Voda vrie

V Egypte boli státisícové demonštrácie proti súčasnému prezidentovi Mursímu, minimáne sedem ľudí bolo zabitých. V Turecku boli demonštrácie Kurdov za svoje požiadavky, tiež boli nejakí mrtvi. V Iráku stále dochádza k násilnostiam - v americkom režime tam zomierajú denne desiatky nevinných ľudí.

Vybral som len náhodou zo správ posledných dní. A to sú samozrejme tie, ktoré média zdôrazňujú - násilnosti v Xingjiangu alebo niekde v Južnej Amerike či Afrike, ak sú politicky momentálne nezaujímavé, sú takmer ignorované.

Nechcem tým ukazovať na nejakú "revolučnú situáciu", ktorá spôsobí po svete nejaké zmeny. Zvlášť v tomto druhom či treťom svete nemôžu nič dosiahnuť. Najlepší príklad toho je Egypt, kde predsa mali revolúciu rok dva dozadu. Prečo nie sú spokojní? Pretože revolúcia požiera svoje deti"? Nie, ešte takmer nikoho neozožrala, revolucionári sú ešte pri korytách. Problém je úplne iný,  úplne zákonitý a úplne neriešitelný - a najlepšie ho vysvetluje tento obrázok, ktorý som prevzal z blogu Alexandra Áča:

 

 

Je to každému jasné? Matematiku nikdy, ale nikdy neoklamete. Tam, kde sa tie krivky križujú, nastáva začiatok konca.

Egypt je totálne premnožený, za posledné desaťročia sa počet ľudí zmnohonásobil.

 

 

Na príklade Egypta už jasne vidieť, že sa nejedná o tie  klbká mýtov, ktoré sa ako blúdivé prudy prevalujú v hlavičkách nahých opíc a ktoré volajú "politika".  Toto žiaden nový mýtus, žiadna nová ideológia či noví zariekavači duchov nezmenia, tu ide o fyziku.

Voda vrie.

 

 

 

Autor: 
slaven1

Správa z Wertyzreport.com:

Robert S. Ford, americký velvyslanec v Sýrii (ačkoliv sídlí v Turecku), byl Barackem Obamou vybrán za amerického zástupce v Egyptě. Nahradí tak Ann Petersonovou, která se stane zástupcem ministra zahraničí pro Blízký východ.

Robert  S.Ford, bývalý asistent velvyslance Negroponteho v Bagdádu, organizoval v roce 2011 první protivládní demonstrace v Sýrii. Často úspěšně se pokoušel mobilizovat další západní velvyslance, aby podpořili “revolucionáře.” Když se bombardování Sýrie NATO ukázalo kvůli vetu Ruska a Číny nemožné, Robert Ford generálem Petraeusem zařídil “Nikaragujské řešení:” Stovky tisíc bojovníků ze všech míst se pokusil svrhnout režim.

Jmenování Forda velvyslancem v Egyptě, pokud ji potvrdí senát, nejspíš označí konec války proti Sýrii a začátek občanské války v Egyptě. A tak budou zničeny armády tří států (Iráku, Sýrie. Egypta) a Blízký východ a Severní Afrika zůstane v rukou Izraelské armády.

Delegace Muslimského bratrstva byla měla nýt za pár dní přijata v Bílém domě, v přítomnosti tureckých diplomatů.

slaven1

Pár dní po tom čo Forda prevelili do Egypta sa dostavili prvé výsledky. V egypte začala občianska vojna. Z fondsku:

The country on the Nile with the population of 85 million has stepped into an open conflict on August 14.

Krajina na Níle s 85 mil. populáciou vkročila do otvoreného konfliktu 14. augusta 2013.

V uliciach Egypta nechýbajú strelci ani požičané buldozéri z Izraela (alebo si nejaké od Caterpillaru kúpil aj Egypt?). Zredukovať populáciu, zlikvidovať historickú pamäť, dodať ďalších moslimov do Európy, zničiť islamské bezúročné bankovníctvo - plán je plnený boz za bodom, krajina za krajinou.

Z RT časovej osi:

Wednesday’s violence across Egypt left at least 343 people dead and almost 3,000 injured, the country’s Health Ministry said. The majority of victims were killed by gunshots or suffocated in concentrated tear gas clouds, the ministry said.

Stredajšie násilie naprieč Egytom zanechalo aspoň 343 mŕtvych ľudí [to eugenikom stačiť nebude] a 3000 zranených, povedalo Ministerstvo zdravotníctva. Väčšina obetí bola zabitá výstrelom alebo udusená concentrovaními oblakmi slzného plynu, ministerstvo dodalo.

qwertz
Aj keď mnohí tuná neveria, že svet je riadený a občasnému povoleniu ventila hovoria: aha, vidíte, aj takéto sa deje, predsa len na odhmlenie zraku: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T1X2j7raW4w Videjko, ako sa nacvičujú zábery pre televíziu. Konkrétne toto v réžii muslimských bratov. Aby ste videli, ako trpia po policajných zásahoch. Dobre sa pripravili, teraz sa to zíde. Kto je však režisér? Žeby ten známy "farebný revolucionár"?