Správy priamo zo Sýrie

Hovorí česká veľvyslankyňa v Sýrii Eva Filipi, a hovorí veci odporujúce propagande, ktorou nás kŕmia štváčske a manipulátorské korporátne média. Moderátor sa ju síce snaží "usmerňovať", ale márne.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/212411058040827/

nevažno

v najlepších zmrdích tradíciách "vyzýva" egyptského prezidenta na koberček (cudzí,samozrejme) http://www.sme.sk/c/6513760/izrael-vyzval-egyptskeho-prezidenta-na-navst...

Ema

To len presstitútky prerobili škemranie na "výzvu".

Ak Mursí príde, nechá si to zaplatiť tučnou sumou do rozpočtu. Od US daňových poplatníkov, samozrejme.

 

Keď už je reč o moldavskom bulovi s ukradnutým nemeckým menom (ako to, že sa táto východoeurópska chrapač tak rada prizdobuje menami z jazyka národa, ktorý ich údajne strašne nenávidel a zholokaustoval, hm?), nakopírujem sem pikantný článok - skôr, ako ho v Háreci zamknú:

 

Hungary, Claims Conference exchange blows over Holocaust reparation funds

 

Feud erupts after Budapest demands Claims Conference returns $12.6 million to Hungary’s treasury, says will otherwise cease to transfer funds.

The Claims Conference accused Hungary’s government of “depriving” Holocaust survivors through “disgraceful” and “deceitful tactics.”

 

The allegations came after Budapest demanded on Monday that the Claims Conference, an organization representing world Jewry in compensation talks on Holocaust-era crimes," return" $12.6 million to Hungary’s treasury.

 

An announcement published on the website of the Hungarian Ministry of Public Administration and Justice cited “discriminatory” methods by the Claims Conference that had “failed to properly report” on expenditure. Hungary would give the Claims Conference no more funds until the issue is solved, the announcement said.

 

Claims Conference Executive Vice President Greg Schneider told JTA that this was the first time in the organization’s 62 years of operation “that a country has reneged when it came time to pay. We hope that intervention at the highest level in Hungary will resolve this issue for Hungarian survivors who need help.”

 

According to the Hungarian ministry, the money Hungary is demanding is part of $21 million pledged by the government in 2007 for the following five years for Holocaust survivors in Hungary and abroad. A new settlement was to be signed this year.

 

The money was transferred initially from the treasury to the Jewish Heritage of Hungary Public Endowment, or Mazsok -- a committee of government officials and Jewish representatives. Mazsok transferred $12.6 million to the Claims Conference for distribution outside Hungary, the ministry said.

 

But the Claims Conference told JTA that the Hungarian government had failed to transfer $5.6 million of the $21 million pledged. In an email to JTA, the Claims Conference said it only spent approximately $8 million received from Hungary.

 

“As a result of such conduct, thousands of Holocaust survivors will, unfortunately, be deprived of the assistance they so desperately need and had reason to expect,” the Claims Conference added. It called Hungary’s allegations “disgraceful” and “deceitful tactics.”

 

In its statement, the Hungarian ministry said distribution of funds by the Claims Conference “was made on a far-from-equal footing, which represents discrimination to the detriment of Holocaust survivors living in Hungary.” Based on the report submitted by the Claims Conference to date, “it is impossible to identify the individuals eligible for compensation,” the ministry wrote on its website.

The Claims Conference, according to the email it sent JTA, gave Budapest a 400-page report containing the names of all recipients and how much they received.

 

“Every penny was transferred to a Hungarian survivor, not even one cent was spent on administration or any other expense,” the Claims Conference said.

 

The email also said that funding for Holocaust survivors stopped after 2010, when the Fidesz party came to power.

 

“We call upon Prime Minister Orban to intercede in order to help needy Hungarian survivors who happen to live outside of Hungary today and comply with international agreements,” it said.

 

--------------

 

Predpokladám, že Hungarian survivors who happen to live outside of Hungary today stále rozumejú, čo znamená odkaz od Orbána: lobogo!

 

Norman

Zaujímavá osoba. Na rozdiel od väčšiny bláboličov, jej slová majú zmysel, až sa človek čuduje, že aj takí ľudia sú relatívne v politike ( asi bola Sýria považovaná za dieru, kam nik zo zlatej mládeže nechcel ísť)

 

Najdôležitejšie je jedno: kresťania v Sýrii sa čudujú, že Europa podporuje extrémistov, radikálny Islám.

Nuž, to je tak, keď v Europe už dávno vládne EXTREMNY SIONIZMUS.

Bodka.

Toto a nič iné určuje politiku Európy, toto a nič iné je zodpovedné za úpadok a hrozby, ktorým Európa čelí.

 

Preto sa javí, akoby posilovalo Rusko a Čína, lebo sú to krajiny ako tak a do správnej miery izolované a preto zdravé. Europa potrebuje to isté - slobodu a samostatnosť. Odtrhnutosť od Ameriky, nezávislosť od sionskej bankárskej spodiny.

A to bude ťažké, vyčistiť tento augiášov chliev.

 

jean

ale u diplomatov nie je až tak dôležité to, čo povedia, ako skôr to, čo naznačia. Z jej vystúpenia medzi riadkami až prekvapivo jasne trčal nesúhlas s tým, čo v Sýrii robia tzv. rebeli s podporou (rozumej na pokyn) tzv. demokratických krajín.

A najmä nesúhlas, a dokonca možno až až pohoršenie nad mediálnym valcom, ktorý veci prezentuje absolútne účelovo, čo je pri konfrontácii s realitou videnou na vlastné oči, u slušného človeka, akým sa ona zdá byť, celkom pochopiteľné.

"Oni", veď viete koho myslím, skutočne nemajú žiadnu fantáziu. Fakt sú tupí, a na to doplatia. Z Asada teraz odrazu robia hrôzostrašného netvora číslo jedna, tak ako inokedy z Ahmadínedžáda, Castra, Miloševiča, Kaddáfího, Husajna... je to stále dokola tá istá primitívna pesnička, tak sa nečudujme, že je to trápne a nudné dokonca už aj pre diplomatov.

N

si, dufam, nabije drzku, za to, co stvara okolo Syrie. Mysleli si, ze vdaka destabilizacii v regione sa stanu panom tejto oblasti. Assad vsak ponukol autonomiu syrskym Kurdom, ak prestanu bojovat v radoch opozicie. Kurdi to prijali, Assad stiahol odtial vojsko a Kurdi maju pod kontrolou oblast na hraniciach s Tureckom, teraz uz "proassadovsku" oblast.  To zmenilo situaciu natolko, ze Turecko sa boji. Nielen vlastnych Kurdov. Ako sa vyjadrila  izraelska spravodajska sluzba - je dovod sa domnievat, ze prva vec utoku islamistov budu sekularne rezimy.

Turecko v tomto ohlade - je objekt číslo 1. 

Posuskava sa, ze Assad konal po dohovore s Iranom. Nakoniec Nezavisle spolocenstvo postoj k Syrii vyjadrilo jednoznacne. A Turecko sa dostava do izolacie. Ak neodmietne rozvracanie Syrie, musi sa pripravit na otrasy. Izraelska rozviedka vie, co hovori.

 

Aspon tak pisu v ruskych novinach. 

 

Ema

a Erdogan sa tiež necíti najlepšie.

Gül z nemocničného lôžka bodro čvirikal cez twitter, ako sa má dobre a Sýria blablabla. Nevieme, kto presne hačia na peľasti jeho postele a akého kalibru je motivátor twitterových správ, ktorý drží v ruke, ale na mene nezáleží.

Celé je to trochu zložitejšie, a preto ruská diplomacia v súvislosti s Tureckom nič verejne nekomentuje.

Táto USraelom iniciovaná svetová vojna, N, ktorá už zostra fičí, je mimoriadne svinská.

N

či tá vojna tu nie je už od Rímskej ríše a ešte neskončila.

Aj Lenina, aj sýrskych rozvracačov , s honosným pomenovaním opozícia,platia a podporujú stále tí istí.  Vraj za nastolenie demokracie, v skutočnosti dostáva navrch radikálny islám. Rusko má veľa moslimského obyvateľstva, a ak všade naokolo budú pri moci radikálni moslimovia....

Zatiaľ pokusy o rozvrat Ruska nefungujú podľa predstáv, tak sa skúšajú všetky kľučky a okľuky.

 

V Turecku to vrie, bežia tam demonštrácie proti zasahovaniu do Sýrie, proti NATO, Erdogan vraj požiadal nedávno v Moskve Putina o prijatie do Šanghajskej organizácie, vnútorné rozpory v armáde... Možno už polovica pochopila, že vysnívaný Západ ich nikdy neprijme a nepodporí v oblasti Blízkeho Východu a keďže sú teraz tak trochu izolovaní, upierajú sa k Východu, druhej polovici to časom dôjde tiež.

Zatiaľ je to nevýpočitateľná krajina.

 

 

N

je jedno z najstarsich miest sveta. Syrcania si to uvedomuju a ozbrojeni zoldacki rebeli s tym pocitali, lebo vedeli, ze nebude nasadena ziadna tazka technika, ci nejake bombardovanie.

Zabery na lietadla a vrtulniky, odvazajuce ranenych, ci potraviny su predstavovane ako vladne vrazedne stroje. Syrska armada potupuje pomaly, ale isto, pretoze musi chranit mesto- kulturnu cennost, a obyvatelov. Podla sprav na blogoch, cisti oblast za oblastou. 

Ema

a bolo to najmultikultúrnejšie miesto snáď na celom Blízkom východe. Klenot regiónu, aj čo sa ľudí týka. História mnohých súčasných rodov sa tiahne do čias, kedy boli Katarci a Saudi vo vývojovej fáze rožkatých zmijí.

Bola by ho škoda.

nové