Vyvarujte sa prvého hnutia mysle. Býva najušľachtilejšie

A je to. Mníchovská bezpečnostná konferencia sa dnes skončila. O záverečný štek sa postaral šéf konferencie Christoph Heusgen. Vyhlásil, že najsilnejšími momentmi bolo digitálne chrlenie ohňa a síry Veľkého brata z Chochlánie, ktorý z monitoru hypnotizoval zajace v hľadisku a slizké táranie americkej viceprezidentky Harrisovej, ktorá už plne nahrádza dementného Bidena.

Prosto, americká administratíva v Mníchove zatiahla páku a spustila teátro. Vitajte v Európe

Niežeby sme polemizovali s názorom pána Heusgena o prepytujem hajlajtoch konferencie, ale pre nás, Európanov, bolo určite vrcholom vystúpenie Josepa Borrella, oficiálne podpredsedu Európskej komisie a Vysokého predstaviteľa Európskej únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku. Vyhlásil, že "Európska únia je armádou Ukrajiny" a Zelenskému treba menej tlieskať, a viac dodávať zbrane. Na 6. a 7. marca 2023 tento nikým nevolený zmrd zvoláva do Bruselu stretnutie ministrov zahraničných vecí EÚ, aby odsúhlasili dodávku všetkých zbraní, aké si len ukrajinská naciverbež zaželá. Vyhlásil, že Ukrajina sa nachádza "v kritickom bode", a preto jej treba dať "všetko, čo máme". Vybalí Francúzko jadrové zbrane, znie logická otázka. Je nám ľúto, že pľž Naď v tomto nemôže ísť vzorom.

Prvé, čo normálnemu človeku napadne, je hodiť Borrella do žumpy. Keďže sa však držíme najdôležitejšieho božieho prikázania "vyvarujte sa prvého hnutia mysle, býva najušľachtilejšie", necháme trest božím mlynom. Tie nerozmýšľajú, melú. V tomto prípade síce bude collateral damage veľké, ale keď pol miliardy apatických ľudí na kontinente, ktorý údajne patrí k najinteligentnejším na planáte, dopustí, aby o ich živote (a teraz hlavne smrti) rozhodovalo také hovado, akým je Borrell, nič sa nedá robiť.

Toto určite nie je Európska únia, do ktorej sme vstupovali. 

Ema

 

 

slaven1

Impotentný frankovec, nechceš rovno písať že ideový fašista Borrell, hlavný "diplomat" Eurozväzu na Mníchovskej vojnovej konferencii vyhlásil v mene organizácie v ktorej je aj moja krajina, že sme vo vojen proti Rusom. Presné slová: “We are in urgent war mode”. Prosím, ako vyzerajú posledné mesiace "mierového projektu" (zaspomínajme si ako združenie vznikalo). Sovietsky zväz "končil" dôstojnejšie.

Daj chamrati na starosti diplomaciu a takto to potom dopadne.

#Káčer

Truhlík

Zo Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak !
Vojenská produkcia podľa Borisa Rožina. Slovensko je na špičke.
Мощность производства танков Абрамс - 12 штук ежемесячно. Работает только один завод, три простаивают - не хватает квалифицированных рабочих, утеряны компетенции.

Германия возобновляет производство танков и может теоретически нарастить выпуск Леопард-2 последней модификации до 140 штук к 2027 году. Как это сделать практически - никто не знает - не хватает специалистов, таких как сварщики броневой стали, не хватает инженеров. Недостаток необходимо восстанавливать, а это требует времени.

В то же время, в СССР только один нижнетагильский «Уралвагонзавод» собирал по 40–50 машин в месяц...

Как ни странно, среди западных стран на первом месте по выпуску стоит не США. И даже не Германия. Словацкий холдинг ZVS сейчас выпускает около 20 тысяч снарядов в месяц, к концу этого года они попробуют добраться до уровня в 100 тысяч снарядов.

Великая Америка, Лидер, гегемон и доминант в одном лице сегодня производит 14 тысяч снарядов в месяц. Пентагон инвестировал (так это сейчас называется) 2 млрд долларов, дабы уже к концу этого года довести выпуск до 20 тысяч снарядов в месяц - а в планах уже в 2024 году можно надеяться на уровень в 90 тысяч снарядов ежемесячно.

По оценкам западных разведок, до начала 2022 года выпуск снарядов 152 калибра составлял в России 1,7 млн штук в год (чуть более 141 тысячи штук в месяц). За 2022 год Россия подняла выпуск практически вдвое, до 3,3 млн штук в год (275 тысяч в месяц), а уже в январе Сергей Шойгу заявил, что к концу 2023 году выпуск поднимется еще в полтора раза, до 5 млн штук в год (416-417 тысяч в месяц).

Truhlík

Sme v tom až po uši. Slovensko dodáva muníciu na Ukrajinu.

Что известно о сербских боеприпасах у ВСУ?

Первые кадры 122-мм реактивных снарядов сербского производства G2000, поставленных на вооружение армии Украины.

Снаряды были опознаны по характерной окраске и серебристому покрытию ракетного двигателя.

При этом на ракетах изменена маркировка завода-производителя, что осложняет возможность отслеживания боеприпасов
Ранее стало известно о том, что партия снарядов G2000 была поставлена из Сербии в Турцию, затем – в Словакию, а оттуда – на Украину.

Сербские власти заявляют, что им неизвестен конечный получатель снарядов и они не несут ответственности за то, кому они будут поставлены заказчиком, хотя на самом деле по международным стандартам оружейного рынка, конечный получатель всегда должен быть указан в контракте.

Стоит отметить, что это не первый раз, когда сербское оружие «случайно» оказывается на Украине. В 2019 году на Донбассе неоднократно фиксировали использование 60-мм мин производства сербского предприятия Krusik.

Тогда президент Александр Вучич также заявил, что мины были проданы Польше, поэтому сербские власти не несут ответственности за поставку на Украину.

В таком случае хотим пожелать сербским властям наконец обратить внимание на то, кому попадает их продукция, если они, конечно, не являются бенефициаром от продажи оружия.

@anna_news

Norman

ZVS Holding Dubnica nad Váhom vyrába mesačne 20 000 nábojov (predpokladám delostreleckých), do konca roka 100 000 mesačne.
Zaujímave.
Dubnica zrejme takto utajene prešla za ministra Naďa na tento smer smrti a teraz je táto lokalita, Dubnica, jedným z najlepších kandidátov na zničenie. To museli byť provízie: Naď, Matovič, Heger ... Všetko samozrejme absolútne tajné.
Ako vieme, v Dubnici bola za socíku jedna z najväčších fabrík na zbrane, skúšobné strelne Lieskovec ... to by ešte aj z trenčianskeho hradu bola znova pekná slušná zrúcanina.
No. Slovenskí vlastizradcovia sa očividne už 3 roky ukazujú ako najoddanejší americkej veci spomedzi štátov východnej Európy, a aj preto sme viedli vo všetkom zaťahovaní Západu do vojny na Ukrajine.

slaven1

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2023/02/20/...

A možno je tam z toho istého dôvodu, preto Briti na moskovskej ambasáde rotujú osadenstvo každé 2 roky :D

slaven1

Hlboký úder z archívu.

https://t.me/casusbellilive/93701

Mečiar o dôsledkoch porážky národných síl alianciou financistov a USA vo voľbách v 1998. Stačí posledných pár sekúnd:

Za to zaplatíte:

1. privatizovaním týchto odvetví, budú u nadnárodných spoločnostiach
2. zaplatíte cenami energetiky
3. zaplatíte zvýšenými nákladmi na plynofikáciu Slovenka
4. zaplatíte zvýšenými nákladmi, ktoré budú v súvislosti s jednotlivými energetickými médiami, ktoré na Slovensku pôsobia vrátane úverových zdrojov

Truhlík

Mečiar presne povedal, čo sa stane.
Ale svolota dosadená cudzinou vyhrala.

Norman

Kým bol pri moci, tak mu americké doláre nesmrdeli. Až keď ho kopli do vajec a stratil moc, tak začal predpovedať, aké sú to svine a že to zle dopadne.
U Fica podobný priebeh
Ale tak celý Východ podliehal tejto tendencii naivity - darmo im bolo hovoriť a varovať ich. Len skeptici, ktorí videli ako zlý nielen vývoj "reálneho socializmu" po roku 1945, ale celkový vývoj aj na Západe ako rovnakú slepú uličku primitívneho ekonomizmu. Ku skeptikom sa hlásim aj ja, sme varovali. Ale nemožno presvedčiť stádo 95% nadšených hlupákov, ktorí si po roku 89 mysleli, že dostali slobodu a prosperitu.
A doteraz vlastne mnohí nepochopili.
Keď na to prídu, bude už neskoro, už teraz je neskoro.

Truhlík

Nie celkom.
Mečiar dokázal aspoň čiastočne povedať NIE. Tak ako Fico. Ani jeden z nich to neustál. Na rozdiel od Orbána (zatiaľ).
Tiso dokázal Hitlerovi do očí povedať NIE. Zaujímavé, že mu to prešlo. Anglosionisti niečo také neznesú a už len pri čiastočnom NIE likvidujú.
Ten zvyšok čo tu máme ani len nepomyslel povedať NIE. Kolaboranti. Ochotní a schopní všetkého. Bez akýchkoľvek zábran urobiť akúkoľvek špinavosť. Ako povedal Roosevelt o Somozovi - “He may be a son of a bitch, but he’s our son of a bitch.”
NIE - to je vojna proti Číne a Rusku. Mečiar, Fico, aj Putin si mysleli, že sa dá čiastočne povedať NIE. Nedá sa. Je to vojna na život a na smrť.

Norman

Na rozdiel od Orbana (v súčasnej fáze) títo dvaja nielen že dosť naivne predpokladali kompromisy, ale sa nevyznali v týchto moderných metódach. Orban bol vyškolený Západom, a preto sa vyzná. Mečiar mal zastaralé metódy a Fico nie o moc lepšie. Navyše z oboch spravilo "disidentov" to, že ich Západ odvrhol - ak by im Západ ponúkol kooperáciu, akceptoval ich namiesto prašivého tajtrlíka Dzurindu - tak by Západu verne slúžili. Ale to je hypotéza - dnes sú tam, kde sú.
Vo veciach zbraní a vojny nebudú USA korporácie akceptovať nejaké výsledky vojny. Očividne už zlomili Pellegriniho, kúpia si všetkých, teoreticky okrem Smeru a Republika, ale aj tam si kúpia ľudí vo vnútri.
Jediné, čo to zastaví, je koniec vojny, presnejšie určité víťazstvo Ruska v nej - aby USA zatiahlo chvost a vypadlo tam, kam patrí.

nové