Zabili britskú političku. Zatiaľ.

V Británii zabili poslankyňu. Jej modrá krv sa rozliala na multikulti asfalt.

Ok.

Poviem vám všetko, čo o danej udalosti viem.

Mala 41 rokov, ale nepoznám jej presné politické názory, ani stupeň posadnutosti. Nepoznám presné motívy vraha, ani okolnosti činu. Vraj to bol nenápadný postarší chlapík, dokonca intelektuál - teda slušný človek.

Viem, že táto udalosť môže potencionálne ovplyvniť hlasovanie o brexite na budúci týždeň. Ale pochybujem o tom, a je mi to aj dosť jedno. Celý brexit je beztak len otázka času, respektíve formy. Británia v Únii v pravom zmysle nie je - EÚ bola zriadená ako stredisko porazených štátov Európy, kam sa Británia nemienila radiť. Napriek tomu tam bola poslaná robiť podvratnú úlohu, čo aj robila snaživo. Teraz sa celý tento bruselský hajzel skonči a zostane v historických spisoch zapísaný s rovnakým dešpektom, ako napr. Weimarská republika, alebo povedzme ako Sovietsky zväz. Nepodarené tragické pokusy australopitekov ovládať široké národy. 

Ale to som zas odbehol. Základná správa je teda len jedna - zabili političku. Tiež len jednu. Zatiaľ. A je to škoda. A len v Británii. Čo je tiež škoda.

Nech si to každý vyloží, ako chce.

 

 

 
Autor: 
Sinuhe

ale o tomto sú aj vážnejšie výpovede, napr:
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Vypadni-ty-mrcha-Politicky-...

afinabul

https://www.youtube.com/watch?v=XpnYpQaHAuc
Vraj nebojuj proti veterným mlynom, kde sú teraz, tie veterné mlyny?
Križiaci sú zvláštna kasta:
https://www.youtube.com/watch?v=LNYyiCiySp8

Náhodný okoloidúci

Vyzerá to tak, že ľudia sa len málo nechali ovplyvniť propagandou súvisiacou so zneškodnením škodnej.

Samotná EÚ možno ani nie je zlá myšlienka, ale muselo by to byť spoločenstvo čestne a poctivo spolupracujúcich samostatných zvrchovaných štátov, výhodné pre všetkých, a nie spolok bývalých koloniálnych veľmocí vyciciavajúcich ostatné krajiny EÚ, a navyše riadený spoza Atlantiku.

Otázka je, čo s angličtinou. Ak Guejt Buitejn nebude členským štátom EÚ, nebude ani právny dôvod, aby jazyk nečlenského štátu bol jedným z úradných jazykov.

P.S. Zdá sa, že sa naplní aj jedna moja predstava spred mnohých rokov - že ak sa zjednotilo Nemecko, malo by sa zjednotiť aj Írsko, ako to požaduje Sinn Fein a chce o tom referendum. Ukončilo by to stáročnú anglickú okupáciu Severného Írska.

http://www.aktuality.sk/clanok/349969/vysledky-brexitu/

lecce

Europska anglictina - vydat slovnik pravopisu, gramatickych pravidiel

mapa vysledkov hlasovania podla counties (krajov)
http://www.dailymail.co.uk/home/index.html

deluzia?:
cigani - mraziarenske auto - rakuska dialnica - rozhodnutie a.m. - brexit

Norman

angličtina je jedným zo symbolov americkej kolonizácie Európy a je to dobrá achilova päta ich súčasnej situácie, jeden z ich mäkkých podbruškov, do ktorého treba vraziť šidlo.
Samozrejme, akonáhle GB odíde z EU, treba angličtinu okamžite vyhodiť čo by dorozumievací jazyk EU. Myslím, že niektoré jazyky sú preferované ako hlavné - okamžite spomedzi nich angličtinu vyhodiť. Kým nie je Amerika v EU, žiadne spíkovanie (Malta určite nemôže slúžiť ako zámienka opačného postupu). Ach, že potrebujeme dorozumievaciu ligua franca? Na gúd, germaniš nie je o nič ťažšie, ako lámané ingliš. Len treba probíren, nikomu huba neodpadne.
A v najhoršom by sa banda školákov mohla učiť aj trocha parle france, predsa len je to jazyk veľkolepej minulosti Západu. - Tak nech už idú do boha s angličtinou, týmto kreolským grcom s nenormálnou fonetikou. Ach, že sa ju naučí každý debil? Nuž, to je práve skôr jej problém. ANgličtina nech zostane jazyk primitívnej spoločnosti v Amerike ... Že aj tam ju vytlačí španielčina? Nuž, jej desať minút slávy jednoducho skončilo.

Buheh

štátov v EÚ je slovanských, teda by bolo logické, keby hlavný dorozumievací jazyk bol nejaký slovanský. Najväčšie je Poľsko, teda logicky poľština. Alebo nejaký jazyk zastupujúci praslovančinu, spájajúci všetky ostatné, čiže slovenčina. Teraz budeme predsedať EÚ, nuž by bolo načim presadiť niečo aj z našich národných záujmov.

Truhlík

Latinčina a slovenčina.

Náhodný okoloidúci

The European Commission has just announced an agreement whereby English will be the official language of the European Union rather than German, which was the other possibility.

As part of the negotiations, the British Government conceded that English spelling had some room for improvement and has accepted a 5- year phase-in plan that would become known as "Euro-English".

In the first year, "s" will replace the soft "c". Sertainly, this will make the sivil servants jump with joy.

The hard "c" will be dropped in favour of "k". This should klear up konfusion, and keyboards kan have one less letter.

There will be growing publik enthusiasm in the sekond year when the troublesome "ph" will be replaced with "f". This will make words like fotograf 20% shorter.

In the 3rd year, publik akseptanse of the new spelling kan be expekted to reach the stage where more komplikated changes are possible.

Governments will enkourage the removal of double letters which have always ben a deterent to akurate speling.

Also, al wil agre that the horibl mes of the silent "e" in the languag is disgrasful and it should go away.

By the 4th yer people wil be reseptiv to steps such as replasing "th" with "z" and "w" with "v".

During ze fifz yer, ze unesesary "o" kan be dropd from vords kontaining "ou" and after ziz fifz yer, ve vil hav a reil sensi bl riten styl.

Zer vil be no mor trubl or difikultis and evrivun vil find it ezi tu understand ech oza. Ze drem of a united urop vil finali kum tru.

Und efter ze fifz yer, ve vil al be speking German like zey vunted in ze forst plas.

nové texty