Svetové teploty a náboženstvo

Dnes som na Smetisku narazil na mapu svetových teplôt. A na prognózy ich rastu. Nie, nemienim sa pýtať, kde sú ti skeptici, ktorí opakovane úplne drzo a proti všetkým zásadám racionality a faktov tvrdili, že globálne zmeny klímy neprebiehajú. Viem, kde sú - niekde pri vode lapajú po vzduchu.           Na tejto mape teplôt ma zaujalo niečo iné.   Porovnal som si to s mapou rozšírenia náboženstiev:   Vidíte podobnosť? Ten abrahámovský, islámsky pás je vcelku zhodný s horúcim - púštnym pásom.   Mentalita ľudí je daná biológiou aj prostredím. Následne sa potom odráža na kultúre, na náboženstve. Klíma s vysokou teploty preferuje určité druhy, rasy. A tie potom formujú svoje mýty podľa svojich rytmov, aj podľa prostredia, ktoré denne vnímajú. Netýka sa to ovšem len islamu - tropická či presnejšie povedané púštna klíma podobne deformuje aj napríklad kresťanstvo, ktorého prejavy sú v podobných oblastiach tiež "horúce" a dogmatické. To ale na našej mape nevidno, i keď všetci poznáme napríklad povestný "bible belt" v amerických vnútrozemských rovinách a polopúštiach.  Ale priaznivé teploty pôsobia aj opačne - odvážim sa tvrdiť, že ak by niekto zaviedol samotný islám u dnešných skutočných škandinávcov, bolo by to striedme, pokojné a poriadkumilovné náboženstvo.   Je to trocha hrubé porovnanie, ale vidite, že globálne videné tam tá zhoda naozaj je. Tragické ovšem je, že namiesto toho, aby ten pás ustupoval, tak sa rozmáha podobne, ako samotná púsť. Je to proste objektívny fyzický problém. A treba ho riešiť ako akýkoľvek iný problem, s chladnou hlavou, ale nič neodkladať. Treba všetkých trocha schladiť.      
Buheh

že to skôr bude naopak. Tie obrázky môžu naznačovať aj to, že sú to práve určité náboženstvá, ktoré spôsobujú teplejšiu klímu. Tí islamisti furt len niečo zapaľujú a sú takí horkokrvní, a to sa potom prejaví na zvýšenej teplote. A naopak, ľudia v latentne ateistických oblastiach sú akísi chladní, a tým sa logicky ochladzuje aj podnebie. Našťastie sa teraz v severských oblastiach zavádza agenda LGBT, a tak sa aj tam už začína otepľovať.

Mimochodom, neviem či si ešte spomínate na tú tuhú zimu v roku 1944. Tá bola spôsobená tým, že v Európe išlo do plynových komôr 6 miliónov prívržencov horúceho púštneho náboženstva. A takýchto príkladov by som Vám vedel vymenovať nespočet, ale sa mi nechce, lebo je mi horúco.

Norman

Samozrejme, je to možné aj tak vysvetliť. Zvlásť ten rok 1944 je silný, veľmi vážny argument.
Ako ale potom vysvetliť, že práve v tých rokoch, keď su tu ochladilo, sa tak zvýšila teplota v USA a v Palestíne?

Buheh

?

Ináč, ja som dobromyseľný a mierumilovný človek, ale toto mi dnes urobilo náladu:

http://stuki-druki.com/images3/Poroshenko_posle_peregovorov_v_Minske.jpg

Norman

agenti KGB vysvetlujú všetko.

A ak oni nie, tak Hitler. Tí su za všetkým, ešte aj za antikonšpiračnými teoriami, ktoré sú nazývané konšpiračne, ešte aj za nimi je vždy jeden malý Hitler spojený s inými Hitlermi.

Preto včera sa vyjadril Fedor, že vypracuje nový zákon na trestanie nielen tých, ktorí bojujú na Donbase, ale kohokoľvek, kto ich podporuje. Bolo to v TV novinách, aj v Pravde. Tak ti hajzli mienia uťahovať kolieska, že nejaké rozbité oko bude príliš málo, čo aj zo žartu.

Dnes som videl video, ako američanmi založený ISIS zabíja ľudí sťatím. To je iné kafe, to sú uní upíri. Zblízka zábery, pred zhromaždenými ľudmi, aj detmi, mačetou na jeden raz. A nie jedného sťali, ale na hromadu. Ak budete mať niekto záujem, tak vám to nájdem, bolo to na fasbúku. Chcete?

Neodporúčam.

Ako napísali minule niekde na čechoch - tu nám už nepomôže žiadne švejkovanie. Veru, ani žiadne hranie sa na obeť.

 

 

 

nové