Urobia dediči SNP zajtra aspoň symbolické Povstanie?

Zajtra musí slovenská vláda vykonať oslavu SNP. je to rizikové, pretože ľudia sú údajne stále dosť nabrúsení. Oslava bude preto vraj uzavretá, s limitovaným prístupom do areálu Múzea SNP. Výhovorka - pandémie. 

Toľko ku zbabelosti  vlády - OĽANO, SAS, Smerodina a tej štvrtej sračky, ktorá už sa rozpadla. Ale čo občania republiky? Zajtra majú jedinečnú šancu v Banskej Bystrici zastihnúť vládu inflagranti pri prejave skučania o tom, ako ODBOJ je jediná cesta - tak im to majú príležitosť ukázať. Potomci Povstania majú možnosť ukázať, ako sa to robí a ako dedičstvo ich predkov funguje. Dokážu to?

Pochybujem. Opäťnič neurobia, neprídu tam a nevynadajú im - ani tak, ako to urobila nedávno skupinka nebojácnych blbečkovi Hegerovi. Neurobia ani zlomok toho, čo ich predkovia robili v roku 1944 a čo vraj doteraz inšpiruje Slovákov. Pravda je aká? Odkaz SNP neinšpiruje nikoho k odvahe a morálnej neústupnosti. Nebolo to nikdy tak a nebude to ani zajtra. 

Tak, ako v politike zlyháva tradícia kresťanstva, tak zlyháva aj odkaz akéhosi "ľavicového" odboja. Zväčša je to len bývalým režimom umelo nafúknutý mýtus, ktorý nedáva svojim uctievačom silu. Ak by to tak bolo, považoval by som ho za prospešný. Bez ohľadu na pravdu historických udalosti, ak by mýtus fungoval, tak môže byť prínosom. Vo svete je mnoho takých prípadov, napríklad Veľká francúzska revolúcia a Napoleon, Deň nezávislosti v Amerike,  ale aj na Slovensku je ich pár, napríklad Jánošík, alebo ako tak aj Štefánik. No, moc dobrých mýtov nám veru nenechali.

Takže zajtra SNP ľuďom zas nepomôže. Zrejme žiadna strana či hnutie nebude mať zajtra svojich správnych ľudí tam, kde je na to výborné miesto - na oslavách SNP. Bude to zas len jeden deň nudných ceremónií, kecov a blábolov, akých sme zažili nielen za tohto, ale aj za bývalého režimu už skoro osem desiatok. Maximálne tak príde zas skupina večných anarchistov, ktorí budú protestovať proti chorobe, ktorá vraj nie je choroba. Možno budú protestovať aj proti počasiu, ktoré nie je počasie - aj toho sa určite onedlho dočkáme. 

 

 

 

 

 
Norman

Pri prejavoch Čaputy, Kollára a Hegra sa ozýval v priamom prenose v TV piskot a hučanie. Síce vzdialené, lebo do priestoru Pamätníka mali občania vstup zakázaný, ale jasne počuteľný. Za 77 rokov sa asi ani raz piskot neozýval, lebo ľudia žrali tento cirkus. Dnes niektorí odmietajú aj toto. Táto vláda má menej podpory, ako totalitní komunisti. Pripomínam aj to, že po revolúcii 1989 ani jeden komunista nebol obesený - boli iné časy.

Video zvonka o tom, ako zakázali občanom (ale aj novinárovi Jurečkovi) vstup do areálu
https://www.facebook.com/igor.jurecka/videos/4223868617710473

slaven1

„Je to neslušné voči organizátorom, je to absolútne neslušné voči ľuďom, ktorí boli v Povstaní. Považujem to za neprijateľné a nedôstojné,“ uviedol na adresu demonštrantov Stanislav Mičev, riaditeľ Múzea SNP. Jeho slová však majú významný nedostatok. Sú od kolaboranta. SNP sa viedlo proti takým ako on.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/599050-oficialny-program-oslav-sn...

Ešteže centrálne ostavy v Banskej Bystrici nie su jediný spôsob ako si pripomenúť SNP.

nové