komentare

mirages

tebe by nevadilo ak by sa ah s tebou tak rozpraval

k tym tankom..
predvojnove ruske tanky (do 41) neviem ako boli porovnatelne s tym ich najznamejsim modelom, pretoze fini im ich v zimnej vojne znicili udajne 1200-3500, takze pre najpravdepodobnejsich protivnikov nem a jap mat pripravenych 23tis. je mozno aj malo

mirages

da sa to porovnat so slintanim moderatorky

to video ju unikatne tym, ze ukazuje adiho normalny hlas, ale je zaroven zvlastne
ze tak vysokopostaveny clovek, skuseny recnik, ma v osobnom rozhovorem takyto zvyk proti etikete, to mohol aj srkat mineralku
(povodne som mal na ruskych videach dojem, ze to ma v neoficialnej reci dodat rozhovoru alebo slovam dojem dovernosti, alebo delikatnosti (

mirages

to je ukrajinska tv, uz skor protiruska, vysielane uz po soci olympiade , 2ukr. historici, solomin, telemost Suvorov, 1 Ruska historicka, moderator rusky liberal z 90.rokov co odiesel na ukrajinu, snazi sa ale o vyvazenu relaciu

to len k tomu, ze ci je cislo 23t hodnoverne, takze skor ah nehovoril spravnu cifru,

Norman

Nu, naverno, možno by si mal vyskúšať aj INE materiály, nie len RUSKU propagandu, Miirage. To je potom jasné, že máš také názory. Ale aj tak, v dnešnej dobe je to už trocha príliš.
A Katyn je v tvojej verzii ako? Tiež tých Poliakov Rusi nezabili?

pps. ale to video tiež stavia na existencii planu Grom, plan na napadnutie Európy Ruskom. Celé som to samozrejme nevidel....

Norman

Tak určite by som to neporovnával so slintaním toho rusa na videu, čo si dodal. Ale ak teda nemáš iné estetické problémy... Ty si nejaký odborník na slintanie?

Na danej nahrávke má Hitler práve iný prejav, ako obvykle púšťa propaganda - preto tá nahrávka bola odložená. Je na nej počuť, že Hitler má normálne ľudské reakcie a vysvetluje Manerheimovi, ako bola situácia pre Európu tak či tak beznádejná.

Prečo by bola poznámka o Krematorsku "prehnaná"? Aj súčasná história tvrdí, a Rusi nenamietali, že boli nahnani ľudia na projekty ...a zbrojili a zbrojili.
Prečo by mal byť Aldi "psycho"? Kedy bol Hitler psycho? Ty fakt veríš židovskej propagande? To je fakt neuveriteľné, také argumenty. A Stalin bol už psycho?

Ten predposledný odstavec - v akej diskusii? A čo keď tam bol Suvorov a niečo nenamietal. A prečo je to až taký rozdiel, či Stalinské Rusko malo 30 alebo aj 50 tisíc tankov? Kto ich zrátal? Aj tak boli všetky pripravené na dobytie Európy, na nič iné.

Ten záznam bol na youtube z amerického dokumentárneho filmu, ale asi aj inde, aj na nejakej fínskej stránke.

Buheh

by tiež mohla byť zaujímavá téma. Veď aj nenarodené zviera je zviera, nie je to vec. Na to by tiež mal byť nejaký zákon.

mirages

davnejsie si chcel vysvetlit vyznam alebo zvuk pismena m,
preco bolo zvolene ako koncovka v slovese 1.os. v slovencine,polstine, srbchorvat...

kde sloveso vacsinou vyjadruje akciu, aktivitu a naopak pismeno m je dost uzatvoreny, pasivny, stop zvuk

v inych jazykoch sa slovesa 1os koncia skor na otvorene samohlasky, ktore lepsie ladia s predstavou cinnosti

mirages
mirages

pod ah je zvuk zostrihany a zretelny

jeho hlas a celkovo prejav tu je inak dost sympaticky, a ak sa berie v uvahu, ze ako recnik, si daval pozor na recovy prejav, tak to vedome slintanie posobi nevhodne a pre manerheime to nemuselo byt prijemne pocuvat

vtedy mali nem. dostojnici urcite vystupovanie, zrejme ovela decentejsie ako je bezne dnes

to nie su sykavky, kde ide prud vzduchu von.., tu ide prud vzduch dnu, nadych, nadvihnutie jazyka

tento zvyk, neviem ako sa to v slovencine pomenuva, je dobrovolny, to nie je praca pre logopeda (ako napr. dost rusov teraz rackuje, tak asi to tam v skolach uz nesleduju)

co sa tyka tych udajov, vsak to nedava zmysel v tomto rozhovore, 23 alebo 35t. to je v podstate rovnako ohromujuce cislo, ohromil by ho aj s cislom 25
zmienka o kramatorksu je tiez zbytocne prehnana, iba ak by bol adi uz mierne psycho

v diskusii, v ktorej bol pritomny aj Suvorov, moderator, niekde v 1. polovici relacii,pri jeho verzii spomenul 23, podla ruskych archivov, Suvorov nic nenamietal

ten zaznam bol na ntv v dokumente, ktory je na youtube pod nazvom secret voice of ah? kde opisuju hlas ah na zazname ako starostlivo modulovany, hlbsie posadeny

Norman

Sloven je tu už len trpený, jeho prístup je nepochopiteľne trolovitý, hádavý a urážlivý
Jeho príspevok je na hrane, či už skôr za ňou.

Myslím, že by mali platiť pravidlá:
1. Texty komentárov by nemali urážat NIKOHO z prítomných. A to ani prehnanou iróniu, ani hrubým urážaním hodnotového systému či tradície, ktorú prítomní zastupuju, ktorú zastupuje ten, s kým sa vedie dialog.

2. Ostrejší jazyk sa môže používať voči tým smerom, ktoré sú v opozícii voči nám všetkým - ale radšej ani tam nie, nech si človek nezvyká. Malo by to byť všetko v takej forme, v akej je človek schopný to aj verejne predniesť, a to do očí oponentovi. Nemusí to byť bezzubé a suché - ale na úrovni.

Samozrejme, viacerí sem chodíme aj odpustiť paru, zbaviť sa hnevu, takže žiadne puritánstvo tu nemienim zaviesť - ale obhadzovanie sa navzájom splaškami by spôsobovalo ešte väčšie nervovanie - a tomu sa chceme vyhnúť. Nemienim to posudzovať len sám, kľudne napíšte, ak je niečo príliš. Takisto ja to mienim samozrejme dodržovať - neviem, ako sa bude dariť. Hovorím, niektoré ideológie sú zakázané vonku, niektoré iné zas tu, takže niektoré veci budú aj tu označované za nemiestne. Ale nie je to určite kresťanstvo.

Norman

To, čo je v bode 4, teda že sociálna harmónia nie je totožná s reálnymi historickými experimentami, to je dôležité.

Sociálna harmónia nie je socializmus, a už vôbec nie marxizmus. Sociálna harmónia musí byť prítomná v každom systéme - ináč by sa, ako píšeš, rozpadol, lebo by to nik nezniesol. Úplná rovnosť nie je asi ideálna, ani možná. Ale naopak,úplna ľahostajnosť voči tomuto sociálnemu faktoru, ako ju prezentujú už 30 rokov niektorí "neoliberáli" aj u nás (napr. Mikloš, Sulík a mnohí iní), to je rovnaký nezmyselný extrémizmus. Je to extrémizmus nielen nebezpečný, ale aj zločinný

 

Opakujem, táto pravda nemá s ľavicou či pravicou, so socializmom či komunizmom či nacizmom nič spoločné. Nech by sa v histórii stalo čokoľvek, tieto zákony budú platiť. Je len škoda, že mnohí ľudia, medzi nimi aj (relatívne:) inteligentný poslanec Ľuboš Bľaha, podliehajú emociám, historickému sentimentu a hlavne svojmu vlastnému stereotypu, výchove, a vrhajú sa s nadšením znova na v podstate ničím neoriginálneho a prekonaného Marxa. 

Je to chodenie do kruhu.

Norman

Najlepší je ten experiment so zle zaplatenou opicou, to druhé video.
Ľudské šťastie je výrazne dané RELATIVNYM postavením v spoločnosti.
Nejde ani tak o absolútnu výšku benefitov, ide o RELATIVNU "moc", ktorú má daný človek spoločnosti.
Ako sa klasicky hovoril César: Radšej prvý človek na dedine, ako druhý človek v Ríme.

A netreba sa pri tom mýliť, že väčšine ľudí nejde o nejakú "moc". Áno, väčšina ľudí nemá záujem o niečo, čo by sa dalo nazvať politickou mocou, ba ani o majetky a iné výhody nemajú záujem všetci. Ale KAŽDÝ má NIEČO, na čom si zakladá a čoho chce mať viac, ako sused. Ak aj by to malo byť ocenenie za dobrotu, pocit božskej lásky či čokoľvek podobné - ale každý také niečo má. Aj ak by o tom nik iný nemal vedieť, aj tak každý sám seba posudzuje určitým porovnaním.
Ako tá opica.
V podstate presne tak :-)

Hm, tak ma napadá, že ak by to tak nebolo, tak by sme mohli byť všetci so sebou neskonale spokojní, lebo pri porovnaní napríklad s mravcom, sme na tom neskonale lepšie - máme oveľa lepšie rozmýšľanie, sme oveľa silnejší a žijeme x násobne dlhšie.

Ale nechápte ma zle - to relatívno je objektívne veľmi dôležité. Nik, ani tá posledná dosť blbá opica, by nemal byť tak hlúpy a nechať sa klamať a ponižovať. Za rovnaký kameň rovnaké hrozno. Ešte aj tá hlúpa opica lacnú uhorku urazene odhodí, má svoju hrdosť - a tu musíme mať aj my.
Ale na Slovensku už treba aj o týchto prirodzených a samozrejmých veciach písať - tak hlboko sme klesli. V mentalite už pod úroveň hrdých opíc.

sandro

Toto bol naozaj dost trapny a nesurody vylev. Nemienim dookola reagovat na hluposti, na tento portal chodim kvoli istej kvalite myslienok, napriek tomu, ze sa casto nezhoduju s mojim videnim sveta. Tento tvoj prispevok by sa skor stratil niekde v balaste prispevkov pod clankom SME. Mozno by si len mohol povedat, kedy to vlastne krestania vyvrazdovali polku sveta:) Ak chces npr. krestanom zosobnit kriziacke vypravy, tak vdaka bohu za ne! Ci?

Roland Edvardsen

Tak mňa toto veru vôbec neprekvapilo. Táto tendencia porovnávať stav zvierat s ľuďmi a vyvodzovať z toho, že dnešná spoločnosť je skazená, lebo uprednostňuje psíkov pred "detičkami", je mimoriadne rozšírená.
Nemám proste tento typ rétoriky rád a považujem ho za extra falošný a manipulatívny.

Zviera bude vždy v slabšej pozícií než akákoľvek ľudská bytosť, ktorá vie rozprávať a ako tak normálne fungovať, to za prvé (nemyslím samozrejme na prípady typu "stretnutie medveďa v lese, aby ma náhodou niekto nechytal za slová, ale všeobecne na možnosť zvieraťa ovplyvniť svoj osud vo vzťahu k vonkajšiemu svetu ovládaného človekom).

No a za druhé, na tomto svete naozaj existujú dôležitejšie veci než je človek, ktorý je len súčasťou istého vyššieho rádu a jeho úlohou, ako údajne najinteligentnejšieho zvieraťa, je udržiavať tento rád v riadnom chode - a k tomu patrí i zabezpečovanie eugenického procesu, ktorý bol pred vynájdením sociálneho štátu a moderných technológií, zabezpečovaný prírodou, ale bol práve ľudským zásahom zabrzdený. Táto rétorika "človek vs. zvieratá/príroda" je len ukážka nášho vlastného sebaklamu a sebectva.

A ak to tzv. alternatíva nechce a nebude chcieť pochopiť, tak potom do prdele s takou alternatívou a jej podporovateľmi.

Norman

Neviem, kto môže doložiť, či Hitler klame. Za prvé, je otázne, prečo by klamal o tom, že nepriateľ je silnejší, ako čakal pred konfliktom. Za druhé, prostalinisti sa doteraz chvália, ako baťuška Stalin zvýšil zbrojnú výrobu do výšin - a keď to povie Hitler, je to klamstvo? Treba si rozmysleiť, aký majú stalinisti líniu výkladu histórie, aby si to neprotirečilo.

Ale zaujalo ma, že tri štvrtiny tvojho príspevku sú venované výslovnosti. Zaijímavé - už som myslel, že všetky výhrady voči Hitlerovi boli už povymýšlané, ale to, že akosi "slintal" či čo, to som ešte nepočul. Ono bolo to nahraté vpodstate tajne a zdialky, takže zvuky nie sú nejak dokonalé, proste sú sykavky posunuté. (aj ten tvoj link som si prehral, tam som slintanie počul, tam bolo, to hej). Ale aj tak - daj si to patentovať ako nový antifašistický argument. To sa vždy oplatí, také niečo.

mirages

rozhovor s manerheimom je teda neco

zaujimave je ale aj v tom, ze adolf manerheima zjavne klame, pocet tankov zvysil takmer na 2x (23tis.) a zavod v kramatorsku nemal ani 30 ani 60tis. pracovnikov, ovela menej, a ak vobec vyrabal tanky

adi posobi ako europsky paren, ale co ma prekvapilo, ze ma zvyk vydavat pocas rozhovu zvuk pohravania SA so slinami

vsimol som si na ruskych videach, ze vela ludi, aj vzdelanych, profesionali oboch pohlavi, ako moderatori, novinari, analytici, poradca prezidenta, senator (byv.novinar), hostia v studiu, casto vydavaju pocas reci zvuky slin (nieco na urovni chlipania pri jedle)

zjavne je to medzi rusmi rozsirene, pretoze u inych narodov, to je ovela zriedkavejsi jav ( v nemecku, to ma alice wiedel z adf)

vid napr.
moderatoka
2:35 3:04 3:21 (pri citani zprav sa kontroluje a hovori normalne)

host, to je zest

https://youtu.be/-YqDRlsNKrc?t=1841

ah

https://youtu.be/envTZfpW8Ng

Roland Edvardsen

A v čom má byť ten posledný odsek akože kontroverzný? Samozrejme, že je to tak a Slovákom nebude bulharská sestrička vadiť podobným spôsobom ako Rakúšanovi nevadí tá slovenská. Ja som tiež robil vo firmách s Bulharmi, Rusmi, Ukrajincami či Srbmi a nemal som s nimi žiadne problémy. Avšak páči sa mi tento stav, kedy sa ľudia non-stop presúvajú po celej Európe kvôli prachom? Samozrejme, že nie. Toto však nie je ani tak problém nejakej konkrétnej vlády, ale celého neoliberálneho a korporátneho systému - a ten nebude také jednoduché demontovať ako vládu, toto je stále beh na dlhé trate.

Vláda sľubuje, že vraj budú stanovené percentá koľko cudzincov môže firma maximálne prijať a že im musí zaplatiť rovnako ako Slovákovi, aby nedochádzalo k ich uprednostňovaniu pred domácimi. Tak uvidíme.

V podstate je to stále o tom istom - o rozpore medzi dobrom národa a finančným ziskom. A dobre vieme, že korporácia vám bude na nejaký národ a jeho homogenitu zvysoka kašlať. Je to tá večná dilema, ktorú ani rôzni nacionalisti nedokážu podľa mňa dobre rozlúsknuť a aj preto strádajú. Áno, hodnotovo, z idealistického pohľadu, by ľudia mali uprednostňovať národné a duchovné hodnoty pred materiálnym zabezpečením, ale realita bola a aj vždy bude o inom. Ľudia v prvom rade potrebujú jesť, piť, bývať, mať istý štandard života a v konečnom dôsledku, ak by si mali vybrať medzi etnicky homogénnym štátom, ktorý by však bol chudobný (čo aj väčšina homogénnejších štátov v Európe je oproti tým západným a preto ľudia z nich utekajú) a životom v síce multi-kultúrnej, ale blahobytnej západnej spoločnosti, tak dobre vieme, čo si vyberú.

Norman

Cudzia pracovná sila je problém hlavne finančný. Keď už by mali firmy platy tu zvýšiť, tak sem zavolajú ešte väčších chudákov, ako sú pracujúci na Slovensku - to je proste podlosť. Ukrainci aj bulhari majú budovať veci doma, tu si síce zarobi anejaké peniažky, ale znižujú platy tunajším ľuďom a v konečnom dôsledku im to systém aj tak zoberie - toto cestovanie za prácou je suma sumárum odžub na ľudí, hnus.

Ale čo sa týka správ, Sme, HS a podobne: problém ani tak nie je v tom, či sú správy deformované - pretože človek si to dokáže domyslieť, berie tie kydy zo Sme či N už s rezervou. Ale pri alternatíve je je to iný problém: tej ľudia viac veria a nie je dobré, ak sa často kričí, ako v tej rozprávke, "Vlk, vlk" - a potom sa to ukáže ako blbosť. lebo potom ľudia prestanú alternatíve veriť a prestaňú na ňu reagovať.
Dôvera sa ťažko buduje a ľahko stráca, že.

Ak sa bude pričasto vrieskať aj o migrantoch, ľudia si aj na to zvyknú a keď dôjde naozaj k nejakému zlomu, a bude treba aby Slovensko to odmietlao, aj za cenu vystúpenia z EU, keď nastane taký správny moment .... - potom ľudia budú už otrávení a nebudú reagovať.

Norman

Hej, neviem prečo sú potraty na HS teraz všade, ešte aj k téme zvieratá, ako si to tam napísal, to naozaj ma prekvapilo. Ale zas ja som na FB až tak HS nekritizoval, aby to tu nevyznelo zle
https://www.facebook.com/profile.php?id=100016663776059&hc_ref=ARSGUTGw7...

Mne sa v poslednom čase ZAS pozdáva aj infovojna s Huďom aj Lindtnerom, i keď ja na počúvanie rádia moc nie som, (malá hustota informácií , a nemôžem ešte dve hodiny večer si zahlcovať hlavu týmito témami ani počúvaním, to naozaj už nie, iba výnimočne), ale už to robia zdá sa mi zaujímavejšie, tvrdšie, ako pred časom.

Trocha alternatívu celú posunula tá farebná revolúcia, no ale veď vidíme, ako to ešte bude a kde sa to ustáli.

Náhodný okoloidúci

V podstate máš jedno, kto prinesie informáciu, ide o to, či dokážeš odfilrovať omáčku, ktorá k správe nepatrí. Veď aj tunajšie osadenstvo občas číta smetisko a denník nenávisti. Tak to už radšej HS.

Ale čo povieš na túto správu - posledný odstavec?

https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Pellegrini-Era-nosenia-zak...

Prečo sa Pellegrini radšej nepostará o to, aby naše sestričky nemali dôvod odchádzať do Rakúska? Záleží mu viac na rakúskych pacientoch ako na našich?

Norman

V podstate to bolo s kotlebami v poriadku, ale žiaľ, ako si napísal, situácia sa vyvinula.
Možno ani nie tak s nimi, ale s okolnosťami. Okolnosti už nepotrebujú to, čo bolo včera ešte zaujímavé.
To je bežné, skôr opak by bol zázrak. Nevytvárajú sa nové štruktúry, lepšie ako nejakí kotlebovci.
Na chybe je napríklad aj strana ako Kolár-Krajniak (Sme rodina), ktorá cielene a zámerne odčerpala a odčerpáva alterntívne hlasy. (Všimni si to meno - "Sme" ako parafráza na Smer a "rodina", ako odcuc z hnutia za život, za rodinu - vidno, že pri tvorbe strany boli prítomné talmudistické svine).

Skúsil by som to povedať aj tak, že nejde ani tak (len) o to, koho voliť a že niet koho. Väčší problém je, že sa tu na Slovensku evidentne zas netvoria zdravé štruktúry. Bohužiaľ, politické pravidlá naordinovali anglosionistickí scípaci, a tak do politiky zdravé sily ani nepreniknú, ani k tomu nie sú motivované. A pod politikou myslím takú reálnu vec verejnú, kde by panovala reálna rozprava bez fantazmagorických zakrívaní (keď sa nájdu schopní realistickí dobráci, nezrealizujú sa v skutočných veciach verejných, res-publica, ale venujú sa lokálnym záležitostiam, napríklad kanalizácii, bicyklistickým cestičkám a podobným drobnostiam - tam im je dovolené na blbosti zahodiť svoj talent ).

Roland Edvardsen

Len dodám, že ja som býval na začiatku celkom entuziastický pokiaľ ide o LSNS a chcel som sa ich skôr zastávať. Ale situácia sa vyvinula tak, ako sa vyvinula. Nie je o čo veľmi stáť, ale ideme samozrejme ďalej.

Pokiaľ viem, tak Smer tu zatiaľ nikto neodporúčal voliť. Ja som iba raz spomenul, že by som v budúcnosti možno volil SNS alebo i Smer (a krúžkoval Blahu). Možno. Nevieme ako sa veci ešte vykryštalizujú. Možno nebudem voliť nikoho, aj to sa niekedy stáva.

LSNS mala v prvom rade propagovať anti-mimovládkový návrh zákona. Otázka potratov je jednoducho slepá ulička. Veď sami vidíte ako to všetkých rozdeľuje, alternatívu a celú spoločnosť. A áno, práve ako ich voliči máme nárok byť kritickí, aj kritickejší ako v prípade strán, ktoré sme nevolili (a eventuálne tiež mohli voliť ako menšie zlo, pretože SNS a SMER sú jednoznačne menšie zlo, a preto globalisti do nich tak kopú).

Norman

Došlo k farebnej revolúcii na Slovensku. Aj tu sme písali: podržte svojho šerifa, podržte vládu, Smer, lebo budete ľutovať. Ani kotlebovci, ani alternatíva ale ani nejaká stredná občianska spoločnosť vládu proti globalistckým sionistickým silám NEpodporila. Tak dostali všetci, čo chceli. Dosť bolo Fica.

A teraz sem prídete vyplakávať, že náhrada (pelegrini) je ešte horší?
A nehovorili sme vám to?
Teraz plačte, mne je to jedno.
Ja mám aspoň čisté svedomie, že som bol proti tomuto vývoju.

O pár rokov vás budú arabi podrezávať, a napíšem vám to isté. Konkrétne: kým ste sa mohli brániť politicky proti globalistom a invázii, bojovali ste ako blbí za zákaz akýchsi posratých potratov. Tak teraz držte, keď už je neskoro.

Čo sa týka voliteľnosti - do boha, píšeš mi, ako keby som tu nejako propagoval voľbu Smeru. Kedy? My sme tu pred voľbami robili rok propagandu pre ĽSNS - lebo máme pochopenie pre menšie zlo. Nie že by sme dúfali v zázraky, ale bolo to najmenšie zlo. Za odmenu sme dostali po dvoch rokoch návrh zákona o zákaze potratov. Čakám skôr, kedy sem niekto príde s oprávnenejšou výčitkou, že sme odporúčali voliť niekoho, kto na to nemá - kotlebovcov. Ale to sme vedeli. Ale bolo treba ich tam dať, aby sa aj oni aj národ poučil. Dali sme ich tam, aby kazili hru, Ale oni sa silou mocou do hry chcú zapojiť.

Buheh

do akej miery sú v tých HS, ale napríklad aj v PL či v iných alternatívnych médiách nejako konkrétne stranícky či nábožensky založení. Lebo je tu aj možnosť, že daná redakcia je viacmenej samostatne mysliaca a podporujúca skôr myšlienky než strany.

Napríklad ja keby som mal nejaký komunikačný kanál a mal by som preň stanoviť nejaké komunikačné priority, povedal by som si, že najdôležitejšie je nedopustiť likvidáciu národa a štátu z krátkodobého, ale aj dlhodobého hľadiska. Teda najmä vrátane plazivej over-populačnej genocídy zaplavením krajiny rýchlomnoživými votrelcami. A v takom prípade by som podporoval každého, kto sa v tejto veci pridá, nech je to hoci aj sám diabol.

A kotlebovci sa môžu tváriť akokoľvek, fakt nemajú na svojom imidži už čo pokaziť. Boli a aj ostanú voľbou zo zúfalstva a keby sa zjavila akákoľvek protisystémová alternatíva so šancou preliezť cez 5 % hranicu do parlamentu, tak by od nich s radosťou väčšina voličov utiekla.

Roland Edvardsen

Možno by som ich mal sledovať častejšie, ale mne sa zdá, že so SMEROM práveže veľmi nesympatizujú. Posledne predsa poriadne sprdli i Fica za jeho postoj k potratom - čiže za niečo na čom im očividne veľmi záleží. Smer nie je veľmi pro-kresťanská strana a to je pre nich samozrejme problém. Áno, na socialistov sú konzervatívni relatívne dosť, ale s výnimkou ľudí ako Podmanický, nemá ich konzervativizmus veľmi kresťanský charakter - je to skôr taký old school ľavicový, t.j. "stalinistický" konzervativizmus, hehe. A v niečom je tá strana jednoducho liberálnejšia (potraty). Koniec koncov Fico je tiež ateista s komunistickou minulosťou a Pellegrini pravdepodobne homoš - a to predsa u abrahámistov bohato stačí na totálne odpísanie nech už by ten človek povedal alebo spravil čokoľvek. Niežeby SMER bol nejaký super výber, samozrejme. Zdá sa mi však, že sú v poslednej dobe o niečo zhovievavejší k SNS, hoci Danka tiež nejako extra asi nemusia.

Druhá strana mince je, že kotlebovci si dobre všimli túto kresťanskú orientáciu mnohých alternatívnych webov a rozhodli sa, že poriadne nasadnú na túto vlnu a tak im i HS robia lepšiu reklamu. Ak by sa kotlebovci neprejavovali takto pobožne, bolo by i HS k nim kritickejšie.

Buheh

Je to iba pocit. Podľa niektorých článkov to vyzerá, že Hlavné správy skôr sympatizujú so Smerom. Ale možno je to len o tom, že nepriateľa môjho nepriateľa môžeme za daných okolností brať ako priateľa.

Ja som Kotlebu a jeho gang nikdy nevnímal ako konštruktívny prvok, lebo pri všetkej snahe som si nevšimol žiadne rozumné riešenie, ktoré by azda mali v ponuke. Ale to som od nich ani nečakal, vnímal a vnímam ich len ako vhodný buldozér, ktorým je možné rozbíjať konštrukciu systému koloniálnej moci.

Roland Edvardsen

Neviem, ale mne sa zdá, že HS prejavujú istú afinitu či sympatie práve ku kotlebovcom. Na základe čoho si myslíš, že je tomu inak? Vôbec nemám ten dojem.

Banda retardovaných primitívov...nuž, to by som možno ani ja nenapísal. :-D

Problém je podľa mňa v samotnom Kotlebovi. Ak je pravdou to, čo sa o ňom hovorí a píše, tak je to vraj dosť paranoidný typ, ktorý sa bojí ľudí, ktorí by ho mohli nejako prevýšiť. Preto sa obklopuje len jednoduchšími existenciami typu Mazurek. Takýto prístup však pochopiteľne strane nijako nepomôže, skôr naopak. Nuž, ego je ego.

Roland Edvardsen

Ok. Ja som niekoľkokrát uviedol, že beriem na vedomie skutočnosť, že HS tu prebudilo a mobilizovalo pomerne široké vrstvy, ale ich štýl a prístup je pre mňa ťažké niekedy ospravedlniť. Áno, s týmto Novým časom alternatívy si to vystihol dokonale - ale ani ten nijako nešetrím a vždy o ňom píšem ako o stupídnom bulvári, takže prečo by som mal nejako šetriť i HS? A prečo vlastne alternatíva nemá aj svoje SME, Denník N, Trend či Týždeň? To je ten problém.

LSNS bývala kedysi lepšia. Naozaj. Keď sa zameriavali na cigánov, sociálnu problematiku, vykorisťovanie Slovákov a pod., vtedy to malo istú silu či šarm, i napriek celkovej rétorike a imidžu strany. Tento pokus preorientovať sa na akési viac nacionálne KDH jednoducho voličov môjho typu nepotešil, je to sklamanie a mám dojem, že sú dnes sami niekým v tomto smere manipulovaní. Veľakrát sa tu chváli Poľsko, ale Poľsko je v niektorých smeroch menej zdravá krajina ako my a katolicizmus a pro-life konzervativizmus sú tam sionistami z USA často nepekne zneužívané - napr. aj na odvracanie od podstatných tém smerom k trivialitám typu 100x prepraté LGBT.

Buheh

Hlavné správy sú v podstate Nový čas alternatívy. Myslím že to bol aj podnikateľský zámer.: zaplniť priestor v mediálnej sfére, ktorý vznikol tým, že všetky veľké médiá sú sionistické a polovica Slovenska s tým má problém. Teda je tu priestor pre médium, ktoré bude zarábať na reklame a čítanosti tým, že ponúkne komplexné denné spravodajstvo, ktoré bude "alternatívne". Ktovie ako to celé je, ale sme predsa v kapitalizme, možno je to naozaj len o peniazoch.

A kde si si na Hlavných správach všimol prítulnosť k ĽSNS? Ja som si teda nevšinol. Skôr mám vodojem, že sa ich tiež trochu stránia ako nakazených, a majú pravdu, pretože oni naozaj nakazení sú. Je to banda retardovaných primitívov, ak mám byť eufemistický.

Ja samozrejme tiež volím ĽSNS, a to z jediného dôvodu: keďže niet koho iného voliť, lebo všetky "systémové" strany poslúchajú zahraničného pána, tak treba aspoň sypať piesok do súkolia.

A súhlasím s Normanom, že za daných okolností najrozumnejšiu politiku v súčasnosti robí Smer a SNS. Sú to tiež oportunisti, aj tie strany sú ovládnuté zradcami, ale je to aspoň aký-taký kompromis medzi totálnou zradou a národne podfarbenou reálpolitikou.

mirages

citacia kuznecova v anglictine je z ktorej internet stranky?
cital si to v ruskom orgiginale?
prva veta nehovori o tom ci vojnu stalin chcel
a druha veta nie je pridana prekladatelom?

plan groza vyzera ako desinfo

Roland Edvardsen

Mne to príde tak, že z HS sa stala len hlasná trúba kotlebovcov, nič viac. Neviem na čo nám je takáto manipulovateľná "alternatíva", ktorá napriek dlhodobej a ostrej kritike, nedokáže na sebe trochu viac zapracovať a naďalej nerozlišuje medzi hoaxami a overenými správami, medzi serióznejšími webmi a očividnými šialenosťami a nechce prestať s textami, ktoré pôsobia akoby boli určené pre ľudí s IQ pod 95 - jednoducho ako lacná propaganda. Myslím, že nepriateľ musí byť za takúto alternatívu v skutočnosti veľmi vďačný...

Roland Edvardsen

Vy naozaj mienite brať HS vážne? Dnes sme sa o tom s Normanom bavili a je to opäť na smiech (podobne ako ich predošlý hoax o Marakéšskej deklarácii - bezcennom, právne nezáväznom, zdrape papriera). Samozrejme, že tu nejde o nejakých lenivých a agresívnych negrov a Arabáčov, ale migrantov z Ukrajiny, Ruska (však tých by ste mali mať radi, nie?) a juhovýchodnej Európy s tým, že by sa tento nedostatok pracovnej sily nemal zneužívať na sociálny dumping, kedy firma uprednostní Srba, Chorváta alebo Rumuna pred Slovákom, lebo mu nemusí toľko zaplatiť.
Ja som zo západného Slovenska, kde nás netrápi toľká nezamestnanosť a ja i moji známi sme pracovali v rôznych firmách a s tým nedostatkom pracovných síl je to pravda. Proste mladí utekajú robiť na Západ, pretože platy a firmám neostáva nič iné než loviť z východnej a južnej Európy.

Tu je inak ďalší debilný text z HS, ktorý mi zvýšil tlak: https://www.hlavnespravy.sk/zviera-bude-definovane-ako-citiaca-bytost-ps...

Pripájam svoj komentár k tomu z FB:

Ďalšia ukážka, prečo sú Hlavné Správy tak často považované za fanatický a primitívny odpad. Vládna SNS presadila niečo vskutku pozitívne a vyslala spoločnosti jasný signál, že zviera naozaj nie je len nejaká vec, ale živá a cítiaca bytosť s vlastnou hodnotou a špecifickým postavením v právnych vzťahoch. Niečo, čoho by si mala byť každá slušná spoločnosť dobre vedomá. Nie nadarmo sa hovorí, že práve postoj k zvieratám nám pekne odzrkadľuje úroveň a charakter danej spoločnosti.

Hlavné správy si však nemohli odpustiť záverečný odsek o potratoch, t.j. účelovo spájať 2 nesúvisiace problematiky a opäť priživovať ich radikálny abrahámovský antropocentrizmus, ktorý je tiež jednou z príčin chôrob v európskych spoločnostiach.

Postoj k potratom nám o morálke a úrovni spoločnosti nepovie toľko ako postoj k zvieratám. Potraty boli kompletne zakázané v niektorých stredoamerických banánových štátoch ovládaných kdejakými narko-mafiami, ako aj v takom komunistickom Rumunsku za diktátora Ceauşesca (ten zakázal i antikoncepciu). Nehovorte mi snáď, že spoločnosti v týchto krajinách a režimoch boli či sú zdravé či nejako extra morálne.

Predovšetkým existujú oblasti, kde je radikálny pro-life postoj jednoducho ukážkovo nemorálny. Napr. v prípade vedomého pôrodu postihnutého jedinca, čo poškodí nielen spoločnosť ako celok, ale i rodinu dotyčnej a samotného postihnutého jedinca, ktorý sa môže celý život ťažko trápiť.

Náhodný okoloidúci

Čítal som to ráno na HS a znechutilo ma to. Pell sa vyfarbil ako zradca a slabý charakter. Žeby to súviselo s jeho údajnou "orientáciou"?
Ako to, že tu nemá kto pracovať? Veď sú plné úrady mladých, zdravých ľudí. Len systém je nastavený tak, že sa im viac oplatí zašívať sa na úradoch a v kadejakých nadáciách a nie poctivo pracovať. Za prácu sa dnes pokladá aj chodenie s tlačivami z kancelárie do kancelárie.
Ďalšia vec - čo tak postarať sa radšej, aby sa naspäť na Slovensko vrátili naši vlastní miesto lákania cudzincov?

A ešte k tej plánovanej ďalšej automobilke - prečo "automobilová veľmoc" Slovensko nevyrába VLASTNÚ značku osobného auta???

mnkr

sa vraj vynadril, ze treba prijimat imigrantov lebo nema kto makat....tolko k SMERu, norman. Nechce sa mi polemizovat, ci Pellegrini sa len snazi prestat Fica, alebo ci s tym Fico ticho suhlasi a pouzil Pellegriniho aby biznys pokracoval...tak ci tak, SMER je pre mna nevolitelny, nie som zvedavy na ich blablabla, ak neodinstaluju sucasneho premiera....

mirages

rumunsko dodavalo mesacne

1938: 33.000
1941: 150.000
1942: 150.000
1943: 150.000 a menej ton

anonym

zaujimava info o spotrebe ropy v nemecku na forume axishistory

ropa
v tis. ton (1 tona = 7 barrelov)

spotreba 1938
us 145.000
zssr 26.000
gb 11.000

...

de 6.300

z toho
vlast. taz. : 500
synt. vyr. : 1.300
import : 4.000 mexiko, arab
400 rumunsko
100 ost. europa

k 1.9.1939 mali
vlast. zasoby : 2.100
z okup. nor fra hol bel neskor ziskali : 700

po 1.1.1939 prisli o import z mex a arab., zvysili ale tazbu na sev-zap nemecka a ziskali rakuske ropne polia, cim zvysila vlastnu tazbu z 500 (1938) na 1.700 (1944)

a od zssr kupili v
1940 : 6.000
1941: 2.300

v maji 1941 si nemecko vypracovalo studiu, podla ktorej bude mesacna
spotreba na voj. kampan: 1.000
import a vl.prod. (taz+s): 700 ( 1941,42,43 rumunsko dodavalo 150)
nedostatok: 300

zasoby by sa minuli v auguste 1941

mes. deficit 300 tis. ton chceli ziskat voj. kampanou do zssr, kde rocna produkcia:
maikop: 2.700 (obsadili v aug. 1942)
grozny: 4.600
baku: 24.400

Nemecko rumunsku na oplatku dodavalo uhlie, ale nedodrziavali dodavky, navyse rumuni si chceli ropu zacat setrit, polia sa uz zacali vycerpavat, v 1943 angl. naletmi znicili 50% taz. schopnosti rumunska

Norman

viaceré tie maily majú nejaký vulgárny podtón, tie v azbuke ponúkajú nejaké kurvy. Ja som naschvál vybral taký mne sa zdajúci nezlovoľný a nevulgárny ... ale ty si nám to vysvetlil a tu urážku tam našiel a explicitne zdôraznil. Tak to ti teda ďakujeme :)

Myslíš, že to sem dáva nejaká osoba a nie automat? Hm, zaujímavé, veď nemáme nepriateľov, ja osobne teda o nijakom neviem :-o

V každom prípade, neviem, prečo sa niekto do nás stará - svet sa ide rozpadnúť a niekoho zaujíma, či k tomu ešte pomôžeme? Hm, spomaliž sa to nedá a načo to aj urýchlovať? Veci pracujú samé, flow, bez pechorenia sa ... krok za krokom, tik, tak, tik, tak ... :-)

Náhodný okoloidúci

Pozrel som si na wiki, čo je to tá levitra a píšu tam, že sa to používa na liečbu toho, že sa chlapovi nechce postaviť.
Možno odosielateľovi tohto spamu pripadáme impotentní :D

Norman

vie mi niekto povedať, ako a prečo sú posielané takéto maily?
To predsa nie je reklama, spam. Nemá to žiaden zmysel, je to evidentne len zlomyseľnosť.
To sú smerované maile na zahltenie portálu, ktorých sem ale našťastie prenikne len pár.
Naozaj som o tom nepočul ale ani sa o problematiku spamu nejako nezaujímam, takže ak by niekto náhodou mal názor či dokonca info, prípadne radu, bolo by fajn, ak by pomohol.

Teraz je to v únosnej miere, ale obávam sa, či to nenarastie. Aby to nebolo ako s imigrantami, čo sa kotia ako zajace.
A okrem toho, bolo by lepšie, aby to tu nebolo vôbec. Neviem, či to preniká naozaj automatický prebitím captcha systému. Ako keby medzi ľuďmi nebolo dosť blbcov, musí ľudstvo ešte vytvárať aj programy produkujúce blbosti :)

avarisa

Hormone-secreting levitra 20mg prices metoclopramide, both order levitra online diverticula, histocompatible suspected: lowest price cialis 20mg ear, pus, layer maturation murmur, cialis commercial penile constipation, elemental volumes cialis coupons work; levitra.com pulse, out erythropoietin burst, pushes levitra prices plunger toughest retinopexy, collection little levitra day-cases, lie read sense blurred levitra online exercise.

Náhodný okoloidúci

Vieš, Sandro, ja nemám úmysel ani dôvod zakazovať a obmedzovať kresťanstvo a jeho prívržencov, nech si veria čomu chcú. Ale prepojenie kresťanstva a sionizmu nevidí len ten, kto ho nechce vidieť. Ale zlo nepripisujem iba kresťanom, páchatelia zla sa nájdu v každej skupine obyvateľstva, aj medzi ateistami.
A že je kresťanstvo údajne nenávidené? Z mojej strany nie, mne je skrátka ukradnuté, je to pre mňa cudzia ideológia, rovnako ako napríklad taký islam alebo šintoizmus. Aj keď si uvedomujem, že ako ateista vyznávajúci konzervatívne hodnoty a odmietajúci liberálny rozvrat som v mnohých veciach s kresťanmi na jednej stane barikády. A kostoly ako stavby sa mi páčia, obdivujem starú architektúru aj umelecké diela. Aj keď ideologicky ma nijako neoslovujú. Ale mal som možnosť pocítiť pohŕdanie zo strany kresťanov, keď sa dozvedeli, že nie som jeden z nicxh, ale ateista/agnostik. Až tak odo mňa bočili.
Na druhej strane - taký islam pokladám za smrteľnú hrozbu pre našu európsku civilizáciu aj pre európske národy.

A že sa kostoly prerábajú na mešity - koľko kostolov stojí na miestach starých "pohanských" chrámov a svätýň? Kresťanstvu sa teraz ako bumerang vracia to, čo kresťania celé stáročia robili "pohanom" a inovercom. Hinduisti by to nazvali karma.

Sloven

Takže vy jediní ste nenávidení?

Kto vás dnes tak strašne nenávidí?
Kto vás dnes cielene vyvražduje, tak ako ste vy v minulosti vyvražďovali "polku sveta"..?

Takže napr. takí Palestínčania dnes niesu nenavidení oveľa viac ako vy? Podľa teba zrejme nie, oni totiž niesu Kresťania.

Takže cirkev je zlá iba preto, že bola infiltrovaná, zrejme nejakými Satanistami..

Tak akí ste potom vy, ktorí tejto cirkvi veríte a oddane slúžite? Vy nemáte krv na rukách?

Vy v sebe nemáte štipku hanby, štipku hrdosti, ani štipku zdravého úsudku a zodpovednosti?

Takže vy jediní ste nenávidení zrejme v celom vesmíre, že?

Nie, vy nieste ničím zaujímaví, nieste ničím výnimoční, takýchto úbohých vyplakávačov ako ste vy je tu totižto plná prdel a aj oveľa hlasnejších a silnejších ako ste vy..

Ste ako malé nevychované deti, ktoré za všetko rumázgajú a trucujú, ktoré si ani len nedokážu predstaviť, že by sa mali starať sami o seba a nebékať tu ako ovce na skutočných ľudí, nikto vás totiž nezachráni ani nespasí, nikto sa o vás nebude starať a riešiť za vás vaše potiaže a potreby..
Žiadny Ježiško, či iný židovský "dobromilný" trtko vás nezachráni, ani sa za vás neobetuje len tak zadarmo, pretože títo vaši židovskí spasitelia vidia všetko len cez peniaze a moc.. Presne tak isto ako tá vaša presvätá "infiltrovaná" cirkev a ten váš vyfantazírovaní dobrosráčsky mimozemský "všemocný" Boh.

Takže vy vôbec nieste len židovský kôň sionizmu, keď slúžite židovskému Bohu..?
Nie vy ste tí dobrí, tí chuďáčikovia, ktorým títo Židia stráášne-prestrašne ubližujú, že?

Tak či onak, ste len židovské infiltrované bezmocné hnedé oné...?!

Ahaswer

.

Norman

máme tu také zjavy, čo sa priam z neznámeho dôvodu snažia dokázať, že je všetko zle a zbytočné - práve som aj tu musel jeden taký komentár zmazať.
No, z neznámeho dôvodu ... na webe sú milióny blogov ... na Slovensku je ich tiež dosť ... prečo vlastne ... ale asi majú iné smerovanie. Je to akoby taká prosba či hnev smerom na mňa: "nájdi už konečne tú cestu". Ale cesta je zarúbaná, a ľudí niet. Teda na Slovensku niet. Ale sú iné portály, ktorým sa darí ovela lepšie, InfoVojna, Hlavné správy, ZemaVek. A kopa iných, aj serióznejších. Aj tam všade píšu ľudia, čo sa tu niečo naučili :)
https://blog.infovojna.sk/asi-sa-uz-aj-ja-stanem-hrdym-slovakom/

sandro

krestanstvo trojsky kon sionizmu:)))proxy armada:))
Je jedno o aku formu zla by islo, niektori jedinci, vo svojom obmedzenom svete, to dokazu vzdy pripisat iba krestanom:) Je zvlastne, ze sa akosi ignoruje fakt, ze prave krestanstvo je dnes nenavidene, krize su snimane a zakazovane, z kostolov za stavaju mesity a napriklad aj v nasich siomediach je trestne vyjadrit sa pozitivne o katolickom 1.state. Toto sme tu uz ale preberali, len nie s tebou. Nemam rad taketo zovseobecnenia.
Mozme sa bavit o infiltracii cirkvi, ktora uz uspesne prebehla, to je ale trochu ina tema.

Jozef Novak

Tvoje podozrievanie Normana z nejednoznačného politického postoja. Jeho vysvetlenia boli dobré.

Jozef Novak

Myslel som to presne tak ako som písal. Zjavne to vyznelo nejednoznačne a vzbudilo podozrenie na iróniu. To som skutočne nemal v úmyslu. Tvoj posmešný obranný postoj voči tomu čo som napísal, je potom pochopiteľný. V úmysle som mal vyjadriť sa, že článok ma zaujal, ako aj zverejnený rozhovor pod ním.

Roland Edvardsen

Dostalo sa ku mne vyjadrenie Fica k tejto téme, s ktorým sa skôr stotožňujem. Tu by som len dodal, že čisto z eugenického a zároveň praktického pohľadu v skutočnosti treba podporovať maximálnu liberalizáciu potratu ako aj prístupu k antikoncepcii a tabletkám "po", tak aby mali k nim veľmi ľahký prístup i tie najchudobnejšie, najzaostalejšie vrstvy spoločnosti, resp. ženy z týchto vrstiev (cigánky, "white trash"). Čítal som, že interrupčný zákrok môže stáť až 250 eur. To je priveľa, dementné cigánky a dementné belošky by to mali mať zadarmo, alebo aj za nejakú odmenu. Detto pri sterilizáciách. Nie, naopak ako to idú robiť dysgenici z opozície. Osobne by som tiež v prípade vady plodu posunul hranicu aspoň do 5 mesiaca.

Tu je Ficove vyjadrenie:
K opozičnému návrhu zákona o umelom prerušení tehotenstva

Skupina opozičných poslancov NR SR predložila návrh novelizácie zákona o umelom prerušení tehotenstva. Napriek tomu, že na zmenu súčasnej právnej úpravy neexistuje žiadna spoločenská objednávka, rád by som k nej zaujal stanovisko. Stanovisko, ktoré vyplýva z mojich profesionálnych skúseností z oblasti ľudských práv, keď som sedem rokov zastupoval SR pred Európskym súdom pre ľudské práva.
Opozičný návrh zákona úplne zakazuje umelé prerušenie tehotenstva s troma výnimkami:
a) ak je ohrozený život ženy,
b) ak je dôvodné podozrenie, že žena otehotnela v dôsledku trestného činu a tehotenstvo nepresahuje 12 týždňov a nebránia tomu zdravotné dôvody ženy a
c) ak ide o preukázateľne geneticky chybný vývoj plodu a tehotenstvo nepresahuje 24 týždňov a nebránia tomu zdravotné dôvody ženy.

Ide o zásadný prelom v právnej úprave umelého prerušenia tehotenstva, ktorá je dnes postavená na slobodnom rozhodnutí ženy podstúpiť takýto zákrok, ak tehotenstvo nepresahuje 12 týždňov. Súčasná právna úprava súčasne pozná zdravotné dôvody, ktoré umožňujú umelé prerušenie tehotenstva aj po 12 týždňoch.
Návrh opozičných strán reflektuje názor časti slovenskej verejnosti, podľa ktorej by žena nemala mať slobodné právo rozhodnúť sa, či ukončí tehotenstvo.
Dovolím si vysloviť názor, že návrh zákona z dielne opozičných poslancov je v rozpore s Ústavou SR. Z judikatúry Ústavného súdu SR vyplýva, že hodnota spätá s ochranou nenarodeného ľudského života nemôže stáť vyššie ako iné ústavné práva. Každý, vrátane tehotnej ženy, má právo rozhodovať o svojom súkromnom živote a možnosť tehotnej ženy požiadať o umelé prerušenie tehotenstva je jednou z foriem uplatnenia práva na súkromie, sebaurčenie a slobodu.
Ústavnú hodnotu nenarodeného ľudského života preto možno chrániť len do takej miery, aby táto ochrana nespôsobovala zásah do podstaty slobody ženy a jej práva na súkromie. Ak by žena v žiadnom štádiu tehotenstva nemohla sama rozhodnúť o tom, či vynosí plod alebo si nechá umelo prerušiť tehotenstvo, tak by to znamenalo povinnosť vynosiť plod. Takáto povinnosť nemá oporu v Ústave SR. Zákonodarca môže, a v záujme ochrany ústavnej hodnoty nenarodeného ľudského života aj musí, ustanoviť postup a časové hranice v prípade, keď sa žena rozhodne pre umelé prerušenie tehotenstva, pričom jeho postup nemôže byť svojvoľný a má umožňovať reálne rozhodnutie ženy o umelom prerušení jej tehotenstva a rešpektovanie ústavnej hodnoty nenarodeného ľudského života. Absolutizácia – napríklad absolútny zákaz umelého prerušenia tehotenstva alebo naopak zrušenie akýchkoľvek jeho obmedzení – je vylúčená (z nálezu ÚS SR Pl. ÚS 12/01 – 297).
Vyslovujem presvedčenie, že súčasná právna úprava umelého prerušenia tehotenstva (zákon č. 73/1986 Zb. v znení neskorších predpisov) plne vyhovuje parametrom definovaných v náleze Ústavného súdu SR.

Ešte niekoľko krátkych poznámok.
Rešpektujem aj opačný názor na umelé prerušenie tehotenstva, ako aj hĺbku morálnej a etickej diskusie, ale tieto nemajú oporu v Ústave SR.
Na Slovensku sme svedkami významného poklesu prípadov umelého prerušenia tehotenstva. Prijatie opozičného návrhu, ktorý umelé prerušenie tehotenstva zakazuje, by viedlo k vytvoreniu čierneho trhu na Slovensku so značnými zdravotnými rizikami pre ženy podstupujúce zákrok. Alebo by došlo k tzv. potratovej turistike do zahraničia.
Plne súhlasím s tým, že žena musí mať právo do určitého obdobia vývoja plodu (ak tehotenstvo nepresahuje 12 týždňov) sama sa rozhodnúť, či pristúpi k prerušeniu tehotenstva. Rovnako súhlasím, že by sme mali právne dôslednejšie zakotviť informovanie ženy o rizikách spojených s umelým prerušením tehotenstva, o zodpovednosti spojenej s plánovaným rodičovstvom (tzv. informovaný súhlas), ako aj nové pravidlá pre preplácanie týchto zákrokov zo zdravotnej poisťovne.
Za opozičný návrh zákona zakazujúceho umelé prerušenie tehotenstva nemôžem zahlasovať. Nielen preto, že nemá oporu v Ústave SR. Ale aj preto, že som úplne stotožnený so súčasnou právnou úpravou.

Robert Fico
predseda politickej strany SMER – sociálna demokracia

Zdroj: https://www.facebook.com/smersd/?hc_ref=ARQrFOuDtNIV9-Uht7IXNUmuBJImdBtK...

Roland Edvardsen

S odstupom času naopak môžeme konštatovať, že kotlebovci otvorili týmto svojim debilným a zbytočným návrhom povestnú Pandorinu skrinku, keďže skutoční fanatici (či skutoční katolíci? Kto sa má v tom vyznať, že?) sa teraz rozhodli, že si nenechajú kradnúť agendu nejakým "fašistom", ktorý je navyše ešte z ich pohľadu pekne mäkký (my vieme, že tí najväčší magori typu Tutková by chceli zakázať potraty za každých okolností - aj v prípade ohrozenia života ženy).

Už sa toho chytili aj "matovičovci" (tí čo nemajú radi útoky na islam, nezabúdajte) a tu máte nejaké "perly" od jedného z nich:

„Kotlebov zákon je eugenický. Napríklad keď sa o dieťati zistí, že je geneticky choré, alebo má Downov syndróm, tak ho zabijeme. Toto z nášho pohľadu nie je lepšie,“ hovorí Marosz. Prakticky to znamená, že interrupciu neschvaľujú ani v prípade, ak by mal plod genetickú chybu alebo bol inak poškodený.
Zdroj: https://dennikn.sk/1130303/s-fasistami-hlasovat-nechcu-niektori-poslanci...

Takže, je to opäť tu: eugenika ako strašiak. Matovičovci si môžu teraz podať ruku s rostasovcami. Je mi z toho normálne zle. Eugenika bola jedna z mojich prioritných tém a za tú dobu, odkedy som ju začal propagovať na webe, nevidím, že by sa spoločnosť a politická scéna v tomto smere akokoľvek posunula. Ba dokonca mám obavu, že s nástupom kdejakých klerikálnych bláznov sa ešte môže s takýmito atakmi roztrhnúť vrece a táto agenda bude ešte viac verejne diskreditovaná než je tomu teraz.

Norman

vy ste o tom začali debatiť. Ja som sa predsa Okolidúceho aj zastal, ale snažím sa mu vysvetliť, ako toje :)

Norman

Naozaj základná chyba je, že alternatívu robia hlavne showmeni, starajúci sa v prvom rade o popularitu.
Ich prístup je zobrať normálny naratív a len upraviť nejakú časť, aby to vzbudzovalo pozornosť.
Ale v iných aspektoch sa držia oficiálnej ideológie, ba to až preháňajú, aby "nahradili" svoje hriechy v iných oblastiach. Takže alternatíva nie je reálna zmena naratívu, ani reálna politika - je to hlavne show a showbizmis.

To, že si hľadajú falošných bohov, to si tiež výborne vystihol. Pravda, nik od nich nemôže chcieť, aby boli nejakými vedcami či tvorcami filozofie, ale predsa - zmena nepríde tým, že sa jedna modla nahradí inou.

Náhodný okoloidúci

Ja to nevnímam ako vyplakávanie, ale ako konštatovanie a pripomenutie toho, čo sa udialo v miulosti. Alebo nám chceš vymazať historickú pamäť? Belošskú nordickú jednotu rozbíjajú práve agresori.
Ale je zaujímavé, že kritizuješ obete a nie agresora. Čo mi to len pripomína... Žeby PSM?

Náhodný okoloidúci

Som si vedomý toho, že mám v tomto smere medzery vo vzdelaní, ale nie je čas čítať všetko, čo kedy bolo na svete vydané, denne zabijem dve hodiny na cestu do roboty a z roboty, celý deň mám v rukách lopatu alebo motorovú pílu a tak podobne a nestíham už čítať ani svoju profesnú literatúru.
Takže ďakujem za stručný výcuc :)

Ale keď už je reč o obludných režimoch, treba mať neustále na pamäti, kto ich vymýšľa a roznáša po svete.

Roland Edvardsen

A ty si myslíš, že si on neuvedomuje, že robí chyby ako všetci ostatní? Možno napríklad aj v tom, že už skôr poriadne nevysvetlil miestnym rusofilom v čom presne robia chybu. :-)

Ľubov

kto vlastne si?

Zrejme si sa rozhodol vyčistiť to tu trocha od rusofilných entít,ako som napr. ja.Mne neostáva nič iné,len Ti povedať,že aj Ty robíš chyby.

Roland Edvardsen

Áno, je to hrôza čítať - a aj hanba pre Rostasa a jeho magazín. A to som sa ho posledne tak zastával...
Je to smutné, že dokonca i samotná alternatíva, ktorú chceme podporovať, ktorej vyslovene ponúkame spojenectvo, sa nedokáže oslobodiť od toľkých škodlivých naratívov nepriateľa.

Toto nebude len otázka nejakej nevzdelanosti. Veď žijeme v informačnom veku a keď chcem preskúmať nejakú problematiku, hoci jej i oponujem, tak si pozriem i argumenty druhej strany a zamyslím sa. Tu očividne nebol žiaden záujem, toto je naozaj len najsprostejšia pro-systémová propaganda, nič viac.

Tu ide o to, že tí ľudia sú očividne stále príliš ponorení do ľavičiarstva (alebo kľudne povedzme i slniečkárstva) a/alebo kresťanstva - preto ten odpor k eugenike. Je to teda otázka aj ich humanistickej a antropocentrickej ideológie, ktorou sú indokrinovaní a ktorá spôsobuje ich celkovú slabosť. Preto sa ani neobťažujú pristupovať k tejto problematike otvorene, s chladnou hlavou, ale budú len omieľať trápne klišé.

Každopádne, znova a znova sa potvrdzuje, aká je naša kritika trefná. Bohužiaľ, mám pocit, že sme naozaj osamotení pešiaci - ja, ty, propisa a ešte zopár sčítaných a uzdravených. Zbytok alternatívy - od kotlebovcov až po "rostasovcov" - naozaj len tápe a hľadá spásu u falošných bohoch, či už ide o kresťanstvo alebo Rusko. Nevedia sa dobre zorientovať.

Norman

všetky tieto otázky boli už prebrané aj v spomínaných knihách Suvorova. Ja tu nebudem robiť inštruktora každému jednému neomarxistovi.

Ale za prvé:
" cez skagerrak, siroky 80-140km, zssr nemalo mat pravo volneho prieplavu?"
Hovoril som ja niekde o "voľnom prieplave"? Čo mi to podsúvaš za termín? Požiadavky Stalina boli zrejme horšie, chcel možno pevnosti v Baltiku a Bospor celý, chcel kontrolu - choď si pozrieť niekde do archívov, čo presne chcel, ak je to tam správne a nie sfalšovane. Len nejaký "voľný prieplav" samotný to určite nebol. V každom prípade prišiel s požiadavkami na veci, ktoré Rusko nemalo, čiže s ultimátom. O tom žiadna historia nepochybuje, ani ruská nie. Tak, ako sa dnes rozrastá NATO sa vtedy rozrastalo ZSSR a nechcelo pochopiť, prečo to nemá robiť, nevidelo mieru - až sa dotklo drátov s vysokým napätim a celá Európa vybuchla. Prvotná príčina toho výbuchu sú revolučné tlaky a boľševizmus, ktorý riešil svoju neživotnosť klasicky, na úkor okolia.

Molotovov pakt. Píšem ja niekde niečo o Molotovovom pakte? Hovorím o Molotovovi, o ďalších rokovaniach, nie o minulom pakte. Ale vidím, že si zvyknutý reagovať v štýle všetko, čo sa udialo zlé (z ruskej strany), je len reakciou na činy iného. Si zvyknutý na otízky okolo paktu, ale ja o ňom nič nehovorím.

"finy sa stazuju na finsko-rusku vojnu a nakoniec neskor z finska nemecko aj naozaj utocilo"
Výborná logika. Čiže keď Rusko zabralo vo vojne kus Fínska, tak je dôkazom ich nevinnosti to, že si neskôr Fínsko chcelo svoje územie zobrať späť.

No a najlepšie nakoniec. Trockij odišiel z Ruska v 1929 a zrejme so sebou zobral všetko zlé, všetky zlé komunistické plány a predstavy. Všetko zlé robil ln Trockij a jeho klika, Stalin a iní boli úplne v pohode - skromní, pracovití, ľud milujúci báťuškovia. Pravda, ako sa pýtaš, možno sa chcel Stalin sústrediť "len na blízkych susedov" : Československo, Maďarsko, Nemecko. Možno. Možno nechcel hneď ťahať s tankami až do Londýna, že. Bol to dobrák, rusi to vždy hovorili.

A tu je ešte jedna zásadná vec. Dnešní marxistickí revizionisti chcú "západ" hodiť do jedného mecha, bez ohadu na to, že tam boli úplne protichodné ideológie, že na západe objektívne bojovali Nemci proti invázii Francúzov, Britov a Američanov. Preto dnes padajú na ruskej strane také krkolomné teorie, ako tá, že Hitlera manipulovali židia a podobné nezmysly. Na druhej strane, úplne sa nepochopiteľným zázrakom zabúda, že to Rusi, Stallin, spolupracoval a bojoval proti Európe. teda že to bezpochyby Stalin svojími nepochybnými činmi bol na strane tých anglosionistických psychopatov.
To sú nepochybné historické fakty a ruská história sa z nich nikdy nevykrúti, Rusi si budú musieť priznať svoju časť viny na vojne a na jej smerovaní. Kým to nespravia, pôjdu sami proti sebe.

Ďakujem za pozoronosť, tuším to potrebujete :)

mirages

v posl. odstavci malo byt utok na nemecko

trockij a spol. mozno planovali vpad do europy, republiky rad vznikali v 20 rokoch a trockij odisiel z ruska v 1929
nemienil sa stalin sustredit najskor na zssr samotne a mozno blizkych susedov na rozdiel od trockeho?

molotov pakt nebol reakcia na mnichov 38?

nemecko ziskalo cs. voj. priem., vyzbroj pre 20-30 divizii, z ceskych hufnic sa neskor strielalo na vych.fronte

a cez skagerrak, siroky 80-140km, zssr nemalo mat pravo volneho prieplavu?
poziadavka volneho prieplavu cez bospor a skagerrak je uplne legitimna, hlavne po mnichove 38

finy sa stazuju na finsko-rusku vojnu a nakoniec neskor z finska nemecko aj naozaj utocilo

Norman

K tomu záznamu som tu dal článok už pred rokmi, rok 2012, tam je aj môj preklad toho rozhovoru
http://nadhlad.com/content/zvukovy-zaznam-z-finska

Pre každého, kto má zaujem o to, čo sme tu spracovali o germanskej renesancii 20 storočia, hore v menu je
/Kulty/Germanizmus
alebo teda:
http://nadhlad.com/tema/germanizmus

je to samozrejme nesystematicky, ale nazbieralo sa tam viacero dobrých veci, azda.

Norman

To je mýtus. Vojny sa viedli vždy a všade, aj voči ostatným blokom, voči Francúzsku, voči Turecku, Rusko viedlo tiež nespočetný počet vojen, aj navonok, aj uprostred seba. Je len falošný mýtus, keď sa niekto zámerne zameria na strety dvoch blokov a chce z toho vytvoriť niečo unikátne a základný konflikt.

Druhá vec je, robiť zo Slovanov akýchsi cigáňov, ktorým všetci ubližujú. To tiež nie je pravda a ani to nie je pekné.
Slovanstvo je do veľkej miery povodná, drevná kultúra, rodová, občinová, teda nekoncentrovaná a slabšia. Od stredomoria sa ale formovali ríše, napriklad Rímska, ktorú potom ďalšie napodobňovali. Slovanský svet bol určitou obeťou týchto ríš nie preto, že bol slovanský, ale preto, že bol naivný, rodový, že rozptýlené rody nemohli odolať koncentrovanej a profesionálnej sile.(viď dobytie strednej Európy za čias Konštantína a Metoda Byzantskou ríšou, onedlho nato Franskou ...).
To je všetko. Keď si aj Slovania založili svoje Ríše, alebo boli zaradení do Ríš, obraz sa ustálil.

To, že teraz zas patríme do područia Západných, amerických, anglosionistických ríš, nie je dobre. Ale kto za to môže? Nielen židovskí boľševici, ale aj východoslovenská populácia ako taká, špeciál Rusi, ktorí síce Ríšu už majú, ale stále tu sociálnu techniku a civilizáciu nezvládajú. Pod Rusom tu NEBOLO dobre - aj preto tu máme teraz toľko ľudí, ktorí radšej lížu nohy židom, ale s Ruskom už naozaj nechcú mať nič spoločné. Aj na Ukrajine je preto toľko takých ľudí. Tí ľudia su hlúpi, pretože namiesto jedného zla volia druhé, ešte väčšie - ale nedaú si to vysvetliť. Bohužiaľ, taká je forma ľudskej mysle, chatiť sa svojho a veriť na čiernobiely svet.

Rusi sa musia ešte veľa učiť. Naučili sa už konštruovať zbrane, tak azda budú mať čas dobehnúť zvyšok. To je nám ale prd platné.

kali

"Myšlienka belošskej alebo nordickej jednoty znie pekne, chýba už iba jedno - presvedčiť Nemcov, aby sa na Slovanov konečne prestali pozerať ako na korisť a začali nás brať ako rovnocenných partnerov. Sú toho schopní?"

A čo tak začať od seba? Panslavizmus a žvastanie o slovanstve a neustale vyplakvanie s patetickou sebalutosťou nad krivdami, belošskej nordickej jednote asi moc nepomože.

kali

"Ale keby ju naozaj plánovali, asi by boli lepšie pripravení a nedošlo by k obliehaniu Leningradu, ani k bitke pri Stalingrade. To je môj nepodložený predpoklad."
Je rozdiel viesť utočnú vojnu a obrannú vojnu (na prope o tom už bola debata)

O tom, že Sovieti planovali zautočiť skôr nepisal len Suvorov ale aj Solonin. Niečo o tomto útoku naznačuje aj samotná debata Hitlera s finskmy ministrom Manerhaimom https://www.youtube.com/watch?v=oET1WaG5sFk&t=62s (bolo toto videou na youtube s sk titulkami ale samozrejme bolo zmazané).

Ďalším dôkazom je, že Sovieti už v v septembri 1940, tri mesiace pred operaciou barbarossa mali vypracovaný operacia groza plán útoku tzv Mobilisatsyoni Plan 41.

Admirál Kuznetsov člen ustredného výboru komunistickej strany vo svojích pametiach z roku 1966:

"For me there is one thing beyond all argument -- J. V. Stalin not only did not exclude the possibility of war with Hitler's Germany, on the contrary, he considered such a war ... inevitable ... J. V. Stalin made preparations for war ... wide and varied preparations -- beginning on dates ... which he himself had selected. Hitler upset his calculations."

Možme pokračovať ďalej
Moskva už 5. apríla uzavrela so Simovicovym režimom pakt o neútočení. Hitler to správne vyhodnotil ako nepriateľské gesto. Nemeckí vojaci objavili v Belehrade dokumenty, ktoré tento názor potvrdili. V dokumente zo sovietskeho veľvyslanectva sa uvádzalo: „ZSSR zareaguje v správnu chvíľu. Mocnosti Osy do značnej miery rozptýlili svoje bojové sily a preto sa bude môcť ZSSR náhle pohnúť proti Nemecku.“ Nemecký diplomatický analytik Ernst Woermann pripravil súhrn korešpondencie bývalého juhoslovanského ministra zahraničia. Woermann dospel k záveru, že sovieti „povzbudzovali Juhosláviu do prípadnej opozície proti Nemecku. … Sovieti robia chvatné prípravy.“ Nemecký veľvyslanec v Štokholme princ Wied odoslal 16. mája do Berlína depešu: „Tunajšia zástupkyňa sovietskeho Ruska pani (Alexandra) Kollontai dnes podľa mojich zistení povedala, že nikdy počas ruskej histórie neboli na západnej hranici Ruska sústredené väčšie vojenské sily, ako v súčasnosti.“

Becker, Fritz, Kampf um Europa, s. 123

Hitler dostával zlovestné známky sovietskych vojnových príprav aj z iných zdrojov. Z Helsiniek prišiel šifrovaný telegram, týkajúci sa sovietskeho námorného atašé Smirnova. Ten sa zveril svojmu americkému kolegovi Huthsteinerovi, že „Rusko bude musieť s najväčšou pravdepodobnosťou vstúpiť do vojny na strane ostatných veľkých demokracií.“ Veliteľ nemeckej kontrarozviedky Walter Schellenberg hlásil dramatický nárast sovietskej špionáže, podvratnej činnosti a sabotáží. Prístavná polícia v rôznych európskych prístavoch zadržala prístavných robotníkov pokladajúcich výbušniny na paluby nemeckých, talianskych alebo japonských obchodných lodí. Vo väčšine prípadov boli páchateľmi komunistickí agenti. Dánska kriminálna polícia rozbila obzvlášť nebezpečnú skupinu komunistických sabotérov vedených Ernstom Wollweberom. Členovia tejto skupiny od roku 1938 prepašovali na paluby lodí výbušniny a potopili takmer 70 lodí smerujúcich zo škandinávskych prístavov do Nemecka. OKW denne registrovalo sovietske prieskumné lety v nemeckom vzdušnom priestore. Priebežne dodávalo Hitlerovi hlásenia o neustálom zvyšovaní ruských síl pozdĺž spoločnej hranice. Tieto aktivity boli „v stále vyššej miere výhražnej povahy.“

Kunert, Dirk, Deutschland im Krieg der Kontinente, s. 80
Meiser, Hans, Verratene Verräter, s. 244
Becker, Fritz, Kampf um Europa, s. 179

Suvorovovi možno nesedia nejaké čisla alebo fakty (napr to, že Stalin zo začiatku podporoval Hitlera) ale ako vidieť so svojími tvrdeniami neobjavil ameriku a je viacero zdrojov ktoré v principe dávaju jemu za pravdu...

Norman

Plán napadnutia Európy určite nepripravoval Stalin ako reakciu na nejaký plán Barbarosa, ktorý naopak Rusi nepoznali a Stalin osobne naň neveril.
Naopak, na jeseň 1940 bol Molotov v Berlíne a položil Hitlerovi Stalinove požiadavky: Bospor, Skagerak, Rumunsko a podobné požiadvky, v podstate ultimátum. Až po tomto ultimáte, ktoré Nemci nemohli akceptovať, dal Hitler v zime narýchlo pripraviť plán Barbarossa.

Sovietsky zväz a Komunistická internacionála mala ako samozrejmý plán urobiť celý svet komunistický. To nebolo a nie je žiadne tajomstvo. Už po Prvej vojen boli utvorené po Európe Republiky rád, teda sovietov, v Maďarsku a Nemecku a Slovensku. V Španielku vládli tvrdí komunisti a v tridsiatych rokoch tam zúrila otvorená vojna ideológii. V Španieslku, na druhom konci Európy od Ruska! Samozrejme, že boľševici v Moskve chceli vtedy preválcovať celú Európu - kto o tom dnes pochybuje, nevie nič o tých časoch. Zastavila ich až vojna s Hitlerom a vlastne nakoniec aj Európu dobyli presne podľa svojich plánov, len ovšem polovicu, lebo druhú polovicu si utrhol ich americký kamarát.

Norman

Ono je to zaujímavé, pretože obaja sú zbehovia od sovietov.
Kým ale Klimov je skôr v obore psychológie, alebo ako to nazvať, a zostalo mu to vo všetkých jeho knižkách, je Suvorov analytik a jeho knihy sú plné čísiel a faktov.

Ďalší rozdiel je v tom, že kým Klimov postavil svoje knihy na fakte odkrývania sionistickej sekty, po našom povedané, teda židovstva, v čom prekonával napríklad aj nacistické Nemecko, tak Suvorov sa týmto nezaoberal, lebo hovoril či snažil sa hovoriť len o vojenskopolitických a geopolitických dokázateľných faktoch.
Klimov zdrhol so soviet Ruska a ak nemýlim, výrazne pracoval pre jeho nepriateľov, Suvorov utiekol z GRU, vojenskej kontrarozviedky, ale okrem informačného vyťaženia moc asi už nebol použitelný pre tajné služby. Suvorove knihy sú plné humoru a pozitívneho vzťahu voči Rusku, určite sú menej jedovaté, ako Klimovove (i keď toho som ja nejako moc nečítal, vadí mi taká tá prílišná posadnutosť).

Ale je jasné, že tézy, ktoré neposkytuje len Suvorov, ale aj iní a ktoré aj tu na webe boli spomínané, sú neakceptovateľné pre určitých Rusov, ktorí, napodiv, stále nechcú pripustiť, že Stalinské obdobie bolo obdobie zrúd - a to nielen Stalina. Ale to vlastne tvrdí aj Klimov, že to viedli úchyli a sektári.
Rusi majú v tomto ťažkú neriešiteľnú dilemu. Na jednej strane teda už vidia čiernu ruku židovstva, ale stále si nechcú priznať, že aj keď samozrejme Tretia Ríša a hitlerovci neboli žiadne neviniatka, že aj tak bojovali Rusi na nesprávnej strane. A posledný ruský záchytný či podperný bod, že vojnu s Ruskom začali jednozančne Nemci. im podrýva Suvorov a podobní vojenskí historici - preto ho ohovárajú a nenávidia.

mirages

pred 1sv bolo finsko aj cast polska ca 100 rokov sucastou Ruska, tak tu mohol byt urcity sentiment rusov k tymto uzemiam..

ale odhodlali by sa k tomu vobec, ak by nebolo uz nejakych vykonanych krokov nemecka?

zabratie casti uzemia finska a aj polska sa nedaju chapat ako reakcia na kroky nemecka, ktore zacinalo obsadzovat uzemia inych statov,,, ako snahu o vytvorenie buffer zony?
V tejto buffer zone bola aj vytvorena 1. linia obrany zssr, dalej smerom na vychod 2. a este dalej 3. linia.

Tato trojliniovost a ich samostatnost (2.linia nesla pomahat kolabujucej 1., nemci by ich tak rozbili obe) ich aj zachranila

rezun spomina, ze stalin planovat napadnut nemecko, ale hovori, ze tento plan (zacal sa pripravovat v marci 1941) bola reakcia na uz ziskane informacie o plane Barbarossa, takze tu ide o utok ako formu obrany..to nie je dobrovolny plan na napadnutie nemecka

rusko nemalo priemysel na napadnutie europy, nemalo dost fabrik bezpecne hlbsie vo svojom uzemi, museli ich tam evakuovat z ukrajiny. zaciatkom vojny im nemci znicili fabriky na ukrajiny a zssr malo problemy s vyrobou dostatku chemie pre mun.

Náhodný okoloidúci

Myšlienka belošskej alebo nordickej jednoty znie pekne, chýba už iba jedno - presvedčiť Nemcov, aby sa na Slovanov konečne prestali pozerať ako na korisť a začali nás brať ako rovnocenných partnerov. Sú toho schopní? Niektorí jednotlivci možno, ale ako celok nie.
To nie je iracionálna nenávisť voči Nemcom, to je práveže stáročiami vytvorená historická skúsenosť. Niečo podobné ako vo vzťahu k Cigánom - nie predsudky, ako sa nám podsúva, ale tiež stáročná historická skúsenosť.

Sú to stáročia dobyvačných vojen proti Slovanom, až v najnovšej poprevratovej súčasnosti sa to zmenilo na ekonomickú okupáciu prostredníctvom "sprivatizovaných" bánk a podnikov, ktoré odvádzajú miliardy ečiek do zahraničia.

K tej Ukrajine - Rusko voči terajšej pomajdanovej Ukrajine úmyselne zvolilo politiku nezasahovania, aby ju nemuselo živiť. Nech ju živí ten, kto vyvolal a platil majdan. Ako som už inde písal - banderovcov si Ukrajinci musia povešať sami.

Náhodný okoloidúci

Nemusíš sa obávať, nečítam Klimova ako Jehovisti Bibliu :) Jeho knihy, čo sa dajú stiahnuť na nete, som určite nečítal viac ako dva razy, aj to druhý raz len povrchne, keď som hľadal konktrétne info.
Ale neviem, či je správne dávať Klimova (on sám písal, že to je jeho pseudonym) a Rezuna na jednu úroveň.

Klimov písal v štýle "ak to vyzerá ako kačica, chodí ako kačica a kváka ako kačica, tak to aj je kačica". Čiže bol to síce emigrant, ale nie prebehlík a fabulátor.

Na druhej strane keď som pred pár rokmi v diskusiách narazil na meno Suvorov s tým, že to je údajne uznávaný ruský autor, bývalý špión, hľadal som o ňom podrobnejšie info a z toho, čo som našiel, som bol znechutený. Prekrúcanie dejín tak, aby obeť vyzerala ako agresor a agresor ako obeť, čiže presne v anglosionistickom štýle propagandy. Tiež si podľa viacerých článkov vo veľkom rozsahu vymýšľal nepodložené bludy a to ma odradilo od toho, aby som niečo od neho hľadal.

Či Sovieti plánovali vojnu, si ja netrúfam tvrdiť, teraz je moderné obviňovať Rusov a Sovietov zo všetkých mysliteľných aj nemysliteľných zločinov a projektovať do nich anglosionistické mokré sny a podsúvať im to, čo plánovali práve anglosionisti. Ale keby ju naozaj plánovali, asi by boli lepšie pripravení a nedošlo by k obliehaniu Leningradu, ani k bitke pri Stalingrade. To je môj nepodložený predpoklad.
Hlavné je, že sa zamlčiava, kto do Ruska zavliekol komunizmus sa kto zriadil a viedol gulagy. A potom svet obviňuje Rusov zo zločinov, ktorých sa dopustili ruskojazyční chazari, práve voči Rusom, aj voči iným národom v Sovietskom Rusku a v ZSSR.

Norman

https://zemavek.sk/strasidelne-americke-korene-nacistickej-eugeniky-2-cast/

Boja sa a je to naozaj len nevzdelanosť a mentálna úzkoprsosť, alebo je za tým niečo viac?

Nuž, ako dopadlo porovnanie Štúr versus Naka, to už sa Rostas presvedčil na vlastnej koži. Také niečo nefunguje. Problémy sú hlbšie, ako Śtúr, ba ani hranie sa na Ježiša Krista nepomôže - bohužiaľ, treba na to záujem o skutočné vedecké poznatky. Ale taká je doba, všetci sa spoliehajú na umenie a emócie, heh.

Ľubov

Celkom svieži vetrík nám zavial síce nie z Ruska,ale z Moldavska. Škoda o tom nevedieť.-)
https://www.hlavnespravy.sk/v-kisinove-sa-vcera-konali-2-festivaly-lgbt-...
Celkom dobre sa to číta.

ps.Pardon,je to rok staré....čaro nechceného

Norman

či o tom dokážeš vážne pochybovať.

Peter

...."genetický potenciál strednej Európy bol a je lepší, ako tie pláne na východe, cez ktoré sa prehnalo semeno všetkých možných mongolov."
To akože myslíš vážne, či ti len nechtiac ušla veta?

senil

Šílené. Asi skončíme stejně jako na západě. Skončíme jako na západě? Cenzura běží v Evropě na plné obrátky. Nejhůř je na tom Švédsko, tam vám hrozí vězení za to, že upozorníte, že migranti močí a kálí na ulici. V Británii skončíte ve vězení za nenávistný tweet. V Německu za to, že přirovnáváte islám k nacizmu. Návic tam postafili centrum které zastýxká za hate speech. V německu facebook musi sledovat a mazat příspěvky - má to nařízené od vlády. Snad takhle nedopadneme v Česku.
http://www.epshark.cz/clanek/118/novodoba-totalita-na-zapade

Norman

V čom ťa ten Suvorov tak štve? Veď je na tej strane, čo aj Klimov - v sovjet sojuze vládla svoloč a plánovala vojnu.
Dnešná doba je jedná vec, ale vtedy komunisti zaberali Pobaltie, Polsko, Finsko ... je také prekvapivé, že plánovali ísť ďalej?

Na východe panuje dosť veľká rozpoltenosť v postojoch.

Náhodný okoloidúci

Ja nemám dôvod pociťovať nenávisť voči Ukrajinciom ako voči celku, je to skôr zhnusenie z banderovskej chamrade, ako aj z tých, ktorých sa podarilo zblbnúť. Ale nemám dôvod brať vážne prebehlíka Rezuna. Je to pre mňa niečo také ako keď nám emigrant hokejista Šťastný rozdáva rozumy. Alebo ešte horšie. Čosi ako Solženicyn a jeho literárne fikcie o gulagoch, ktoré na západe brali ako fakt, lebo im to pasovalo do ich propagandy, a zopár našincov na to naletelo. Pričom zamlčal, kto a pre koho zriadil gulagy.
Problémom na Ukrajine je dlhodobé, možno aj vyše 150-ročné zasahovanie zvonka a rozoštvávanie.

Výpalník.

musiet Barta na par rokov oželieť.

Roland Edvardsen

Rozvodovosť je v Rusku jedna z najvyšších na svete. Trend je tam vstúpiť do manželstva pomerne skoro (okolo 20tky, či tesne po 20tke) a niekde okolo 25-26 rokov sa rozviesť a začať od znova. Tiež majú nepríjemne vysokú potratovosť a výskyt HIV (ani nie kvôli homošom, ale najmä narkomanom (až 83% prípadov), ktorých je tam tiež nadštandardne veľa, hoci v súčasnosti tam rapídne stúpa i počet heterosexuálov nakazených týmto svinstvom skrz sexuálny styk, čím sa približujú niekam k Afrike). 

 

Bohužiaľ, mám dojem, že medzi tzv. konzervatívcami štandardy natoľko poklesli, že im už dnes bohato stačí, že nejaká krajina nemá homomanželstvá. Nebudú riešiť ani slabú pôrodnosť, ani slobodné matky, ani rozvodovosť, ani narkománie. Takto dopadli konzervatívci (o ktorých sa právom traduje, že aj tak nikdy nič nezakonzervujú). Onedlho budú radi i za tie homomanželstvá (vlastne na Západe niektorí už naozaj sú a tvrdia, že aj toto je vlastne konzervatívna agenda viď taký Cameron z UK) a bude im stačiť, že krajina nemá pedofilné a zoofilné manželstvá. 

 

Samozrejme nebudem popierať, že Putin sa voči týmto negatívnym trendom nejako pokúša bojovať a že sa dosiahli nejaké výsledky (napr. zvýšená pôrodnosť, aj medzi bielymi Rusmi). Taktiež nepopieram rastúci vplyv pravoslávnej cirkvi, hoci ako to už pri kresťanstve býva, tak v tomto si ja udržiavam zdravý skepticizmus (treba si tu uvedomiť, že pre Rusov je pravoslávie skôr otázka identity než úprimnej viery. Väčšina z nich ani nechodí pravidelne do kostola, nepraktikuje vieru, len sa jednoducho budú k tomu hlásiť, lebo je to ich história, ich tradícia, ale inak nič viac).  

Sloven

Dodatok..

Sloven

Svetlo tvojho boha?
--Zvyšok bol scenzurovaný, lebo obsahuje vulgarizmy a urážky Afinabula --

Norman

ja som písal o nebezpečenstve pre Rusko samé. Sú to procesy priamo v Rusku samom.

Ale veľká budova v tesnom susedstve môže byť vždy nebezpečná, a jej zrútenie by určite bolo pre nás veľmi zlé. Iba idiot si na Slovensku (v Česku, Poľsku, Maďarsku, Rakúsku či Nemecku ...) môže priať nejaký pád Ruska. Iba krátkozraký idiot.

Čo sa týka rôznych reči rôznych gosudarov, najprv tie západné:
pre Západ je "negatívnosť" Ruska daná len v tom, že ho chcú roztrhať a získať jeho zdroje. Všetko ostatné sú klamstvá, ich motív je len túžba po zdrojoch, ktorých bude čoraz menej.

čo sa týka rečí samých ruských gosudarov: je rovnako len idealizácia, že práve Rusko je nositeľom nejakých "konzervatívnych tradícií". Zničiť ho chcú, to som práve napísal, ale NIE pre jeho civilizačný obsah samotný - proste je to konkurencia ktorá zaberá miesto, podobne ako Čína alebo aj menšie celky. Ale nie je to civilizačná alternatíva. Rusko ani teraz nemotivuje svojich priaznivcov nijako ináč, len tým, že jestvuje, a ani do blízkej budúcnosti neslubuje žiadnu osobitú civilizačnú cestu. To naozaj už pravdepodobnejšie v Číne vzniknú veci, spoločnosť, čokoľvek také, aké sme ešte nevideli, vzniknú riešenia. Rusko na to nemá potenciál, tých 70 rokov experimentu a aj následný zosuv - to im dalo zabrať.

Čo sa týka "rodiny" - neprežíva a neprežije v Rusku o nič lepšie, ako kdekoľvek inde.

Opakujem - Rusko má (pdobne ako Čína) jednu absolútnu kvalitu: je samostatné a dokáže sa ubrániť.
Ale z toho my priamo nič nemáme. A my máme za povinnosť sa postarať o tento kus sveta.

Ľubov

Nech prehovorí gosudar Alexej Leonidovič Fedotov,z ráno spomínaného rozhovoru s Rostasom:(na pána si už dám pozor.-))) "Prečo Rusko prekáža?Je nositeľom konzervatívnych tradící,je to veľký civilizačný priestor,ktorý sa snažia ovplyvniť,ale zničiť ho nedokážu."...

Mohla by tam prežiť rodina. Nezabúdajme na to.

afinabul

Mazurek nemal PR školiteľov, ako Mikloš, Radičová, Kiska, Procházka ...
Možno rastie sám?
http://www.radionaseslovensko.sk/archiv/pravda-o-cinnosti-ls-nase-sloven...

afinabul

Tohto času v TV bežal dokument ako je Vatikán postavený na kultovom mieste.
Huuu aaaa, to je bordel...
http://afinabul.blog.cz/1704/kriz-se-znovu-promenil-v-muze
"Rozhlédni se kolem, Thomasi. Pověz mi', co vidíš."
"Tmu. Les. Řeku, hvězdy, noc. Studenou noc."
"Nadechni se, Thomasi. Co cítíš?"
"Stejnou noc. Řeku. Listí a rosu. Oheň, cítím oheň. A podzim. Všechny vůně podzimu."
"Kdy naposledy jsi tyto věci viděl a cítil?"
---
"Pak vítej na místě, které dobře znáš. Vítej v místě, kte­ré je věčné. Vítej v podzimní noci, kterou tato zem vždycky znala a vždycky se z ní bude radovat."
http://afinabul.blog.cz/1212/ynis-calidryv

afinabul

"Nehovor o Bohu bez svetla."

Norman

No, ono s obdivovaním treba vždy opatrne, a to ako u ľudí, tak u národov.
Znova pripomeniem slová Náhodného Okoloidúceho pred časom, keď spomenul rizika obdivu niečoho, čo nie je naše - za prvé to má cudziu reč, ani tomu možno dobre nerozumieme, má to svoju cudziu kultúru do ktorej by sa človek potreboval najprv vžiť, aby to mohol obdivoovať, čo je cesta plná nebezpečenstva a hrozí stále, že z toho bude ten cargo cult - teda vzývanie niečoho, čo nejestvuje.

To samozrejme nepíšem tebe ako osobe, ale postoj k Rusku je dnes naozaj veľmi vážna a dôležitá téma, na ktorú sa útočí extrémistami z oboch strán. Ono medzi obdivom a nenávisťou je len veľmi malý rozdiel (ba, z určitého psychologického pohľadu, nie je v tom žiaden rozdiel - je to rovnaká emócia, len s iným znamienkom).

My sa tu chceme držať objektívnych faktorov, ku ktorým patria ako pozitívne, tak aj negatívne označenia. Môže byť mnoho príčin, prečo je Rusko také, aké je, jedným je to, že sa na Rusko naozaj dosť útočilo. Pôvodne hlavne aziatské nájazdy mongolov, ktorí Rusko naozaj dosť ničili. Nuž a teraz zas Rusko musí naozaj chrániť to, čo kedysi nahrabalo - taký je osud bohatých, musia si strážiť svoje bohatstvo, aj na úkor iných hodnôt.
Ale som si istý, že najväčšie nebezpčenstvo má Rusko stále v sebe, uprostred seba, vrátane svojej minulosti. Jeho vnútorný stav je zdrojom najväčších obáv, aj keď sa momentálne zdá zdravé.

Ľubov

hej,niekedy to so zdvorilosťou preháňam. Beriem Tvoj postreh ako správny.

Mám nový pc,robí mi to preklepy, takže rusofilstvo,samozrejme.To o zaostalosti bolo adresované Rolandovi,ale to je jedno,veď s ním súhlasíš.

Nuž,asi je to tak,že obdivujem zaostalý národ.

Norman

Rusofilstvo je o politike. Každá vec je o politike. Samozrejme, svoje kultúrne záluby má a môže mať každý ľubovoľné - ale aj tie sa nakoniec prejavia v jeho politických postojoch.

Neviem presne, čo povedal Fedotov (len mimochodom, zaujímavé je - na týchto stránkach sa nepoužívajú tituly, azda ku žiadnej osobe ešte nie, prečo práve pre človeka, ktorý sa o nás negatívne vyjadruje, takáto submisivita, príliš pripominajúca ruské mužíkovské pomery? Pán velvyslanec? Nikdy by si to nenpísala o Američanovi, tak nie je dôvod to písať o Rusovi)
Nejde ale o to, že sme "drobní" - ide o to, že oni nás považujú za svojich nepriatelov, a že nás odmietajú viac, ako napríklad nás odmietajú nemci či maďari. No ale ani sa nemožno moc čudovať, majú taký postoj voči národu, ktorý nedokáže spraviť poriadok ani s Kiskom a podobnými.

Takže rusofilstvo je výrazne o politike (to rosofilstvo je preklep, alebo je to nejaká z tých módnych falošných hier na dobré rosofilstvo a zlé rusofilstvo a tak nejako?). Ja som tu síce o zaostalosti nepísal, ale bezpochyby - Rusko je možno v mnohých parametroch charakterizovať ako zaostalé, to má Aman pravdu. Ak by nebolo, nemusí si Rusko nič dokazovať, presadí sa realitou, príťažlivosťou. Nie je zaostalé samozrejme vo všetkých parametroch, ale v mnohých významnýh je. Aj preto spomínaš literatúru, ktorá sa nedá zmeriať, nedá sa akože argumentovať proti (i keď ja som Turgeneva čítal. Otcovia a deti. Je to priam definované ako vlajková loď nihilizmus, príbeh zatrpknutosti a beznádeje a ... ako všetky knihy ruských klasikov 19. storočia, vzdychanie nad pomermi (zaostalosťou) Ruska, hm.).

Rusko je silné a má budúcnosť. Ale napriek tomu, ba práve preto, nie je efektívne a ušľachtilé - tú povrchnosť, čo si vo svojej veľkosti a sile môže dovoliť ono, to si my nemôžeme. (to isté platí o Amerike).

Ľubov

Pán velvyslanec Fedotov to ani nejako neskrýva,sme pre nich drobci.(rozhovor ZV,májové číslo) Nie sme naivní.

Rosofilstvo predsa nie je o politike.Nemá s ňou nič spoločné.Je to o literatúre a hudbe o maliaroch,o celkom iných frekvenciách-preto platí,že Rusko rozumom nepochopíš. Mám rada Turgeneva.Prečítaj,a potom hovor o zaostalosti.

Je to naozaj iná civilizácia, istá časť je ale tiež strinutá severským bielym rodom. Takže kto?
Vikingovia,alebo Varjagovia? Ani jeden.pretože my sme my. Jedineční Sloveni.

Venujme pozornosť hlavne týmto smerom,rusi aj tak vyštartovali po svojich pezkých bratrancoch,slnejších a bohatších,lebo vo svojej podstate sú to snobi .Iránci majú najlepšiu ropu na svete(zlatý med),je ich 80 miliónov.

Takže asi tak.

Norman

No, to bude tým Klimovom. Odkedy to čítaš? Daj si od toho odstup, popremýšlaj.

Norman

Ukrainci už nie sú Rusi - teda Slovania?
To je nejaké nekonzistentné. Ukrainci nie sú Slovania, ruskí bratia, ale my, Slováci, čo sme od nich ďalej, sme Slovania, ruskí bratia.

Táto nenávisť voči Ukraine je to isté, ako nenávisť voči Rusku. Len v červenom.

Len na základe jedného majdanu sú Ukrainci v nemilosti? Ak si Rusi nedokážu udržať kooperáciu so susednými slovanskými národmi, tak to neustoja.

Norman

Germáni sú teda vlastne slovania, nemá s nimi dôvod s nimi viesť konflikty, nie?.

Financovanie Hitlera nie je jeho manipulovanie. Hej, málo sa tu venujeme výkladu histórie, nie je to naša prvoradá parketa, preto tie nepresnosti :)
Muž roka 1938 v Timesoch bol, ale to nebolo len nejaké pozitívne hodnotenie. Do Hitlera tam práve kopali a kopali. Anschluss Rakúska urobil z Hitlera pre Američanov absolútne zlo.

To o plánoch voči slovanom je už naozaj mimo. Súvisí to s vierou v holokaust, o ktorej sa nedá pochybovať. Preto sa málo venujeme tejto problematike. Preto ľudia nevedia, že Hitler, na rozdeil napríklad o Rakúska a Uhorska, bol proti ponemčovaniu - práve preto, aby nevytváral falošných germánov - podobne ako je dnes všade po Francúzsku, Británii čo USA množstvo černochov hlásiacich sa za francúzov a britov... Ale myslím že by malo byť každému jasné, že Nemci v časoch germánskej renesancie určite si nechceli "osviežiť krv" z východu. To je absurdné, použiť takéto slovné spojenie - keď nemci povedali, že smerom na východ kvalita krvi klesá, tak z nich dnes robia ťažkých diskriminátorov a antislovanov. Keď ale povedali, že s východom sa dá žiť, lebo majú dobrú krv, tak z nich dnes robia chudákov, čo potrebovali nejakú novú krv. Nedá sa vyhovieť, židovi nevyhovieš. Pritom, bezpochyby, ty sa o to zaujímaš, Okoloidúci, genetický potenciál strednej Európy bol a je lepší, ako tie pláne na východe, cez ktoré sa prehnalo semeno všetkých možných mongolov.

Norman

Celý článok je o hnutí Arkana, teda o hnutí, ktoré sa dištancuje od symbolov ideológie výrazne germánskej, ak rovno nepovieme nacistickej, ale hľadá svoju cestu a legitiimitu cez "slovanské" symboly. Toto je od začiatku ich cesta a aj keď, ako práve realita a článok upozorňuje, to sionistický režim neakceptuje, aj tak sú s nami na jednej ľodi. Preto nemá veľký zmysel pod článkom, ktorý im vyjadruje podporu, moc hľadať rozdiely a nesprávnosti v ich ideológii, v ich z nášho hľadiska prehnaného proruského romantizmu.

Ja sa snažím od začiatku upozorňovať a presadzovať jednotu severského bieleho rodu, vyjadrenú termínmi "normanstvo", nordickost - zahrňujúci ako Európu, tak aj Rusko a Ameriku. Vládna sionistická despocia naopak pretláča do hláv rozpor, oddelenie "nemeckosti" či "germánstva" od "slovanstva" a podobne. A tak aj ľudia všeobecne si stále vyberajú jednu stranu, sklzavajú stále do niektorých z tých kolají. Tu na webe boli vždy proruské nálady a keď je dnes Rusko (povedzme) jeden z reálnych oponentov globálneho systému, tak ľudia prirodzene strácajú záujem sa zaoberať germánskou realitou a minulosťou.

Ale povedzme si úprimne, kto na Slovensku a tu na našich weboch má pochopenie pre tieto veci? Pochopenie v zmysle, že o nich niečo vie ale aj v zmysle, že vníma pozitívne ich prínos? Málokto. Otrávená propaganda zanechala stopy a tak vo Východnej Európe, ak aj sympatizujú s antisionistickým aspektom, majú iracionálnu panickú hrôzu pred takzvanou "nemeckostou", "germánstvom" a vôbec sú odrezaní od klasickej európskej (politickej) kultúry. Veď to aj tu zaznelo viackrát explicitne, nechať "Nemcov" nech si to vyžerú (inváziu negrov) - a veru invázia hnedoidov je ďalší dôvod, ktorý tých ľudí naháňa do viery v slovanstvo či Rusko. Je to falošná viera, slovanstvo bol a je a bude rozsiahly fenomén, ale aj práve preto sa nikdy nestaral o svoje jednotlivé časti, je to starobylý fenomén, ale aj preto sám o sebe nestačí na súčasné globálne pretlaky, nuž a Rusko samé má problém zvládnuť Ukrainu (sa čudujem, že si to ľudia neuvedomujú) a nie to, ab sa staral o strednú Európu, a ani na nás nehľadí so sympatiami. Ale to ty vieš, ja to viem, ale bohužiaľ sa tento omyl v súčasnej konfrontačnej protiruskej propagande globalistov prehlbuje (nie je to paradox, má to svoju logiku).
A keď sa bude situácia reálne fyzický zhoršovať, ľudia budú v panike hľadať ešte jednoduchšie postoje.

---
Už len poznámka k tej "prešibanosti" či reálnej viere v naratív - je to vlastne zaujímavá vec, to hľadanie rozdielu medzi nejakým vedomým "umelým" postojom a úprimnou vierou. V reálnej psychike je každý postoj deformovaný ako úprimný, toto sú témy, ktoré židia majú spracované a netrápia sa nimi, ale my na ne vyhadzujeme energiu a sledujeme sa, či náhodou príliš neveríme tomu, čo hovoríme - alebo naopak.

Náhodný okoloidúci

Vlastným menom Viktor Rezun, pôvodom údajne Ukrajinec, možno banderovec :D Gratulujem :D

A opäť pripomínam Klimova a jeho Boží národ. Tam sa dočítaš, kto vládol Sovietskemu zväzu a ničil Rusov. A údernú jednotku leninskej vlády po VOSR tvorilo 30 000 Lotyšov!
Ale netreba zabúdať, že v Červenej armáde nebojovali iba Rusi.
A zo spomienok mojej starej mamky - pri vpáde vojsk Varšavskej zmluvy v 1968 s Rusmi nemali problémy, tie robili práve drzí Ukrajinci.

A až teraz západné štáty začínajú nesmelo odhaľovať pravdu o znásilňovani svojich žien AMERIČANMI,
A Chorváti majú na svedomí genocídu najmenej pol milióna srbských civilistov. Fakt, neviniatka, tí ustašovci. Či už tí pôvodní z druhej svetovej alebo neo-, z poslednej balkánskej vojny.

Náhodný okoloidúci

A nebolo to náhodou tak, že Švédi napadli Rusko?
A vážne chceš tvrdiť, že v ZSSR vládli etnickí Rusi? Prečítaj si Klimova.

A vieš, ja sám seba nepokladám za silného rusofila a nemám dôvod sťahovať sa tam, lebo tu na Slovensku som DOMA.

Roland Edvardsen

Prchký?Ja mám všetko pod najlepšou kontrolou, nebojte. A keď vidím jasný bullshit, tak len chladnokrvne reagujem. Nič viac :-). Určite neštudujem len západné zdroje, ale prečítal som si i ruských autorov ako napr. Suvorova, ktorého pochopiteľne neostalinisti a iní rusofili musia mať pekne v zuboch, že áno?

No neviem kto má lepšiu historickú pamäť, keď pobaltské národy si očividne lepšie pamätajú hrôzy, ktoré im Sovieti spôsobili neskôr, v moderných dejinách, a nielen im, ale i v Nemecku a tu na Slovensku. A čo si budeme nahovárať, dobre vieme, že zo všetkých sa ako najhoršie zvieratá v 2.sv. vojne prejavovali práve Sovieti. Bohužiaľ, mne sa zdá, že to skôr mnohí Slováci zabúdajú a kvôli dedičstvu komunizmu sa potrebujú pridávať len na tú jednu vraj "správnu stranu". Lotyši, Litovci, Estónci, Ukrajinci a Chorváti sa jednoducho na vec pozerajú inak a viac si všímajú partizánsko-komunistické zločiny. A za to budú mať odo mňa pochvalu.

Roland Edvardsen

Rusko nie je údajne zaostalé, ale objektívne zaostalé - dôvody sa mi nechce teraz rozoberať, to je na dlho. Pochopiteľne, sú oblasti, v ktorých sú veľmi nadpriemerní, ale ak ide o zabezpečenie slušnej životnej úrovne pre čo možno najviac ľudí, tak to im veľmi nejde.

Ale každopádne nikdy som dobre nechápal, prečo sa všetci tí tunajší rusofili nechcú do Ruska presťahovať. Tomu naozaj nerozumiem, keď to má byť vraj taká úžasná krajina, podľa ich popisu. Prečo dokonca mnohí z nich skôr budú utekať na Západ, do Nemecka, Rakúska, USA, Kanady, atď.? Hmm?

Vieš, ja by som sa tiež mohol hrať na dejepisára a hádzať ti sem more odkazov na to, kedy Rusi zohrali úlohu agresora v nejakom konflikte - napr. od Livónskej vojny cez Veľkú vojnu so Švédskom až po napadnutie Fínska či tzv. Veľkú vlasteneckú vojnu, ktorej príčinou bola Stalinova agresívna zahraničná politika nasmerovaná voči európskym krajinám, v ktorých sa mala rozšíriť "proletárska revolúcia" sprevádzaná samozrejme komunistickou diktatúrou. Ale k čomu by to vlastne bolo? Pre rusofila je Rusko jednoducho nedotknuteľné, nikdy to nie je agresor (asi jediná ríša, ktorá nebola agresorom, že?), vždy len mierotvorca.

A nenávisť katolíkov voči pravoslávnym? To ako chceš tvrdiť, že pravoslávni nie sú vôbec nenávistní? Že tam nešlo o vzájomnú nenávisť? Protestanti asi tiež boli len nevinní baránkovia, ktorí vo svojich krajinách nepociťovali žiadnu nenávisť ku katolíkom a ani ich nemučili a nepopravovali (puritán Cromwell potvrdí), že?

Náhodný okoloidúci

Vieš, prečo bolo (je) Rusko (údajne) zaostalé? Lebo počas celých storočí bolo a stále je vystavené útokom zo všetkých strán, stále sa musí brániť, stále kvôli tomu vo vojnách stráca ľudí a nemá možnosť pokojne a v mieri sa rozvíjať. Je doslova nútené proti vlastnej vôli vydávať obrovské prostriedky na zbrojenie, aby vôbec prežilo. Koľkokrát Rusko zaútočilo na európske štáty a koľkokrát európske štáty zaútočili na Rusko? Kto v roku vypálil Moskvu? Práve tí Poliaci, ktorí sa sťažujú na "delenie" Poľska. Veď Poliaci najmene trikrát vieldi útočnú a dobyvačnú vojnu proti Rusku - najprv sami, potom sa veľmi ochotne pridali k Napoleonovym tlupám a nakoniec paktovali s Hitlerom. Okrem iného za tým bola a stále je nenávisť katolkov voči pravoslávnym.
Koľkokrát Rusi napadli Britániu? Ani raz. A koľko (proxy)vojen viedli Briti proti Rusku? Na prstoch jednej ruky by si ich nespočítal, možno ani na oboch rukách. A koľkokrát napadli Rusi Francúzsko? Koľkokrát napadli Nemecko?

Náhodný okoloidúci

Roland je šikovné a bystré chlapča, ale ešte je mladý a prchký a zjavne študuje výlučne západné zdroje, tak mu chýba istá vyváženosť v názoroch a postojoch.
Celé to šírenie kresťanstva a kultúry prostredníctvom nemeckých križiakov nebolo nič iné ako zámienka na inváziu na slovanské a baltské územia. Ale bolo to presne to isté ako šírenie "demográcije" Angličanmi - len zámienka na koloniálnu okupáciu Stačí si zistiť, koľko národov a kmeňov tam žilo pred príchodom nemeckých a teutónskych križiackych rádov a koľko ich odolalo úplnému ponemčeniu. Lotyšov, Litovcov a Estóncov pred úplným ponemčením zachránili práve Rusi, aj keď sa to niekomu ťažko priznáva, je to politicky nekorektné. Ak pobaltské národy vychvaľujú Nemcov, je to len preto, že v tomto smere majú premazanú historickú pamäť a vyvražďovanie a zotročovanie Nemcami a ponemčovanie na spôsob ponemčenia pravých starých Prusov upadlo do historického zabudnutia. Už nie sú žiadni živí pamätníci.

Stránky