... a teraz to mám zázrakom zvrátiť

Tri dni sa predseda vlády údajne neozýval. V každom prípade bol na liečení, či už len doma, alebo vo Viedni na klinike.

Ale v nedeľu večer sa vrátil so statusom
"Najprv zburcujú nenávisť voči mne , a teraz to mám zázrakom zvrátiť"

Hovorí, samozrejme, o pandémii. Ale nebudeme pripomínať realitu, že najprv mesiace zabil čas aj zdroje vyčerpavajúcim cirkusom okolo plošného testovania kórejskými testami. To je jasné a azda to už ani netreba opakovať.

Na tomto výroku sú zaujímavé dva relatívne nové prvky
Za prvé hovorenie o "zázraku", ktorý je jednoznačne príznakom, že jeho (vnútorné) velikášstvo už prechádza na klasickú úroveň "ja spasiteľ", "ja, Kristus".
Za druhé hovorenie o "nenávisti", ktorá je takisto významná časť mýtu o Kristovi, ktorého, ako to všetci poznáme, všetci znenávideli a zapreli.

Mohlo by sa povedať, že je to náhodný, kultúrne podmienený spôsob formulácie. Ale toto samozrejme nie je jediná indícia - toto je len explicitný prejav, že to v tomto smere s ním bude len a len horšie. Nedocenený podkarpatský génius už prešiel na religiózne blúznenie. Pripomínajúc aj zločineckého vládcu Nera, mýliaceho sa v sebaobdive a sebaľútosti ešte aj krátko pred smrťou: "Och, koľký to umelec vo mne zomiera".

 

pravda

Náhodný okoloidúci

Zatiaľ čo výrobcovia vakcín a vakcinačná lobby presadzujú a sľubujú riešenie s neistou účinnosťou a trvanlivosťou, ktoré sa navyše prejaví až v budúcnosti vzdialenej niekoľko mesiacov a medzitým pribúdajú obete, či už na Covid-19 alebo s Covidom-19, lieky poskytujú riešenie, ktoré sa môže prejaviť HNEĎ TERAZ. Kto a prečo toto riešenie brzdí?

https://www.hlavnespravy.sk/mesik-spustil-peticiu-za-ucinnu-ochranu-a-li...

nové