V Berlíne a Paríži pochopili

Neúspech plánu splnomocnenca OSN Kofiho Annana a zopakovanie irackého a líbyjského scenára destabilizuje situáciu v celom regióne (Blízkeho východu). Následky budú strašné. Toľko oznámil prezident Ruskej federácie Vladimír Putin svojim kolegom Angele Merkelovej a Francoisovi Hollandemu počas návštevy Berlína a Paríža. Merkelová aj Hollande pochopili, že Putin použil nezvyčajne ostré výrazy aj v záujme Európy.

Nemeckú kancelárku a francúzskeho prezidenta Putin tiež informoval, že zasahovanie do sýrskych záležitostí je neprijateľné a zmena sýrskej vlády by spôsobila úplný kolaps spoločnosti s prepadom do totálnej vojny. "Situáciu je treba hodnotiť veľmi starostlivo a vyvážene." Tieto slová boli adresované najmä Hollandemu, ktorý ešte pár dní pred Putinovou návštevou pod vplyvom masakry v Hulá trúsil reči o potrebe vojenskej intervencie v Sýrii a o tom, že "Assad musí vypadnúť". Po včerajšej diskusii s Putinom, ktorý tomuto nevedomému trtkovi objasnil, s čím si zahráva, je nepravdepodobné, že Hollandemu podobné slová vypadnú z papule znovu.

Výsledok Putinovej misie v Nemecku a Francúzsku sa dal predpokladať, a tak agentúra Ifop rýchlo zorganizovala prostredníctvom regionálneho plátku Ouest France prieskum, či by Francúzi podporili vojenskú intervenciu v Sýrii. Výsledok nám rýchlo sprostredkovala sionistická hlásna trúba Reuters - hurá, hurá, až 58 percent Francúzov podporuje vojenský útok na Sýriu. A až 50 percent si praje, aby sa do steče zapojilo aj Francúzsko. Vo februári to bolo len 51 percent (resp. 38 percent za priamu francúzsku účasť na tomto zbojstve), ale percentíčka v prieskume radostne vytiahol vyššie masaker v Hulá. Veď preto sa aj robil.

Nevedno, kto bol zadávateľom prieskumu a na aký účel. Každopádne priesmumy s otázkami o súhlase s vojenským útokom na nezávislú samostatnú krajinu sú prejavom ťažkej dekadencie.

Dúfajme, že francúzska vláda sa nebude odvolávať na výsledky prieskumu v štýle "ľud to chce - a my ako demokratická spoločnosť ho musíme vyslyšať". Pretože tu máme výsledky iného prieskumu, kde 56 percent Francúzov vyjadrilo negatívny postoj k Izraelu - a francúzska vláda sa s touto agresívnou krajinou bez hraníc mocne kamaráti. Kým pre Severnú Kóreu, ktorá skončila ruka v ruke na jednej priečke s Izraelom, nemá pekného slova.

Výsledky prieskumu BBC - Izrael je populárny ako Severná Kórea

Je to naozaj zaujímavé. Napriek hasbare s jej stámiliónovým rozpočtom a hordami sionistických dobrovoľníkov Európania vidia, čo je Izrael zač. 

Kontrolná otázka: ako sa volá zriadenie, v ktorom vlády konajú úplne inak než je postoj veľkej časti občanov a v ktorom neexistuje jediná politická strana, ktorá by mala presadzovanie tohto postoja vo svojom politickom programe?

Áno. Je to totalita.

Autor: