Tábor v Gabčíkove

Už do konca mesiaca ma prísť prvých 50 imigrantov do tábora v Gabčíkove. A za ďalší mesiac ich tam má byť 500. Tých, ktorých sa v Traiskirchene v Rakúsku budú chcieť najviac zbaviť.

Domáci Gabčíkovčania podpísali petíciu, 3000 ľudí, že tábor v obci nechcú, upozorňujú na bezpečnostné hľadisko - výnimočné vodné dielo. Samozrejme, v demokracii žiadne petície nefungujú - veď načo, veď mali voľby pred 3 rokmi, tak čo si sťažujú?! Ako píše Huďo - demokracia amerického typu znamená držať hubu a krok.

Denník N pripravil aj reportáž, kde evidentne robili na domácich tlak (2. augusta tam má byť lokálne referendum). Porovnávali skúsenosti s predošlými tam ubytovanými utečencami. Ale to boli ľudia z Juhoslávie - teraz sa tlačí do Európy iné kafe.

Pikantné na veci je to, že tábor sa zriaďuje v objektoch Slovenskej technickej univerzity. Predpokladám, že kedysi sa tu niekde vzdelávali v presných technických vedách talentovaní mladí Slováci či Maďari. Odteraz tu budú vyčínať černosi s IQ okolo 80. Univerzita zmenená na koncentračný tábor. Tomu sa povie pokrok. Ďakujeme, kapitalizmus, ďakujeme, anglosionisti. A nezabudneme.

Ale ako vždy, aj teraz chcem nájsť na veci niečo pozitívne. A je to úplne jasné - tábory zrejme bude treba, je dobre sa ich naučiť budovať a prevádzkovať. Takisto je dobré, že slovenskí občania prídu priamo do styku s cudzími ekonomickými votrelcami, často veteránmi partizánskych masakrov, moslimskými fanatikmi. Treba sa učiť, niet nad priamu skúsenosť.

Ako sa volajú tie domobranné organizácie? Slovenskí branci či Vzdor Kysuce? Veľa o nich neviem, ale také niečo je veľmi prezieravé - tie ešte zachránia mnohým ľuďom život.

Ale nie všetkým.

 

ps vyhlásenie vedenia obce

 
slaven1
Niektoré veci môže napísať iba sám život. Umiestniť afrických pribežencov do univerzitného areálu je veľkolepý znak doby. Sfilmovať to! Predpokladám, že kedysi sa tu niekde vzdelávali v presných technických vedách talentovaní mladí Slováci či Maďari. Odteraz tu budú vyčínať černoši s IQ okolo 80. Presne tak. Boli tam študenti, univerzitný pracovníci, vedci. Vzdelanie, vedomosti, veda. Kolónia ale nemá mať čo vyšší priemyseľ a vzdelaných ľudí. Vzdelaní ľudia nechcú byť otroci. Okrem toho jednotný ľudia, uvedomujúci si čo sa deje, sa môžu účinne zorganizovať a rozrušiť koloniálne status quo. Z metropole nám najskôr 27 rokov ničia školstvo technológiou žaby postupne uvarenej, a potom využijú vybudovanú a vyprázdnenú infraštruktúru na rozklad krajiny pomocou ďalších prvkov, ktorých cieľ je narušiť jednotu obyvateľov obsadeného územia - pošlú afričanov (nesúladné gény) a moslimov (nesúladná ideológia). Nuž, treba prestať byť kolóniu, a treba začať hovoriť pravdu.
Buheh

Je známou vecou, že Slovensku chýbajú strojárske a všeobecne technické kádre. Takže 500 nových technikov zo Slovenskej technickej univerzity, s multikultúrnymi skúsenosťami, fyzicky zdatných a schopných existencie aj v tropických horúčavách je pri globálnom otepľovaní presne to, čo Slovensko potrebuje. A navyše dostaneme od Rakúska ešte aj zopár grantov. Na tých imigrantov.

Viem si veľmi dobre predstaviť aj ich praktické využitie: najmä na východnom Slovensku sú osady, v ktorých nie je žiadny priemysel. Práve tam treba nových technikov umiestniť a začať budovať priemyselné a vedeckovýskumné parky v spolupráci a dokonca aj kooperácii s miestnymi osadníkmi. Mohli by sa špecializovať na metalurgiu, environmentalistiku, multikulturalistiku a mnohé ďalšie tradičné odbory.

Noví technici by sa v týchto zapadnutých regiónoch Slovenska iste uplatnili aj ako učitelia technických predmetov. Pri ich farbe pokožky by ich žiaci nemohli obviniť z bieleho rasizmu a ich znalosti a skúsenosti najmä praktického charakteru by žiakom iste imponovali viac ako nezáživná teória zo školských osnov.

Ďalšia lákavá možnosť využitia nových technikov sa črtá napríklad na letisku v Kuchyni. Naši priatelia z NATO, ktorí chránia Slovensko pred iránskou a severokórejskou hrozbou, iste privítajú kvalitných technikov zo STU, ktorí sa im budú starať o lietadlá, aby náhodou nespadli.

Ďalšia možnosť je vytvoriť slovenskú obdobu cudzineckej légie a týchto šikovných mladých mužov naverbovať, aby išli do USA pománať miestnym úradom s bojom proti kriminalite, islámskemu terorizmu a hrozbe texaského separatizmu. Nebol by to ušľachtilý čin vďaky za to všetko, čo pre nás USA, náš veľký demokratický priateľ, urobili?

Ema

Loď Kuriérov bez hraníc (MSF) Bourbon Argos vyzdvihla 687 migrantov z mora a ďalšieho z plavidla talianskej pobrežnej stráže. Pochádzajú z Bangladéša, Pobrežia Slonoviny, Eritrey, Gambie, Guiney, Líbye, Mali, Nigérie, Senegalu a Somálska.Vyklopila ich v Kalábrii. Buchman z MSF "nechápal".

****

Humanitárna organizácia Lekári bez hraníc (MSF) v piatok oznámila, že záchranárske plavidlo, ktoré prevádzkuje v Stredozemnom mori, bolo zdržiavané na mori 48 hodín, pretože talianske prístavy boli príliš preplnené na to, aby vzali ďalších migrantov.

Loď Bourbon Argos nakoniec dostala povolenie zakotviť v prístave Reggio Calabria. Na miesto sa dostane v sobotu a bude môcť vysadiť na breh 661 migrantov. Prístav sa nachádza na juhu Talianska.

"Dva dni sme sa pokúšali pochopiť, kde by nám mohlo byť umožnené pristáť," povedal koordinátor MSF na plavidle Alexander Buchman.

"Spôsobilo to vážne bezpečnostné riziká na palube plavidla a prinútilo 700 ľudí v núdzi, aby strávili celé dve noci na palube v ťažkých podmienkach," dodal Buchman.

(zo smetiarne)

Ľubov

a to ma tom desí najviac.Akoby všetci na tom západe prišli o zdravý rozum.Čo sa to deje?

Náhodný okoloidúci

Slniečkárstvo na západe a asi čiastočne aj u nás dosiahlo úroveň náboženského kultu. Pochybnosti o správnosti slniečkárstva preto vyvolávajú u infikovaných jedincov silné pocity viny spojené s hlbokým pokáním.

P.S.: Slniečko je v tom nevinne a cíti sa urazené tým, že jeho meno sa zneužíva na pomenovanie hnutia vlastizradných úchylov všetkých druhov.

slaven1
VIDEO: Bitka imigrantov v rakúskom Traiskirchene. 500 z nich príde do Gabčíkova. Už do konca mesiaca ma prísť prvých 50 imigrantov do tábora v Gabčíkove. A za ďalší mesiac ich tam má byť 500. Tých, ktorých sa v Traiskirchene v Rakúsku budú chcieť najviac zbaviť.

nové