Zem&Vek - únosy detí

Som ako tak prebehol októbrové číslo časopisu Zem a Vek a musím povedať, že ja stále nad (moje) očakávanie.

Hlavná téma sú Štátne únosy detí, ktorú síce ja považujem za sekundárny kriminálny symptón, za dôsledok, nie za samotný zdroj - ale určite stojí za to sa jej venovať. Zvlášť oblasť predaja orgánov je nielen vrcholne zločinná, ale napriek patričnej racionálnej skepse a opatrnosti voči správam,  smeruje naozaj k najväčším bláznom chcejúcim si doslova z krvi a mäsa iných predlžiť svoj špinavý pozemský život.

Články o prírodnej komunite Abeland, izraelsko -merické vzťahy, aktuálne k chémii a sýrskej vojne, rozhovor so Soloninom o začiatku Velkej vlasteneckej vojny, článok o Masarykovi, Príručka prežitia, Jeden deň s priateľom medveďov a mnoho iných dobrých vecí. Grafická vložka Petra Mižíka ( hm, poznám jeho lepší štýl).

Prirodzene, sú aj veci, ktoré sú na mňa priveľa, angeológ Páleš je známy zjav, ale naozaj len "zjav", ďalej článok Anunnaki a Sumer i keď je to výborná téma, je predsa len povrchný a príliš vulgárne sičinovský.

Po minulej Grigoriyovej kritike tentoraz pri seriáli o Rothschildovcoch ten ilustračný obrázok, rytina chlapíka s negroidnými črtami, nemá popisku - asi aby (zas?) nedošlo k omylu. He.

Na konci je  podarená fotka psychopata Hríba - aby sme nezabudli na ten odpad tam vonku, ktorý otravuje bežným ľuďom život.

 

Hotová reklama, čo som tu popísal. Ale fakt nie, fakt s nimi nemám nič spoločné.

Hm, takto sa od ich dobrej práce priam dištancujem - a to ešte na nich nepodali žalobu, ako na Kamasa a Beera za vydávanie historických dokumentov. Ale s ich prácou síce tiež nemám nič spoločné, ale určite sa od nich nedištancujem. Som plne na ich strane, na strane slobody historických skúmaní a právd.

Norman

Určite už viac dní je október Zem a vek diskusia v Malej scéne vypredané.

Komicky pôsobí, že je to JEDINE podujatie, ktoré je tam v tomto mesiaci vypredané, Všetky ostatné ponúkajú: kúpte si vstunku    vid tu

Predáva sa to lepšie, než akékoľvek iné divadlo:)

 

Je zaujímavé, ako výborne predávajúci sa artikel je alternatívna diskusia.

 

A teraz ma napadlo, že ľudia neprídu zadarmo na námestie demonštrovať to, že sú stále ľuďmi, ale za peniaze na diskusiu idú. Zopár vysvetlení toho by som vedel povedať ... , ale aj tak je to na pováženie.

 

 

Grigoriy
Schopnost uvedomiť si, definovat aj komunikovať marazmus, do ktorého sa dnešné  clovecenstvo dostalo ( do ktoreho nas zamerne dostali), je síce oveľa  viac, je naozaj znakom oveľa vyššej úrovne vedomia, aké veľká väčšina ľudí dneška môže dosiahnut, ale vo svojom praktickom dosledku  a význame je jej hodnota takmer nulová. Mozeme byt schopní vypozorovať príčiny, symptomy aj dôsledky patologickeho stavu dnesnej civilizacie, môžeme o nich donekonečna s rozhorcenim rozprávať, ale ak okrem vyjadrenia toho, PROTI čomu sme, nie sme schopni definovat aj to, ZA čo sme, potom všetka naša snaha je naozaj marna. Ak sme len pasivni štatisti zaznamenavajuci negatívny stav vecí, ak len vyjadrujeme nás vzdor voči ním a ich iniciatorom, ak je to vskutku všetko, čoho sme schopní, potom je naša budúcnosť navždy stratena. Bez toho, aby sme si to uvedomovali, prijali sme ich hru, prijali sme také pravidla hry, ktore im boli site na mieru, ponechali sme im autoritu určiť pre nás, kde je bojové pole, ake sú prostriedky boja a kde je frontová línia, a preto sme im dovolili nad nami vyhrať, lebo v takých podmienkach, na tejto Zemi a v tomto veku sme proti ním nikdy nemali nádej. Uz preto nie, že nevediac definovat to, o čo nám naozaj ide, nikdy do nášho boja nemôžeme vložiť to úžasné emocionalne zanietenie, ten fanatizmus, ktory oni do toho vkladaju.
slaven1

Mali by sme sme skupinovo definovať čo chceme, napísať náš program zorvoja, nájstroj na to už máme.

Buheh
by sme mali zvoliť okresného tajomníka. Navrhujem Teba, lebo si z nás politicky najzdatnejší, dostatočne uvedomelý a máš pozitívny vzťah k vnútrostraníckej a kádrovej práci.
slaven1
Sľubujem, že ako prvú vec vo svojej funkcii zabezpečím pre Nadhlad.com kolaboratívnu funkciu ala wiki - aby jeden článok mohlo upravovať viac úžívateľov. Koho ešte nominuješ, buheh? :)
Buheh
bude treba zriadiť ústrednú kontrolnú a revíznu komisiu (ÚKRK), aby strážila a prípadne odvolala okresného tajomníka, keby sa správal príliš odviazane.
Norman
čo už nepotrvá dlho, ešte tak rok-dva, zobereme tú metódu a rovnako preučíme zvyšných 5 miliónov ľudí v republike, prípadne miliardu belochov v Európe, Amerike a Rusku. Ovšem pesimista Grigoriy tvrdí, že ľudia (ako Slaven) sú nepoučiteľní. Ťažko povedať.
slaven1
Do ústrednej kontrolnej a revíznej komisie (ÚKRK) by som nominoval Normana Buheha, Le Bleu-a. Termín volieb by som navrhol na víkend 1.11. - 3.11. Na koľko dáme dĺžku mandátu predsedu i komisie? 2 roky by mali byť v pohode podľa mňa. Aké sú vaše návrhy na ďalšie nadhlad.com orgány a ďalšie nominácie?
Grigoriy
že by som tomuto očíslovanému "slavenovi" mal urobit jednu neobjednanu psychoanalyzu, ale nemôžem. Vlastne nechcem. Som veľmi dôsledný racionalista a pragmatik, a preto robím len zmysluplne veci; aj ked mnohokrát je ich zmysel známy len mne a Večnej Prozreteľnosti. Nechcem tú psychoanalýzu urobiť (aspoň nateraz nie), pretože by to nemalo zmysel. Mám totižto len dve možnosti: buď ju napíšem úprimne, a potom ju administrator vymaze do pol hodiny, alebo tu zosmoklím niečo polovičaté, a nikomu to nepomôže: ani "slavenovi", ani čitateľovi. Odhadujuc podľa  počtu a úrovne príspevkov od najaktivnejsieho z Vas, dovolím si však nateraz končiť s jednou poznámku: Ak toto má byt ten slubovany "nadhľad",  potom ste naozaj všetci v p..i, alebo do p..e môžete ísť. A, to som naozaj ešte nechcel byt vulgarny.  
Norman
keď som bol malý, tiež ma nedokonalé veci rozčulovali? Knísavá stolička, škaredý obraz, brechavý susedov pes či dokonca hlúpi spolužiaci? Neviem, nechce sa mi veriť, nemohlo to tak byť ani vtedy. Lebo i keď telesne som mal kopu chorôb, nikdy som nebol tak postihnutý.
Norman
Ešte ma napadlo niečo k tomu množinovému zaradeniu, Grigoriy: Slaven nie je najaktívnejší z Nás, ale najaktívnejší z Vás. Najaktívnejší z Vás, prispievateľov a komentátorov tohto portálu. Dobre vieš, že on je z vonku viac, ako ty - on nemá ani tie práva, čo ty. Konieckoncov aj inak, on  je v mnohých aspektoch taký obraz teba samého - možno pred pár rokmi. Obaja ukazujete, čo dokážete. Nič viac, nič menej. Internet je len senzor, ktorý to z Vás dostáva, ktorý Vám pomáha.