diskusie

Nie na tom reálnom, kde treba používať vojenskú stratégiu a taktiku, kde tečie skutočná krv a zomierajú ľudia. Plač a kvílenie sa nesú virtuálnym frontom. Ľudia sediaci za počítačom, mnohí tisícky kilometrov od Európy, prepadajú hystérii a robia po "páde" Slavianska a Kramatorska ďalekosiahle závery. Napodiv, našli rovnakého vinníka ako západná vojnová propaganda, i keď tá z iných dôvodov. Meno je však rovnaké. Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin. Koľká harmónia vo výsledku.

V týchto dňoch pre mnohých nepríjemného výročia príchodu Cyrila a Metoda na naše územie sme sa dočkali viacerých nepravdivých správ, ktoré sú v rozpore s našou kultúrou a právnym poriadkom rozširované za podpory štátu „našimi“ masmédiami.

Žiarislav

 Všehochuť nadhľadu, bez potreby argumentov pre a proti.

Jednoducho príležitosť, prípadne satisfakcia, koho poslať v sobotu do Bruselu..

 

S provokativní myšlenkou vystoupil v britském parlamentu vysoký představitel OSN Peter Sutherland. Tento zvláštní zmocněnec OSN pro migraci soudí, že by Evropská unie měla rozbít „národní jednolitost“ svých členských států a otevřít se migrantům z jiných kultur.

Už dávnejšie a čoraz častejšie zaznieva otázka, či sme vo vojne.

Myslí sa tým hlavne neistota, či sa situácia bude prudko zostrovať, zhoršovať. To totiž spôsobuje vojna. V tomto slova zmysel ale naozaj ťažko povedať, či už sme za naším Rubikonom. Veď je všade okolo zatiaľ kľud a dostatok.

Ale vojna nie je len o dramatičnosti či nebezpečenstve.

Vojna je hlavne o zodpovednosti.

Prepis rozhovoru medzi Irinou Volynecovou a Igorom Druzom v redakcii Dentv.ru na tému „kто ворует детей на Украине?"

Chýry sa šírili už od štvrtka, ale nedalo sa im veriť.

V sklenej veži bruselského Zombielandu sa zvíril prach. Došlo k výmene top byrokratov. Pod patronátom dlhého amerického tieňa, ktorý nemieni pustiť z drápov svojho európskeho vazala, sa táto zmena udiala v štýle výmeny spodného prádla v ukrajinskej armáde: Hrihorij Ivanovič si vymení prádlo s Denisom Viktorovičom, Ivan Kuzmovič s Vjačeslavom Kazimirovičom... Podstatné je, aby sa v zásade nič nezmenilo. Rompuyom sa stal Tusk a Ashtonovou Mogheriniová. Tuskovo menovanie za "prezidenta EÚ" je priamym dôsledkom výmeny Junkersa za Barrosa - administratíva USA ho odobrila len s podmienkou, že vo vrcholných štruktúrach EÚ bude potmehúdskeho Nemca pečúceho so Schroederom vyvažovať puncovaný rusofób. I sa stalo. Noví bruselskí papaláši sa hneď s vervou zahryzli do hlavnej témy: urýchleného zatiahnutia EÚ na rozkaz administratívy USA do horúcej vojny s Ruskou federáciou.

Je nepochybné, že islam je geopoliticky veľký kultúrny blok a že už dlhodobo difunduje do Európy a snaží sa jú konvertovať na svoju formu. Tento proces je čoraz viditeľnejší v súčasnej masovej invázii Arabov, ale  hlavne z dôvodu rastúceho množenia sa moslimských etník v Európe.

Cirkus sa skončil, za prezidenta bol zvolený Kiska.

"To, či bolo bombardovanie oprávnené, odôvodnené, alebo morálne v poriadku, nechám na čitateľa," napísal istý v britskom Oxforde doškoľovávaný slovenský historik. Týkalo sa to extrémneho vojnového zločinu - bombardovania Drážďan Britmi a Američanmi. A tak som sa začítala pozornejšie.

Samozrejme, niet verejnej témy, v ktorej by každý nepresadzoval svoje dogmy a svoje klamstvá. Nikomu nemožno veriť.

Rôzni novodobí "vierozvestci" často neeurópskeho pôvodu a kadejakí Multikulťovia sa nás snažia presvedčiť, že Európa potrebuje viac diverzity, viac multikulti.

V poslednej dobe zaznela debata o "jadre Európy" a o tom, že sa Fico k nej so Slovenskom prihlásil. Vznikli okolo toho nejaké pochybnosti, odmietanie.

Pri pohľade na súčasný západný svet sa rysujú tri hlavné problémy. Dva sú staré známe, tretí vyvstáva v súčasnosti. Takže je asi čas si zhrnúť, o čo ide a ako nový vývoj posúva staré procesy.

Slovenskou politikou teraz pretekajú Mečiarove amnestie.

Na Zvedavcovi je článok o zastrašovaní českej populácie, aby si nedovolila prejaviť nesúhlas s provokačným prejazdom konvoja US žoldnierov.

Len na odľahčenie od vážnych tém, ktorými sa tu zaoberáme: 

História bola a je vždy interpretovaná a ohýbaná podľa politických siločiar, ale pri nezávislej analýze sa dá nájsť ako-tak objektívny pohľad.

Oskar Cvengroš

Dňa 10.decembra poslanci NR SR Štefan Kuffa (nezávislý, predtým OĽaNO), Marián Kvasnička 

Včera, 2014-07-14 okolo 16:20 miestneho času  sa zrútilo malajzijské lietadlo Boeing 777 nad Ukrajinou. Čo sa o veci teraz vie:

Nechcem sa tváriť, že každe ráno ako nejaký lord skenujem svetovú tlač. Až taký blázon nie som, za to mi ten svet nestojí. Ale niečo som tu dnes náhodou našiel.

Vyjadreniami poslanca ĽSNS Milana Uhríka v nedeľňajšej (26.3.) diskusnej relácii RTVS o 5 minút 12 sa bude zaoberať polícia.

Takú absurditu by nevymyslel ani Hašek, ani Monty Pythons. V slovenskom parlamente chú pokutovať poslancov za ich prejavené politické názory.

Ten článok, ktorý bol vlastne len kópiou tohoto  originálu , s malým nedokonalým komentárom, a ktorého komičnosť nebola pochopená, bol

Spojené štáty vykonali raketový útok na Sýriu. Desiatky rakiet dopadli na mesto Homs.

Padol tu v rozprave taký pojem "nacistické podtóny v ĽSNS". Bol spomenutý celkom správne, lebo tak sa to akosi na verejnosti pociťuje, hlavne pod tlakom médií, že tá strana má naozaj také podtóny a že obsahuje nejaké prvky tzv. nacizmu. 

Z času na čas sa objavujú v diskusiách argumenty, že ten alebo onen politik, tým že má príliš protisystémové názory, ohrozuje ekonomiku krajiny a životnú úroveň ľudí.

2. marec 22:30 Ukrajinská strana Sloboda sa vyjadrila, že chce z Ukrajiny urobiť jadrovú mocnosť.

Rusko tým získalo ďalší argument, prečo by mala byť vláda extrémistov a povstalcov v Kijeve zvrhnutá.

Medveďev sa vyjadril, že noví ukrajinskí lídri prevzali moc nezákonným spôsobom a predpovedal, že ich vládu ukončí "nová revolúcia" sprevádzaná novým krviprelievaním.

Ruské vojenské letectvo je pripravené chrániť ruské vojnové lode na ich ceste do Sýrie. Informoval o tom zástupca veliteľa vzdušných síl RF generálmajor Vladimír Gradusov. "Sme pripravení plniť všetky rozkazy vrchného veliteľa," uviedol.

Takto sa vyjadrila rakúska ministerka vnútra Mikl-Leitner. To, čo sa zavrelo, sa už neotvorí.

Gruzoviky s humanitárnou pomocou pre ruské obyvateľstvo terorizované banderovskými náckami dorazia na hranicu Novorossije v stredu 13. augusta 2014. Presne v rovnakom čase príde na Krym prezident Ruskej federácie Vladimír Putin. Porošenko prepadá hystérii a na kyjevskej Chmelnického ulici, kde sídli ukrajinské zastúpenie Medzinárodného výboru Červeného kríža, je dusno.

V roku 2003 USA vojensky plnou silu zaútočili na Irak. Pripravovali sa na to vyše pol roka a použili všetku svoju ťažkú zbraňovú techniku. Zničili všetko, čo sa bránilo a krajinu okupovali.

Stránky