Urobia futbalisti a hokejisti na Slovensku druhú Veľkú októbrovú revolúciu?

Keď sme ako národovci v lete 2015 išli  po Štefánikovej ulici na námestie SNP, bolo nás dostatočne mnoho, aby sme zvrátili politiku voči prisťahovalectvu afroidov do Európy. Následne Slovensko zmenilo postoj a odmietlo kvóty a takmer akýchkoľvek votrelcov.

Žiaľ, odvtedy sa podobne mohutný pochod nepodarilo uskutočniť (následný rok bol o kus slabší), aj kvôli zburcovaniu Kaliňákovho fízlovského aparátu a jeho nadpráci. Čo Kaliňák dostal za svoju judášovsku službu, to viete: dnes už zbabelo utiekol z funkcie niekam do diery. Ale aj národná jednota, ktorú sa vtedy na chvíľu podarilo vytvoriť pod tlakom veľkého nebezpečenstva, je už zas rozbitá.

Jeden zo základných dôvodov národného rozbitia je aj nesústredenie sa na podstatné. A tak zas platí - historia prebehne prvý raz ako dráma, a opakuje sa ako fraška.

17. októbra (2020) sa znova organizuje demonštrácia proti ... vláde, proti pandemickým opatreniam, proti ekonomickej situácii, za podporu športovcov (aj hercov?), proste za kopu hlúpostí. Ide sa "zhodiť vláda" - ale niet nikoho, kto by ju nahradil - presne ako za tej boľševickej revolúcie v októbri 1917.

Podobné stretnutia sa dejú občas v sobotu, boli dve či tri, bolo tam tak tristo ľudí, možno v najlepšom prípade tisíc. A rečníci, ktorí sa nezhodnú a nemajú sa radi, a opakujúci si každý tie svoje vlastné triviality a frázy.

Teraz má prísť naozaj veľa ľudí, na FB sa píše, že bude skutočná revolúcia. No hej, som za, každá generácia si zaslúži svojich 15 minút zábavy, možno aj krvi, chodte, množte sa ...

Ale musím tu medzi povedať pravdu. Ide sa premárniť ľudský potenciál, nazbieraná energia, doslovne na nič. Už len to zorganizovanie až o tri týždne je vyfučanie aktuálnej energie. Matovič sám by si nemohol zvoliť pre seba lepší termín. Zámerne zlý timing, zámerne zlý motív.

Ale držme im palce. Naozaj som si nie istý, či sa to vôbec uskutoční. Tak smiešne to je.

 

 

 

 
Autor: 
forma: 

nové texty