Tisícky dažďom premočených migrantov

 ...zostali dnes uviaznuté v "zemi nikoho" medzi Gréckom a Macedónskom, zatiaľ čo macedónska polícia pokračuje v blokáde štátnych hraníc a bráni utečencom v ich pohybe ďalej na sever - zúfalo úpie takzvaný pravicový Denník N.

Veľkoryso prehliadneme formuláciu o "blokáde štátnych hraníc" Macedónska poriadkovými silami tejto krajiny, ktoré bránia ilegálnemu, ergo kriminálnemu prekročeniu hraníc a spýtame sa radšej: kde je tá slávna, vkuse omieľaná neviditeľná ruka trhu, ktorá VŠETKO vyrieši? Mi-nim-ál-ny štát, mi-ni-mál-ny štát - zaskandujme si spolu s redakciou Denníka N, jej financmajstrami, blogermi a čitateľmi. Žiadna sociálna sieť pre stotisícky natŕčajúce ruku. A keď načrieme hlbšie do hesiel našich takzvaných pravičiarov, vylovíme námatkovo ešte jedno ich obľúbené: sami si za to môžu!

Mimochodom, organizátori záplavy Európy inváznymi druhmi vyžadujú od korporátnych médií vhodný slovník. Preto sa hordy tiahnuce na Európu nenazývajú v médiách migranti - a už vôbec nie invazisti, čo je najsprávnejší výraz, - ale utečenci. Znie to tak dojímavo. Zatiaľ.

Autor: 
téma: