Soros-akta

Dnes o 19:00 h má v Pesti-TV premiéru dokumentárny film Dániela Bohára o Georgeovi Sorosovi s názvom Soros-akta. Dokument odhaľuje, ako miliardársky špekulant, ktorý hlása otvorenú spoločnosť, ovláda politikov, organizácie a celé krajiny, a ako zasahuje do volieb a budúcnosti krajín.

Životopisný dokument je aktuálny aj preto, že George Soros sa od roku 1989 aktívne zapája do diania na Ukrajine. V krajine má niekoľko podnikateľských záujmov.
 
Dokumentárny film vznikal rok a natáčal sa v New Yorku, Washingtone, Londýne, Bruseli a Budapešti. Sú v ňom rozhovory s významnými odborníkmi, politikmi a ľuďmi blízkymi Sorosovi.
 
Sorosova sieť preniká do celého maďarského verejného života, miliardárova ruka zasahuje do tlače, občianskej sféry a politických strán. V Maďarsku sa po roku 2010 Sorosovi domáci prívrženci zapojili prakticky do všetkých protivládnych protestov a akcií zameraných na zvrhnutie vlády.
Špekulant vyzbrojený miliardami dolárov pomocou mimovládnych organizácií a s láskavým súhlasom amerického ministerstva zahraničných vecí dokáže zvrhávať vlády, ktoré sú v rozpore s jeho záujmami.
 
Snáď film dostane aj slovenské titulky. Divákov si tu určite nájde. I keď u nás by sa skôr zišiel dokument nie o maďarských reáliách, ale tunajšom štátnom prevrate, známom ako kuciakiáda, a jeho katastrofálnych následkoch.
 
Idril

Je naivné si myslieť že G. Soros sa prostredníctvom OSF zapája len do diania v Maďarsku či na Ukrajine. Mnohí z nás už aj zabudli, že Slovensko ma od roku 2022 najvyšší obsadený post v Europarlamente. Michal Šimečka sa stal podpredsedom Európskeho parlamentu !
U nás doma to moc neprekvapí, keď sa rodinný príslušník nejakého „mocipána“ dostane do parlamentu, či to už bolo v prípade Flašíkovej partnerky alebo Májskeho frajerky či Poorovej milenky, atď... Ale v demokratickom Europarlamente, kde získal až 494 hlasov, to už je naozaj pozoruhodná udalosť ?
Keď sa pozrieme spätne do roku 2020, hneď zakrátko ako sa Miško dostal do EU-parlamentu predložil tam tzv. Správu o právnom štáte, ktorej cieľom bolo trestať neposlušné štáty, najmä Maďarsko a Poľsko až pozastavením vyplácania európskych fondov.

Mohli by sme teraz hodiny filozofovať či to bol naozaj nápad malého Miška, pokiaľ by sme však nepoznali otecka – bývalého šéfredaktora denníku SME a súčasného šéfredaktora Denníku_N - Nezávislý český denník, Martina Šimečku. Bol to práve Martin Šimečka ktorý po Nežnej revolúcii v 1990 otváral v Bratislave prvý projekt Georgea Sorosa: nezávislé vydavateľstvo Archa s.r.o. a taktiež spolu so Zuzanou Szatmáry a Rachel Tritt z USA pripravovali otvorenie pobočky Open Society Found (Bratislava, 1992), predtým ešte pod správou Nadácie Charty 77. Nie je žiadnym tajomstvom, že Denník SME a najmä online Dennik_N by bez sponzorských peňazí z USA bol odsúdený na zánik.
Nakoľko je vzťah medzi G. Sorosom a V. Orbánom vyslovene nepriateľský, nikoho nemôže prekvapiť, že Miško Šimečka po pár dňoch ako europoslanec navrhuje trestať Maďarsko pozastavením vyplácania eurofondov.

Keď sa z historického pohľadu spätne pozrieme na obsahovú stránku denníka SME, tak nám hneď udrela do očí jeho typická štruktúra spravodajstva zahraničnej politiky. Vojnovú politiku USA v denníku SME pripravovala Jana Mikušová Shemeh žijúca v Izraely, ktorá bola autorkou takmer všetkých propagandistických reportov z vojen z Afganistanu či Iraku a samozrejme alarmujúcich správ večne ohrozeného Izraela. Aby však stránka zahraničnej politiky nevyzerala príliš podozrivo maskovali to nasledovne, že pod jeden článok sa podpísala pseudonymom (mik) a pod druhým Jana Shemeh. Štvavú kampaň proti Rusku mala v denníku SME na starosť honosne nazvaná Agentúra Epicentrum, ktorú tvorili len dvaja pseudonovinári: Petra Procházková a Mirek Tóda (manžel Moniky Tódovej). Skvele túto partiu profesionálov suploval aj Matúš Kostolný, terajší šéfredaktor DENNÍKa_N. Pri týchto esách sa potom nemôžme čudovať že SME držalo napr. spis Gorila už dva roky pred jeho zverejnením na internete v šuplíku a v tichosti neuverejnila z neho ani jeden riadok ! (spis Gorila mal pred zverejnením k dispozícii aj R. Sulík a v parlamente aj napriek tomu hlasoval za Bubeníkovú, ale keď ešte doteraz obdivuje Rudolfa Zajaca taj je to jasné...).
Za túto nechutnú novinárčinu okrem „osudových rán“: Jana Shemeh = rakovina a M. Kostolný = manželka Matúša K. spáchala samovraždu, pracujú „zamestnanci“ G. Sorosa ešte tvrdšími dezinformačnými pákami a v súčasnosti už aj bez strachu z kritiky alternatívnych médií, ktoré len na základe jediného rozhodnutia NBÚ zo dňa na deň môže prestať existovať.

Keď sa ale spätne pozrieme na sponzoring našich politikov či už I. Radičovej (pracovala v OSF) alebo prezidentky Z. Čaputovej (sponzorský dar od OSF 100 000€), či zverejnenie e-mailu organizáciou Wikileaks, kde G. Soros v 2011 odporúčal H. Clintonovej vyslanie M. Lajčáka na riešenie násilných protestov v Albánsku, nemôžeme byť prekvapení, že v roku 2024 sa dieťa OSF = strana Progresívne Slovensko s M. Šimečkom a Z. Števulovou a ďalšími, s partnerskou podporou SME a Denníka N dostane do parlamentu.

Ema

...si vždy spomeniem na podivnú smrť Karola Ježíka v roku 1998, spôsobenú "pádom" na petržalskom verejnom hajzli.
A tiež na podivnú smrť jeho dcéry o päť rokov neskôr.

Na uvoľnené miesto šéfredaktora kľúčového média na Slovensku nastúpil Šimečka.
Pár týždňov pred hajzlovou tragédiou sa k moci dostal Dzurinda a doba si vyžadovala overených a spoľahlivých propagandistov.