Židovské raňajky

Keď sa v Prahe, čo sa výskytu židov týka, niečo naozaj zmení, spoznáte to ľahko.

Raňajky formou švédskych stolov sú v hoteloch také bežné, že už nikoho neprekvapia. Ale švédsky stôl v solídnom hotelíku zopár metrov od centra Prahy zaskočí aj veľmi scestovaných znalcov. Na jednej mise sa totiž lesknú macesové knedlíčky, na druhej pre zmenu macesové guľky, misky pretekajú cesnakom, cibuľou a rôznymi majonézami. A hostia si bez mihnutia oka naberajú plné taniere. Židia sa skrátka musia cítiť ako doma.

Jeden z mojich známych, ktorého som stretol práve v zmienenom pražskom hoteli, hral zaujímavú hru. Alebo to možno bol jeho súkromný boj proti židovskej nadvláde v hlavnom meste. Každého žida, ktorého vo výťahu, v loby alebo pri raňajkách stretol, hlasito pozdravil. Tým vyvolal medzi cudzincami zdesenie, lebo toto židia vo zvyku nemajú. Obvykle sa však z frontálneho útoku oklepali a po istom váhaní a s pohľadom upretým inam odpovedali. 

Článok je prevzatý z denníka Sme, autorom je Ľubomír Smatana. Kto má prístup do ich cenzorského Piana, nech si zahrá hru so zámenou kľúčového slova aj v pokračovaní článku.

Zábavné, všakže.

Po tejto duchaplnej hre aj najväčší blb pochopí, prečo si denník Sme koleduje o trestné oznámenie za šírenie etnickej nenávisti.

 
Autor: 
1488

V zrkadlovej reflexii by na stole nemal chýbať fizzy bubblech sóda a hummus.

https://www.youtube.com/watch?v=cBn5AxKeNQs
https://www.youtube.com/watch?v=dNHUpsc5byg

Le Bleu

Myslíte, že by vám taký žid odpovedal?