Veční disidenti pred parlamentom - 18. január 2022

Včera napoludnie bola demonštrácia  pred parlamentom na protest proti zmluve s USA. Prišlo tam asi sto-dvesto ľudí, ale v Pravde ani inde o tom nevidím ani zmienku. Niekde asi je, ale zašitá. 

Nedalo mi to, a kedže bola príležitosť, zašiel som sa pozrieť. Organizovala to strana Socialisti.sk s Arturom Bekmatovom, podporilo to Vzdor Kysuce, ktorej človek Stanislav Pirošík s harmonikou robil v studenom vetre rytmus aj záverečnú hymnu. Hovorila tam pekne viceprezidentka KOZ Monika Uhlerová, právnik Branislav FábryBoli tam a mali príhovor ešte aj bývalý predseda vlády Čarnogurský, bývaly predseda parlamentu Danko, renomovaný sociológ a aktivista Chmelár - zdôrazňujem ich tituly (aj to nie celé), pretože títo ľudia naozaj nie sú žiadne nuly, žiadna spodina. Čarnogurský spomenul dôležitú pravdu, že bol kedysi disident, a zas je disident. Tak sme dopadli aj ako krajina. Kútenie sa v kruhu.

Chodím na takéto akcie, keď môžem, nie (len) preto, že sa niečo dosiahne, ale pretože to robí človeku dobre. Ale na takéto akcie, ktoré sa týkajú dôležitých a praktických vecí. Dva roky to nebolo, dva roky bolo len pišťanie o tom, že chudáčikovia musia nosiť handričku na hube, alebo že nikto nevie zrušiť chrobáka, nemôžu sa isť lyžovať, chcú ich pichať do ritky či kam, a podobné menštruačné-prostatové problémy. Teraz sa vynorila reálna vec - ale žiaľ, politici, aj neoficiálni, premrhali dobrú vôľu a energiu ľudí na spomínané hlúposti. A s tým proamerická skupina pri zmluve aj ráta. Národ je unavený a popletený, okrem covidu nič iné z huby ľudia nevypustia, totálne sa do toho zalepili.

Škoda.

Včera rečníci riešili prevažne právnickú primitívnosť danej zmluvy, ale správne hovoril spomínaný Piroška (parafrázujem z pamäti pointu): 

Keď vám niekto skúša zaviesť do spálne stokovú rúru s hovnami, nemá moc zmysel hovoriť o detailoch, o tom, aký má mať rozmer či kadiaľ má viesť - podstatné je, aby tam vôbec nebola, aby bola ako celok odmietnutá.

Pozrieť si to môžete na Hlavných Správach, lebo Igor Jurečka samozrejme nechýbal. Tiež jeden z disidentov, ktorí do týchto veci vložili všetko. Ale mediálna cenzúra FB a Youtube mu projekty a podnikanie zničila, a paradoxne aj tie HS, ktoré aj teraz uverejňujú jeho video, mu podľa jeho slov nedávno odňali mobil, mikrofón a nejakú inú techniku, ktorú mu pred pár rokmi zainvestovali, keď pre nich robil. Igor je odkázaný na podporu ľudí, ale Sopkovi by tie veci asi chýbali do inventáru, možno keď predával redakciu by bez nich menej zarobil.

Taká je slovenská disidencia a takzvané nezávislé média.

 

Last, but not least: Všade bola kopa policajtov, v uličke dole schované tri tie veľké autobusové dodávky s ozbrojencami. Verejnosti nedovolili ani rečniť zo schodov k parlamentu, nehovoriac, že by ich pripustili na terasu pred vchodom. Slovenskej polícii trikrát veľká hanba. No ale čo už s organizáciou, ktorú (slovníkom ministra Naďa) vedie opica. 

 

nové