Turk Stream

 K rozhodnutiu Ruskej federácie ukončiť výstavbu plynovodu South Stream došlo necelé dva týždne po stretnutí, o ktorom Európania neboli informovaní.

Udialo sa v Ríme za účasti "stredomorských" členov Európskej únie. Viedol ho minister pre energetiku Izraela, Tunisan Silvan Shalom a s využitím anglosionistického zaklínadla o zbavení sa závislosti Európy na ruskom zemnom plyne nariadil Európskej únii výstavbu plynovodu z Izraela na Cyprus a ďalej do južnej Európy. Plynovod za mnoho miliárd eur zaplatia európski daňoví poplatníci. Za odmenu dostanú zemný plyn z offshorových ložísk, o ktoré Izrael masakrovaním a zastrašovaním okradne Gazu a Libanon. "Stredomorskí" členovia EÚ boli z choromyseľného projektu povinne nadšení. V najbližších dňoch ho príde Shalom predstaviť priamo do Bruselu, kde očakáva servilné eurovýskanie nad veďviemeakou genialitou, ktorá nás zbaví slizkého ruského plynu.

Viditeľnejšou súčasťou mafiánskeho zákulisného diania je predvčerajšie stretnutie eurokomisára - podpredsedu pre Európsku úniu Marošom Ševčovičom s americkým ministrom zahraničných vecí Jihnom (Kohnom) Kerrym. Nezabudnime, že na významný európsky energetický post sa dostal tento dubohlavý trtko kdesi z východnej Európy len preto, aby robil špinavú robotu.

Odpoveď na otázku, prečo sa Ruská federácia pri výstavbe strategického plynovodu otočila chrbtom Bulharsku - svojmu prirodzenému spojencovi a spojila sa s Tureckom, so svojím (historicky videné) nepriateľom, je jednoduchá. Stačí si lepšie všimnúť, do akej miery je sionizmom prelezené Bulharsko - a do akej miery Turecko.

A tak nebudeme mať plynovod financovaný Gazpromom a plnený zemným plynom vyťaženým na území Ruskej federácie, ale budeme mať - aj s pričinením Ševčoviča - iksmiliardovú rúru, ktorú zaplatia Európania a do ktorej sa (možno) dostane plyn z extrémne nestabilnej oblasti, kde Izrael pácha genocídu. Kosher Stream.

Putin s Millerom to povedali nám, Európanom jasne: chuj s vami.

jery

Miller odkazuje, aby sme sa teplejšie obliekli, keď pôjdeme na trh po plyn ( v relácii Vesti v subotu):

"Ak máme hovoriť o tom období, o tom úsilí, ktoré sme stratili - to sú roky. Okrem strateného času a určitého množstva peňazí, pravdaže sme získali určité znalosti a skúsenosti. Teraz,možno povedať, my veľmi dobre poznáme európsku byrokraciu.Kto nám dá garancie, že toto sa nezopakuje o mesiac, dva, o pol roka?
Naša stratégia sa mení vo vzťahu k európskemu trhu principiálne, riešenie o zastavení Južného potoka - to je začiatok konca nášho modelu práce na trhu, keď sme sa orientovali na dodávky plynu konečnému spotrebiteľovi. Viete, nebudeme to robiť násilím. Ak kupec nechce, aby sme mu tovar doniesli domov, tak, podľa všetkého, treba sa obliecť a ísť do obchodu a v zime sa treba obliecť ešte teplejšie. Možno si vziať so sebou balíček, pravdaže, možno aj tretí energetický: hlavne, aby sa neukázal prázdny. V našom prípade obchod - to je bod odovzdania plynu, to je obchodné miesto."
Miller ešte dodal, že podľa nových plánov, obchodné miesto pre európsky trh je turecko-grécka hranica.

A ešte bez prekladu pre tých, čo sa s Ficom tešia, že aké peniaze dostaneme za tranzit:
После строительства газопровода в Турцию транзит газа через Украину сведётся к нулю.

Источник: http://politikus.ru/v-rossii/37537-aleksey-miller-posle-stroitelstva-gaz...
Politikus.ru

Ema

...keď si pôjdeme ťahaním rúry financovanej Európskou úniou kúpiť zemný plyn do Izraela.
Bude nám načim veľa jevrí natlačiť v tlačiarňach.

slaven1

A je to tu. Naše 2 pokusy boli zmätené zo stola :-)

Vypichnime hlavnú myšlienku:

A tak nebudeme mať plynovod financovaný Gazpromom a plnený zemným plynom vyťaženým na území Ruskej federácie, ale budeme mať - aj s pričinením Ševčoviča - iksmiliardovú rúru, ktorú zaplatia Európania a do ktorej sa (možno) dostane plyn z extrémne nestabilnej oblasti, kde Izrael pácha genocídu. Kosher Stream.

 

Dusanbe

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/338721-usa-chcu-pomoct-madarsku...

Zacina ofenziva zidovskej izraelsko-americkej oligarchie, bude tu veru dusno.
Aj neocons su nazhaveni do akcie, pozerajme, ako dopadnu Orban, Zeman.

Skusme si dat malu tipovaciu sutaz, ako to tu bude vypadat o par rokov:

a) Orban relativne rychlo sklapne. Madarsko ostane bez novej atomovej elektrarne.
Ako "baksisne" bude dostavat cast transportnych poplatkov za prepravu plynu novym plynovodom, postavenym za peniaze EU.
Slovensko bude tento plyn dovazat cez Madarsko.
Ceny plynu budu o 50 - 80% vyssie ako su teraz, transport ruskeho plynu cez Slovensko bude nulovy.
Samozrejme Mochovce ostanu nedostavane, ako kompenzaciu dostaneme Kiskom pozvanu americku municnu zakladnu.

b) - tie ostatne moznosti, nechavam na vas....

Náhodný okoloidúci

Slová ako "sloboda" a "nezávislosť" sa v západnej civilizácii veľmi často používajú ako synonymá pre US-okupáciu, to treba mať neustále an pamäti. Ale "nadhľadníkom" to iste netreba pripomínať.

nové