V Egypte nám cez noc prebehol puč a tuniský "Odpor" sa po vzore egyptského volá "Tamarod"

Mursí je fuč, moc v Egypte prebrala armáda. Ďalšie je na rade Tunisko. Aby sme o čosi viac pochopili čo sa teraz na druhom brehu Stredozemného mora deje vráťme sa opäť k článku "Tvorcovia revolúcií - proamerickí Che Guevarovia" od Vincenta Jauverta (nemôžem nájsť pôvodné znenie):

1. PRVÁ ETAPA
"Dlho pred voľbami je nutné vytvoriť skupinu krajne zainteresovanej mládeže, ktorá sa napokon stane bodákom kópie, nástrojom revolúcie," vysvetľuje Popovič. Pre túto skupinu treba vybrať vhodný názov. Aký? Vypočujme si Alexandra Mariča. Spolu s tromi inými veteránmi Odporu tento 30ročný Srb založil v Belehrade ešte jeden expertný kabinet, zaoberajúci sa revolúciami, a je Popovičov konkurent. "Názov revolučnej skupiny musí byť krátky, nie viac než dvojslabičný, ľahko zapamätateľný, napríklad ako Levi alebo Coca a musí byť silný ako slogan. To bude podpis, "značka" revolúcie".

...

Demo(n)cratic revolution handbook, náborový dokument ako na "to" od Vincenta Jauverta a Tanii Rakhmanovej určený ľudsko-právnych aktivistom.

Dnešná správa od Wertyza Tunisané založili svůj vlastní Tamarod:

Tuniští opoziční aktivisté spustili svou vlastní verzi egyptského protestního hnutí Tamarod, jehož kampaň pro svržení prezidenta Mursího přilákala do ulic miliony lidí a vedla k armádnímu ultimátu pro islámského lídra. Mladiství a méně známí lídři Tuniského Tamarodu doufají ve vyburcování opozice islámsky vlády, která stejně jako Mursí přišla k moci po vzpouře v roce 2011.

Stejně jako jejich egyptští jmenovci obviňují Islamisty ze snahy zavést islámský stát, který zahaluje osobní svobody a nedokáže vytáhnou ekonomiku z krize. Jeho členové říkají, že plánují svolání velkých protestů poté, co rychle dokázali sehnat podpisy 200 tisíců lidí. To je jen malá část toho, co nasbírali jejich egyptští kolegové, doufají ale, že dosáhnou porovnatelné situace.

Mluvčí Tamarodu Mohamed Bennour řekl, že skupina chce svrhnout ústavodárné shromáždění a obvinila jej z přípravy na založení náboženského státu. Chce také přechodnou vládu. “Tuniská mládež následuje kroky té egyptské..Nejsme spokojeni s tím, co se v zemi děje, od útoků na svobody po špatnou ekonomickou a sociální situaci. řekl Bennour reportérům.

Movie Bar, Kolarčeva 6, 11000 Beograd, 011/2621-174

Kedy aj Tunisku nastane druhá revolúcia možeme prebrať napr. v Movie Bare v Belehrade, pozývam.

Autor: 
Norman

a tak bude dochádzať k výbuchom, už aj samovoľlným. Dobre, že si to dal do kroniky.

 

Čiste technická poznámka - máš tendeciu k dlhým názvom. Dokonca dvojvetným. To nie je moc efektívne a aj technicky to blbo pôsobí. Nadpis nie je na to, aby všetko zhrnul - ale skôr naopak, aby vzbudil zvedavosť:-)

 
slaven1

Niekedy dávam názov poetický a niekedy dokumentačný. Dnes ľudia čítajú iba nadpisi (nie však mi na nadhľad.com, my nie sme povrchný :-).Takže musia byť čo najviac dokumentačné.

Moje články sú určené aj pre ľudí mimo spoločenstvo - nadpis musí preto obsahovať čo najviac. Priznávam, že skutočne sú tieto 2 nadpisy extra dlhé, ale tak ako ty hovoríš - cibrím si umenie slova, a ja dodávam: v 21. storočí.

Norman

na to to je, správne. Kto neskočí do vody, nenaučí sa plávať.

A okrem toho, najlepšie sa človek poučí na cudzích chybách, keď nadpisy píšu povrchní :-)

Kedže nečítam maily, občas ti, ako doteraz, takto verejne dám navrhované richtlínie. Ale nemusíš sa nimi riadiť. Kým ich nepochopíš, nemusíš :)

 

 

slaven1

Dobré je aj

- Stratégia západu krok za krokom:

...

Vezmime si iný aspekt života - demografiu. Zaujímavý je na prvý pohľad nie počet obyvateľov rôznych štátov, no tendencia. Je taká, že o chvíľu v Európe nezostane ani jeden Švéd, Angličan či Nemec a v USA beloch zďaleka nebude majoritou. Všetci ste počuli, že vo Francúzsku je priemerná pôrodnosť u Francúzok 1,8 a u moslimiek 8,1. To som prehnal, v skutočnosti rodia islamské ženy oveľa menej. No to, že Mohamed je najviac používané meno u novorodencov v Európe (informácia získaná z vojenského spravodajstva) je už fakt.

...

Prečo bola zahájená propaganda homosexuality a ďalších zvráteností? Veď je úplne jasné, že to nebude zvyšovať počet obyvateľov, ale naopak že sa výrazne zníži. Raz som to už napísal ("Pozitívna úloha chorôb"), že nemorálne v spoločenstve ľudí je to čo škodí a nie to, čo je nevhodné pre zdravého jedinca a spoločnosť zároveň. Takže, sexuálne odchýlky sú škodlivé z toho jednoduchého dôvodu, že ani od jednej skupiny sa detí - budúcich pracovníkov, roľníkov, prezidentov a umelcov, určite nedočkáme.

 

Je jasné, že rodina musí byť braná ako inštitúcia +  deti ako cenný a vzácny zdroj. Znie to cynicky, ale sú ním. Veď je to obnoviteľný zdroj. Nie je nič jednoduchšie, ako zastaviť agresívne LGBT kampane a pomáhať budovať normálne rodiny s deťmi.


...


zdroj: http://topwar.ru/2013/04/11/poshagovaya-strategiya-zapada.html


- alebo Andrej Fursov: Všetci dostali čierny bod

Rok 2012 bol zaujímavý v mnohých ohľadoch. Rozviazali sa v ňom daktoré uzly ktoré zauzlili dávnejšie, a ako to už býva, zauzlili sa uzly, ktoré sa budú rozväzovať v budúcnosti.

„Vatikánska jar“

Napríklad v polovici minulého roku sa začal škandál vo Vatikáne- uzol sa rozviazal odchodom rímskeho biskupa- pápeža. A treba povedať že svetová elita popohnala pápeža. Veľmi zaujímavo to vyjadril jeden človek z jeho okolia: “tak mali sme arabskú jar a teraz bude vatikánska jar“. To nám ukazuje odkiaľ fúka vietor. Prirodzene všetky tvrdenia že pápež odišiel neočakávane- je zákernosť. Tlak na pápeža rástol už roky. Dráždil mnohých- tým že bol tradicionalista a Neznášal SLOVO „TOLERANTNOSŤ“. A tým, že neznášal homosexuálov. No najdôležitejšie nakoniec nie je toto, ale tie dva trilióny dolárov , ktoré vlastní Vatikánska banka a ktoré sa svetovej smotánke veľmi, veľmi zídu. A v konečnom dôsledku v konečnom riešení osudu Benedikta XVI. Svoju úlohu zohrali Rotschildovci aj Rockefellerovci ale čierny bod dostal práve v polovici minulého roku.

„Demontáž kapitalizmu“

(toto znie prekvapivo- pozn. prekladateľa)

Ak máme hovoriť o veľkých udalostiach- nemožno vynechať samozrejme davoské fórum(stretnutie veľkopriemyselníkov a bankárov sveta). Bolo to koncom januára 2012. a nasledujúce zasadnutie Bilderbergovského klubu-(stretnutie najmocnejších najbohatších ľudí sveta zo Západu). Davoské fórum bolo zaujímavejšie než zasadnutie Bilderbergovcov, nakoľko na ňom zaznela silná protiliberálna pozícia v ekonomike. Zaznela z úst predsedu davoského fóra Klausa Schwaba , ktorý povedal, že kapitalizmus už NEZOPOVEDÁ tomu svetu ktorý je okolo nás. A to svedčí o tom, že západná smotánka nastolila kurz na demontáž kapitalizmu. T.j. toho systému, ktorý má zabezpečovať akumuláciu kapitálu a ktorý túto akumuláciu už teraz brzdí. Schwab povedal nakoniec iba to, čo dávnejšie vravel Jacques Catoli a mnohí ďalší.

A Bilderbergský klub kde boli traja predstavitelia Ruska( Čubajs- majiteľ elektrorozvodov a výroby elektriny v Rusku- volajú ho Vaše električestvo, Kasparov- a bývalý minister zahraničia Igor Ivanov) prebehol v kľude bez sporov o znížení počtu svetovej populácie o 80 percent, ako to bolo pred tromi rokmi. Ak však píšeme o Bildebergovskom klube treba povedať, že je to iba štruktúra na odsúhlasovanie a rozdelenie záujmových sfér. Pravidlom je že sa tam na poradu dňa dostávajú veci, ktoré neformuluje Bilderbergský klub- tam sa iba posudzuje. Bilderbergský klub založili na posudzovanie otázok v aristokraticko- dynastickom prostredí. Až sem sa dostali buržujovia vo svojom „vývoji“. V tom istom mesiaci sa stala veľmi zaujímavá vec, ktorá vyvolala veľké spory.

30 máje Rotschildovia a Rockefellerovia oznámili vytvorenie spoločného trustu s kapitálom 40 miliárd USD. Ekonómovia hádali že sa asi pripravujú na svetovú krízu. Je to veľmi čudný predpoklad ak vieme, že majetok Rotschildov obnáša 3 trilióny dolárov a Rockefellerov 1 trilión. Takže 40 miliárd je pre nich kvapka v mori. Zaujímavé ale je ako sa tieto miliardy rozdelili- Rockefellerovci vložili 37 a Rotschildovia- 3 miliardy. Na rokovaniach za Rockefellerov bol hlava celého klanu- a za Rotschildov človek, ktorý je u nich považovaný ak nie za dedinského hlupáka, tak najmenej za vyhnanca a toto znížilo úroveň stretnutia. Pointa je v tom, že Rockefellerovci dali viac peňazí- a trust budú riadiť Rotschildovci.

V súperení týchto dvoch zoskupení prevaha prešla na stranu Rotschildovcov (čím sa vysvetľuje aj oslabenie pozície USA- pozn. prekladateľa). Treba však povedať že boj prvých 10-15 najbohatších rodín sveta sa nikdy nekončí tragédiou, fyzickou likvidáciou(žiaľ. pozn. prekladateľa), je tu princíp vodného prímeria. T.j. rodiny sa nezničia do konca, no boj medzi nimi je dosť krutý. A keďže začiatkom XX. Storočia mali prevahu Rotschildovci, a potom Rockefellerovci vyhrali dve svetové vojny – ale Rotschildovci pripravili svoj útok na dolár a teraz sme svedkami protiútoku Rotschildovcov.

„Zápas kostier na priepasťou“

31. augusta Najvyšší súd v Londýne vyslovil svoje rozhodnutie: Berjozovskij(ruský oligarcha , ktorý umrel nedávno) nevyhral nad Abramovičom(ruský oligarcha poplatný Putinovi- ostal v Rusku). Zdalo by sa že je to všetko. Ale tento súd ukázal vážne dôsledky, ktoré sa osvetlia nie dnes- ale až neskôr. Vec je v tom že obaja Berjozovskij navrhovateľ a Abramovič odporca- poukazovali na to, že všetky majetky nadobudnuté v Rusku v 90-tich rokoch sú nelegálne. A je tu právna základňa na to, aby mohli začať konfiškácie tých majetkov, kde je to nevyhnutné.

A že taká nevyhnutnosť sa objaví je jasné z udalostí roku 2012. V júne 2012 bola zverejnená správa Morgan Stanley Management v ktorom boli obvinení naftárski špekulanti , ktorých nazvali upírmi. Iróniou bolo že predtým ruskí novinári nazvali bitku medzi Berjozovským a Abramovičom zápasom dvoch upírov. Morgan Stanley nazval špekulantov upírmi ktorým treba skonfiškovať ich prostriedky, nakoľko ich získali podvodmi.

V októbri v Tókiu bolo tradičné stretnutie: Svetová banka a medzinárodný menový fond. A Christine Lagardére(prezidentka SB) povedala: dlh priemyselne rozvinutých krajín predstavuje cca 110 % vo vzťahu k ich hrubému národnému produktu- VVP. A to že je ukazovateľ, aký sa vyskytuje vo vojnových časoch!! Nemyslela tým že sa čoskoro začne vojna.

Mala na mysli záležitosť oveľa zákernejšiu pre svetovú elitu. Chcela tým naznačiť, že prišiel čas skonfiškovať „mladé“ majetky a peniaze, ktoré nahromadili špekulanti. A v ďalšom otvorene povedala komu sa bude konfiškovať- bankárom, oligarchom, nečestným korupčným štátnym úradníkom z rôznych krajín, ktorí nahromadili tieto majetky a peniaze podvodným spôsobom. Prirodzene Lagardérová hovorí o podvodne nadobudnutých peniazoch. Veľmi dobre vie, že ako je postavený tento svet, že nastal čas “kto z koho“ a že je jasné, že konfiškovať sa budú práve „mladé“ peniaze, a nie staré.

A potom sa stalo dačo veľmi zaujímavé. Banka Baruchovcov „Standard Charter Bank“ dostala pokutu 340 miliónov dolárov , a to vraj iba za malicherné prekročenie miery- a to je pri tom banka bánk- existuje od roku 1859. Nie je to práve veľká banka, no jedna z najstarších a najuznávanejších bánk. Ak si pozriem hierarchickú tabuľku bánk, nenájdeme ju tam pretože nikdy nešla na finančný trh- nepodliehala fixovaniu.- čím je dané jej unikátne postavenie. Takže ak by Baruchovci s týmto nesúhlasili nikdy by sa to nemohlo stať, aby dostali pokutu. Suma 340 miliónov je ďaleko od miliardy, je to symbolická suma. Čo vlastne ukázala táto akcia? To že všetci prináležíme dajakému božstvu- a keď už Baruchovci dostali pokutu, tak to isté čaká ostatných.

A v tomto ohľade dostali čierny bod vlastne všetci. A ako zareagovali na tento „čierny bod“ vlastníci „mladých“ peňazí- nuž Bill Gates a Warren Buffet ohlásili, že väčšinu svojho majetku neprenechajú dedičom, ale dajú do fondu verejných potrieb(sic- ako ľahko ich zbavili peňazí- starí na úkor mladých peňazí -hahaha pozn. prekladateľa). V Rusku sa takisto vyjadril oligarcha POTANIN. Takto si chcú kúiť miesto v kluzbe tých, ktorých sa konfiškácia nedotkne. (Pripomína to roky keď nacisti brali peniaze od svojich obetí- a často ich dostávali dobrovoľne. Pozn. prekladateľa). Spory medzi novozbohatlíkmi sa rozrastajú- súdia sa a obžalúvajú jeden druhého.

„Chrobák žral trávu“

Ešte jedna zaujímavosť. Stala sa v auguste 2012 12. rok vyšetrovania proti prezidentovi Rwandy, Kagamemu, za udalosti roku 1994- keď sa vraždili Hutuovia s Tutsi kmeňom. Rwandské orgány to chceli dať na súd viacnásobne- ale západné štáty najmä Francúzsko blokovali tento postup a odrazu- teraz to povolili!!! Čo to je vlastne za históriu? Je známe že v samotnej Rwande zahynulo viac než milión ľudí. A v susedných štátoch skoro toľko- takže za krátky čas povraždili okolo dvoch miliónov ľudí. Nikto nekričal že je to holocaust, a nik si nesype popol na hlavu. A navyše celú záležitosť blokovali. A odrazu sa tým začali zaoberať.

Nikto nevie povedať, čo je za kulisami- ale možné je všeličo. Podstata spočíva v tom že tí čo sú od 1994 vyšetrovaní za rok 1994 a to sú nech je to akokoľvek divné francúzski a ukrajinskí žoldnieri priamo vyhlasujú, že tzv. svetová verejnosť- teda svetová oligarchia mohla zabrániť vraždeniu v tejto africkej krajine, ibaže OSN-ácka posádka dostala príkaz nekonať, a tento príkaz prišiel zároveň z New Yorku i z Paríža. Svetové štruktúry nadvlády a konsenzu bohatých dali pokyn nevmešovať sa- „chlapci veď sa trochu vyvraždite“. A jedným z politikov ktorí zablokovali zásah vojakov, bol francúzsky prezident Francois Mitterrand. Ten je však už mŕtvy žalovať ho nemožno.

Ale napríklad 3 desiatky svetových predstaviteľov elity z rôznych krajín môžu padnúť v súvislosti s udalosťami roku 1994 pod vážne obvinenie. To napovedá že celá záležitosť nie je vecou Hutuov a Tutsiov, títo nie sú Židmi ani Arabmi- a (tzv.) svetová verejnosť ich neberie vážne- ale isto iste vytiahnú dajakých obetných baránkov z rôznych mocensko- majetkových klanov vo svete. Takže boj v svetovej smotánke prebieha celkom zápalisto a bez milosti. Ciele sú vysoké a to je iba potvrdením téz, že svet stojí pred vážnymi konfliktmi a tieto konflikty sa rozvíjajú na všetkých úrovniach.

A čo bolo nezvyčajné pred koncom XX. storočia, elita si osvojila ostré spôsoby v zápase o bohatstvá sveta. Je jasné čo zabrzdilo tento proces ku kncu XX. Storočia- delil sa sovietsky koláč, počas 90-tich rokov odtiaľ vykrqadli viac než dva triliópny USD a ešte viasc z bývalých krajín socialistického tábora, desiatky rokov ich prejedali- a teraz všetko prejedli a treba konať inak. Keď sa pozrieme na terajšiu situáciu špičky svetovej pyramídy, spomínam si na verše básnika Zabolockého: „chrobák žral trávu chrobáka zožral vták, lasica pila mozog z vtáčej lebky, a strachom znetvorené tváre nočných tvorov na to hľadeli z trávy“. Nočné tvory- to je naša „svetová verejnosť“, ktorá pozerá ako si tieto kostry navzájom dávajú po hube.

„Lebka a koštiale“

V apríli 2012 v USA založili novú vojenskú službu, ktorá sa bude zaoberať tým, čím sa predtým zaoberala CIA. Zberom informácií mimo zóny bojových akcií. Ale táto štruktúra bude podriadená iba ministerstvu obrany a bude mať tak veľké osadenstvo ako CIA. Namieste je otázka načo ešte jedna paralelná štruktúra? Zaoberať sa bud- zberom informácií po Afrike a arabskom svete, ekonomickou modernizáciou Kórejskej ľudovodemokratickej republiky, jadrovými zbraňami KĽDR, a veľmi vážnou vecou- vypracúvaním modelov partizánskych hnutí v rôznych častiach sveta.

Založia partizánske hnutia, ktoré budú napádať zákonnú moc. Predtým to boli ako sa vie ľavičiari, teraz sa tým budú zaoberať oficiálne štruktúry. Z politického uhla pohľadu to znamená, že ministerstvo obrany USA sa začína zaoberať aj politickou činnosťou, pretože nakoniec vojenská rozviedka USA mala svoju organizáciu RUMO výzvedné riadenie ministerstva obrany a zjavila sa ešte jeden služba rozviedky- paralelne s CIA , ktorú akoby odsúvali do pozadia.

Treba vedieť, že CIA bola založená na konci 40-rokov vážnymi intelektuálmi USA a jadro agentov tvorili absolventi univerzity Yale. Univerzita Yale- to je pokrievka tajnej štruktúry „Skull and Bones“ „Lebka a hnáty“ (ako u nacistov), to sú tzv. yalskí ilumináti. Koncom 2012 sa vzdal Petreus – riaditeľ CIA. Petreus bol figúrou Bushovcov, a tí majú tiež spojenie s týmto spoločenstvom. Priamych dôkazov niet no podľa mnohých nepriamych možno povedať, že prebieha odstraňovanie yalských iluminátov od dôležitých pák moci. A keď spomenieme občianku Clintonovú, zaujímavé je kto ju nahradil. Rodina Kerryových- je veľmi zaujímavá svojím pozadím. Kerry je názov škótskej dediny kam prišli Kerryho židovskí predkovia po otcovskej línii. Zaujímavejší sú však Kerryho predkovia po materskej línii- je to rodina Forbesovcov.

Jeho babička z rodiny Unitropovcov je príbuznou niekoľkých kráľovských rodín Európy a príbuzná Busha(to znamená že Kerry vraj je potomkom Viliama Dobyvateľa). Ba čo viac- Kerry je príbuzenstvom nielen kráľov Európy, ale aj Blízkeho východu a s ním sa budú zhovárať inak než s občiankou Klintonovou. Okrem toho Kerry je absoolventom viacerých prestížnych univerzít a škôl, a zúčastnil sa s anglo- írskym klanom aj predvolebnej kampane Johna Kennedyho, a potom Edwarda Kennedyho. Potom šiel do Yale kde vstúpil do „Lebky a Hnátov“ a nadviazal kontakty s Bushovcami. Je to teda človek, ktorý bol zavlečený do viacerých tajných štruktúr súčasnea príbuzný mnohým z nich.

„Presná hra“

Existuje japonská hra „go“ kde sa figúrky zo začiatku rozostavujú na strategicky dôležité miesta. V 2012 prebehla príprava vážnych pozícií pre budúcnosť. V konaní svetovej elitnej „smotánky“ vidieť veľmi dôslednú logiku.

V 2012-tom došlo k radikálnym posunom. A zároveň sa vytvárajú kombinácie, a vcelku možno ľahko chápať- ako to pôjde ďalej.

Asi rok predtým ktorýsi kardinál z okolia pápeža povedal vetu“ pápežovi ostáva ešte rok“ . V XX. Storočí dvaja pápeži- Pius XI. A J8n Pavol I. odišli zo sveta počas podivných okolností, pričom Pius XI. (1939) mal vystúpiť na druhý deň s antifašistickou rečou. Podozrenie padlo na muža s menom Petacci. Bol to doktor, jeden z hlavných lekárov vo Vatikáne a mimochodom otec Kláry Petacciovej ,milenky fašistu Mussoliniho. Podozrievali Petacciho že dal pápežovi akúsi injekciu. No a Ján Pavol I. sa začal zaoberať finančnými neporiadkami a musel odísť z tohto sveta. Predpokladám že Benediktovi XVI. dali návrh, ktorý nemohol odmietnuť. Za tým sú dva trilióny USD- a ľudí zabíjali aj za oveľa menšie sumy.

Sansteinove slová- že nás čaká vatikánska jar sú veľmi presvedčivé.

Prameň: Russia.ru

slaven1

Tunisania to chcú pokojne, demokraticky:

Chýbajú ešte laserové ukazovadlá - zaostalci jedny zaostalí :-)

Včera, 3.8.2013, islamistycká vláda zvolala demonštáciu, kde sa vyslovili, že nemajú záujem o import neoznačených odstrelovačov na strechy. Prípadnu zmenu vlády by si radšej pekne demokraticky odhlasovali vo voľbách. Zúbky Tamarodu asi klapnú na prázdno.

--

V Tunisku pred pár dňami (25.7.2013) zastrelili populárneno opozičného vodcu leadra sekulárnej, pronárodne orientovanej strany Mohameda Brahmiho.

slaven1