Večný žid a Natálka

Zas sme sa dozvedeli, že sloboda slova je nedotknuteľná. Vraj aj vtedy, keď prekračuje tie konkrétne paragrafy, ktoré ju jasne obmedzujú.

Takže ešte raz:

Mne neznámy divadelný subjekt napísal inscenáciu o tragickom prípade v zahraničí, pri ktorom bolo ťažko zranené dieťa. Tento subjekt v inscenácii jasne naznačuje, že vinní sú kresťania, kresťanstvo, kresťanské obyvateľstvo. Tento subjekt chodí s danou inscenáciu po slovenských verejných stredných školách a vsugerováva túto politickú dogmu maloletým.

 

Bodka. Toto nemožno poprieť. Dramaturgička inscenácie Miriam Kičinová sama vyhlasovala, že symbol kresťanstva je v inscenácii preto, lebo "prezident prvého Slovenského štátu bol kňaz". Tak to chápe aj pedagóg a aktvista Eduard Chmelár, ktorý sa v súvislosti s inscenáciou vyjadril, že "Tisov fašistický štát  bol postavený na totalitárnom režime, ktorý sa opieral o moc katolíckej cirkvi."

Zopakujme: autori a posudzovatelia diela robia z akýchsi historických dôvodov za zločin, ktorý sa stal v zahraničí, zodpovednú súčasnú väčšinu slovenskej spoločnosti.

Vraj je sloboda slova a umeleckého vyjadrenia. Ale bude to platiť, aj keď po školách bude chodiť divadlo s krvavou šesťcípou hviezdou hovoriace o židovských zločinoch (napríklad voči Palestínčanom)?

Celé divadlo Natálka je vyslovene nenávisť vzbudzujúca hetzovacia akcia. Hodinka nenávisti, tak by sa to dalo nazvať podla Orwella. Hodinka nenávisti, kedy pred šokovanými deckami je hlavne jeden obraz - socha Panny Márie. Môže niečo viac naplňať znenie tých paragrafov o podnecovaní nenávisti voči skupine obyvatelstva?

 

V poslednom predstavení bolo dvom vyslancom ĽSNS zabránené sa predstavenia zúčastniť, posúdiť, zdokumentovať. Opakujem, poslankyni n Národnej rady a jej doprovodu bol zamedzený prístup na akciu verejného školstva. Ak sa v niečom mýlim, opravte ma. Zabránil im v tom hlavne lokálny politik, župan Frešo. Pri tomto čine na nich zdvíhal hlas a aj ceľkovým postojom sa im vyhrážal násilím. Ako je toto možné?

Trestné podania sú aktívne, možno treba pridať ďalšie na konkrétne osoby. Toto je totiž klasický príklad toho, ako tu totalita vládne už 70 rokov:

1. Najprv je vojna.

2. Po vojne je ten, čo bol porazený, riadne očiernený (či už oprávnene, alebo nie, to je úplne jedno).

3. A do tretica sa táto černota natiera neustále na CELÚ POPULÁCIU, ktorú treba zotročiť.

Presne tak sa to dialo, presne tak sa to deje, a presne o tom je prípad cirkusu okolo českej cigánskej polouhorenej rodiny.

Len jedno je tu neobvyklé - drzosť tých osôb, ktorí z toho teraz obviňujú všetkých Slovákov a kresťanov. Sme vinní aj za to, že Japonci vraždia veľryby?

 

 

Nebudem spomínať hlupáčikov poskakujúcich priamo po scéne - to sú len užitoční idioti,a trestné oznámenia sú na nich podané. Spomeniem hercov a obsadenie v širšom okruhu:

Jakub Drábik, Historický ústav SAV - rola: ideológ a lá Bilak

Milan Lasica, herec - rola: starý senil

Emília Vášáryová, herečka - rola: jeho švagrová, stará malomestská hééérečka, teraz už len nadšená neomarxistka

Marek Koleno, moderátor -  rola: aktívny naivný hlupák, hrajúci mládež

ich scénar:

https://www.cas.sk/clanok/509698/kotlebovci-opat-utocia-trestne-oznameni...

 

 

Jedna z desaťtisícov Natáliek, obetí židovskej krutosti:

židovská obeť

 

 

 

 
Odozvy mladých na predstavenie ale neboli také, aké sa očakávali. Podľa sklamaného Fedora Gála:
 

"... diskusia, ktorá vznikla, bola turbulentná a boľavá. Deti a myslím si, že ich rodičov, ktorí svoje frustrácie cez ne filtrujú, trápia veci a chcú o nich hovoriť. Ale sú ochotní (a pozor - toto bola elitná škola) pripustiť, že ak to inak nejde, tak treba byť radikálni. Divadlo, ktoré sme im zahrali bolo podľa nich: „Obyčajná propaganda. Demokracia nefunguje. Kapitalizmus je sviňa. EU nám je zbytočná. Neoplatí sa nič robiť. Treba odísť. A PÁN Kotleba (zdôrazňujem, lebo takto ho oslovovali všetky deti) to tu dá do poriadku“ ...

Takto vyzerá bratislavská „elita“ vo veku 18 rokov. Debata bola búrlivá ... vlastne najväčší problém bol, že „prečo hráme o nejakom rómskom dievčatku. Ak by sa toto stalo bielemu dievčatku, tak o nej divadlo nikto nespraví..."

Denník N

 
 

Zdroj v Hlavných Správach

 
0
Vango Tango

Na Slovensku máme pár kúzelníkov, ktorý dokážu premeniť aj zlatú tehlu púhym dotykom svojich rúk na hovno.
https://gloria.tv/video/mCG7sYG1LSom2ZZt9e9fqQnbS
Frešo reve, sám seba označuje za slušného človeka. Neustále opakuje aby iní nekričali. Čo tam robili novinári, napr. SME? Kto na chodbách gymnázia natáčal študentov? Prečo ignoroval požiadavku, aby boli poslanci NR SR prítomní diskusii so študentmi a operoval ako hlupák pozvánkou do modrého salónika? Kto vyberal selektívne médiá a podivné indivíduá natáčajúce v budove školy?
http://tv.sme.sk/v/35267/divadelna-hra-natalka-na-ktoru-zautocili-kotleb...
Dobre si pozrite všetky videá! Pozri 2:05, pozrite pozadie za tárajúcou Juditou Bárdoš! Prečo skončili zostrihané pôvodné zábery SME, na ktorých bolo vidno natáčanie rozhovorov so študentami?
Prečo odrazu zmizlo priznanie Fedora Gála, že celá akcia skončila fiaskom?
Ako to vyzeralo v Pezinku:
http://www.tvba.sk/home/predstavenie-snd-o-extremizme-prvykrat-v-skolske...
Fotografie usvedčujú regionálneho POLITIKA Freša, ako sa verejne producíruje za prítomnosti kamier pred tabuľou – kulisou z hry.
Je na Kotlebovi, či túto Frešovu hlúposť dokáže rozumne použiť v predvolebnom boji. Obávam sa, že nedokáže ...

Mimochodom?:
http://www.zabudnuteslovensko.sk/sk/
Prípravná skupina, pomoc s organizáciou:

Andrej Bán, Maroš Pavúk, Michal Kaščák, Viera Dubačová, Michal Karako; miestni dobrovoľníci hlavne z radov mládeže;

podpora Nadácie otvorenej spoločnosti – OSF v osobe Jána Orlovského; Mirka Hapalová z neziskovej organizácie Člověk v tísni :-D Slovensko

Norman

K tomu linku o diskusii medzi Frešom versus Čuleňom a Grausovou.
ešte raz link:
https://gloria.tv/video/mCG7sYG1LSom2ZZt9e9fqQnbS

To, že Frešo sa hrozil telom, ksichtom, tónom hlasu ako aj gramatickým imperatívom ("počkajte, rozprávam JA!", som už spomenul.

Bol dobrý nápad, že tam tí dvaja starší z LSNS išli na inšpekciu. Napad to bol dobrý, a nechcem ich kritizovať, ale jasne vidno, kde robili chyby.

Za prvé sa s Frešom nemali čo baviť, ale ísť tam, priamo do triedy a chceli by sme vidieť, ako by im FYZICKY v tom zabránili. Vrátane svojej ochranky a kameramana, ktorého mali zobrať so sebou. Bol síce urobený pokus, aby ho zobrali, ale bolo to slabé.

Slovný prejav poslancov LSNS je z mne neznámych dôvodov príliš nervózny a dosť ustráchaný. Chápem pani Grausovú, že nie je zvyknutá jednať s takým svinstvom, s ktorým má teraz do činenia - ale tí chlapi, vrátane Grausa, majú určite naviac, ja o tom nepochybujem. Znova pripomínam - sú to poslanci parlamentu, nemajú sa čoho báť, chcem vidieť niekoho, či už policajtov alebo niektorú tú humanistickú hysterku, ako na nich položí ruku.
TO by som chcel vážne vidieť.

Norman

Sú to stále tie isté ksichty. Jediné, čo to indikuje, sú tie peniaze, ktoré sú už rok spomínané, ktoré sa vrhli na boj "s extrémizmom". V časoch, keď je Európa pod útokom islamu, sa venujú peniaze a zdroje na konfrontáciu a ničenie síl, ktoré sa chcú invázii brániť - ale to už vieme, toto sú len toho prejavy (samozrejmé, vhzľadom na množstvo tých peňazí, slabé a neefektívne).

Je to ale pochopiteľné - sionistickí šábesgojim, všetci vyššie menovaní, dobre známe mená, sú zbabelí čo len pomyslieť na konfrontáciu s džihádistami. Teraz dostali nové balíky peňazí a nové ubezpečenie, bezpochyby aj školenie, ako majú pristupovať k "extrémistom" - to je ku všetkým belochom, ktorí sa nemienia nechať zotročiť či zabiť. Tieto šábesgojové filcky sú presvedčené, že bieli nacionalsiti nebudú mať silu, aby sa im v konflikte vyrovnali.
Nebudem tisícikrát opakovať , že sa mýlia. Začínam tisícikrát pripomínať, že ich treba potrestať.

Vango Tango

Vraj umelecké dielo, sloboda umeleckého vyjadrovania ...
Autori veľmi trápnym spôsobom používajú klasické propagandistické a marketingové metódy.
1. Selektívny časový rámec. Zaoberajú sa samotným neváham to označiť teroristickým útokom bláznivých násilníckych extrémistov. Doslovne nehanebne obchodujú s emóciami divákov (a je to o to odpornejšie, že sa jedná o neplnoletých!) predkladaním hrozných následkov ich útoku, ktorý nakoniec museli aj autori priznať, nebol plánovaný s následkami, čo prezentujú.
2. Za vyseknutým rámcom udalosti ostalo všetko, čo udalosti predchádzalo a čo po udalosti nasledovalo. Ako to, že sociálni pracovníci neodobrali dieťa dvom kriminálnikom, žijúcim z podpory a neschopným sa postarať o riadnu výchovu dieťaťa. Ak im to znemožňovali zákony tak ktoré a kto ich schválil? Nie náhodou aj pán Frešo? Nejasné je, prečo oheň zasiahol práve Natálku a kde boli jej rodičia.
3. Ako žije Natálka dnes a jej rodičia? Kde skončili solidárne pozbierané prostriedky na riešenie následkov jej utrpenia.
4. Samozvaný sociológ Fedor Gál nepotrebuje riešiť sociálny kontext prípadu? Kde sa zobrala nenávisť páchateľov, z čoho pramenila?
5. Kapitolou samou o sebe je kotva (naozaj je to odborný výraz! :-D), ktorú vyhodili autori tejto propagandistickej sračky. Skutok sa stal v ČR, ale na tabuli/stene je nápis „Na stráš!“ (aké vtipné :-D), hákový kríž a pred ním sa ocitne socha Panenky Márie. Akási podivná postava v čiernom, hovoriaca po slovensky, „ideový vodca“ ospravedlňuje útok. Oslí mostík ako Golden Gate ...
Treba si položiť otázku, aké sú to kreatúry, čo napísali túto trápnu propagandistickú sračku, kto a za koho peniaze zorganizoval predstavenie na škole a natáčal neplnoleté decká!

Vango Tango

ktorí ukradli "revolúciu" v novembri 1989. O ich psychológii, o ich neschopnosti niečo vytvoriť, o ich trápom oportunizme, plagiátorstve a pažravosti.

Dokonca som vyslovil podozrenie, že ŠTB si priam vyberala takéto figúry a šikovne ich strkala do popredia, lebo vedeli, že títo idioti budú v budúcnosti pre nich užitoční ako ako neužitoční idioti "pravice".

To je tá naša "elita" z kaviarne, ktorá odrazu útočí na "elitu" zo strednej školy.

"Sociológ" Gál sa pýta kde sa stala chyba? Nebola náhodou v umnom výbere kádrov "ktoré rozhodujú o všetkom"?

Môžu kolosálni hlupáci pochopiť kolosálnosť svojej húposti?

Pozrite si facebook Eduarda Chmelára a pogrciate sa. Ako sa ruvajú o ohlodanú kosť, čo im ostala. Chmelár, ktorý vymaže každého, kto čo i len v náznaku kritizuje jeho názory, ukazuje (a zábavné je že právom), na Hríba a Havrana (na naše dve H) že nepripúšťajú diskusiu.

Úpadok "Otvorenej spoločnosti" na slovenský spôsob ...

Norman

Chcel by som tu pripomenúť, že nik žiadnu revolúciu neukradol.
Nielen pre to, že to nebola revolúcia, ako naznačuješ aj ty úvodzovkami. Ale treba si uvedomiť, že ani na moment nemal moc v rukách žiaden ľud, žiadni amatéri z ulice.

Len na pripomenutie:
-na námestí poskakovali nižší eštebácki agenti Budaj a Kňažko,
- v TV sa zjavoval sioncentrál Gál (ktorý svojú rolu absolútne nezvládol, ale lepšieho proste nenašli, nemali a nemajú, on je proste etalon židovskej blbosti v Európe)
- eštebáka a explicitne na časy po prevrate pripravovaný Mečiar, ktorý sa im až neskôr skúšal vymknúť spod kontroly, respektíve chcel pre seba príliš veľkú časť koláča

Všetci, čo išli do politiky po roku 1989, prešli minimálne školeniami amerických think tankov a horších inštitúcií. Tí, čo boli pri moci, boli explicitne kontrolovaní.

Spomínam to pre to, aby nedošlo k omylu, že tu niekedy bol ľud pri moci, len si to nechal zobrať, že sa to pohybuje späť - nie, to je omyl, nikdy tu nebola naozajstná príležitosť mať moc.
Bola tu len šanca im rozbiť papulu, to hej, tú sme proste nepoužili, lebo sme slušní ľudia. Ale tá príležitosť je tu stále, ba je dokonca čoraz väčšia.
Taký je proste vývoj, pomaly ale iste.

Vango Tango

Poznal som osobne niektorých VPN-károv ešte pred revolúciou, detto KDH-ákov. Aj ja som poskakoval na námestí. Všetci čo ich poznám, boli v prebehu januára až marca vytlačený z centra VPN... (Lebo neboli na školení? :-D) Kým, to je dnes už jasné.

Najviac mi je ľúto podľa Teba ŠtBáka Kňažka. Výborný herec, ale neskutočne naivný politik, ktorý nedokázal rozoznať hranice svojej kompetencie. To čo tára v médiách si aj skutočne myslí a je mi ho ľuto. Hrá divadlo, ktorého autorom nie je on a čo je ešte horšie, hrá v ňom veľmi trápnu rolu.

Norman

ale veď tí ľudia na námestiach nikdy nemali ani na moment v rukách moc.
Vytlačení z VPN boli - ale len z predsiene, ďalej nikdy neboli, sám píšeš, že to bolo prakticky okamžite, v priebehu mesiaca.
Veď ja nehovorím, že neboli ľudia idealistickí, snažiaci sa zapojiť a veci zmeniť - ale tí nikdy naozaj pri moci neboli. Všetci tí, čo moc dostali, čo boli komunistami kooptovaní, a boli zvolení o pol roka, všetci boli preverení a v podstate všetko to boli hovädá.

Táto verzia je pre tých naivných aj milosrdnejšia. Neboli takí hlúpi, ale proti hráčovi s falošnými kartami sa nedá vyhrať.

Ku Kňažkovi - kedysi to vyzeralo, že je len naivný a nekompetentný. Dnes už je jasné, že to bol vždy egosistický podliak. To, že tam bol vtedy vybratý profesionálny herec je ďalšia indícia, ako to bolo len hrané.

Vango Tango

Keď tak sledujem mediálne a JPP informácie o reakciách študentov na propagandistickú sračku SND na školách, spomenul som si na jednu krásnu príhodu ešte z dôb hlbokého socializmu.

Sestra jednej mojej spolupracovníčky sa stala obeťou pravdepodobne iba exhibicionistu. V horskom parku ju prepadol muž, odhalil plášť a ukázal jej stoporený penis. Reakcia bola nečakaná! Žena sa začala hystericky smiať, ukázala prstom na jeho prirodzenie a spýtala sa – „A s týmto ma chceš znásilniť?“. Nasledoval útek násilníka ...

Toto „umelecké stvárnenie“ problematiky extrémizmu je samo o sebe mimoriadne ploché a primitívne. Pýtam sa kto uhradil náklady na ingrediencie tejto nechutnej kaše, ktorú neboli ochotné zožrať ani decká na strednej škole? Koho napadlo ako organizátora angažovať osvedčeného Veľkého Fekalizátora Freša? Dočkáme sa v BB SK že sa zapojí aj osvedčený Terminátor Kaník?

Obviniť Židov z organizácie tejto kraviny môže iba človek, ktorý nepozná žiadneho inteligentného Žida, iba mešumedov chucpe, pojedačov šunkových chlebíčkov zdarma na rautoch, čo sa radi pretŕčajú v médiách (nazývaš ich Šábesgóji, ale väčšina z nich nevie, ako sa slávi šábes). Žiaden veriaci inteligentný Žid (a ja našťastie poznám iba takých), by neangažoval Fedora Gála a Fekalizátora Freša do nejakej aktivity proti rasizmu a extrémizmu. Nezverili by im ani správu záchodu v synagóge!

Norman mýliš sa, ak si myslíš že eskalovanie rasizmu by pomohlo ĽS NS. Ak budeš dobre počúvať reakcie stredoškolákov, ide predovšetkým o odpor proti brutálnej a veľmi primitívnej manipulácii a účasti kompromitovaných politikov, čo intenzívne pomáhali rozkradnúť tento štát. Never samozvaným „politológom“ a „sociológom“ a začni počúvať, čo hovoria tie nasraté decká!

Fekalizátor Frešo a Terminátor Kaník - zisti si ako sa tieto dve kreatúry dosali do politiky a prečo! Malá nekompletná ukážka
https://sk.wikipedia.org/wiki/Pavol_Fre%C5%A1o
Nedozvieš sa, či bol členom Socialistického zväzu mládeže a certifikovaným registrovaným priateľom Sovietskeho zväzu v ZČSP. Aké funkcie zastával. Ako sa choval na škole. S kým podnikal, aké zakázky mal so štátom až do roku 2006!

Pomôcka:
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=8256&SID=2&P=1
http://foaf.sk/firmy/76426
Interesantné prepojenia! Maj tú trpezlivosť a prečítaj si ten zoznam "podnikateľov" ...

Norman

Pozor, nik nehovorí, že tá inscenácia Natálka je nejako nebezpečná. Naopak, práve preto sa do nej treba pustiť, pretože to je pravdepodobne ich chyba, ich slabosť.

To je práve ten rozdiel v myslení nás a ich. Našinec sa púšťa do boja len s tým, čo mu je nebezpečné, bráni sa. Chaldejský zmrd útočí na všetko, čo je slabé, útočí na slabosti. Práve preto ja upozorňujem ľudí, aby sa premohli, aby sa to naučili, a nedarovali im ani najmenšiu ich chybu. Spadne tvoj oponent pri boji ? Toto je voľný štýl, to je jeho problém.

---
Čo sa týka toho tvojho ideálneho "inteligentného žida" - niekedy nám ho musíš predstaviť, alebo aspoň dať fotku. No, ja viem, fantázie sa fotiť nedajú, ale skús nám teda aspoň o ňom ešte niečo rozprávať :))
Zataiľ sa uspokojíme s tým, že ak niečo vyzerá ako žid, správa sa ako žid a hlavne tvrdí o sebe na každom kroku, že je žid, ako napríklad Fedor Gál - tak je to žid, vieš?
Aj keď je to akokoľvek hlúpe, teda nesedí to s tvojou predstavou. Ešte raz to tu napíšem: Fedor Gál je žid a možno by ťa dal zavrieť, ak by si to popieral :)
Darmo ty budeš hovoriť, že nie je - ale za cirkusom Natálka stojí žid (nerád to slovo opakujem, ľebo viem, že je tabu, ale v prípade Gála sa nedá inak). Ale inak som ochotný urobiť kompromis, a ako si si správne všimol, volám tých ľudí šábegoji. Ale židovi Gálovi to naozaj nemôžem urobiť, to by bolo neslušné.

Čo je Frešo neviem, a ani ma to nezaujíma - ale asi niečo z rodiny Frankensteinovcov. Už v roku 92 bol vraj podpredseda ODS - nuž, môžeš sa ho spýtať na jeho životobeh, či bol na školeniach, či bol v USA a podobne. Veľmi by som sa čudoval, ak by nebol.

Čo sa týka rasizmu, napísalo to aj N, že otvorenosť v týchto veciach pomáha ĽSNS. Samozrejme, je viacero predstáv o "rasizme" - ale v každom prípad aj v USA-náš vzor- vždy používali pojem rasa. Nemýlim sa teda asi, že tento pojem sa vráti do používania aj v Európe.

Vango Tango

- iba fotografia? Môžem dohodnúť stretnutie so šamesom synagógy na Heydukovej.
http://ipravda.sk/res/2016/06/21/thumbs/ivan-pasternak-nestandard2.jpg
http://crownheights.info/assets/2015/04/359-525x368.jpg
Po krátkom rozhovore rýchlo zistíš, že je to jeden príjemný a veľmi inteligentý pán, ktorý schová do vrecka hocktorého predsedu parlamentu NR SR. :-D A keď Ti to nebude stačiť, dohodneme prehliadku synagógy aj s výkladom, prípadne stretnutie s jedným zo synov Barucha Mayersa. S Baruchom by sme strieľali privysoko, politke a kšeftom sa vyhýba ako Kristovi na kríži! :-D

Je to len otázka termínu!

Norman

No vidím, že máš dobré kontakty. I keď pravda, prekonanie predsedu parlamentu nie je až taký problém, ale dobre. A Baruch Mayers vystupoval u Hríba v Lampe, takže nemožno povedať, že by bol nejako apolitický, to teda nie. Ale dobre, berieme to ako hypotézu, že toto sú tí dvaja traja židia, kvôli ktorým sa nemá v politických debatách používať slovo "žid" ale slovo sionista, respektíve šábesgój - čo my teda robíme aj bez toho.
Len sa teraz obávam, ako budem nazývať luteránov a katolíkov, keď aj oni sem dajú fotky nejakých svojich kostolníkov. Hm.

Vango Tango

Nik nepopiera že nejestvuje. Aj na Slovensku! Ale nie všetko čo považujú mešumedi za rasizmus je skutočným rasizmom! Ako to povedal ten múdry rabín z dokumentu o ADL, často je to pestovaná ustráchanosť a náhrada stratenej identity Žida, čo opustil Judaizmus. Alebo iba brutálna politika, slúžiaca na ospravedlnenie výčinov štátu Izrael v Palestíne.

Slovné útoky sú aj na Slovensku, ale treba objektívne zisťovať ich príčiny. Ak niekto systematicky uráža svojimi generalizujúcim výrokmi Slovákov ako FG, nemôže sa čudovať ich reakcii. Sám som mal raz veľký problém sa ovládnuť a nenapluť mu do ksichtu. Ale dobre som urobil, že som sa ovládol, tento chucpe by to tak rozmazal, že by to riešili dokonca aj v centrále ADL v New Yorku (a to myslím vážne!) :-D

Ja Gála považujem za odpad, hanbu Židov. Dohodnime sa jidiš výraze "Mešumed mešuge chucpe". Pochybujem, či je vôbec obrezaný ...

Norman

predstavujete pod slovom "rasizmus"?

Aman Againsttime

Ja Gála považujem za odpad, hanbu Židov. Dohodnime sa jidiš výraze "Mešumed mešuge chucpe". Pochybujem, či je vôbec obrezaný ...

Gál je absolútne typický Žid, vyslovene stelesnenie tých najtradičnejších stereotypov o Židoch a ideologicky a kultúrne jednoznačne patrí k židovstvu. Židovská sekulárna kultúra je na Západe totiž väčšinovo ľavicová (či neomarxistická).

Ľubov

sa takmer výlučne týka židov,alebo "židov".Vango,si určite rozhľadený človek s kontaktami a skúsenosťami,ale niektoré informácie doslova trhajú Genius loci tohto portálu.Či je Gál obrezaný napr.Nesrandujem,je to škodlivé.
Cítim to,som po otcovi z prútikárskej rodiny,tak niečo ostalo. Nadhľad trpí.Toto na vyrovnanie,českú polku,nič lepšie ma nenapadlo,ako pekný ,biely pár.

https://www.youtube.com/watch?v=AeVEcPAN8so

Norman

že celý článok má v nadpise slovo "žid".

afinabul

Prišla Rómska spoluobčianka po uzavretí ambulancií /max15:30/, zrejme niečo oslavovala, ale to nás nemusí zaujímať. Vraj úraz má od pondelka a sádra ju škrábe. Využila mobilné číslo 112 a Falck/Penta ju "dramatikuš" doviezla do VUC nemocnice. /výjazd záchranky Flack: 200 evrí + kilometre + paušál/. Takže VUC nemocnica sa ide postarať v pohotovostnom čase o diagnózu T + sadra pacientku. Sestrička sa pýta nasledujúcej matky z dvoma 8- deťmi, že čo sa stalo: "Syna zbili cigáni!". Výraz Rómskej spoluobčianky si predstavujem ako VÝRAZ RASIZMU. PS: Biela matka regres nepodala, vraj syn by mal na škole problémy s rasizmom.

balu

teraz len jednu drobnosť.

Keď je PÁCHATEĽ cigán tak sa jeho etnická príslušnosť zamlčuje. Keď je OBEŤ cigán, tak sa to nezamlčuje. Tak teda ako to je?

Luko

Len či by najprv nebolo "načim" trocha odlíšiť judaizmus od sionizmu. Prehľadnosti dišputy by to v tu prezentovanej názorovej "jednote" isto prospelo.
Alebo je to jedno?

balu

Problém nie je v podstate náboženský, ale dnešným verbálnym aparátom sa dá relatívne ťažko opísať, aj keď veľa ľudí tuší zhruba aká je podstata problému. Ide o deštrukciu kresťanskej, resp. severnej bielej civilizácie a populácie a treba prastaré a dodnes existujúce metafyzické, povahové, mentálne aj spoločenské základy tejto civilizácie rozbiť. Či sa ti to páči alebo nie, je to spoločná motivácia sionizmu (aj keď to nedeklarujú, ale je), komunizmu, globalizmu, a NWO-izmu a môžeš ešte vymenovať plno podobných izmov, počnúc Freudom, feministami, LGBT, zelení... A bohužiaľ sa nedá nič robiť, keď popátraš, kto je za všetkými tými prúdmi, tak pochopíš, prečo to skončí obvykle pri juda- alebo sion-izmoch, ktoré ako termíny sú nevhodné, ale tiež nie sú náhodou udomácnené. V takomto prostredí je absolútne prirodzené, že sa ten základ v bielych ľuďoch po čase začína búriť a potom Kern nechápe ako môže mať Kotleba toľko percent - no preto. Nemusí ani vysloviť zakázané slová.

Máš pravdu, tieto termíny sú zastaralé aj nepresne používané - rovnako ako napr. fašizmus - ale navrhni lepší termín, ak máš nápad, možno sa ujme. Mantinely ti vymedzuje zákon, tiež z ich dielne. Jadro som opísal vyššie, ak súhlasíš, tak pridaj svoj návrh.

Norman

len by som doplnil, či pripomenul, že vceľku prirodzene to nakoniec končí pri sionizme.
Dôvody sú v podstate jasné, geopolitické:
v našich končinách na seba narážajú dve vrstvy, nordici a semiti, medzi ktorými sú teda prirodzené antagonizmy
Sionizmus je politické hnutie, ktoré je zo semitských hnutí nie že najbližšie, ale je doslovne založené na svojej existencii uprostred belošských národov - preto zákonite sa neustále naráža na jeho existenciu a problémy s tým spojené. Nie je za všetkým - to, čo funguje, si nik ani neuvedomuje - ale tam, kde je, tvorí zákonite problémy, lebo to je jeho účel.

Ale treba povedať, že ak by bola Európa bližšie napríklad Číne, určite by sme mali problémy aj s nimi, presnejšie povedané s nejakými u nich vyvinutými uzavretými zákernými politickými sektami. Veď každý počul niečo o tzv. Triádach - a určite sme ešte oveľa viac z toho, čo tam jestvuje, ani nepočuli. Tento druh politického chtonického satanizmu sa vytvára vždy, ak si hosťovské národy nedajú pozor a stratia imunitu.

Aman Againsttime

Nech už prídeš s akýmkoľvek pomenovaním, tak vždy sa nájde niekto nespokojný, kto poukáže na nedostatky danej definície. Ja mám napr. problém so slovom sionizmus z dôvodu, že tento termín veľa ľudí chápe len v jeho užšom zmysle (ako hnutie za samostatný židovský štát, či židovský nacionalizmus obecne) a nie ako snahu o nejakú globálnu nadvládu. Potom často vznikajú v diskusiách nedorozumenia a oponenti prichádzajú s takýmito článkami: http://www.rozumnypanko.sk/jak-spravne-vypravat-cast-1/ Preto zvyknem uprednostňovať pojem judeo-globalizmus, ktorý presnejšie pomenúva to, čo tu ľudia majú na mysli, keď píšu o sionizme (hoci zase tu máme príponu judeo).

Podobne je to s používaním pojmov ľavica a pravica, ktoré mnohí už považujú za zastarané – obzvlášť po kolapse komunizmu, kedy sa liberalizmus stal jedinou zostávajúcou ideológiou modernity s globálnymi ašpiráciami. Mainstreamová ľavica i pravica potom iba reprezentujú 2 vetvy toho istého liberálneho stromu, pričom samotný liberalizmus môžeme charakterizovať ako ľavicu.

V akomsi abstraktnom, sémantickom zmysle sa dá hovoriť o "večnej" ľavici a pravici, kedy prvá menovaná predstavuje horizontálne hnutie, deštrukciu existujúcich noriem a decentralizáciu, kým druhá je vertikálnym hnutím predstavujúcim centralizáciu, večnosť, kreatívneho ducha, tradíciu a monumentálnosť. No a tieto sémantické hnutia sú zároveň cyklické.

Pokiaľ ide o pojem fašizmus, o tom sme tu už dávno diskutovali a viac-menej tu panuje zhoda, že je blbosť tento pojem používať jak napr. na kotlebovcov, tak i našich ideologických oponentov (u ktorých skôr sedí pojem boľševik, komunista, marxista, červený, a pod.). Ideologicky bude mať dnes najbližšie k historickému fašizmu asi Putinove Rusko (a myslím, že i Dugin by súhlasil), ale stále sa tu bavíme len o podobnosti. Reálne je fašizmus mŕtvym hnutím podobne ako napr. ortodoxný komunizmus.

Norman

Samozrejme, pojmový aparát je vždy vecou arbitrárnou, teda je vecou dohody a zároveň vecou praxe ( ak sa nejaký termín nevžije, tak ho nemá zmysel používať). Je veľa myšlienok a kategórii, pojmov, ale menej slov, takže niektoré slová sú "preťažené" (angl. overloaded), teda obsahujú viac významov. To je bežný jazykový fakt, to bude vždy. Ale aj v tejto oblasti sa dajú vidieť racionálne výhody a nevýhody toho či onoho používania.

Napr. ako si spomenul aj ty, "sionizmus" má svoj užší význam, ale je už dlhodobo používaný ako symbol židovského blobálneho hnutia. Nečudo, že naši oponenti toto nechú chápať a tvária sa, ako by to bolo niečo nové. Ale už v 50 tych rokoch bol termín "sionizmus" takto širšie používaný (jeden z dôvodov je aj ten, že keď už izraelci svoj štát získali, význam "sionizmus = snaha o založenie izraelského štátu" akosi stratila na podstate). Dnes je sionizmus nie snaha o štát, ale snaha o svetovládu (nebojím sa toho výrazu, to je ich cieľ) . Dvojslovný výraz "judeo-globalizmus" nie je tak šikovný, nie je vôbec zaužívaný a nenesie ani v sebe ten kritický náboj, áno, to odsúdenie. Veď prečo nepoužívajú napríklad na kotlebovcov termín "nacionálny socialisti", ale ich oponenti používajú ten milionkrát podupaný termín "fašisti"? Ani ja teda nebudem používať akademické konštrukty, keď sa jedna o prachobyčajných sionistov.
Na druhej strane termín "sionizmus" zabraňuje, aby sa nepoužíval dosť otrávený široký pojem "židovstvo". Aj ty máš tendenciu ho používať (viac, ako judeo-globalizmus), a ja to nikomu neberiem či nevyčítam, len upozorňujem že to je podľa mňa horšia voľba.

"Ľavica a pravica" je slovný pár, ktorý bol umelý a je až prekvapivo pozitívne, ako zmizol z diskurzu. Samozrejme, manipulátori ho tam stále znova a znova skúšajú vniesť, aby sa národ motal a zbytočne hádal, ale nedarí sa im.

K "fašizmu" a "nacizmu" len zopakujem - obe sú to len a len primitívne politické nadávky. Aj keby som mal akýkoľvek politický názor, mám plné právo si vyprosiť podobné označenie od hockoho a hnať to pred súd - a aj to každému odporúčam (v podstatných prípadoch, politikom, poslancom).

S politickými nadávkami je to tak - treba si ich šetriť, netreba to preháňať, ale ani nie je optimálne sa ich zriecť, keďže aj naši nepriatelia ich používajú. Politická nadávka, z tých, ktoré napríklad ja používamn, je aj "boľšvizmus" , "židoboľševizmus", "komunizmus", "(neo)marxizmus" a určite aj niektoré iné. Nepoužívam (už) ako nadávku "socializmus", lebo je to umiernená snaha o sociálny racionalizmus a ako nadávku ju často používajú ľudia, s ktorými nič nechcem mať spoločné. To skôr používam ako dehonestáciu pojem napr. "ekonomizmus".

Norman

Judaizmus je židovské náboženstvo.
Sionizmus je globálne politické hnutie, ktorého platforma je tvorená judaizmom.

Podobné rozdelenie je aj islam versus islamizmus.
V kresťanstve by sa podobné rozdelenie tiež hodilo.

Ešte treba hneď pripomenúť, že "politické hnutie" neznamná nevyhnutne jednotu alebo dokonca jednotné riadenie. A aj tá "politika" nie je v úzkom slova zmysle, ale je to čokoľvek zo spoločenských síl, od peňazí, cez spoločenskú ideológiu až po média. Čokoľvek.

V podstate by sa dalo rozlišovať medzi "náboženstvom", ktoré, ak už teda nie je prísne duchovné, ako by malo byť, tak sa stará len do života svojich členov, a od neho odvodeným politickým hnutím, ktoré sa stará do života všetkých.
Pritom sú rozdiely v spôsoboch. Islamizmus napríklad donedávna nezasahoval do kultúry iných národov, jeho vplyv sa koncentroval na územia, kde vládol. Sionizmus naopak sa snaží ovládať kultúru všetkých pre neho zaujímavých národov. Je to prirodzené delenie na formu boja - jedna je extenzívna, plošná, druhá je intezívna, skrytá.
To sú základné princípy, prejavujúce sa aj v iných kultúrach, nie iba v semitských. Napríklad sa dá povedať, že katolicizmus je ako islam viac extenzívny, plošný, odkrytý, kdežto protestantstvo je viac skryté, intenzívne, podobné židovstvu. Pripomínam - to v zásade nie je nejaké morálne hodnotenie, to sú dve možné stratégie, ktoré si z určitých kauzálnych dôvodov dané náboženstvá "vybrali" (najpriamejší dôvod je počet príslušníkov, teda sila ).

Luko

Som rád, že judaizmus je len náboženstvo a sionizmus politika, s ktorou nie každý žid aj súhlasí. Takže to nie je jedno, čo je dobre si občas pripomenúť.
Diskusiu som pochválil, lebo sa mi páči - je zaujímavá.
A navrhnúť nejaký nový, vhodnejší a výstižnejší termín radšej ponechám na "Ústav jazykovedného vynálezcovstva".
Asi by bolo bláhové chcieť po ľuďoch, aby v sebe videli v prvom rade ľudskú bytosť a až v druhom sledovali jeho záujmy (do akej tlupy patrí). Nikdy to tak nebolo a nikdy ani nebude. Ale bolo by to pekné, nie? Páčilo by sa mi, keby sme sa druhého vždy pýtali najprv na meno (a to by sme si pamätali), no my sa najprv pýtame "Za koho to tu kopeš?" (a väčšinou len to si pamätáme).
A - zabudol som na článok. Nie len diskuzia pod ním je pekná.

Vango Tango

Nemá zmysel tu diskutovať na tému čo je to rasa. K tomuto termínu mám pragmatický (Jungovský) postoj – je to psychická realita, podobne ako Boh. Biológovia sa môžu ešte sto rokov dohadovať ako definovať rasu. Realita je taká že väčšina ľudí rasy vníma a teda je to subjektívna realita ľudskej psychiky a teda môže byť ako taká (podobne ako psychózy) skúmaná.

O tom, čo trpí niekto na túto duševnú chorobu, by mal rozhodnúť psychiater a nie nejaký starý prdko, ktorý naháňa extrémistov na Internete. Opätovne vyjadrujem obavy ohľadom nápadu Žitňanskej vytvoriť radu „expertov“ a dopadu na súdnictvo.

Teraz vyslovím svoj vlastný názor, lebo všeobecne sa mi zdajú definície rasizmu, ako ich môžete získať celé tucty na Internete, príliš prepolitizované a často nehanebne účelové.

Pre posúdenie konkrétneho človeka, či je rasista sú kľúčové tri aspekty:
1. Stres - jeho intenzita a dĺžka doby, počas ktorej mu bol vystavený;
2. Generalizovanie – jeho stupeň (tu hrajú zásadný význam slová väčšina a všetci);
3. Konkrétna agresívna reakcia (verbálna alebo brachiálna).

Treba si uvedomiť, že v každom z nás je hlboko uložený Adolf Hitler. Záverečná scéna „popravy“ Hitlera z filmu „Už je tu zas“ to presne vystihla. Je to náš Tieň (Jung) alebo zlé dieťa (Berne).

Je tak isto všeobecne známe, že v strese táto nevedomá stránka sa môže prejaviť s prekvapujúcou intenzitou.

Ak niekto žije na dedine v nejakej hladovej doline, každý deň sa lopotí aby prežil a musí sa zároveň prizerať rozdávaniu nezmyselne štedrých sociálnych dávok pre agresívnych asociálov, čo mu kradnú, zbíjajú, dokonca vraždia v jeho bezprostrednej blízkosti, iba NiktošAsociál z parazitujúcej neziskovky môže označiť verbálne útoky a predpojatosť proti komunite Rómov za rasizmus. Takéhoto niktoša treba označiť za extrémistu a nech si ho Žitňanská prenasleduje!

Stres je nevyhnutná súčasť kontextu posudzovania akýchkoľvek výrokov, nie iba tých „rasistických“.

Stres môžu vyvolávať aj médiá!
Naviac dnes je pre obyvateľa Bratislavy susedom aj Viedeň. Ak pri návšteve Viedne napríklad na Westbahnhof zažije podobné scény
http://2.bp.blogspot.com/-u5Zxx08NIj4/VfZ0dv-h5BI/AAAAAAAAALE/bdpXqOOZTW...
https://i2.wp.com/i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/03424/budapest-4_...
je úplne pochopiteľné, že začína mať obavy pri krehkosti sociálneho systému na Slovensku a skúsenostiach s adaptáciou komunity Rómov z imigrácie na Slovensko a kvót.

Kto to nechápe a má ešte tú drzosť tieto oprávnené obavy pretriasať podobne ako Vášáryová v ČT a kydať na Slovákov vo všeobecných frázach, tak je extrémista. A teda podľa modelu Žitňanskej treba k Lasiciam poslať kukláčov, podobne ako k tomu naivnému obdivovateľovi Slovenského štátu a Tisa.

Generalizovanie musí byť obojsmerné! Teda VŠETCI „A“ MUSIA mať vlastnosť „B“ a naopak VŠETCI čo majú vlastnosť „B“ sú „A“. Ale aj túto zaslepenosť treba posudzovať v kontexte stresu.

Ale aj keď sú splnené tieto podmienky (absencia stresu a obojsmerné generalizovanie) na to, aby mohol byť niekto označený za rasistu, musí nasledovať veľmi konkrétny verbálny alebo fyzický atak na KONKRÉTNU osobu. Medzi vybľakovaním agresívnych útokov na Internete (čo môže byť iba spôsob vysporiadavania sa s vlastným „Tieňom“) a konkrétnou akciou voči konkrétnej osobe je obrovská vzdialenosť.

Všetky tieto okolnosti môže posúdiť iba kvalifikovaný psychiater a nie nejaký samozvaný „expert“ financovaný mimovládkou zo zahraničia.

Norman

Aha, takže psychická realita.
A čo napríklad mesiac, na oblohe, tiež je to -len- psychická realita?

Vango Tango

Masiac NA oblohe, tak ako ho vidíš, je iba psychická realita. Naštuduj si príčiny, prečo ho nad obzorom vidíš väčší a pochopíš to.

Norman

Naozaj iba? Mesiac na oblohe je iba psychická realita?

Prepáč, spomínaš tu psychiatriu a tak mi nedá sa spýtať, či ti to naozaj takto vysvetlil tvoj špecialista?

Vango Tango

opakujem naštuduj si ...

Norman

ale študovať tvoju psychickú realitu by som nikomu neodporúčal.
zdrž sa toho aj ty.

tik tak

nemôžem neokomentovať tento príspevok o rase a rasizme.
Význam slova rasizmus je predsa o vyjadrení rôznorodosti /diverzite/ obyvateľov planéty. Vychádza zo slova rasa, ktoré nevzniklo náhodou Zároveň nie je vyjadrením postoja ku konkrétnej rase!! Slovo rasizmus je vlastne akýsi súhlas k uznaniu odlišnosti ľudí na planéte a nie o postoji k rôznym rasám! Každý jedinec s otvorenými očami musí uznať rôznorodosť rás na planéte Zem, tzn je rasista. Aký zaujme k nim postoj - negatívny alebo pozitívny - vyplýva z niečoho iného /jeho vierovyznania, výchový, atď./.
Bohužiaľ dnes tu máme kadečo spolitizované, s cieľom ľudí deliť na dobrých a zlých, a výrazy ako nacionalista, rasizmus sa stali iba nástrojom politiky, ako v ľuďoch zahubiť všetko originálne, prirodzené, pôvodné...

Buheh

presne tak.

Podsúvajú nám, že uznanie odlišností medzi osobitosťami ľudí z jednotlivých populácií je to isté ako vyvyšovanie jednej populácie nad druhou a priznávanie jednej skupine väčších práv než inej. To je hrubá logická chyba, ktorá nepochybne nie je náhodná.

tik tak

Ď.

Sinuhe

v dnešnom truthseekeri, kde sa zamýšľa na filmom Denial (o súdnom procese Irwing vs Lipstadst)

http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=147239

na navnadenie:

"...if Jews are entitled to identify politically as a race, as a biology or as set of cultural symptoms then Whites, Muslims and everyone else must surely be entitled to do the same."

"... ak sú Židia oprávnení aby sa identifikovali politicky ako rasa alebo biologicky alebo sadou kultúrnych znakov, potom sú k tomu istému oprávnení aj Bieli, Moslimovia a ktokoľvek iný."

(To napísal na margo toho, že ak Irwing seba označil ako Árijca, tak to vo filme bolo interpretovaný jedným novinárom ako neklamným znakom toho, že Irwing je rasista ...)

"If Jews want anti-Semitism to come to an end once and for all, all they need do is to self-reflect. However, my personal experience suggests that once you do that, you may stop being a Jew."

Ak Židia chcú aby antisemitizmus raz a navždy skončil, tak všetko čo k tomu potrebujú je sebareflexia. Treba poznamenať, že podľa mojej osobnej skúsenosti ak to tak raz urobíš, môže sa stať, že prestaneš byť Židom" :-)

Vango Tango

a preto si s Tvojou argumentáciou úplne mimo.

Sinuhe

v poriadku, tak polopate: "...identifikovali politicky ako rasa alebo (sa identifikovali) biologicky alebo (sa identifikovali) sadou kultúrnych znakov, ..."

Vango Tango

jeho motiváciu a psychológiu, nech si prečíta knihu od Normana (:-D) G. Finkelsteina

www.vho.org/aaargh/fran/livres11/NFchutzpah.pdf

okrem iného pochopíte, prečo používam na ľudí ako Gál slovo chucpe! :-D

Po prečítaní tejto knihy si pozorne pozrite

https://www.tyzden.sk/podlampou/34863/pod-lampou-s-fedorom-galom-na-plaz...
https://www.tyzden.sk/podlampou/34833/pod-lampou-special-s-fedorom-galom...

a pochopíte môj názor na tohoto chucpeho.

Norman

Názory Finkelsteina na problematiku ani najmenej nemenia nič na tom, že Fedor Gál je typický väčšinový žid. On je evidentne aj sionista, ako všetci vedia, bol a je stále výrazne politicky angažovaný a zrejme má lokálne dôležité miesto v tejto oblasti - ale politická angažovanosť to je tiež typické pre židov. Na tomto tvrdení nič nezmení to, ak nájdeš dvoch troch, ktorí, podľa teba, politicky angažovaní nie sú.

Norman Finkelstein je známy autor snažiaci sa o vylepšeinie pomerov v židovskom politickom svete. Ale to Finkelstein je absolútna výnimka, to Finkelsteina židovská komunita tak či onak ostrakizovala, to, podľa názoru mnohých židosvských autorít, Finkelstein akoby prestal byť žid. Finkelstein nijako moc neuspel, sionizmus sa nezmenil a ani židovská kultúrna komunita určite nijako moc pozitívne na Finkelsteinove práce nereagovala (ak o niečom neviem, môžete doplniť, ale véééľmi pochybujem).

Vieš, bolo by ľahké tých, ktorí sa nepodaria, označiť za "nepatriacich ku komunite". Napríklad taký Havran je hlupák a amorálne hovado - ale je to evanjelik, dokonca teológ - evanjelická komunita nemôže len tak povedať, že do nej nepatrí. Niečo to o nej svedčí. Vieme, že židovská komunita má vždy tendenciu sa od tých, ktorým sa tak či onak niečo nepodarí, ktorí sú prichytení pri čine ..., teda má tendenciu sa od nich dištancovať - ale to tak nejde - aj tí ľudia svedčia o celej ich kultúre.

Nik nikdy ani nepočul, že by sa židovská komunita dištancovala od Gálových výčinov. Ergo tvoj postoj je iba tvoje lokálne účelové tvrdenie. Čo tak ten tvoj Baruch Meyers, kedy ten Gála verejne skritizoval? - mal k tomu viacero príležitostí, bol v masmédiach určite častejšie, ako ktokoľvek z nás.
Nič.
Dávajú prednosť svojej smečke napriek akýmkoľvek zločinom. Ak už nič iné, tak mlčia a mlčia.
A kto sa ich zastáva?
Zastávaju sa ich šábesgojim!
----

Panboh ale neodpustí, lebo každý má vedieť, čo robí.

Vango Tango

To že nepoznáš ďalších je Tvoj problém. Aj v samotnom Izraeli sú veľké skupiny aktivistov, ktoré sa dištancujú od rasistickej politiky štátu. Aj na tom videu o ADL sú spomínaní ďalší profesori, ja som tu raz uviedol video s ďalším.

To že poznáme realitu iba z médií, kde sa pretŕčajú väčšinou iba chucpe, má následok subjektívne predstavy o Židovskej komunite na Slovensku, USA, v Izraeli ... atď.!

Baruch Mayers nebude ostrakizovať žiadneho Žida. V každom Židovi je "holocaustový mem", ktorý mu bráni v Európe a USA mediálne útočiť na iného Žida. Ale už iná situácia je v samotnom Izraeli!

Prečítaj si
https://www.kosmas.cz/knihy/100652/svar-bratri-v-dome-izraelskem/

a opraviš si názor.

Celý život pracujem s matematickou štatistikou, okrem iného aj v oblasti medicíny a konkrétne genetiky. Ak máš predstavu, že genetika dokáže odlíšiť rasy, otvor novú tému a tam si môžeme v kľude vymeniť názory.

Norman

pozri, ja sa nestarám o židovskú komunitu na Slovensku, nič od nich nechcem a nečakám. Ale keď si s tým začal a znova a znova do toho rýpeš, znova opakujem, že zbabelo držia papule. A pritom sa problémy týkajú výrazne aj ich.

Ako si vyrovnávajú vnútorné spory Izraelci medzi sebou nemá s touto témou nič spoločné - samozrejme, že medzi sebou sa hádajú. Keď sa stretnú traja židia majú štyri názory, to je starý známy bonmot.

Holocaustový mém?? V každom židovi? A preto Mayers nemôže?
Dobre, s týmto tvojím vtipom by sme mohli túto tému načas odložiť:-))

Čo sa týka genetiky - otvorím, ale musím ti pripomenúť, že ohľade týchto veci, rasizmu a podobne, máš očividne ťažké predsudky, namiesto tvoje definície rasizmu si sem dal len omielanie o tom, že rasizmus je psychická choroba. Nehnevaj sa, takto teda nie, kvôli tvojím ťažkým predsudkom si v tomto ako partner do diskusie dosť bezcenný.

Sinuhe

Naznačuješ, že genetika nedokáže odlíšiť rasy. Vieš k tomuto dať nejakú bližšiu osvetu?

Náhodný okoloidúci

S rasami je to oveľa zložitejšie ako sa na prvý pohľad zdá.
No, vyzerá to tak, že prvé delenie ľudí je na Krovákov a všetkých ostatných.
Ale niečo som naznačil tu:
http://nadhlad.com/comment/21374#comment-21374
Takže - podľa mitochondriálnej DNA, ktorú tak muži ako aj ženy dedia len po materskej línii, sa ľudstvo delí na tri skupiny. Prvé dve žijú len v Afrike, tretia sa vyskytuje tak v severnej Afrike, ako aj všade inde po svete. Čiže Afričania a všetci ostatní.
Ja som to pochopil tak, že tie dve skupiny Afričanov - to sú Krováci a černosi. Tá tretia skupina - to sú severoafričania a možno niektoré skupiny černochov, Árijci, Dravidi, Semiti, Ugrofíni, Aziati, americkí Indiáni, Ainovia, Eskimáci, Negriti, austronézska rasa, austrálski domorodci, papuasovia, Melanézania, Polynézania... Ani len ti Indiáni nie sú všetci rovnakí, Patagónci vraj boli doslova obrovskí (nie tuční), zatiaľ čo pralesní sú drobci. A to platí aj pre vysokých Zulu alebo Masajov na jednej strane a drobných Pygmejov na druhej strane.
Takže čierni Melanézania, papuasovia a austrálski domorodci sú geneticky bližšie k nám bielym ako k africkým černochom. To jsou pagadoxy, ako by zahuhňal nemenovaný dramatik.
Takže má zmysel staré delenie na tri rasy - bielu, čiernu a žltú? Zjavne nie. Rás sa prirodzenou evolúciou vyvinulo oveľa viac, v závislosti od podmienok prostredia, a to platí tak pre výzor, ako aj pre IQ a povahu.
A ako vidíme na súčasnom stave ľudstva, počas desaťtisícov rokov sa to miestami riadne premiešalo, či už dobrovoľne alebo nasilu.

Norman

žiadna taxonómia nie je jednznačná. Zober si len autá, podľa koľkých parametrov ich môžeš deliť.

Ale princíp je veľmi jednoduchý.

Princíp tejto témy nie je hľadanie dokonalého jediného rozdelenia ľudstva, jedinej taxonómie, lebo rozdelení je mnoho. Princípom je to, že vlastnosti homo sapiens sú tvrdo determinované, a čo sa týka akéhokoľvek celého etnika, sú  takmer rovnako tvrdo dedičné.

 

V praxi to prvé znamená, že už pri narodení sú schopnosti bežného homosapiens tvrdo nadrátované.

A to druhé znamená, že ak máš nejakú populáciu, nejaký národ, nájdeš v ňom síce občas rôzne krajné hodnoty, ale jeho priemerná úroveň v tom ktorom parametri sa nedá ľahko zmeniť - pretože genetický kód živočíchov, DNA a tie veci okoľo, sú ťažko konzervatívne, bráni asa zmenám (ináč by každý živočíšny druh rýchlo vykapal).

To sú dva princípy, ktoré súčasná politika a ideológia neberie do úvahy, bráni sa im, ako ešte nedávno pred nemnohými generáciami  svaté konzorcium sa bránilo správam, že Zem nie je stredom vesmíru.

Môžu si to nazývať hocako, rasizmus, biologizmus, determinizmus, to je iba problém tých, čo to nechcú akceptovať. Nie je totiž ťažké to pochopiť, tým ľuďom je ťažké uznať svoju determinovanosť. A samozrejme ešte k tomu, hnedým je ťažko uznať historickú kvalitu bielych, a tak nechcú uznať tieto jasné vedecké pravdy.

 

Náhodný okoloidúci

My bieli aj vo svojej rozmanitosti predstavujeme v podstate takmer jednoliatu skupinu a sme pomerne úspešní ako celok. Lenže tmavých je veľmi veľa skupín a niektoré sú úspešné porovnateľne s bielymi, iné katastrofálne zlyhávajú. A práve v tomto sa prejavujú tie tri základné skupiny ľudstva. Mimoafrickí tmaví až na nejaké výnimky (austrálski domorodci, papuánci atď.) sú na slušnej civilizačnej úrovni, aj keď niektorým mysle mrzačí islam, ale africkí tmaví stále žijú na úrovni doby kamennej a sami od seba nie sú schopní civilizačného pokroku a veci prevzaté od iných civilizácií nie sú schopní plnohodnotne udržať. A ja nevidím dôvod, prečo by sme im mali civilizáciu vnucovať.
Vyspelá architektúra sa už v staroveku objavila skoro všade - tak v bielych krajinách (Európa, staroveký biely Blízky Východ) ako aj v Ázii (okrem zamrznutého ďalekého severu) a v subtropickej Amerike, ale Afrika doteraz vlastným umom neprekročila úroveň doby kamennej a obydlí lepených zo hliny alebo zo slamy a dreva a všetka tamojšia vyspelejšia architektúra má cudzí pôvod. A chemickú civilizáciu vytvorili len bieli a Aziati a elektrickú len bieli, ostatní ju len prevzali. Len jeden africký kmeň údajne vlastnou prácou vyvinul metalurgiu železa nezávisle od Euroázie.
Ale existujú rasistické stránky hlásajúce, že všetko významné vymysleli tmaví. A nájdu sa aj takí, čo im veria a potom jedni tmaví si pripisujú zásluhy iných tmavých.

Vango Tango

"Význam slova rasizmus je predsa o vyjadrení rôznorodosti /diverzite/ obyvateľov planéty."
Potom sú 99,9% ľudí rasisti a nie je o čom sa baviť. :-D

Úmyselne som sa vyhol prepolitizovaným definíciám, ktoré fakticky predstavujú základňu pre nejakú ideológiu.

Nie je dôležité vnímanie odlišností, ale závery a hlavne konkrétne činy, ktoré z nich vyplynú!

Ak si pozorne prečítal tú moju definíciu tak si si musel všimnúť, že pod pojem rasista spadá aj agresívny sionista, čierny raper s nenávistnými rečami, "rómsky" aktivista vyžadujúci tolerovanie kriminálneho chovania, ... atď.!

A nespadá pod tento pojem sociálnymi deviantami a ich kriminalitou vyhecovaný dedinčan, ktorý žije dlhé roky v strese a v krčme vybľakuje nenávistné reči proti Cigáňom.

Nespadá tam ani súkromný podnikateľ, ktorý vyhodí zo svojho pohostinstva bandu špinavých hlučne sa správajúcich a smrdiacich asociálov, ktorí obťažujú iných hostí a v strese vyhŕkne "Cigáni vypadnite!".

Každý pojem musíš definovať v kontexte jestvujúcej legislatívy, lebo jeho konkrétna interpretácia ťa môže dostať do kriminálu.

Môžeš si vymýšlať definície aké chceš, ale musíš brať do úvahy spoločenský kontext.