Za toto by mala zhniť v base

V nemeckej vláde stúpa napätie. Vicekancelár a minister hospodárstva Robert Habeck ešte v utorok tvrdil, že na Ukrajinu treba urýchlene dodať ťažkú techniku, čiže tanky. Včera už bolo všetko inak. Dodávky nemeckých tankov nebudú, pretože by mohli urobiť z Nemecka terč ruského útoku. Dokonca sa Habeck vyjadril aj proti dodávkam ťažkej techniky na Ukrajinu od východných amerických kolónií Poľska či Česka, pretože by to situáciu len zhoršilo. Svoje si povedal aj predseda parlamentného klubu SPD Rolf Mützenich, ktorý včera kritizoval poslancov Zelených a FDP, presadzujúcich dodávky tankov do Chochlolandu. 

Teľa v roli nemeckej ministerky zahraničia Annalena Baerbocková by ale, naopak, najradšej poslala na Ukrajinu čo najviac nemeckých zbraní. Najzaujímavejší je však názor predsedníčky nemeckého výboru pre obranu Marie-Agnes Strack-Zimmermannovej, ktorá reagovala na Mützenicha. "Mützenich nepochopil historickú zmenu v nemeckej zahraničnej a bezpečnostnej politike od začiatku ruskej invázie, nazvanú Zeitenwende, ktorú Scholz oznámil koncom februára. Nevie sa zmieriť s tým, že starý, strnulý pohľad na svet sa zrútil," napísala na twitteri o Mützenichovi.

Ale čože sa to nedozvedáme. Antinacizmus je odrazu "starým, strnulým pohľadom, ktorý sa zrútil"? Antifašizmus bol prevalcovaný nejakým Zeitenwende? Za to by mala ochechula zhniť v base.

Varovanie dnes dostali aj USA, a to priamo od prezidenta RF. Konštatoval, že dodávky zbraní budú mať "nedozierne následky".

Každopádne v nemeckej vláde už poniektorí začínajú chápať.

0
Norman

Je zrejmé, že samovražda, ktorú ma spáchať Európa, bude ťažko dovedená do konca. Je to ako chcieť, aby Európa sama prestala dýchať, až sa udusí - to sa nikomu nepodarí, pretože organizmus má svoje reflexy a nadýchne sa.
Podobne teraz musíme dúfať, že určité hospodársko politické kruhy nedopustia túto samovraždu.
V Nemecku sa také azda nájdu, v Rakúsku už Nehammer bol u Putina ...

Hľadáme politika na Slovensku, ktorý bude schopný presadiť, že Slovensko bude platiť naďalej Rusku podľa dohôd, aby Slovensko zostalo ďalej pripojené na ropu a plyn, ako doteraz. Tak, ako Maďarsko. Ináč nemá slovenské hospodárstvo nádej. Toto je najväčšia priorita.

Každý taký politik by to mal už teraz verejne deklarovať, že to tak urobí. Aby národ vedel, kto je kto.
A okamžite nové voľby. To by národ mal presadiť. Tu niet času na váhanie. Okamžite nové voľby.

Ema

Nie je to naša vojna, je to dlhý dozvuk rozpadu ZSSR, musia si to aktéri vybaviť sami. Maďarsko jasne sformulovalo jediný normálny prístup. Nikto nemusí nič vymýšľať, majú ho všetci naservírovaný, Maďarsko v tomto prerazilo cestu európskym štátom ako ľadoborec.

Mimochodom, z bývalého ZSSR je civilizované len Rusko. Ostatné štáty bývalého ZSSR sú pozoruhodná zbierka politických aberácií, stačí za pozrieť na despotov v Uzbekistane, Kirgizsku či Azerbajdžane, na trio pobaltskej nacistickej jebózy či na skrachovaný, korupciou a nacionalistickou hystériou rozožratý susedný Chochloland, z ktorého chce mať chochlošašo "druhý Izrael". Tragédiou je aj Gruzínsko či Arménsko. Len čo ZSSR ľahol, vyvalilo sa z nich to najhoršie - od hladomoru v Kazachstane po výbuchy nacizmu v Litve, Lotyšsku, Estónsku a po Majdane aj v Chochlolande.

Norman

Lebo tej ide o krk - CENTRALNA EUROPA.

Tá sa musí vykašlať na americké hrozby i sľuby.

Netreba pritom ani nejak právne či politicky útočiť na americké inštitúcie - jediné, čo je treba vyčistiť, je proamerický chliev. Naše vlastné "skazené vajcia". Naše vlastné chyby máme nielen právo, ale aj povinnosť naprávať a odstraňovať.

Nič viac, len zneutralizovať zradcov.

Ale to tu píšeme už 20 rokov, proste sa oslobodiť od USA, podobne ako sme sa oslobodili od USSR. Veď medzi nimi je taký malý rozdiel v podstatných veciach.

nové