Vládny rozpočet 2023 - hlasovanie o dôvere vlády

Ako vieme, zdravotníctvo sa rozpadá nielen fakticky, ale aj formálne - odchodom lekárov. Najnovšie síce sa vraj zas dohodli - ale okrem iných problémov toto riešenie údajne závisí na schválení rozpočtu na budúci rok. A na to zvyšok koalície proste nemá hlasy.

Najväčší magor Matovič sa pokúšal vydierať, že je povinnosťou opozície teraz rozpočet schváliť. To je absurdná požiadavka, také niečo požadovať môžu asi naozaj iba na Slovensku a uvažovať, že by na to nejaká strana opozície pristúpila - to môže byť možnosť asi iba na Slovensku.

Ale aká je situácia? Hlasovať za rozpočet odmietol Smer, Hlas, Republika, ale aj SaS. O ostatných možno len neviem, nezachytil som.

Takže čo bude? Dobre, skurví sa dohoda s lekármi, dajú výpovede a zdravotníctvo (dočasne) skolabuje? To je druhotné - podstatné je, aby táto vláda išla do pekla. Tu už treba vyzývať na odpor všetkými ako tak nenásilnými prostriedkami. 

Takže tvrdo na nich a nehlasovať s vládnou koalíciu ani za nič. Aj Kotleba aj Taraba by už mali byť poučení.

Nakonci disclaimer: toto netreba chápať ako nejaký spôsob ukázať cestu, ako sa vyhnúť najhoršiemu. Tomu sa Slovensko totiž nevyhne. Ale bude dôstojné, ak vládu hodíme do Dunaja a pokúsime sa o zásadné riešenie na zelenej lúke.

 
Roland Edvardsen

Žiaľ Taraba hrá veľmi nedôveryhodné hry. A Kotleba, tak ten naozaj dopadol katastrofálne, stať sa Matovičovou štetkou je skutočne dnes to najúbohejšie, čo môže byť. Hrôza, ako sú niektorí, do hrude sa bijúci kresťania, schopní sa zapredávať. A potom ešte Sulík, ktorý prejavuje politickú tupotu najhrubšieho zrna. Ale aj keď táto úbohá a dementná vláda nejako vydrží do konca, nebude to pre ňu lepšie - práve naopak. Takže môžeme byť v pohode. :-)

Norman

Vláda práve predložila svoju predstavu, do akej mieri zabráni zdražovaniu.
Elektrina zostane na 0,
plyn 15% zdražie,
teplo 15% zdražie.
Za tieto fiktívne čísla chce schválenie rozpočtu opozíciou. Inak elektrina zdražie o 380%,
plyn 220%, teplo 60%.
.
Takto sa vydierať nedá žiadna opozícia a toto je koniec tejto vlád v bežnom demokratickom chápaní slova (mieni tam sedieť aj pri rozpočtovom provizóriu, kolapse hospodárstva a bez možnosti presadiť čo len jeden zákon?
Predpokladám, že parlament dá OKAMZITE podnet na hlasovanie o dôvere k tejto vláde, že jej vyjadrí nedôveru a Čaputa nasadí nejakých "úradníkov".
.
No, rovno môžu nasadiť núdzový stav a podobné záležitosti. Proste začali s vysťahovaním a dopadne to podobne, ako vtedy.

sandro

Ako nakoniec vzdy, citit tu jasny Matovicov rukopis. Toto je uz naozaj chore, najma to, ako tie tri ciselka aj ostatne tkzv. spicky krajiny bez hanby prezentuju. Tu vsak suhlasim s J.Lassakovou, aj ked nemusim jej afektovany prejav, takze pocuvam so sebazaprenim. Hovori, ze Soros si uvedomil, ze dalsich Orbanov(tiez Sorosov clovek povodne) si nemoze dovolit vychovavat a preto v podstate podporuje najma idiotov a bezchrbtovu luzu, ktora inak nema sancu na presadenie sa v prirodzenej konkurencii. Potom tu mame vselijakych Seligov, ktori sa tvaria mudro a mozno aj na moment dokazu verit tomu, ze na danu pracu kapacitne maju. Co je vsak najhorsie, na Slovensku to jednoducho staci. Rozhliadam sa, ale inu krajinu nevidim.
Paru som vypustil, dakujem za moznost, idem dalej pracovat :)

buko

Matovic to stale vedie ako jeho inzertnu firmu kde svoj brakovy reklamny casopis ako nevyziadanu reklamu vhadzoval do schranok statisicom domacnosti, pricom zdieral svojich zamestnancov a popri tom robil danove a colne podvody.

Dnes opat neodvolali Mikulca, chybalo tusim 5 hlasov, podrzal ho Borisko Kolar a jeho klub, ktoreho alibisticke tlacitko "zdrziavam sa" zacina byt najoblubenejsie.
Podrzala ho aj SaS kde mali "volnu kartu" co samozrejme znamenalo ze kreatury ako Osusky, Kolikova, Bencik hlasovali proti odvolaniu, resp. sa zdrzali.
Dalsie dejstvo tragedie ma byt odvolanie samotneho Hegera a teda aj vlady z dielne SaS.
Nikto uz tomuto divadielku neveri, ak sa im nejakym sposobom podari ulepit ten statny rozpocet tak takymto stylom "zdrziavame sa" naozaj planuju zrejme dovladnut.. katastrofa

Norman

opozícia SaS je samozrejme "čudná", ale to je výsledok rozpoltenosti amerických poradcov (čo nemusia byť priamo osobne američania, samozrejme). Očividne je/bola časť za držanie vlády aj s Matovičom tam, kde je, druhá časť je mienka, že Matovičova koalícia je proste už neudržateľná. To je ich dilema.
Neviem si predstaviť, že by Sulík inicioval toto odvolávanie a potom dal svojim poslancom voľnú kartu. Ergo - podľa mňa k rozhodnutiu už došlo - vlády ide do kytek.
Nevylučujem ale úplne, že proamerická koalícia aj toto dodrbe a živly ako menovaný Osuský či iné proste nedodržia hru a vláda vydrži hlasovanie 13. decembra. V takom prípade proste bude vidieť, ako demokracia v pravom zmysle slova nefunguje. Akékoľvek referendum už bude tiež definitívne bezpredmetné .
Ale hovorím - reálnejšie mi príde teraz predsa len pád vlády a tendencia ku koalícii SaS-Hlas (PS) etc. Ako teda teraz všeobecne vidno.
-
Jediná zaujímava pre mňa v tomto je otázka vzťahu novej slovenskej vlády ku EU a USA, respek. Rusku. Zrejme by sa nič moc nezmenilo, čo je ale tragédia pre tútokrajinu.
Ale to nie je všetko. V skutočnosti som ešte viac "pesimista" a neviem si predstaviť, ako by toto tu ktokoľvek v januári a potom uhral nejak dôstojne. Zatváranie podnikov, nezamestnanosť, cenový rast .... Kapitalizmus zasa raz skrachoval, nie je to prvý raz, ale my na to nie sme ešte zvyknutí ani pripravení. Začína ma to naozaj nudiť.

Truhlík

Už ma nič neprekvapí, som si viackrát myslel. Potom som si uvedomil, že šialenstvo psychopatov a sociopatov pri moci je invenčné a pútavé.
Nemecká firma Uniper podala žalobu na ruskú firmu Gazprom, že Gazprom NEdodáva plyn po rúrach Severného potoku.
Toto sa už NEdá uhrať dôstojne.

Dusanbe

Toto je presne ono !
Vyšetrovacie komisie útoku na Nord Stream NEzverejnia výsledok vyšetrovania, pretože by to malo negatívny dopad na verejnosť, nemecký, kvôli nemeckým politikom krachujúci Uniper zažaluje Gazprom a orgány Európskej únie mu škodu odklepnú a uhradia z ruských protiprávne zadržiavaných finančných prostriedkov !!!
Veď to je nádhera !
Franz Kafka bol amatér, toto je to skutočné umenie absurdity !

buko

Krajniak sa k tomu cez vikend vyjadril:
cielom toho SaS tahu je zrejme tzv. "uradnicka vlada odbornikov" - cize proCIA proUSA babky ktore prezidentka samozrejme milerada vymenuje a vladnut budu bez mandatu volicov ale so silnym mandatom zapadnych kuratorov.
Krajniak to nazval ako pokus o "progresivny puc". Oni velmi silno potrebuju mat pod palcom vsetky procesy do 2024 a predcasne volby im vobec nehraju do karat.

Norman

Stále ale platí, že úradnícka vláda alebo vláda v demisii nie sú plnohodnotné vlády a len zas pod sebou rozbijú títo proameričania ďalší čln. Babiš v Čechách také niečo dokázal zvládnuť, ale on je iný káder. Takže "úradnickej vlády" by som sa nebál. V každom prípade by sa veci posunuli.
Neviem si predstaviť, ako by opozícia nehlasovala za nedôveru voči Hegerovi a vláde, alebo hlasovala za rozpočet. Viem si predstaviť nejaké špinavé motívy, ale také niečo by nemohli nejak odôvodniť svojim voličom. Samozrejme, republika by potrebovala kľud a ľudia podporu na energie - ale hlasovať za tento rozpočet z opozície proste nemožno.

Roland Edvardsen

Nuž, časť opozície môže byť (a asi aj je) kúpená. Takí ako Vorobelová (tá ženská bola od začiatku pochybná - viď jej začiatok v podvodnej Národnej koalícii) alebo kuffovci, tí asi vládu podržia. A potom je tu samozrejme SaS s jej benčíkmi a osuskými, ktorých si tam dovliekla a ktorí fungujú/budú fungovať ako piata kolóna. Ale nechajme sa teda prekvapiť.

Inak pozerám práve prejav Kollára - a zdá sa, že jemu už tiež švitorí obdobne ako Matovičovi, normálne to dal na Matelka. Sú to fakt labili, hysterici, nezvládajú to ani trochu dôstojne.

Norman

tiež som dnes po dlhom čase, keďže to ponúkala priamo pravda, nazrel na tie ich keci a videl live Kollára - to je proste neuveriteľné. Asi ich to úprimne zmáha, asi zašli priďaleko.
Oni zas nie sú riadení "online", skôr tak usmerňovaní a preto často veci doserú. A asi sa im to aj teraz podarilo (z ich pohľadu).
Samozrejme, uvidíme. Viem si predstaviť, že tie ksichty, čo menuješ - Vorobelová, Kufovci alebo aj Taraba, sú za naozaj ťažšie peniaze ochotní na čokoľvek. To isté benčíkovci a iné chrobáky - tí to môžu spraviť z presvedčenia (podobne ako Klus, ktorý si už vybavuje miesto niekde na Západe a tak tu just bude proti SaSke, ktorá mu nezabezpečila to, čo od nej čakal.
Len treba zopakovať - ktokoľvek, kto z opozície zahlasuje zle, bude mať zradcovstvo naveky prišité. Zvlášť kotleby už azda pochopili - tam by som zdôraznil aj to o tých peniazoch, tam sa môže stať čokoľvek.

sandro

Je to tak, specialne Taraba je zapleteny vo vselicom aj v minulosti. Zaujimave, ze sa o tom mlci. V podstate za mna ako poznam pomery, da sa verit jedine Kotlebovi a hrstke vernych okolo neho. Tym netvrdim, ze vzdy hlasuje tak ako to tu chcete/chceme my, ale len to, ze tam peniaze pri hlasovani nepomahaju.
Ohladne Tarabu pripominam Belousovej post takmer 2 roky dozadu, specialne ten zaver dnes vyznieva priam prorocky:

"Trojica Taraba, Košč a Trajter má za sebou toho naozaj veľa .
Taraba a Košč( dnes stíhaný zatiaľ za úplatky a celkovo dosť temná postava sveta biznisu, podsvetia a tajných služieb ) dlhé roky profitovali zo zákazky na ochranu objektov Slovenskej prenosovej a elektrizačnej sústavy - SEPS.
Bolo to v období, keď vládol Smer a bolo verejným tajomstvom, že vplyv v tejto štátnej akciovke má oligarcha Brhel.
Taraba a Košč museli na tejto zákazke zarobiť milióny eur !
Zaujímavé, že ?
Zaujímava postava je aj tretí z trojice - Trajter .
Stíhaný za objednávku vraždy Deaka, člena podsvetia. Súdu sa vyhol kvôli tomu, že uplynula premlčacia doba. Tiež veľmi zaujímavé ...
V súčasnosti trojica Taraba, Košč a Trajter spolu vlastnia pozemok s rozlohou 100 tisíc m2.
Poslanec Taraba sa dostal do parlamentu na kandidátke ĽSNS .
Ja si myslím, že to nebolo zadarmo.
Tri mesiace po voľbách sa stal tzv " nezávislým " poslancom a začiatkom tohto roku predsedom strany Život- národná strana.
Samozrejme stranu nezakladal zberom podpisov .
To už dnes nie je módne.
Na Slovensku celkom dobre funguje trh s politickými stranami .
Strany sa predávajú a kupujú.
A takto sa politika robí "špinavou" , takto sa politika špiní.
Po týchto informáciach by mal pán Taraba odísť z parlamentu a politiky a verejného života vôbec.
Spoločník mafiána a vraha chce robiť očistu politiky ?! A stranu názve Život- národná strana ?!
To je vrchol cynizmu !
Podobné tu už bolo , keď amorálny zvrhlík a kamoš mafiánov nazval stranu Sme rodina .
Tiež boli v pozadí ľudia z KDH ...
Celkovo mnohí z nich majú dlhé prsty postrkané kde kade v mnohých politických stranách.
Vrátane vládneho OĽANO.
Potom možno bude aj niečo pravdy na chýroch,že práve túto partičku "nezaradených" poslancov v NR SR má v zálohe Matovič, pre prípad, keď zostane s Kollarom sám.
Svoji svojich vždy podržia ...
Aspoň tak to hovoria na Sicílii..."

Norman

Taraba je ďalší dôkaz, že na politiku je treba vela peňazí (alebo byť pripravený robiť kurvu).
Ja by som v takých ľuďoch nikdy zdroj nejako veľkého dobra nevidel.
Na druhej strane - v reálnej politike nemožno čakať na svatého Godota. proste figúrka je takáto, buď sa s ňou hrá, alebo ... Aj mne sa zdá, že Taraba je médiami dosť obchádzaný - zrejme je to finančná krysa a ostatné finančné krysy proste cítia svoj puch.
.
Čo sa týka kotlebovcov - ako sa to hovorí, chápem tvoju dôveru voči nim. Ale už tiež ochutnali krv, teda ťažšie financie. Okrem toho - osobne Kotleba naozaj dosiahol svoje hranice. Okrem toho, ich akcie boli často kontraproduktívne. Napr. teraz ide variť bravčový guláš pri utečencoch - to je len zbytočný cirkus, neprekročil svoj tieň.
.
Ale teraz túto vládu nemôže podporiť ani Taraba, ani Beluský a jeho ľudia. Žiadna výhovorka nepomôže.
Jedine ľudia zo Sasky môžu - ale aj tí by urobili zo seba len debilov. Olano je proste odpísané Veľkým Bratom - niektorí dostali ešte vyznamenania od opice v Kyjeve, dosť nečakane, asi na rozlúčku tým niektorým za verné služby.

Truhlík

Kresťanský demokrat to je diagnóza.

slaven1

mínusy: zima
plusy: nie jadrová