komentare

Aman Againsttime

No veď to som už spomínal. Niežeby v SMERE neboli žiadni diletanti a blbci a kopec vecí sa nedalo robiť i lepšie, ale v zásade tá strana ovláda, ako píšeš, technickú stránku veci - majú reálne skúsenosti a vedia vládnuť. No a ruku na srdce: to tu naozaj niekto verí tomu, že niekto ako kotlebovci by vedeli poriadne spravovať štát? Veď dokonca i národný socialista Magát ich musel vysmiať ako ekonomických diletantov, keď prišli s návrhom na odchod z EU. Toto sú jednoduchí ľudia z ulice a ich význam naozaj začína a končí pritom byť hlasnou trúbou, ale viac očakávať jednoducho nemožno. Dokým sa naozaj nenalejú niekde nejaký poriadne peniaze, tak sa obávam, že to stále bude len biedne divadlo.

A druhý problém je ako sa ešte títo národovci doslova vyžívajú vo svojej izolovanosti. To mi naozaj pripomína rôzne tie často spomínané menšiny (ale i slniečkárov ako takých), ktoré namiesto toho, aby sa snažili nejako prispôsobiť a ukázať v dobrom svetle pred ostatnými, tak sa ešte viac uzavrú do "getta", do svojej bubliny, s ich pravidlami a mindsetom bez toho, aby sa dostatočne konfrontovali s vonkajším svetom a pokúsili sa o nejaký zmier a dialóg. Pochopiteľne, rozumiem ich averzii, keď ich druhá strana vylučuje a stigmatizuje, ale totálna izolovanosť a odmietanie akejkoľvek spolupráce nie je a nikdy nebola riešením.

Norman

ti musím dať za pravdu
Za prvé to chce reálnu inteligenciu, nielen kvôli efektu, ale aby človek pri tom nemusel trpieť
Za druhé to chce samozrejme kooperáciu a reálny efekt, nie toto izolovanie sa neustále pripomínanie krívd, ktoré na nich niekto pácha, alebo páachal na niekom v minulosti. nepodobňujú slniečkarsky nartatív, len na druhú stranu.

Za tretie by som dodal, že si nenechajú nikým poradiť - to som počul a aj to vidno na ich neflexibilite. Včera som zapol prenos z parlamentu,naozaj výnimočne, a rečnil tam práve Kotleba. No, rečnil ... škoda hovoriť, nejde o štýl a tak, ale aj ten obsah - vysmieval sa z programu vlády, lebo bol zobratý proste ten starý, aj s dátumami, teda oprávnene sa na tom akože pohoršoval, ale ...preboha, načo vlastne?
Nech si pozrieprejavy AfD v nemeckom parlamente, stačí len štýl a dynamiku a nech sa to aspoň tak naučia.
No, to sa asi nedá.

Náhodný okoloidúci

Je mi ľúto, väčší nemám, tento som našiel pred troma rokmi na nejakej ruskej stránke, myslím, že politikus.ru. Blbostičky tohto druhu si ukladám a teraz je práve tento obrázok mimoriadne aktuálny :D

Norman

čosi som vysvetlil v maili, len ešte ma napadlo, že bohužial mám len takýto obrázok, nie veľký, trocha väčší by bol lepší :-)

afinabul

– Kordinovaná práca = úkoluje ich Soros
– Radičová chce fyzicky likvidovať “nahnitých” novinárov
– Vďaka smrti Kuciaka mali zažiť pocit spolupatričnosti
http://afinabul.blog.cz/1803/video-radicova-s-novinarmi

vrbovčan

Sami nevedia, čo sa okolo nich deje. Teraz hovorím o tých bratislavských organizátoroch. Včera mali diskusiu u Hríba. Vysvetľovali dôvod, prečo včerajší protest zrušili. No nedozvedeli sme sa. Vraj sa spoločnosť už začína deliť a mohlo by sa na proteste niečo udiať. No dobré ráno. Treba si to pozrieť viac krát. Aby človek našiel niečo napovedajúce medzi slovami. Mávajú tzv. veľké skajpy. To je zrejme hromadná diskusia s regiónmi. Vraj boli z nejakého veľkého skajpu vynechaní. Ona povedala, že neboli sme jedného skajpu účastní. Tak isto prezradila, že na tých skajpoch majú tzv. facilitátora. Čiže majú moderátora. Inkognito. Ktorý im zakázal zverejňovať svoju identitu. To hovorím o Kataríne Nagy Pazmáni. S ňou tam bol Juraj Šeliga. Ten sa mi zdá rozumnejší. Jasne povedal, že začali za nimi chodiť opoziční politici a oni ich odmietli. Hríb ho navádzal, že nech povie, či to bol Matovič. Šeliga to nepoprel ani nepotvrdil. Ale šak to ani nemusel. Matoviča predsa všetci poznáme ako zbiera po Slovensku rôzne Biele vrany. Doporučujem si to pozrieť.
https://www.facebook.com/tyzden.sk/videos/10156099907046544/
Podľa mňa tí bystrejší už začínajú chápať, že slúžia len ako prostriedok nátlaku. Teraz je na nich, ako sa zachovajú.

Aman Againsttime

Fico je najlepší premiér akého sme tu zatiaľ mali - teda od obdobia 2. samostatnej SR to platí na 100%. A netreba sa to báť takto otvorene napísať - obzvlášť teraz.

 

Fico ako súkromná osoba je jasný ľavičiar obdivujúci  Che Guevaru - avšak skôr takéto toho staršieho typu (chvalabohu) - nie je teda moja šálka kávy, ale dokážem sa nad tým povzniesť. Na ľavičiara je i celkom konzervatívnejší (ale zase nie takým tým upjatým, nechutným, pupušovsko-kádeháckym spôsobom. Naopak, podobne ako Putin alebo Trump si vybudoval imidž alfa samca, okolo, ktorého sa motá plejáda krásnych žien, skrátka James Bond :-). A chlap, ktorý by sa nad niečim takým pohoršoval a moralizoval podľa mňa nemôže byť v poriadku) a relatívne patriotický (hoci súhlasím, že v tomto smere by mal byť ešte zanietenejší, ale nesúhlasím, že by vôbec nebol, to naozaj nie je pravda, to mu krivdíš).  

 

Jeho najväčší problém je dnes vlastne to, že už je tak nejako za zenitom, časy najväčšej slávy už skončili a vidno trochu, že ani jeho to už tak nebaví, že postupne vyhorel. Ale to je do značnej miery i prirodzené.

Aman Againsttime

Inak, keď už som spomenul prechlastanú starú kobylu, tak tu je najnovšie videjko s ňou - aj so zbytkom štandardných degenerátov a psychopatov (a aj opičku si priniesli :-D: https://www.youtube.com/watch?v=87ddHO7yGtY Treba si to pustiť od 40.minúty, kde vyzýva k fyzickej likvidácii svojich odporcov.

Táto špinavá handra bola naozaj to najhoršie, čo kedy sedelo v premiérskom kresle - a ťažko ju asi niekto prekoná. Áno, Dzurinda bol zákerný zločinec, ktorý zruinoval Slovensko a iritujúci blbeček, na ktorého sa nedalo ani pozerať. Ale predsa len mal v hlave aspoň nejakú tú stabilitu a schopnosť aspoň trochu pôsobiť ako líder a samostatný človek. Ale táto fyzicky odpudivá, afektovaná, večne patetická, hašterivá, arogantná a hysterická žena bola jednoducho chodiaca katastrofa všade kam prišla a akoby stelesnenie tých najhorších mizogýnnych predstáv o ženách v politike. Jediné pozitívum bolo, že si bola schopná uvedomiť svoju neschopnosť a z parlamentu vypadla - avšak škodiť ešte stále neprestala.

Norman

Presne s tebou súhlasím.

Čo sa týka pozitívnych postojov ku Smeru - proste oceňujeme technickú kvalitu, ktorú tá strana predviedla. Kiež by národovci-patrioti dokázali aspoň časť toho.

Veru, vecí verejné (republiku) a boj o hodnoty bude treba nastaviť na inú kvalitu. Ako sa hovorí - all wars are magical wars  (7:30 min).

 

Náhodný okoloidúci

https://www.aktuality.sk/clanok/575101/analyza-jozefa-sateka-kto-a-preco...

Vytrvalo sa odmietajú pustiť verzie o talianskej alebo Kočnerovej mafii, lebo len tieto verzie pasujú do ich úmyslov, ale táto analýza aj tak dokázala len...

https://www.youtube.com/watch?v=Gb1TMPXi_Ss

Aman Againsttime

No, na druhej strane byť najlepším premiérom vtedy, keď medzi konkurenciou máš také "esá" ako malého čierneho kripláka a prechlastanú, labilnú kobylu zase nemohlo byť až takým náročným. :-)
Ale aj tak, Fico mal objektívne štátnické kvality a myslím, že história bude nakoniec na neho spomínať skôr v dobrom. Veľkou škodou však je, že nevyužil šancu stať sa niečím ako slovenským Orbánom. Možno to tu v našich slovenských podmienkach naozaj ani nešlo (veď to sám vidíš, koľko zmanipulovateľných kreténov tu žije).
Veru, zastávam sa toho SMERU a Fica asi až príliš. Je to totiž bohužiaľ výsledok mojej frustrácie z tzv. slovenskej alternatívy a národovcov. Jednoducho to už dospelo do bodu, kedy som nad nimi zlomil palicu. Bude sa musieť jednoducho začať pristupovať k veciam inak. Používať iné stratégie, naučiť sa vedieť spojiť i s "diablom", aby sa porazil nepriateľ a vedieť hrať na rôzne strany. Treba sa ešte veľa učiť.

Norman

Je to snaživý typ - ináč by sa neocitol v poprevratovej SDĽ a nebol by zakladal Smer - čo bol ambiciózny a výrazne úspešný projekt.
Od podriadenia sa globálnym korporáciam ho zachránila tá kariéra už pred novembrom a aj potom bola ľavicovosť proste voľná (podobne fungoval aj Zeman, keď musel použiť českú SD a tak sa stať premiérom).
Smer mal byť dosť stredový, ale doslovne nechtiac prehltol bývalých komunistov, takže na ľavici nik nezostal...

Čo sa týka CheGuevaru - to je jeho idol asi tak, ako Jánošík - proste prázdne symboly, to je len taký folklór. CheGuevara bol možno symol mladých v 70tych rokoch, ale v čase dospievania Fica to už nik nebral vážne, nehovoriac neskôr. veď čo si budeme hovoriť, oni títo kariérni ľavičiari sú naozaj menej ľavicoví, ako niektorí z nás.
Ale v tej KS strane, kde bol, získal tendenciu k reálnej politike, k podpore ľudu, je ozaj nezaslúžený paradox, že práve na neho, najviac ľudového premiéra, použili cirkus s masovými manifestáciami. No čo už, karma, umelý ľavičiar, umelé demonštrácie.

Zhrnuté - je nozaj jednooký medzi tými takmer všetko idiotmi, čo sa v slovenskej politike pohybovali a pohybujú.

Norman

Tu ma napadlo dodať, že keď hovoríme my alebo keď oni hovoria o Ficovi, často ani nejde o tú osobu, ale o akýsi symbol. Nadávalo sa na Fica, ale bolo to smerované ani nie že na Smer, ale na celé Slovensko. To bola vcelku jasná psychológia za tým. A v tom je aj celá tá dilema - na jednej strane je "fico" určitý symbol ak nie národa, tak štátu, na druhej strane je "Fico" síce schopný politik, ale z tohto hľadiska naozaj nie moc zanietený "národovec", ak vôbec. To je už dlhšie problém tejto situácie.

Tu by im bolo treba pripomínať, socdemákom, že aj taký ZSSR vybojoval vojnu s Nemeckom pomocou silnej nacionálne patriotickej ideológie. Odsunul sa "proletariát" a všade bola zrazu "mať Rus". To by som dal Ficovi ako radu do jeho nasledujúceho boja. Nech sa neodhadzuje :-)

sandro

Ja na Fica ako takeho nejak nenadavam. Je to najschopnejsi politik, akeho tu mame. Smer vsak nie je len Fico. Fico samotny ma problem v tom co pises: ked obcania nepodporuju svojho serifa...Nemoze si dovolit to, co si moze dovolit npr. Orban. Tak laviruje a musi druhu stranu doslova podplacat.
Lenze ak by SMER znizil marzu pre oligarchiu a niektorych svojich ludi, tak by mal tu podporu ovela vacsiu.

Norman

pre Smer to bola ťažká vojna, so stratami. Ale možno im to, z našeho hľadiska, aj pomôže, že aj v ňom a jeho voliči mnohé pochopili. A že mnoho pochopili aj jeho nevoliči.

Ale treba vidieť aj rany druhej strany. Facky, čo dostal Kiska. Vyfarbenie sa mimovládok. Prázdne vrieskanie SaS a Olano a ostatných. Na to, že začali strielať oni (obrazne aj skutočne), teda mali výhodu, to sami schytali výrazne.
Úplne sa vyčerpali. Uviazli. Preto útok či revolúciu museli odpískať, zatrúbiť na ústup.

Ako, bohužiaľ, vojny a bitky sú vždy takéto pyrhovské, ale ich víťazstvo v tejto veci by vyzeralo inak. Samozrjme, aj naše.
Myslím ale, že sa nič nedohodlo v pozadí - skôr naopak, vďaka tomuto sa vyhrotili o kus viac fronty, už sa im bude ťažšie sa dohadovať. A to je dobre.

Ale, to sa zhodneme, ak zostanú na Západe dominovať globálne anglosionistické monštrá, ak Brusel bude stále produkovať jedy, tak je otázka času, kedy zo štátov V4 ako prvé dorazia práve Slovensko. Ono to stádo na námestí v samom hlavnom meste je odkrytá zásobáreň zradcov, peniazmi zaslepených idiotov, vymytách mozgov. A to tu máme desaťročia, stále si svoju zásobáreň pestujú práve v Blave. Slovensko je z V4 na tom najhoršie.
Ale to bolo aj pred touto neúspešnou revolúciou, nič podstatné nedosiahli. Len teda odkopali staré dobré štruktúry a premiestnili Fica, na ktorého aj tak stále všetci nadávate a ktorého podporujú už asi iba robotníci.
Nuž, mesto, ktoré nepodporuje svojeho šerifa sa nesmie čudovať, že sa v ňom po uliciach začnú rozťahovať gangstri.
A národ, ktorý nevie dať svojim deckám pár po papuli a nechá ich sa rozkrikovať a robiť výtržnisti, sa tiež nesmie čudovať, že potom sám skončí ako žobrák na ulici. Z ničoho nie je nič. Bez rozhodných (ná)silných činov sa nič nezlepší.

sandro

Ano a ja zas hovorim o tom, ze sa nieco dohodlo na backgrounde.
Fico len doslova par dni dozadu s pompou oznamil, ze Istanbul neratifikujeme. Doteraz siel SMER s V4, som velmi zvedavy, co bude teraz, po ''neuspesnej'' revolucii.

Stránky