

Do "bežných" ľudí "jebe" Lichtner neustále. Je to dôsledok toho ako sa pozerá na svet (odraz jeho profilu, jeho hraníc - každý máme nejaký, nejaké). Nemyslí to zle, ale tade cesta k sebavedomiu národu nevedie. Na mňa to pôsobí zle.

Pocit viny storočia využíva cirkev. Je to spôsob hovorenia, ktorí sa mi nepáči. Z tohto ročného pastierskeho listu:

Cirkev sa takto modlí nad novomanželmi: „Bože, ty si postavil ženu vedľa muža a toto spoločenstvo si už pri stvorení tak požehnal, že ho nezničil ani dedičný hriech, ani potopa sveta.“ 

S akým "dedičným hriechom" som sa ja narodil, do piče? Ja som sa narodil z lásky rodičov (muža a ženy). Aj máš k "pastierom" nejaké sympatie pre hodnoty, ktoré ochraňujú (rodina), aj používajú hnusnú manipuláciu prostredníctvom pocitu viny ako pracovnú metódu.

Abecedár pre prvú triedu katolíckych počiatočných škôl. Vydal Spolok sv. Adalberta (Vojtecha), 8. vydanie v Uh. Skalici 1883
Abecedár pre prvú triedu katolíckych počiatočných škôl. Vydal Spolok sv. Adalberta (Vojtecha), 8. vydanie v Uh. Skalici 1883. (vždy treba začať od malých detí).

Obdobím pesimizmu si prešiel aj Fursov. Na runete je málo jeho videí s pred pár rokov. Nikto nechce počúvať niekoho, kto do teba kope. Teraz keď "popisuje ako z marazmu von", tak je to jedna z najsledovanejších postáv na rusko-jazyčnom internete. Lenže možno ani sami tvorcovia SV ZATIAĽ nevedia, ako z "toho" von. Ja viem a za chvíľu poviem :-)

Pubertou prejdeme všetci (niektorý ju neukončia ani do 30cky). Patria k nej slová ako "si trápny", "nudím sa"... V každom prípade je čas poslať SV peniaze na ďalší mesiac, zaslúžia si za bohovský rozhovor z 12.12.2013 - Predtým tanky, teraz banky :-)

Dobré video na tému "Fico za prezidenta":

Norman
Správane Slaven, konečne trocha osobný postoj:) Je to klasický mechanizmus moci: TY si vinný, TY si hriešny, TY si dlžný ... a keď nie ty, tak tvoji bratia, alebo predkovia ... za nejaké jablko, a keď za nič iné, tak za nejaký holokaust. Je to taký starý mechanizmus, až je neuveritelné, že funguje. A tu v strednej Európe ho praktizujú všetci, ešte aj tí najväčší blbci. Zbavenie človeka sebadôvery je rovnaký krok, ako zbaviť ho zbraní, a je rovnako amorálny, ako zbaviť ho zdravia (a života).   Rádio má jednu veľmi dobrú vlastnosť (už som to sem určite písal): text je neosobný, ale povedané slovo má tú osobnú silu. Je za ním reálny človek. Preto je rádio, aj keď bude hovoriť to isté, čo tisíckrát je napísané na webe, o niečo posunutý kvalitatívny prínos. Preto je dôležitý aj osobný prejav, prednáška, predslov, alebo osobná otázka na nejakej akcii, osobný názor, ktorý zaznie do priestoru. Samozrejme, treba ľuďom dať aj kvalitné myšlienky, a dávať pozor, aby nezblbli, nekanalizovali bokom - ak sa tomu dá zabrániť ( ale asi sa vždy nedá, straty sú v každej vojne). A treba sledovať peniaze - lebo ich toky odhalia vždy oveľa viac, ako akékoľvek analýzy osobností. Som si istý, doslovne istý, že Lichtner má zdravé jadro - no ale hoď ho do kyseliny financií a problémov - každého to po čase zohne. ps Tu žiadne peniaze netečú, nám môžu všetci veriť absolútne :)

nové texty