Stoka pomluv na adresu Olympiády

 Na nejlepším zpravodajském serveru iDnes vyšel ubohý, pomlouvačný článek jakési Martiny Topinkové, kde autorka popisuje, co všechno v Soči nefunguje, a jak je to tam špatné. Podobnou propagandu ostatně uveřejnila i další západní mainstreamová média - jak podle pravítka.

Co mne ale potěšilo, je diskuze za článkem. Rozhodně si ji přečtěte. Lidi nejsou slepí a čím dál méně věří těmto nenávistným propagandistickým článkům. Vox populi - suprema lex.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/

Stoka pomluv na adresu Olympiády a skvělá reakce v diskuzích na iDnes

Médiá sa osypali z Ruského zahájenia, bolo tam moc Slovanských prvkov, ale keď v Londýne /London ZION/ budovali nový Jeruzalem, tak striekali ...


 
Autor: 
Ema
  o piatom olympijskom kruhu, ktorý sa vraj "na niektorých televíznych kanáloch" objavil.
russkij
Norman
Antiruské šialenstvo (zvlášť teraz pri Olympiáde) je iracionálne a vsvetlitelné iba chazaroidnou nenávisťou existujúcou storočia. Náhodou som zachytil vo štvrtok ORF - tí deň pred zahájením dali film o pussyriot a potom besedu. Mám dojem, že evidentne práve verejnoprávne TV sú celkom ovládané americkou propagandou. Mám dojem, že Rusi definitívne našli svoje sebavedomie a svoju estetiku, zahájenie bolo veľkolepé. A keďže za nimi stoja rakety, nabúrať ich môžu naozaj len potkani zvnútra (ukrajina varuje), ale azda si svoju slobodu ustrážia. Svoju relatívnu slobodu od finančnch korporácií. Diskusia na iDnes bola dobrá, napríklad: Keby som nevidel na vlastné oči, čo robia niektorí ľudia zo Soči, tak si myslím, že čítam noviny z roku 1984. Neuveriteľné. Takáto miera nenávisti k akejkoľvek inej krajine by nebola tolerovaná ani tými najzadubenejšími médiami. Pretože toto už dávno nemá nič spoločné s ľudskými právami, ani s autoritatívnym režimom Vladimíra Putina, toto je tá najvulgárnejšia podoba xenofóbie, antirusizmu a nenávisti ku všetkému, čo príde z tejto krajiny. Zveličovanie maličkostí, strata súdnosti či dokonca nekultúrne buranstvo rozčuľujúce sa aj nad tým, že prečo nás Rusi obťažovali pri ceremoniáli svojou „propagandou kultúry a histórie“ (sic!), že „ich hlavným cieľom je iba propagácia Putinovho režimu“ (Schutz) alebo prirovnávanie hier v Soči k nacistickej olympiáde v Berlíne... to všetko je tak nehoráznou zmesou hlúposti, obmedzenosti a chorobnej nenávisti, až sa na to ťažko hľadajú slová. Keď Rusi väznili Chodorkovského (hoci to bolo podľa môjho pevného presvedčenia zločinec nepredstaviteľne väčších rozmerov ako naši oligarchovia), naše noviny tlačili krvavé písmená, že je to väzeň svedomia. Keď ho prepustili, neocenili to ani slovom. Mentalita rusofóbov rozumie iba logike „radšej slabé Rusko ako silné Rusko, a úplne najradšej žiadne Rusko“. Ponížiť, pošpiniť, znevážiť, zašliapať, odmietať – to je jediná predstava niektorých ľudí o našich vzťahoch s Ruskom. Odmietam mentalitu obnovenej studenej vojny, ktorá spochybňuje všetko, kvôli čomu bol rok 1989. Takto sa predsa nesprávame k štátom, s ktorými chceme spolupracovať, ale k najhorším nepriateľom. A ak je už Rusko pre niekoho opäť nepriateľom, nech to nahlas povie! Pre mňa nie!"   Ale bolo tam aj dosť pacientov, česi sú proste česi, to je proste tiež diagnóza (alebo gény, percentuálne rozdelené v danom národe). Treba len otvoriť nie vybraté komentáre, ale všetky.  
Ema
Prakticky všetci tí, ktorí ideologicky riadia západné korporátne média, sú potomkami pažravých emigrantov z východnej Európy, zväčša z Ruska a Ukrajiny - rovnako ako tí, ktorí riadia zahraničnú politiku USA. Typickú emigrantskú nenávisť voči krajine, z ktorej prišli ich rodičia alebo starí rodičia, nasávali vo svojich rodinách a s radosťou ju živia. Máme právo ich nenávisť odmietať. Nikto nás nemôže donútiť, aby sme produkty ich psychiatrických diagnóz považovali za "informácie". A ešte k tomu objektívne.   Čo sa Medvedeva týče, rada by som sa z českých médií dozvedela, či chrápal viac ako Schwarzenberg.
--- nepodpísaný ---
Viaceslav Fetisov: Julia Lipnickaja - nase slniecko. Najlepsi dokaz toho, ze nam netreba ziadnych psychologov!Viaceslav Fetisov sa v exkluzivnom interview «Советскому спорту» podelil so svojimi dojmami z 15-rocnej krasokorculiarky Julie Lipnickej, ktora sa vcera stala olympijskou vitazkou v druzstvach.-Julia Lipnickaja - nase slniecko. Pozoroval som ju, a to , ako komunikuje so svojim trenerom pred vychodom na lad. U nich je vynikajuci vztah. Pozeral som na nich a dalsi raz som sa ubezpecil v tom, ze nam nie je treba ziadnych psychologov.Osobne som toto vedel uz davno, no v poslednom case tolko o tom vytrubuju, ze, vraj, nasi sportovci potrebuju psychologov. Pamatam si, raz zavolali psychologa k Tretiakovi. Po sedeni so psychologom pustil Tretiak osem golov na Cene Izvestii. Psycholog si hned zbalil veci a odisiel..
slaven1

Reflex: Slavnostní zahájení her v Soči: Nemastné, neslané, nemoderní, málo zajímavé
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/54453/viliam-buchert-slavnostni-za...

USA prostříhaly zahajovací ceremoniál v Soči, aby lidé nemohli vidět Rusko
http://zvedavec.org/komentare/2014/02/5838-usa-prostrihaly-zahajovaci-ce...

Kde si to môžem pozrieť ešte raz? Začiatok s predstavením azbuky bol veľmi silný. Našiel som jeden pomaly zaznam tu http://www.kontrtube.ru/videos/2680/ceremoniya-otkrytiya-olimpiady-v-soc...

--- nepodpísaný ---
Julia Lipnitskaja (1998), talentovana  krasokorculiarka z Ruska, uz je hviezdou Olympiady a bude este vacsiou ak vyhra dalsie zlato v individualnych cvikoch . Narodila sa v Jekateriburgu, otec pred jej narodenim odisiel na 2 rocnu povinnu vojensku sluzbu a uz sa nevratil. Jej matka ju dala v 4 rokoch na krasokorculovanie. Julia do skoly nechodi, uci sa doma. Od mala poctivo trenuje a cvici strecing. V 2009 sa prestahovala s matkou do Moskvy za lepsimi treningovymi moznostami. Pocas tvrdych treningov si privodila i vaznejsie zranenia,   otras mozgu, a pocas toho ako sa uzdravovala  rozmyslala, ze  sport nadobro zanecha. Krasokorculiarky sa o nej vyjadruju, ze je ohybna akoby nemala chrbticu a kosti ma zo zeleza. Julia ma oci dospeleho cloveka, mierne chlapcensky vyraz a nie je moc zhovorciva. Tu si nacvicovala svoju famoznu piruletu.http://www.youtube.com/watch?v=xNmtV1wjYCs Skace akoby nic (na motivy hudby zo Sinterovho zoznamu)http://www.youtube.com/watch?v=jH9pt4xWAbE Po kratkom tichu, kedy novinari nevedia co sa je opytat, konci stretnutie s To je vsetko!http://www.m24.ru/videos/41793
Le Bleu
Inak, všimli ste si, že sa začali objavovať vlastenecké automobily so slovenskými vlajkami? Zas kým neskončia tie hry, resp. kým naši nevypadnú. Čiže asi už len pár hodín. Trochu komické, není-liž pravda. Alebo nie?