Sýrsky šach - mat

Dramatické bolo vyhlásenie ministra zahraničných vecí USA Johna Kerryho o obetiach chemických zbraní, ktoré podľa jeho tajných zdrojov použila sýrska vláda - 1429 zavraždených ľudí, z toho 426 detí. Zdesenie z jeho slov priam dunelo, ako americký útok bielym fosforom na irackú Fallúdžu. Dosť bolo! Amerika ide trestať. My, čo máme trochu dlhšiu pamäť, by sme sa mohli pýtať, kde boli USA s ich trestajúcou rukou, keď izraelská vláda v koncentračnom tábore Gaza zmasakrovala 1440 civilov, z toho 431 detí - aj s použitím bieleho fosforu, striel s ochudobneným uránom a nových obludných typov zbraní, ktoré odskúšavala na ľudskom mäse. Ale načo sa pýtať amerických kreténov na čokoľvek. Zato prezident Ruskej federácie Vladimír Putin je trpezlivejší človek ako ja, a preto sa kreténa Kerryho ešte stále pýta. Teraz konkrétne položil otázku: kde sú vaše dôkazy, že chemické zbrane použila sýrska armáda?

Názor, že chemické zbrane použila sýrska armáda, je provokácia, povedal prezident RF niekoľko hodín po tom, ako Kerry otŕčal do kamery smutný konský ksicht, aby zasadil poslednú ranu už aj tak dosť naštrbenému obrazu serióznosti americkej diplomacie. Putin zdôraznil, že Rusko odsudzuje použitie chemických zbraní a keď to bude nevyhnutné, prijme konsolidované rozhodnutie o protiopatrení.

Inými slovami: ak vyšetrovanie inšpektorov OSN preukáže, že chemické zbrane použila tzv. opozícia, Rusko bude konať.

 

Kohnovo urbi et orbi -požehnanie reprezentanta americkej sekty mestu a svetu na ceste do svetovej vojny. USA ako sekta vznikli a sektou aj ostali, výjavy na ich špinavých peniazoch nie sú náhodilá grafická ozdôbka.

 

Pri všetkej tragičnosti situácie, bol by to nevídaný kabaret - armáda USA na jednej strane, s vyfabulovanou prísne tajnou správou o použití chemických zbraní sýrskou armádou, trestajúca regulárnu sýrsku armádu a armáda Ruskej federácie na druhej strane, s oficiálnou správou OSN o použití chemických zbraní saudskej proveniencie tzv. rebelmi, trestajúca tzv. rebelov, ergo teroristov chránených Západom.

Putin: "Čo sa týka používania zbraní hromadného ničenia, vrátane chemických, naša pozícia je nasledovná: sme kategoricky proti, odsudzujeme to a ak sa ich použitie preukáže, budeme sa podielať na konsolidovaných opatreniach proti podobným prípadom." Inými slovami, nie Rusko samo, ale koalícia spojencov. Napríklad v rámci BRICS.

Prezident RF tiež zdôraznil, že USA sú povinné predložiť svoje zistenia Bezpečnostnej rade OSN. "Ak oni (USA) hovoria, že vládne vojská použili zbrane hromadného ničenia, v tomto prípade chemické, a tvrdia, že majú dôkazy, tak nech ich predložia inšpektorom OSN a Bezpečnostnej rade OSN. Odkazy na to, že dôkazy majú, ale sú tajné a nikomu ich nesmú ukázať, nie sú ani hodné kritiky. Je to proste nedostatok rešpektu voči svojim partnerom a voči svetovému spoločenstvu. Ak existujú dôkaty, musia byť predložené. Ak predložené nie sú, znamená to - že neexistujú."

Šach - mat.

 

Údajne sa americkej vlády začali kde-čo vypytovať aj občania USA. Napríklad či sa bombardéry USA naozaj stanú letkou al Kajdy. Iste. USA stáli vždy na nesprávnej strane histórie a držali basu s najväčšími chrapúňmi. Prečo by to malo byť inak práve teraz.

 

A čo nové nám oznamujú podkarpatské tlampače korporátnej mediálnej hydry? Primitívnu vojnovú propagandu. Čo iné. Hosťujúci inšpektori OSN odišli, USA môžu začať zabíjať domácich.

 

BONUS o Kohnovej predchodkyni vo funkcii, ktorá začala podkurovať Sýrii

Vždy to bola lacná kurva

V diskusii je zvlášť relevantná zmienka o olove

slaven1

Už vieme, či sa Slovensko ráči zúčastniť na sýrskej zabíjačke?

Poznámka pre digitálnych archeológov: Lajčák je v čase napísania tohto komentáru "moderný" minister zahraničia SR, ktorý "nemá problém".

slaven1

-

Norman
Relatívne. Takže sú zmrdi radi. Veď kto už by chcel byť ďalší, ešte by im ich vily v Blave pokropilo humanitárne bombardovanie ... To oni vedia, že tu už prestáva sranda:)  
Ema

práve oznámil, že USA sú pripravené udrieť na Sýriu bez mandátu BR OSN.

http://ria.ru/arab_riot/20130831/959923669.html

 

slaven1

na odsúhlasenie a posledná vojna, ktorú US kongres odobril bola 2. svetová - RT ohlásilo.

rem
"Můžete klamat část lidi po celou dobu nebo všechny lidi po nějakou dobu, ale nemůžete klamat všechny lidi po celou dobu." Lincoln No, snad se už konečně jednou Lincolnův citát potvrdí. Jenže zatím platí, že Kohn(ové) (sorry, Kerry(ové)) mají vždycky dobře zaplacenou pravdu: John Forbes Kerry (* 11. prosince 1943) je americký politik, a od 1. února 2013 ministr zahraničí Spojených států. V letech 1985–2013 zastával úřad senátora za stát Massachusetts a poslední čtyři roky v něm působil jako předseda zahraničního výboru. Senátorskou funkci obhájil během voleb v letech 1990, 1996 a 2002. V roce 1995 se podruhé oženil s Teresou Heinzovou, dědičkou kečupového impéria Heinz. Má české kořeny. Jeho pradědeček byl moravský Žid Benedikt Kohn. Jeho dědeček Frederick Kerry se narodil 10. května 1873 jako Fritz Kohn v městě Horní Benešov (německy Bennisch) ve slezské části Rakouska-Uherska, byl obuvníkem. Jeho otec Benedikt Kohn byl pivovarským mistrem, sládkem v tamním pivovaře. V roce 1901 Fritz Kohn požádal o změnu svého jména na Frederick Kerry (podle legendy se Kerryho rodina před příchodem do USA rozhodla, že si změní jméno podle toho, kam zapíchne tužku do mapy, a ta ukázala na irskou oblast Kerry), v roce 1902 mu rakouské úřady vyhověly a on současně konvertoval ke katolicismu. O tři roky později emigroval do Spojených států, kde v roce 1921 za nejasných okolností spáchal sebevraždu. John, narozený v roce 1943, tedy svého děda nikdy nespatřil. Možná, že by (nejen pro Middle East) pomohlo tohle: 1. Chtělo by to pověsit za koule do průvanu Bandara bin Sultana (alias Bandara Bushe) a celkově zlikvidovat vahhábistické Saúdy v Rijádu. 2. V Izraeli nechat vládnout ty jediné pravé, tedy ortodoxní židy (tohle berte s velikou nadsázkou :) No jo, ale jak to udělat? To by se asi konečně museli pochlapit i mnohahvězdičkoví generálové v Pentagónu…
Ahmed ma hlad
Prepáč za ten môj cynizmus, ale potom čo ten fas Bandar bin Blbec sa navyhrážal v Moskve Putinovi, (ohľadom Čečenských teroristov, torých má Rijád údajne pod palcom), tak ak by fakt počas ZOH 2014 došlo k teroristickému útoku na hry, vojenská odveta Moskvy voči Saudskej Arábii môže byť skutočnosťou oveľa skôr ako by sme sa nazdali. :))
Náhodný okoloidúci
Z toho vyplýva, že RF by mala pred začiatkom ZOH 2014 preventívne rozmiestniť okolo polostrova ponorky s prskavkami a čo je dôležité, postarať sa, aby ich neohrozili ponorky USA.
Ema

Pri spíči bol zelený jak šváb.

Obama je vzdelaný a vie, že kým sa napríklad Chruščov v zdraví dožil dôchodku, aj do Ameriky mohol cestovať, Kennedy bol popravený.

(Mimochodom, aj Gorbačova sa relatívne rýchlo zbavili - a žije si podnes deň v relatívnom pohodlí a pokoji.)

Obamovi bolo každopádne pripomenuté, že sionisti nemajú zábrany ani pred vraždením prezidentov.

Ema

Sionisti sú už úplne denervovaní. Vraj tri týždne!

AFP: UN inspectors say analysis of samples from Syria may take up to three weeks.

Rusko z pochopiteľných dôvodov tupému byrokratovi Pan Ki-Munovi nedôveruje a požiadalo pre lepšiu kontrolu - v záujme zabránenia manipuláciám - o rozšírenie tímu analyzujúceho vzorky. Keď sa na to presstitútky pýtali v centrále OSN, Martin Nesirki, hovorca tupého byrokrata, s koženou držskou sucho skonštatoval: hej, počuli sme o tom.

Odpoveď hodná mentálnej úrovne ľudí, ktorí obsadili centrálu sveta v Jew Yorku.

Ema

Krátko pred Obamovym spíčom sa Kerry dožadoval urgentného rozhovoru s Lavrovom. Čas bol dohodnutý - a USA na poslednú chvíľu rozhovor bez udania dôvodu zrušili. Pár minút na to sa za kecpultom objavil nazelenalý americký prezident.

 

Kerry: Haló, Lavrov?

Lavrov: Hej. Čo chcete?

K.: Hee, hmmm, pán Lavrov, keby chcel do Ruska emigrovať taký počerný, vyšší, chudý, s kenským prízvukom... že mu nedáte azyl?

L.: A akým prízvukom? Českým?

K.: Nie, ten mám ja.

 

Čo sa Saudov týče, vo svojej zdegenerovanej prostoduchosti si nevšimli, do akej žumpy USA padli. No a bez ich výstuže za chrbtom sú púštna nula. Už toho parfumami smrdutého degeneráta z ropou nasiaknutého wahábistického kráľovstva - ktoré tak vyziapuje pri naštartovaných stíhačkách o nutnosti demokracie v Sýrii - začína mrzieť, čo narozprával Putinovi.

Ozaj, Lavrov ide zajtra do Južnej Afriky. To je člen BRICS, keby niekto zabudol.

eN
Francúzsko nevylučuje možnosť, že Spojené štáty a niektorí ďalší spojenci udrú na Sýriu do 4.septembra, uviedol v piatok francúzsky prezident Francois Hollande. Na 4. septembra je naplánované zasadnutie francúzskeho parlamentu, ktorý má prerokovať sýrsky problém.... Hollande tiež povedal, že západné krajiny zvažujúce úder na Sýriu,sa nebudú snažiť odstrániť od moci sýrskeho prezidenta Bašára al-Asada silou (čo tým myslel?). Údajné odpočúvania (získané, mimochodom, v sociálnych sieťach) , ktoré by potvrdzovali použitie ch. zbraní Damaškom Rusko od USA neobdržalo. Moskva neverí týmto tvrdeniam, povedal prezidentský poradca Jurij Ušakov. "Nám tieto dáta Američania nedali,ani do RadyBezpečnosti (OSN) . Odvolávajú sa na akési tajné informácie." - povedal Ušakov na tlačovej konferencii. "Nemajúc tieto dôkazy, neveríme im" - dodal. Inšpektori OSN, vyšetrujúci použitie chemických zbraní v Sýrii, začali pracovať vo vojenskej nemocnici v Damašku, kde ležia obete použitých chemických látok, sýrski vojaci. Toto je PRVÝ výjazd inšpektorov OSN , ktorý je pod kontrolou sýrskych orgánov. Predtým navštívili predmestie Damašku , kde tiež mohli byť použité chemické zbrane. V tejto oblasti sú aktívni opoziční bojovníci. Inšpektori začali komunikovať s pacientmi a začali s ich vyšetrovaním, komunikácia prebieha za zatvorenými dverami, predstavitelia tlače bola požiadaní , aby odišli. V Moskve nie veľmi chápu, prečo Komisia OSN odborníkov odchádza zo Sýrie po tom, čo prešetrovali ba jednu udalosť použitia chemických zbraní, povedal prezidentský poradca Ušakov. "My naozaj nerozumieme, prečo sa celý tím (experti OSN) musí vrátiť do Haagu, keď existuje veľa otázok, týkajúcich sa možného použitia chemických zbraní v mnohých oblastiach Sýrie. Vyšetruje sa iba epizóda 21. augusta." - povedal Ušakov novinárom. "Experti OSN v Sýrii pod plnou kontrolou rebelov" - Toto vyhlásil špecialista na jadrové programy, bývalý zamestnanec z Los Alamos National Laboratory, USA , Robert Kelly počas rozhlasového mostu , ktorý organizuje " Hlas Ruska "na tému " Sýria: Nie je Obama klonom Georgea W. Busha? " "Akonáhle sa inšpektori odvolávajú len na jednu stranu pravdy, už nevedia, čo vidia a ich videnie je obmedzené podľa vopred pripraveného scenára. Inšpektori OSN boli pod plnou kontrolou rebelov, keď vykonávali inšpekciu. Rebeli im ukázali kam ísť, čo povedať, s kým môžu hovoriť a aké vzorky majú vziať, "- povedal Robert Kelly. Skupina inšpektorov OSN v Sýrii dokončila zhromažďovanie dôkazov v súvislosti s podozrením na chemický útok na predmestí Damašku, povedal dnes (piatok) novinárom zástupca generálneho tajomníka svetovej organizácie Martin Nesirki. "Tím dokončil odber vzoriek a dôkazy vzťahujúce sa k incidentu 21. augusta Zajtra pôjdu do Haagu, a vzorky budú zaslané na analýzu do laboratória,." - povedal . "Pred vypracovaním akýchkoľvek záverov je potrebné dokončiť analýzu všetkých odobratých vzoriek," - povedal Nesirki. Nepovedal, ako dlho to bude trvať. "Bude to vyžadovať nejaký čas," - povedal zástupca organizácie. Medzitým sa vysoká predstaviteľka OSN pre otázky odzbrojenia Angela Kane vráti do New Yorku v sobotu a bude informovať generálneho tajomníka OSN Pan Ki-muna o prácu vykonávanej odborníkmi. ... Nesirky povedal, že práce budú prebiehať bez zverejňovania priebežných výsledkov vyšetrovania. "K dispozícii bude záverečná správa," - zdôraznil. Táto správa bude predložená generálnemu tajomníkovi OSN Pan Ki-mun, ktorý ju odovzdá Bezpečnostnej rade. On znova zdôraznil, že úlohou Organizácie spojených národov v tejto chvíli -je zistiť fakt používania toxických látok, a nie zodpovednosť za ich použitie.!!!!! Podľa Nesirki sa neskôr inšpektori vrátia do Sýrie, aby aj naďalej skúmali ďalšie prípady použitia chemických zbraní, vrátane Aleppa 19. marca. http://www.mintpressnews.com/witnesses-of-gas-attack-say-saudis-supplied... Dale Gavlak,blízkovýchodný korešpondent AP a MintPress News, napísal článok, v ktorom tvrdí, že sýrski rebeli sa vlastne priznali, že sú zodpovední za chemický útok, ku ktorému došlo minulý týždeň, na východnom okraji Damašku. Podľa neho, rebeli sami mu povedali, že útok bol dôsledkom nešťastnej náhody a nedbalosti - bojovníci nevedeli zaobchádzať so získanou muníciou. Podľa Gavlaka, zbrane povstalci dostali od saudskej armády. Muníciu očití svedkovia opisujú ako "rúry" alebo "dlhé plynové fľaše." Rusko by mohlo zlepšiť situáciu v Sýrii, ak by zabezpečilo odolnosť sýrskych skladov chemických zbraní, hovorí poľský minister zahraničia Radoslaw Sikorski. "Verím, že ak Rusko sľúbi udržať si kontrolu nad sýrskym arzenálom chemických zbraní, takéto rozhodnutie bude mať významný vplyv na vývoj situácie," - povedal novinárom vo Varšave. Okrem toho, hlava poľského ministra zahraničia zdôraznila, že Rusko, ako nástupca Sovietskeho zväzu, je zodpovedné za prítomnosť chemických zbraní v Sýrii. "Vieme, že sýrsky arzenál chemických zbraní bol založený v sovietskych časoch. To je technológia Sovietskeho zväzu." - povedal. http://interfax.ru/news.asp?id=326247 Generálny tajomník NATO Anders Rasmussen povedal v piatok pre dánsky denník Politiken (http://politiken.dk/), že NATO nemá žiadne plány zúčastniť sa na vojenskej akcii proti Sýrii. Rasmussen tiež povedal, že on nemá žiadne pochybnosti, že použitie chemických zbraní v Sýrii je dielo režimu prezidenta Bašára Assada. Americký prezident Barack Obama utrúsil čosi " o neschopnosti Bezpečnostnej rady OSN na prijatie opatrení voči Sýrii, kde pravdepodobne boli použité chemické zbrane", uvádza Reuters, s odvolaním sa na vyhlásenie Obamu. "To, čo sme doteraz videli, je neschopnosť Bezpečnostnej rady pohnúť sa dopredu (v reakcii na údajné použitie chemických zbraní), tvárou v tvár zjavnému porušeniu medzinárodných noriem", povedal v prejave Obama. Podľa slov Obamu, nečinosť v tejto situácii bude znamenať bezvýznamnosť medzinárodného práva. Prezident USA tiež povedal, že Washington by radšej našiel prijateľné riešenie Sýrie s ostatnými krajinami. Obama označil za neprijateľné používanie chemických zbraní na ženách a deťoch v Sýrii a povedal, že použitie týchto zbraní sýrskou vládou predstavuje hrozbu pre národnú bezpečnosť USA a ich spojencov na Blízkom východe. Americký prezident Barack Obama vo svojom komentári k prípadnej odpovedi na použitie chemických zbraní v Sýrii vyhlásil, že rovnako ako mnohí, je unavený vojnami. "Je tu určitá únava, vrátane Afganistanu. Existujú určité podozrenia z vojenských akcií, najmä po Iraku. A ja tomu naozaj rozumiem, "- povedal Obama novinárom . "Mnoho ľudí verí, že by sa malo niečo urobiť, ale nikto to nechce urobiť," - povedal Obama. Turecko považuje za nedostatočný "obmedzený" zásah do sýrskeho konfliktu, o ktorom uvažuje Amerika. Ankara je za rozsiahlu vojenskú akciu, podobnú mohutnej vojenskej leteckej operácii síl NATO v Juhoslávii v roku 1999, napísali v Hurriyet , s odkazom na premiéra Erdogana. "Obmedzená vojenská akcia nám nevyhovuje. Mala by to byť intervencia ako v Kosove,." - povedal turecký premiér. Aliancia počas vojenskej leteckej operácie bombardovala Juhosláviu 78 dní. Ruská flotila námorníctva pri pobreží Sýrie monitoruje vzdušný priestor, takto získané informácie môžu poskytnúť sýrskej protivzdušnej obrane, čo umožní včasnú odpoveď sýrskej protivzdušnej obrany proti akémukoľvek pokusu o vojenskú agresiu USA a ich spojencov vo vzduchu aj na mori. Pripomeňme, že podľa informácií z rôznych zdrojov, Rusko poslal k pobrežiu Sýrie protiponorkové lode, raketový krížnik a podporné lode. V médiách sa blysli správy, že v tejto oblasti sú v službe aj ruské ponorky. Podľa denníka "Los Angeles Times" ruské lode už sú v Stredozemnom mori a čoskoro dorazia k pobrežiu Sýrie. Do Sýrie boli dodané raketové komplexy Club-K, ktorých maketa bola prvýkrát predstavená v 2009 v Malajzii. Vyzerajú ako kontajnery, môžu sa premiestňovať na lodiach, po železnici aj kamiónmi. Vnútri kontajnera je umiestnený raketomet s viacúčelovými strelami, ako sú Х-35, 3М-54Э и 3М-14Э, rakety schopné zasiahnuť aj povrchové, aj podzemné ciele. Každý kontajner sa môže zmeniť na raketový komplex so zničujúcou údernou silou, schopný objaviť sa hocikde. Protilodná, len ťažko postrehnuteľná raketa X-35 sa vyznačuje nízkou výškou letu k cieľu - nie viac ako 15 m nad morom a v poslednej časti trajektórie - štyri metre. Raketa 3М-54Э je schopná zničiť lietadlovú loď. Peking vyzval k zodpovednému riešeniu sýrskeho problému. Minister zahraničných vecí Wang Yi povedal v telefonickom rozhovore s ministrom zahraničných vecí Francúzska, Laurentom Fabiusom: "Čína je zásadne proti používaniu chemických zbraní, preto treba nevyhnutne podporiť OSN, aby vykonala nezávislé, objektívne a profesionálne vyšetrovanie a overila skutočnosť, že boli použité chemické zbrane. Ešte dôležitejšie je zistiť, kto použil chemické zbrane, .." - povedal Wang Yi "V situácii, keď je nastolená otázka vojny a mieru, štáty by mali prijať opatrnú a historicky zodpovednú pozíciu," - uviedol šéf ministerstva zahraničia Číny. Islamskí džihádisti, ktorí bojovali proti sýrskej armáde, začala presúvať svoje základne, sklady a ďalšie dôležité predmety zo strachu z raketových a bombových úderov USA, píše The Washington Post. V severných častiach krajiny vodcovia teroristov išli do hôr schovať sa pred NATO náletmi. Hoci Spojené štáty nedeklarujú svoj zámer zaútočiť na vodcov islamistov, ale ani ich neinformujú, ako a kam idú bombardovať. Medzi islamistami sa už šíria šumy, že na každú riadenú strelu s plochou dráhou letu, ktorá bola vyslaná Američanmi na sýrsku armády, jeaj jedna , zameraná na objekty "opozície". Je známe, že Washington má skupinu "al-Nusrat Front" a "Islamský štát v Iraku a Levante" v zozname teroristických organizácií. Skupina džihádistov "Fateh Al-Islam" dostala inštrukcie, aby sa neustále pohybovali po celej krajine, využívajúc tajné skrýše, starostlivo sa maskovali a nepoužívali mobilné telefóny. Zúfalstvo a panika vládne v niektorých táboroch žoldákov NATO v Turecku a Jordánsku. Majú kategoricky zakázané priblížiť sa k základniam NATO a prekročiť hranice do Sýrie. http://serfilatov.livejournal.com/
rem
Kohn Kerry a Bashar Asad s manželkami u jednoho stolu: http://wertyzreport.files.wordpress.com/2013/09/1175143_155509394654188_... Snad raději bez komentáře...
Prasiatko
Myslím, že bol svojho času na rokovaniach v Damasku (rozumej, bol tam vydierať Sýrsku vládu, ako vieme bez úspechu). Len neviem už rok. Počuj "rem" to spomienkové foto je z r. 2008 či 2009?
rem
Toho času pan senátor za Massachusetts (end his wife) povečeřeli s Assadovými, aby Assada 4 roky poté přirovnal k Hitlerovi. Jó, asi chce být taky prezident. Ale to do té doby petro-dolar, Fed, Saúdi ani Bibi (a jemu podobní) nesmí padnout...
1488

a divadelné predstavenie/varenie žaby pokračuje. Za povšimnutie stojí toto krátke video

http://www.youtube.com/watch?v=rKQ7zNRo-E4

neruštinári majú české titulky

Le Bleu
Áno, dôkazy sa rátajú a majú zmysel, len keď sa ukážu. To je už ozaj bieda, keď im takéto veci treba polopate vysvetľovať ako malým deckám v škole. Aspoň že sa na to niekto podujal. Ku grafickým ozdôbkam - padol mi pohľad hneď vedľa, na tú ministerskú zástavu - predpokladám, že hviezdičky nad tým vtákom sú tam už dávno, ale aj tak je to milá náhoda, ako sú usporiadané do šesťcípej hviezdy.
Anonymous
Náhodný okoloidúci
Ak Barack Assassin Obama nebude humanitárnymi bombami a raketami rozbíjať sýrske nemocnice a školy, jeho páni z neho nebudú mať radosť, ba práve naopak, budú sa naňho hnevať a budú ho musieť potrestať.
Le Bleu
Nejenom “očití svědci, ale i světové agentury se totiž unisono shodují, že nikdo neslyšel ani zvuk explozí, ani leteckých motorů”. V Džubáru, kde se inkriminovaný incident odehrál, se tak “lidé 21. srpna ráno začali rovnou dusit otravnými látkami ve sklepech, kde se skrývali před riziky války”. http://www.stripkyzesveta.cz/cz/politika/588/dmitrij-minin-kdo-a-jak-vra... More tellingly, gen. Colin Powell, who disgraced himself before the world by parroting the Bush administration’s lies about Iraq, now also urges caution over Syria. Powell is right. Washington’s Syrian misadventure threatens to put the US on a very perilous collision course with Russia, Syria’s close ally. So far, Russia has sought a diplomatic solution, but it’s most unwise to push tough Vladimir Putin too hard. Syria is as close to Russia as northern Mexico is to the United States. http://www.ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2013/septembe...

nové