Židia dostali 270 000 Eur na papundekel - aj na ten sa vykašlali

Izraelsko–slovenská obchodná komora dostala od Úradu vlády, ministerstva kultúry, bratislavskej župy aj magistrátu Bratislavy spolu vyše 270-tisíc eur na postavenie zmenšenej repliky synagógy na Rybnom námestí. Mala byť "atrakciou mesta" a mala tam stáť tri roky.

Židia najprv oklamali na prevedení a namiesto ako-tak serióznej napodobeniny postavili len zopár stien doslovne z papundekla - osobne som si tú potemkinovskú haraburdu obzrel zblízka. Kedže také niečo sychravosť nevydrží, na jeseň a zimu to zbalili. A tento rok sa na to doslovne vykašalali a nepostavili nič.Peniaze zobrať, najlepšie od štátu, a potom o ničom nevedieť - cesta vyvolených. Och, ako im len závidíme ich šikovnosť.

Predseda Izraelsko-slovenskej komory Miloš Žiak verejne v televízii klamal tvrdiac, že projekt platia sami a nemajú dosť peňazí. Povedal tiež, že na tento rok už nemali v pláne stavať maketu synagógy - čo je lož, o čom svedčia zmluvy s darcami - ministerstvom kultúry a samosprávami:
Ministerstvo kultúry projekt podporilo sumou 182-­tisíc eur. Komora sa v zmluve okrem iného zaviazala tri roky za sebou v termíne od 1. júna do 31. septembra maketu synagógy na Rybnom námestí inštalovať.
Podobné podmienky dostali aj od ďalšieho darcu, Bratislavského samosprávneho kraja. Za grant 50-­tisíc eur sa podľa zmluvy „Izraelská obchodná komora zaviazala, že túto kulisu bude prevádzkovať aj v roku 2013“, hovorí tlačová tajomníčka župy Miroslava Rácová.

Žiaka poznáte, je to hlavná postava z aféry Skupinka z roku 2003, kedy dokonca Dzurinda, riskujúc svoju politickú hlavu, musel zakročiť a a pokúšal sa zastaviť vykrádanie a tunelovanie Slovenska Izraelom.
Predseda slovenského aipaku aj teraz potvrdil svoj obraz arogantného podvodníka. Nevysvetlil, prečo maketa ešte nestojí, namiesto toho v stredu zložil telefón aj ináč prosionistickým novinám Sme a až neskôr reagoval na SMS vetou: "Je mi to ľúto, ale niekto vám dal dezinformáciu."

Sme ďalej píše, že zo zmlúv nie je jasné, ako môžu štát a samospráva postihnúť združenie, ak zmluvu nesplní. Tu už sa autor naozaj hrá na naivného. Každý vie, že akékoľvek postihovanie podobných židovských organizácií by bolo označené za antisemitizmus a až z Bruselu by prileteli sociopati, aby zlodejov bránili.

 
Ale treba sa na to pozreť aj ináč - je väčší podvod to, že tú atrapu znova nepostavili, alebo vlastne to, že niekto im doslovne daroval vyše štvrť milióna eur? Kto tieto zmluvy podpísal, z jednej i druhej strany, a kedy im za trest zhabú ich vlastný majetok? Alebo sa o svoj majetok pri podpisovaní podobných podvodov dotyční neboja? Naozaj sa neboja?


Autor: 
slaven1

O potom sa čudujú, že sa dejú pogromy. 270 tisíc je slušná skalpovačka, priemerný slovák (600 hrubého) by na to musel robiť 40 rokov.

Postaviť plastovú maketu. Akú to má užitočnosť? Aká je to investícia do budúcnosti? Do rozvoja krajiny?

 

 

Le Bleu
včera popri Moste SNP a čo vidím: presne to isté miesto, kde vlani stála tá drevotriesková minimešita či čo to bolo, je ohradené a v strede nejaké dielce a materiál. Žeby čítali nadhlad.com?:)
slaven1

a pošli ho sem nech vidíme.