Vydrží táto zgerba ešte 8 mesiacov?

Hneď na druhý deň po referende sa dočasná vládna/nevládna koalícia/nekoalícia stretla a včera večer vystúpil Heger s informáciou, že sa dohodli a predčasné voľby budú 30. septembra.

Je v tom jasná reakcia na referendum, ktoré malo slabé čísla, a preto je toto výsmech opozícii a ľuďom, že nič nezmôžu. Voľby budú, predčasne - ale až po 8-mich  mesiacoch, 30. septembra. 2023, treba doplniť. 

Reálne vec za týmto rozhodnutím je žiadosť ich amerických otrokárov, aby Slovensko bolo ešte celý rok 2023 k dispozícii na vojenskú kampaň NATO na Ukrajine. Prípade, aby bolo dosť času ukončiť hranie sa na demokratický režim a nastolenie priamo vojnového stavu (s "dočasne" odloženými akýmikoľvek voľbami - nebudú predsa opice a detzoláti rozkazovať Američanom, čo môžu a nemôžu robiť v Tatrách).

Zároveň je za takouto politikou - ťahať dočasnú vládu do absurdna - cítiť detinský matovičovský smrad, ktorý robí veci z veľkej miery len preto, aby sa pomstil ľuďom, ktorých nenávidí (a on nenávidí už skoro všetkých). 

Aj toto trápne a provokačné (ne)skrátenie voleného obdobia parlamentu by malo byť možné  len prijatím uznesenia, na čo bude potrebných 90 hlasov poslancov. Po voľbách 2020 mala koalícia 95 poslancov, teda ústavnú väčšinu. Či ich nazbierajú aj teraz na túto voľbu, to je otázne, ale veria si. V každom prípade - obyvatelia žnú stále karmu za svoje dementné rozhodnutie, keď v roku 2020 zvolili do parlamentu napríklad 53 poslancov za OĽaNO. Takmer sa čudujem, že táto zgerba v parlamente nedala "predčasné" voľby až na leto 2024 - veď moc na to má, demokracia.

Víťazné alebo naozaj hrozivé výsledky sobotného referenda by pomohli. Nestalo sa tak, ľudia na Slovensku boli či stále  sú lenivé zbabelé a predajné stádo - tak tu majú do 24 hodín odpoveď režimu. Za každú slabosť sa platí, slovenský národ nie je žiadna mentálna elita, ani charakterovo, ani vôľovo, naozaj necháva na sebe aj drevo rúbať, a tak bude zase niesť dôsledky.  Pripomínam hneď, že dôsledky budú teraz ťažké až tragické - hospodársky aj politicky. A to aj v tom lepšom prípade, ak neprejde už tlejúca svetová voja do horúcej, či dokonca nuleárnej formy - ale aj k tomuto najhoršiemu scénaru výrazne prispieva svojou časťou viny Slovensko - preto sú zločiny našich politikov naozaj závažné.
 
Pozitívum na záver: nechcem byť tupý pseudooptimista ako predstavitelia Smeru vyhlasujúci zlé výsledky referenda za výborné. Ale odloženie volieb a zotrvanie tejto zgerby na čele má aj svoje dobré stránky - pretože Slovensko nemá dozreté opozičné sily, ktoré by teraz vedeli prípadne získanú moc pevne chytiť do rúk a urobiť, čo treba. Súčasné opozičné sily stále nemajú či necítia podporu obyvatľstva a to zas nevytlačí zo seba nič, kým majú kde bývať či majú čo jesť - ale ani to onedlho mať nebudú. Slovensku začne naozaj horieť pod nohami a tak bude musieť zahodiť svoju prisprostastú ťapákovskú kultúru, ktorú mu vnútili jeho nepriatelia. Možno. A teda až potom bude čas na prevzatie moci, keď bude podporovaná dostatočne silným zdravým a akcieschopným jadrom národa. 
Dovtedy nech sa tam hore tie dvojitozubé zvieratá váľajú vo vlastných výkaloch. Nemáme vládu, nemáme ľudí, Slovensko by malo už teraz vyhlásiť akýsi bankrot  - a následnú neutralitu. Lebo prikrčiť sa a vyčkávať je naozaj to jediné, čo od Slovákov možno žiadať - tak to treba robiť aspoň otvorene a vedome.
No, ale to som sa pozrel príliš ďaleko do budúcnosti, to bude až tak ... o pol roka. A aj tak neverím, že sa tu čokoľvek bude diať organizovane - bude tu všetko živelné a vládnuť bude chaos.
 
slaven1

Z Blahovho statusu dnes:

4. Za Dzurindu sa zdravotníctvo odovzdalo Pente, chceli spoplatniť školstvo, sprivatizovali dôchodky, rozpredali Slovensko, zlikvidovali sociálny štát a popri tom kradli ako nepríčetní - a tuná gorilí šéfkuchár sa odrazu vracia do politiky.
5. Naposledy ho malo celé Slovensko možnosť vidieť opitého na mol, ako sa potáca z nemocnice - jediné, čo bolo na ňom modré, boli fokle pod očami. To bola krásna bodka za jeho prašivou kariérou.
6. A to teraz fakt ideme predstierať, že táto troska sa vracia? Že Dzurinda môže pomôcť Slovensku? To je akoby v Hollywoode natočili Titanic 2. Si robia z ľudí srandu?
6. Čo to tu vyliezajú za zombíci? Aká Modrá koalícia? Aké Jablko? Zošaleli? Aj Modrý koník má väčšiu dôveryhodnosť ako Dzurinda - ten nech radšej chodí po kanáloch.

https://t.me/LubosBlahaSmer/641

Pozrime sa na to aj z potkanovej strany, prečo sa na to cele dal a nečuší ticho niekde v kanály. Asi Miki-mauzovi siahajú na dôchodok, rozumie sa ten čo drží vo zahraničných bankách.

buko

No z politickeho hladiska je to nepochopitelne.
Po Dzurindovi je minimalny dopyt, je politicky dochodca a ako taky by mal pisat pamati a hrat sa s vnucatmi a uzivat si ze nie je v base ci inak perzekvovany. Jeho era uz skoncila.

Ale politika uz nie je subojom idei a svetonazorov ale daky podivny marketingovo - manipulacny gulas kde ultra bohati tahaju v pozadi figurkami a politicki marketeri orchestruju presne riadene manipulativne kampane, kde kazdy krok sa simuluje, vyhodnocuje a nasledne sa nasadzuje dalsi krok ci protiopatrenie.
Obcan je tam uz iba ta koncova bezducha entita, ktora podobne ako krysa v bludisku - systemom elektrosokov a sladkych odmien je vohnana do koncoveho rozhodnutia.

A tak Zadavatel rozhodol, politicki marketeri roztocili svoje masinerie a Dzurinda - ci chcel ci nechcel musel napochodovat, urcite ho vsak nejako namotivovali.

Zajtra budeme vidiet vysledok podobnej show v Ceskej republike.

Roland Edvardsen

Neviem koľkí z Vás už videli rozhovor Dzurindu so smrtkou Vagovičom. Odporúčam pozrieť - je to totiž fakt komédia.

Hovorí sa, že Mikiho dnes môžu voliť prevažne mladí, lebo tí starí si dobre pamätajú čo bol zač. Ja zase hovorím, že čím viac obdobných rozhovorov s týmto, fakt šaškoidným, rukami rozhodzujúcim, krpatým kokôtikom, tým viac budú s otvorenými ústami civieť aj mladí.

Pretláčanie tohto politického (a i ľudského) skrachovanca, ktorý sa evidentne pomiatol (to naozaj už aj ten Mečiar mal viac rozumu a nakoniec pochopil, že návrat do tej istej rieky nie je možný, resp. nie je ani prirodzený a správny) je skôr dobrá správa, keďže to ukazuje, aká je už miestna globomafia zúfalá, keď chce vkladať svoje nádeje do niečoho takéhoto. Ak už, Dzurinda im to skôr potopí, dopadne to ako s Kiskom (a to je ešte pre nich ten najpozitívnejší scenár).

zubrienka
Po Dzurindovi je minimalny dopyt,
Ema

Apríl 2015:

Dvojnásobný slovenský premiér Mikuláš Dzurinda sa stane jedným zo zahraničných poradcov ukrajinského prezidenta Petra Porošenka.

"V utorok som tú ponuku dostal a po krátkom zvažovaní som sa rozhodol ju prijať," povedal Mikuláš Dzurinda pre portál Teraz.sk. Ťažiskom Dzurindovej úlohy ako prezidentovho poradcu bude pomáhať Ukrajine realizovať kľúčové politické a ekonomické reformy.

Mikuláš Dzurinda nebude prvým Slovákom, ktorý radí čelným ukrajinským predstaviteľom. Jeho dlhoročný blízky spolupracovník Ivan Mikloš je už poradcom ukrajinskej ministerky financií Natalii Jareskovej a ukrajinského ministra hospodárstva Aivarasa Abromavičiusa.

Jo, Gorila bola výborná referencia pre ukrajinskú misiu týchto dvoch obstarožných krýs. Treba tiež pripomenúť, že Porošenko bol vždy veľkým obdivovateľom Banderu, ktorého pznačoval za hrdinu a vlastenca.
 
A posuňme sa o pár rokov bližšie:
 
Január 2022
Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko, ktorý je poslancom parlamentu za stranu Európska solidarita, pricestoval z Poľska do Kyjeva, kde má súdne pojednávanie v kauze vlastizrady. 

(Toto je v súvislosti s Dzurindom a Miklošom pre nás veľmi inšpiratívne, v tomto si berme Chochlov za vzor. Mimochodom, šlo tam v tom obvinení z vlastizrady - aj - o veľké kšefty s uhlím cez komplikované korupčné schémy, i keď vtedy boli tieto korupčné schémy menej sofistikované ako teraz za Zelenského a jeho pasáka americkú administratívu, kde sa cez ne prepierajú - aj - obrovské peniaze daňových poplatníkov EÚ.)
 
Niekde v tejto časti politickej kariéry dvoch úbohých cicvorov Dzurindu a Mikloša treba hľadať dôvod, prečo sú vydierateľní a musia naskočiť do obleku a utekať slúžiť vždy, keď ich globalistickí krvaví pasáci zavelia.
 
 


Idril

Len krátko doplnim, že tá dzurindova podpora Ukrajny (presnejšie povedané nátlak USA prostredníctvom Mikiho) pretrváva už podstatne dlhšie ako od roku 2015. Dzurindov hovorca Martin LENGYEL odišiel na Ukrajinu už v 2004 alebo 2006, kde bol poradcom centrálneho volebného štábu Viktora Juščenka:

https://www.sme.sk/c/2598179/lengyel-chceme-sa-dostat-medzi-spicku.html

slaven1

V Česku miestna volebná komisia rozhodla, že rezidentom bude ďalšia ča-puta. Americko-britská vojna v strednej Európe nabere na obrátkach.

Ema

Latinská Amerika.

Podľa mňa by bolo romantické, keby Pavlova zelená manželka podplukovníčka padla v boji proti Rusovi a vdovec generál by sa oženil s mrochtou z Pezinka. Jediné oko v pražskej a bratislavskej kaviarni by nezostalo suché a politický gýč, tiahnuci sa ako pleseň od Ašu až po Čiernu nad Tisou, by dosiahol nové rozmery.

Fotečka je z pravda.sk

Dusanbe

je predsa povinná burcovať morálku "vojínov" v prednej bojovej línii.
To by sa tvoja konšpirácia aj mohla vyplniť.
Každopádne - pekný námet na ďalší Holyúdsky doják, :-)))

nové