Slovensko sa oficiálne stalo súčasťou vojny na Ukrajine

Slovenský premiér Heger daroval jednej z bojujúcich strán konfliktu na Donbase ozbrojený systém. Heger ho do Kyjeva došiel prezentovať osobne, explicitne, demonštračne. Tým sa Slovensko oficiálne stalo súčasťou  vojenského konfliktu.

Vojenský konflikt na Donbase prebieha už najmenej 8 rokov, v princípe je to dôsledok rozpadu ZSSR a nedostatočného sa vysporiadania s dedičstvom po tomto štáte. Koniec komunizmu, ktorý prebiehal až zázračne pokojne, si predsa len časom vyžiadal viacero vojnových kampaní, pričom táto vojenská kampaň, medzi Moskvou a Kyjevom, je asi najväčšia, najtragickejšia a najrizikovejšia.

Nikde nie je stanovené, kto je v boji o dedičstvo komunizmu vinný. Je agresor Kyjev, ktorý roky provokoval ozbrojený konflikt? Kto má právo rozhodnúť? Západ, ktorý nie je nezaujatý? Určite nie.

Darovať taký dôležitý vojenský systém, akým S-300 rozhodne je, je preto plné zapojenie sa do nejednoznačného vojnového konfikltu. Premier Heger sa tak stal explicitným vlastizradcom, zločincom proti mieru. Spolu s ním aj ľudia, čo to schválili - Naď, Čaputová, Korčok, Matovič ...

Paradoxne hlúpe je, že motívom tohto zločinu bola zakomplexovanosť toho človiečika, ktorý sa najprv bál cestovat do Kyjeva, a následne v snahe prevážiť svoju vnútornú hanbu, ktorú mu vešali na krk sfanatizované médiá, neváhal vyrvať Slovensku časť jeho útrob a tieto daroval ukrajinským nacistom.

To je ťažký zločin proti mieru, zavlečenie vojny na Slovensko.

 

Druhý aspekt

Druhý ale nie druhoradý aspekt je to, že darovaním drahého systému spôsobil Heger Slovensku ťažkú hospodársku stratu. Nyvaše ohrozil obranyschopnosť Slovenska, a to trvalo a nenahraditeľne.

 

Takéto jednanie sa dá vysvetliť naozaj iba tým, že premier, celá vláda a kolaícia sú v relite iba proamerickí agenti. Už dlhodobo sa starajú iba o globalistickú politiku NATO, ignorujúc aj tie najzákladnejšie záujmy Slovenska, ignorujúc aj akútne hroziace hrozby pre obyvateľov Slovenska.  Takú zradcovskú vládu, tak výrazne škodiacu vlastnému ľudu, to v modernej histórii Európy (za posledných 200 rokov) asi len tak ľahko nemožno nájsť.

 

Následky  a budúcnosť

Nerobím si bohvieaké nádeje, že slovenský narod sa ešte dokáže dynamicky vzoprieť, okamžite zvrhnúť týchto zločincov a odsúdiť ich podľa práva, v podstate jediným možným spôsobom, na smrť. Neverím na to. A už aj tak by bolo asi neskoro.

Píšem tu tieto veci hlavne preto, aby to formálne bolo aj tu explicitne vyjadrené a zachované v akejsi kolektívnej pamäti - prečo slovenský národ zrejme klesne do primitívnej chudoby a pravdepodobne stratí svoju chabú štátnosť. 

 

Slovenský národ žil v relatívne slobodnej divokej horskej oblasti Tatier,  Váhu a Hronu. Také podmienky tvoria odolných ľudí. Ale napriek tomu - zrejme v dôsledku dhodobého  rozvarovania  všetkými pánmi (Rakúšania, Maďari, Češi, Rusi ) sa z neho stala huspenina. Huspenina neschopná udrieť, neschopná sa brániť, neschopná myslieť. To sú historické fakty ohľadne Podtatranského regiónu. 

Neviem, či sa niekedy stalo, že z rozvarenej hmoty sa zas vytvoril živý národ. Také procesy sú ťažko predstaviteľné, takže pochybujem, že sa podobný zázrak stane na Slovensku. Už tridsať rokov sa rôzni zdraví, obetaví či nadpriemerní ľudia snažia hýbať končatinami tohto národa, prieviesť ho k dýchaniu, k pohybu a k životu. 

Vysledok?

Toto z neho vyliezlo: Heger.

 

 heger

 

 

 

 

 

 
mnkr

spravili to naozaj geniálne - darovali Ukrajine jediný protivzdušný systém tej kategorie, ktorý Slovensko vlastní...teraz budeme mať prenajaté Patrioty, ale ich ani nevieme obsluhovať, nuž je teda nevyhnutné, aby tu boli yankeeovia....a my budeme musieť aj tak kúpiť vlastný Patriot, veď čo tam po nemocniciach či dôchodcoch, toľko dobrých správ do Vašingtonu...

Roland Edvardsen

Na toto sa už ťažko hľadajú slová. Ja som tu už na začiatku varoval pred hlodavcom Hegerom (keď ešte na HS prezentovali ten šialený text o Hegerovi ako "nádeji"), ale to čo tento zakomplexovaný čurák predvádza v úrade premiéra predčilo všetky moje očakávania. Horší ako Matovič - a to už je čo povedať. Heger = mix globálanálnika Dzurindu a polodebilnej pizdy Remišovej, čiže jednoducho strašné, strašné, strašné. A budem si opäť sakramentsky všímať ako sa k tomu amorálnemu človeku postavia ľudia z kresťanských kruhov, kto sa riadne dištancuje alebo naopak bude tohto špinavca obhajovať.

Norman

Trestný zákon

§ 317

Sabotáž

(1) Kto v úmysle poškodiť ústavné zriadenie alebo obranyschopnosť Slovenskej republiky zneužije svoje zamestnanie, povolanie, postavenie alebo svoju funkciu alebo sa dopustí iného konania preto, aby

a) maril alebo sťažoval plnenie dôležitej úlohy štátneho orgánu, ozbrojených síl alebo ozbrojeného zboru, právnickej osoby, alebo

b) spôsobil v činnosti takého orgánu alebo takej organizácie alebo inštitúcie poruchu alebo inú závažnú škodu,

potrestá sa odňatím slobody na štyri roky až desať rokov.

(3) Odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví viacerým osobám alebo smrť viacerých osôb,

b) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu alebo iný obzvlášť závažný následok,

c) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo

d) za krízovej situácie.

Dusanbe

ďalšie americké zbrane a vojaci - systém Patriot - na Slovensko:

"По моему указанию и по приглашению Словакии европейское командование США передислоцирует один зенитный ракетный комплекс Patriot, управляемый американскими военными, в республику», - заявил глава Пентагона.

Остин уточнил, что прибытие Patriot и обслуживающей его команды ожидается «в ближайшие дни», однако длительность размещения на данный момент не установлена. «Мы продолжаем консультации с правительством Словакии о более постоянном решении в области ПВО», - добавил он."

Читайте на WWW.KP.RU: https://www.kp.ru/online/news/4699676/

Norman

Po Dag Danišovi už začína tikať budík aj Igorovi Danišovi.
Vojenský dobrodruh Heger ...
A nejde ani tak o to, čo tam v článku presne napísal - treba citlivo vnímať, že tí ľudia sa už OPRAVNENE boja. Heger dnes prekročil Rubikon.

https://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/622958-vojensky-dobrod...

Samozrejme, karma príde nie vojensky, ale ekonomicky a politicky.
Američania by boli najradšej, aby Rusi niečo hodili na Slovensko - ale to sa nestane. Slovensko sa takmer isto zrúti onedlho ekonomicky. A po skončení vojny na Ukrajine (koľko bude trvať, rok, viac?) každopádne onedlho vzniknú politické pnutia na Slovensku. Slovenskej republike vtedy NIK nepomôže, nijako, a skončí ako Cesko v septembri 1938.
Jeden z možných scénarov.

Roland Edvardsen

Som teraz dočítal najnovší Hegerov status na FB. To je také HOVADO, také aké asi nemá obdobu. Toto čo urobil, to je naozaj reálny a ťažký zločin (Draxler teraz trefne napísal, že pravdepodobne ide aj o protizákonný čin aj z hľadiska našich hospodárskych zákonov - skrátka celé zle) a surové oklamanie verejnosti. Zlý, zlý, strašne zlý človek a strašne zlý a hlúpy krok. Neviem sa teraz vyrovnať s tým, že toto tu bude vládnuť ešte 2 roky.

Muki67

Si optimista. Že dva roky. Obávam sa že na ako- tak slobodné voľby môžme zabudnúť. " Poradcovia" to už ošéfujú - korešpondenčne hlasy, elektronické hlasovanie pod patronátom ESETu, nejaký ten zákaz "nedemokratických strán , atď.
Podľa mňa táto čvarga si preto dovoľuje robiť tieto svinstvá lebo sú si istý ( alebo aspoň majú sľúbené) že po vine nepríde trest.

Roland Edvardsen

Otázne je či aj predošlé voľby boli slobodné vzhľadom na informačný monopol pro-atlantistického mainstreamu. Matoviča posunuli do premiérskeho kresla tie isté korpo-splašky, ktoré mu neskôr išli po krku. Samozrejme, teraz, keď zlikvidovali značnú časť alternatívnych médií bude ešte ťažšie hovoriť o slobodných voľbách. A áno, neboja sa trestu, lebo si asi myslia, že ich globomoloch nejako uchráni, že ich nepustí k vode. Ale minimálne Mikulca a Matoviča by tá basa nemusela minúť - ak sa teda po ďalších voľbách dostanú k moci súčasné opozičné strany.

Dusanbe

ešte ponúkajú Ukrajine - 155 mm samohybných húfnic.
Čiže všetky čo máme v našej armáde, sedemnástu z prezidentského paláca by teda mali pribaliť automaticky ako bonus.

sandro

Uz su v Lotyssku(mimochodom, toto nevinne info dokaze vela napovedat) na hraniciach s Ruskom. Sialene, v podstate nas uplne odzbrojuju. Dnes sa u nas v krcme dvaja vojaci rozrevali.
Toto je nieco, co sme si mali chranit : https://www.youtube.com/watch?v=_d0Qoc3OKLU
Slovenska cesta skoncila, pripravme sa na najhorsie.

Ema

Vojak nemá smokliť jak stará kurva. Vojak má bojovať. To čo sú za handry. Sedieť v krčme a sopliť do piva. To sa potom nečudujme.

slaven1

Udalosť s S-300 okomentovalo aj RT. "Krásne" vyúvodzovkovali podstatné slová zo statusu psycho-trockystu Hegera:

https://www.rt.com/russia/553558-slovakia-donate-air-defense-ukraine/

Všetko presne naopak:

- nie "zodpovedný" ale nezodpovedný krok
- nie "podpora mieru, slobody a ľudských práv" ale "podpora vojny, amerického vazalstva a zabíjanie ľudí [viď ďalšia ukrajinská Točka-U od ЗСУ na vlakovku v Kramatorsku včera]
- nie "nevinným občanom ukrajiny" ale banderovcom vraždiacim civilné obyvateľstvo od 2014 roka
- nie "výhradne obranné zbrane" ale zbrane (aby sa dlhšie vydržali brániť spravodlivosti za vraždy civilistov)
- naša obrana nebude "posilnená" ale oslabená
- nie našimi "spojencami" ale našimi nepriateľmi
- nie "nestali sme sa súčasťou konfliktu" ale naopak, stali sme sa súčasťou konfliktu

Psycho-trockysti - inak konajú ako hovoria.

https://www.facebook.com/premier.sr/videos/652582392472538/

Dusanbe

Ukrajinský štáb PVO vystúpil včera "s ilegality" a vyhlásil, že ukrajinská armáda bude zostrelovať ruské lietadlá smerujúce do Podnesterska:

https://topwar.ru/194616-predstavitel-vsu-sily-pvo-ukrainy-budut-sbivat-...

Kedysi, keď Dzurinda po nástupe k moci zrušil na požiadanie USA, už bežiaci kontrakt s Ruskom na dodávku modernej verzie S-300 - platili sme aj mnohomiliónové penále - ľutoval som, že sme prišli o možnosť mať na Slovensku kvalitný moderný PVO obranný systém.
Všetko zlé, je vraj na niečo dobré - v tomto prípade sa to asi ukázalo teraz.

Norman

pre nové zbrane S-300 na Ukrajine Rusko bude musieť tieto nájsť a zničiť. Nebude mať presné informácie a tak bude musieť zničiť asi viacero podozrivých bodov. Takže porovanie Ukrajinských strát bez S-300 a s S-300 bude také, že kvôli dodávke tohto zariadenia, nevhodného do ťažkej vojny, zomrie na Ukrajine povedzme 5 000 ľudí.
Tieto tisíce mŕtvych majú na svedomí Heger, Čaputová, Naď.

Skutočne zbytočné straty.
Jediným cieľom tých, ktorí túto provokáciu s exportom S-300 prikázali, teda svíň vo Washingtone, bolo, aby sa konflikt na Ukrajine čo najviac rozhorel.
Bez toho, aby som posudzoval morálnu spoluvinu Ruska, isté je jedno - naši politici poslúchnutím amerických bossov zabili najmenej tisíce ľudí, ak nie oveľa, oveľa viac.

O ďalších škodách či tragédiách nehovoriac.

Norman

OTVORENÝ LIST,všetkým silovým zložkám SR.hlavne generálnemu štábu ASR, radovým príslušníkom NAKA a všetkým vlastenecky zmýšľajúcim príslušníkom SILOVÝCH ZLOŽIEK SR.
Kolegovia už je dávno po 12hodine a táto diletantská kriminálna vláda amatérov vrátane prezidentky, celý slovenský národ vystavila hrozbám vojny. NIKTO IM NEDAL mandát, aby národ vtiahli do vojny s Ruskou federáciou. Odovzdaním obranného systému S300 Ukrajine a porušením zmluvných podmienok o dodávke, bez vôle občanov Slovenska vypovedali vojnu Ruskej federácii!
Nepíšem Vážení Generali a príslušníci NAKA, lebo už dávno ste to mali samy riešiť. T.j.: Zatknúť demonštratívne pred kamerami RTVS celú vládu vrátane prezidentky a nečakať na 68 ročného podplukovníka ktorý Vám bude pripomínať Vaše povinnosti a dávať rozumu!
Už dávno sa naplnil článok 32 Ústavy SR: Občania majú právo na odpor proti každému kto by odstraňoval demokratický poriadok. Tu sa nejedná o odstraňovanie demokratického poriadku, ten sa už odstránil zákonom o blokovaní alternatívnych médií. Tu sa jedná priame vytiahnutie do vojny bez vôle občanov Slovenska. A takúto absurditu , že by vláda vtiahla národ do vojny bez jeho súhlasu ani tvorcovia ústavy nemohli predpokladať! Každému je však jasné , že je to väčší zločin ako potlačovanie demokratických práv občanov.
TAKŽE ústava Vám dáva právo - povinnosť OKAMŽITE zatknúť týchto kriminálnych zločincov vrátane prezidentky a postaviť ich pred ľudový tribunál!
EŠTE RAZ Vás vyzývame generálny štáb ASR a príslušníci NAKA Vy máte ochraňovať záujmy občanov SR a tým aj svoje rodiny a deti a nie záujmy vojnových štváčov, ktorí nás chcú vtiahnuť do vojny!

S pozdravom:
pplk.Ing.Rudolf Weiss
V Košiciach 10.apríla 2022

nonula

Pri Nikolajeve bola dnes jednotka slovenskej S300 kompletne znicena.

https://t.me/intelslava/24891

sandro

Zatial nie je jasne, ci to bola ta Slovenska. Ja osobne moc neverim, ze by pred zoznamenim so sytemom(je to trochu ina S300 ako ta Ukrajinska) to ihned poslali priamo na frontovu liniu do Nikolajevskej oblasti.
Kazdopadne, ak sa to potvrdi, tak presne viem co sa stane : pojdu trestne oznamenia na ludi ako Fico resp. Blaha za PREZRADENIE. Bude to zase ich chyba! Takze nie zlocin bude potrestany(ak to aj nebola Slovenska, tak ta bude znicena v najbl. dnoch), ale potrestane bude upozornenie na zlocin proti narodu.
African Austin sa rehli, miliarda za Patrioty uz je vybavena.

Norman

mne ten link neukazuje na nič o S-300. Ťažko presne zistiť kedy bude naša S-300 zničená, ale v každom prípade na boj v takýchto podmienkach proti samým Rusom nie je stavaná a BUDE zničená rýchlo. Jej použitie je teda zbytočné gesto, ktoré prinesie len smrť mnohým ľuďom (ja viem, že sa opakujem, ale to treba zdôrazňovať - to gesto bolo zločinné aj voči ba hlavne voči samotným ukrajincom).

Myslím, že s tým trestným oznámením na Fica a Blahu preháňaš, to naozaj nie je možné, to môžu len soptiť prestitúti, ale to je úplná blbosť.

Na tom kanáli som našiel ale iné
https://t.me/intelslava/24805
Ukrajinka v Lotyšsku ukazuje pas a domáha sa drzo niečoho. Keď ju pošlú do zuzany, tak sa drzo tvári a povie
"Buču posmotrite".
Takže Bučou by sa chceli stále oháňať ako zaklínadlom. Nech mi niekto spomenie Buču , takú buču mu ukážem, že ich bude vidieť desťa bučí Svoloč drzá. A to platí aj na neukrajincov, na hocakého Ukrofila.

sandro

jasne, ze to je blbost, ale nepodcenoval by som nikdy blaznov : https://www.cas.sk/clanok/2666213/poslanec-bencik-ficovi-nic-nedaroval-t...
Vyzera, ze ta S300 skutocne padla v Hangaroch juzne od Dnepropetrovska, ale dokazat sa to asi neda.

Norman

Dnes je veľmi pravdepodobné, až isté, že ju už Rusi zničili. To bola vec cti, podobne ako ten tábor žodnierov pri Poľsku.

Heger je vrah.
Zabil explicitne tých 25 ukrajincov, čo sa o systém v hangári starali.
Ak by Heger nerobil toto prázdne zbytočné blbé gesto, mohli tí ľudia žiť.

mino

Každý takýto systém a osobitne exportná verzia má svoje špecifiká. Obávam sa že v počte zahynuvších, čo obyčajne nezvyknú takto presne udávať sú aj naˇsi vojaci poznajúci konkrétne tento systém. Alebo ako povedala pani p. My sme Ukrajina a Ukrajinci.

Norman

je možné, že tam boli aj naši, Slováci. Ale tak si myslím, že nik nebol taký hazardér, aby tam s tým liezol. A nikoho nenútili, lebo vedia, že smrť slovenských vojakov by nezatajili a to by sa Hegrovi už priamo obúchalo o hlavu. Takto zabil "len" Ukrajincov - a to našim liberálom a nerasistom je napodiv jedno, to pre nich nie sú ľudia.

nonula

https://www.bitchute.com/video/OWar1ap3QE4N/

Podobnost s exekuciami ISIS a obetami v oranzovom (Guantanamo) cisto nahodna. Tentokrat je symbolom ktory ma vojst do podvedomia sovietsky kosak.

Vztahy CIA s Holywoodom su uz dobre zdokumentovane.

Atrej

Vo vláde sú darebáci, ale nemyslím si, že sú až takí hlúpi, aby nevedeli, že toto je vlastizrada a za ňu doživotie. Dopustili sa jej počas pandémie, lebo mali informácie od odborníkov a zámerne ich cenzurovali a ignorovali pri rozhodovaní. Zomrelo a zomre kvôli tomu veľa ľudí. Asi vždy, keď sa rozhoduje o vojne, rozhodnú tak, aby nás do vojny nezmyselne zaťahovali. Robia z nás terče, nevratne ničia ekonomiku, zariaďujú nám extrémnu chudobu, zadĺženosť, ktorú nikdy nesplatíme - tak ako je to teraz v Afrike a pod.

To vie málokto, ale už mnoho rokov pred pandémiou sa zdkonaľovalo opevnenie kurately a súdov nenápadnými zmenami v zákonoch tak, aby mohli rodičom brať deti a aby sa k nim rodič už nikdy nedostal, dokonca aby sa ho dieťa bálo vyhľadať aj keď dospeje (aj keď ten rodič nespravil nič zlé). Páchajú trestnú činnosť, obludné zločiny na deťoch a rodinách, ale sú prakticky nepotrestateľní. Súdy o deti trvajú aj roky, kým padne právoplatné rozhodnutie a následne konania o tzv. výkone rozhodnutia ďalšie roky . Ak chce byť s dieťaťom jeho otec, je skoro nemožné, aby naozaj súd nariadil odobranie dieťaťa matke, aj keď ona tomu dieťaťu ubližuje a ničí mu život (dieťa skôr dospeje, ako by štát definitívne a objektévne rozhodol a vynútil svoje rozhodnutie). Skrátka, mašinéria vychytala za 15 rokov chybičky v monsterprocesoch proti otcom a teraz môže byť to isté použité proti obom rodičom - či už ako nástroj pre donútenie do pochybného očkovania, indoktrináciu detí genderovou ideológiou, alebo čokoľvek iné, čo by normálni ľudia nikdy neprijali.

To všetko sú také obludné zločiny, že netreba doktorát z práva, aby bolo aj tým šibnutým politikom jasné, že oni môžu ľahko skončiť s doživotím. Preto si myslím, že oni už teraz musia mať aj plán, ako sa tomu trestu vyhnúť. Ich útek do US by bol pre nás najmenej ničivý. Ale obávam sa, že to zbytočné zomieranie a zločiny môže zakryť aj vojna, nová naozaj smrteľná infekcia z nejakého LABu a pod.

nové