Vaského volebná poradňa

Nedávno sme tu mali Vaského video-odporúčanie "koho voliť" (). Keďže  tvorca posolstva je umelecká duša, priemernou slovenskou mysľou nebolo úplne pochopené, a autor urobil dobre, keď pridal niekoľko ďalších:

- Prezidentské voľby 2014 a Pavol Hrušovský
- Prezidentské voľby 2014 a Jozef Behýľ
- Prezidentské voľby 2014 a Ján Čarnogurský
- Prezidentské voľby 2014 a Ľubica Blašková
- Prezidentské voľby 2014 a Milan Kňažko
- Prezidentské voľby 2014 a Helena Mezenská


Aby sme správne pochopili Vaského prezidentské odporúčanie, treba si pozrieť jeho ďalšie volebné analýzy. Divákovi bude hneď jasná premena "bohyne na piču" (ako bonus si ujasní komu ne-odovzdá svoj "voličský" hlas).

Tretia cesta

Bolo tu spomenuté, že Vaský nedostatočne chápe svetu okolo seba. Podľa mňa mu chápe až až. Jeho 20 ročnú knihu - Tretia cesta - som si prečítal až 18 rokov od jej vydania. Úvaha na výmenný kurz valút je na jednotku. Pri zmene systému (1989) nás na kurze dolára obrali o obrovské majetky (hodnotu). Podobne tomu bolo aj pri vzniku čísla 30.126.

Príbeh lásky medzi Khaleesi a Jorahom Mormontom

Zvedavec sa včera ponosoval, že sa silvestrovský program v českých debilizátoroch nedalo pozerať (Sranda je zbraň bezmocných). Telku nesledujem, neviem čo dávali u nás, ale predstavte si, že by ste sa na "televíznych obrazovkách" (po tom ako ste si pozreli Vaského volebnú poradňu aby ste porozumeli) zhliadli tragykomédiu z klávesnice Mordechaja Kapustu; to by bolo humoru:

(Opona sa dvíha)

 

Na javisko pomaly kráča Daenerys Targaryen (Helena Mezenská) – krásna, citlivá a inteligentná Khaleesi v dlhých bielych šatách, ktoré sa za ňou vlečú ako šaty nevesty.
Spoza scény počuť šepot obrovského ventilátora, ktorý vháňa vietor na javisko. Na pozadí je krajina vychádzajúceho slnka nad prezidentským palácom v Bratislave s vlajúcou slovenskou vlajkou, vpredu ruiny Slovenska, pri ktorých stojí Khaleesi. Vlasy jej planú ako v reklame Syssos, z očí vychádzajú hromy a blesky, hudba hrá Kaidžas rap.
Khaleesi sa pomaly obracia do javiska, s natiahnutými rukami ako rabín pri modlitbe rozochveným hlasom hovorí:
Khaleesi (dojato): "Tak Vy ma chcete za prezidentku?"

 

(Ticho v sále)

 

Khaleesi (plačky): "Tak prečo nepodpisujete hárky? Mám Vám ich poslať? Stiahnite si ich na facebooku!"
Khaleesi (smutne): "Stále ich je málo".
Khaleesi (pobavene): "Chcete, aby bol prezident John Snow (Róber Fico)? Ten korupčník? Čo nemá štipku svedomia, štipku citu, čo sa nedokáže postaviť a povedať opúšťam tento úrad? Ste vy vôbec ľudia?"

 

Vtom rázne prichádza na javisko Jorah Mormont (Rudo Vaský), vytiahne meč a zaženie sa na Khaleesi.
Jorah (nahnevane): "Tak Ty by si rada bola Evita? El Presidente?"
Jorah (ešte nahnevanejšie k publiku): "Čo všetci čumíte!"
A seká mečom do vzduchu zo strany na stranu.
Po tom Jorah dodáva: "Kto z vás ukradol Khaleesi drakov?"
Jorah: "Mám vás všetkých podrezať? Bude krvavá revolúcia!"

 

Publikum vstáva, najprv nesmelo, potom v búrlivom nadšení počujeme potlesk. Standing ovations.
Ojedinelé výkriky: "Chceme prezidentku! Chceme prezidentku!"

 

Tu rozprávanie prerušíme. Verím, že od nás neočakávate, že Vám všetky osoby a deje predstavíme v jednom príspevku.

Budeme sa baviť, jesť, piť a milovať až do polnoci a potom po polnoci a potom, keď budeme spievať a potom keď zjeme kapustnicu a vyspíme sa, potom bude kopa hnoja ako hovoríme my Slováci a až po nej začneme sledovať 21. pokračovanie hry o Slovensku, ktorá sa začala 1. januára 1993.

Hneď na jar uvidíme seriál hier o prezidentov trón. My Vám z neho radi prinesieme spravodajstvo.
Všetkým prajeme veselý Silvester a P.F. 2014.

Coming soon

A takto sa bavíme my tu v kolónii. Ešte, že začal ten "dekolonizačný" proces.

Norman
V tomto systéme je väčšina ľudí objektívne v nepríjemnej pozícii, a aj tí, čo nie sú, sú minimálne v neistej-nebezpečnej pozícii. Takýto stav je pre nich škodlivý, je to frustrácia, žiť v neistote leze na mozog. Preto mnohí ľudia, aby šetrili sily, skúšajú ignorovať realitu, popierajú ju. Nielen okoliu ale aj sami sebe klamú, aký príjemný život vedú, teda skoro-skoro  príjemný, takmer, už im chýba len tak málo ku šťastiu... Tí, čo z rôznych dôvodov si priznajú čudný stav - tých ja nazývam disidenti. Bez ohľadu na to, či niečo robia alebo nie pre nejakú zmenu - proste sú proti súčasnému stavu, nejaký termín to potrebuje, disident sa hodí. Ale takáto úprimnosť je teda náročná, je to ako diera do ochranného obleku lži. Ak je niekto v takom stave pridlho, jeho esencia sa vyčerpá - a to je prípad Vaského, Grigoryho a mnohých iných. Ako pri každej "chorobe", nemusí to byť trvalé. Napríklad Vaského zožiera práve bezmocnosť, Robí, čo môže, videa a ostatné  "jemné"veci - a všetko bez odozvy.  Samozrejme že bez odozvy - pretože to nikoho nebolí. Aby sme si rozumeli: "jemné" veci môžu byť v rámci zákona aj mimo zákon (tu sa Vasky už dostáva pomaly do tej druhej kategórie). Potom sú tu "bolestivé veci", a tie tiež môžu byť v rámci zákona, alebo mimo zákon. Bolestivé myslím nie fyzicky, je mnoho iných  možností. A tu Vaský nerobí nič, ešte nikomu neurobil nič, čo by jeho oponentov nejako mrzelo, nejako psychicky bolelo ( Mezeckú nerátam, to je jeho známa, to tak býva, že na známych sa útočí ľahšie) Vaskému kľudne aj oficiálne odporučím, aby vrámci zákonných možností sa nebál a prestal len takto "jemne" provokovať. Nech si zoberie príklad z poslanca Hlinu - ten sa doprovokoval až do parlamentu. V rámci zákona - ale bolestivo. To mu pomôže, keď nájde nejaké bolestivé miesto svojich oponentov.