Svetové ekonomické fórum v Davose

Tak sa nám naši kapitalisti zasa zídu na svojom všeglobálnom zjazde. Nebudú hovoriť, ako je nám dobre, až takí blbí nie sú - budú nám vysvetlovať, prečo je nám zle, ale zároveň aj to, ako by nám bolo horšie, nebyť ich, bankárov, finančníkov a korporativistov, ktorí nám dávajú to otroctvo, ktoré oni volajú "práca". Tak sa tam v Davose v stredu zas súdruhovia zídu a budú akože špekulovať, kde udelali chybu.

A už aj na čosi prišli. Akási "rozvojová organizácia" Oxfam v osobe svojej riaditeľky Guardian Winnie Byanyima chce v Davose "vyzvať ekonomické elity, aby podporili progresívnu daň, aby sa nevyhýbali plateniu daní ani nevyužívali daňové raje".

Keď už všade po internete zaznelo milionkrát to, že koncentrácia ekonomickej noci je neúnosná až absurdná, podhadzujú teraz aj masmédia informácie typu, že 85 ľudí vlastní toľko majetku, koľko celá chudobnejšia polovica ľudstva, teda 3,5 miliardy ľudí z rozvojového sveta. Áno, keď už to každý vie, musia bosovia reagovať. A tak nechávajú nastúpiť aktivistku z Afriky, aby prosila o to, že sa majú dobrovoľne zmeniť. A toto nazývajú Svetové ekonomické fórum.

Samozrejme, tie svine sa dobrovoľne nezmenia ani o chlp, ani chlp svojej moci dobrovoľne nedajú. Akékoľvek konferencie či rokovania, ako naznačujem už na začiatku, sú rovnako nezmyselné a zbytočné ako zjazdy komunistických prasiat. Sú úplne, ale úplne k ničomu, aj so svojou hranou kritikou a "riešením problémov".

Konieckoncov, Byanyima ešte ani nevystúpila a akýsi "konzervatívny komentátor"  z New York Times závery jej inštitútu zavrhol s tým, že podobné pokusy prinášajú "neefektívne nástroje". Vraj ekonomická nerovnosť nie je problém. A čo sú podľa neho skutočné problémy? Zlé školy (otroci sú neschopní) a málo práce pre mladých (toľko otrokov sme si namnožili, a teraz ich nevyužívame - to je škoda, nie? Okrem toho - otroci nemajú prácu, teda nemajú z čoho žiť, teda sa búria ). Očakávať od Byanyimy alebo dokonca od spomínaneho komentátora, že spomenie ako zdroje problémov reálne faktory: preludnenie, dysgeniku, alebo čo len nedostatok zdrojov - to by sme zrejme chceli priveľa. A hovoriť o absolútnej nekontrolovanej moci finančných centrál - ako hlavného generátora nerovnosti a ekonomického chaosu - to už vôbec nie.

 

Myslíte, že tieto tety z Oxfamu za vás vybojujú mocenské a ekonomické zmeny?

 oxam

 

zdroj: smeti

 
Autor: 
téma: 
slaven1
Do Davosu chodí skôr korporatokracia - šefovia Henkel, Nestle... Tatý dôležitejší sa stretávajú na Bildenbergu a kde sa stretáva vrstva nad Bildenbergovcami zatiaľ netuším.
Norman
presne tam, kde sa stretávame my.   Davos je na robenie dojmu navonok, Bilderberg bol na robenie dojmu dovnútra, na nových adeptov, nových lokajov, nových insiderov. Žiadna z týchto stretnutí neslúži naozaj na nejaké rozhodovanie - čo už sa kedy naozaj vyriešilo na schôdzach, mítingoch a zjazdoch? Ale ten dojem, ten image, to budovanie mýtu - to je najdôležitejšie. Dokonca aj pri "tajných" stretnutiach.