komentare

Ľubov

Hej,je to parafráza na názov románu.
Vždy som to tak nejako podvedome vnímala,že je to on. Tu u nás Hlavný.A dnes, v podstate v sviatočný večer, som natrafila na tento článok,kde je všetko zosumarizované.Ďakujem autorovi a dávam ďalej
https://blog.infovojna.sk/pavol-demes-revolucionar-a-siva-eminencia/

ps.Teraz je už jasnejšie,prečo tandem Demeš -Lajčák má také silné postavenie a nejaká demisia hore dole.
Do času.

Roland Edvardsen

Som pozeral včera časť z tej opozičnej frašky (a aj sračky) okolo odvolávania premiéra. Veru, naozaj demokracia má vážny problém, ak umožňuje, aby si nejaký špinavý buzerant ventiloval svoje psychické ochorenie (určite minimálne narcistická porucha osobnosti so sociopatickými tendenciami - ľudovo povedané totálny zmrd) priamo na pôde parlamentu.

Ak už chceme hovoriť o politickom extrémizme, ktorý ohrozuje parlamentnú demokraciu a právny štát, tak nie nejaký Kotleba, ale práve Matovič je jeho najlepším stelesnením.

Občianska vojna je reálna možnosť v každej politicky rozdelenej spoločnosti na dva nezmieriteľné tábory - stačí postupne prilievať do ohňa. A radikalizmus a násilie sú jednoznačne prepojené aj s Matovičom. Veď stačí si spomenúť ako Matovičove opičky surovo zmastili aktivistku Krempažskú. A ktovie koho ešte. Matovičova agresia a primitivizmus sú ideovým tvorcom takýchto násilných reakcií spodiny.

Ľubov

Hlavné je,že si ok ,je po prázdninách a chlapci na motorkách sú doma.

Ľubov

na otázku ,čo si myslí o ťhaniciach s Konevom, povedal,že počul,že presne v danej lokalite majú byť podzemné garáže. A potom dodal,že ministerstvo vnútra má pekné pozemky-záhrady,tam by socha mohla stáť.
Nebol teda jednoznačný,ale to ani v prípade Kosova. Že je to jeho názor,to je všetko.Ale fakt,že to povedal,by mohol naznačovať,že kondícia týchto čs.trockistov (Hej,to som pochytila na AE,že výraz trockista je to isté,čo sionista,len je starší.Tak mi to nejako zapasovalo))klesá.

Pokial napr. naša hovoriaca hlava bude k Zemanovi ticho,mohla by to byť ďalšia indícia,že forma je naozaj slabšia.Zatial mlčí...

Norman

Týka sa ma to čoraz menej a keď vidím ľahostajnosť a zároveň bohorovnosť tých, čo sa rútia do priepasti ... tak ma to už vôbec nezaujíma. Trocha sa ale stále čudujem, ako je to možné? ale potom si pripomeniem, že evolúcia je slepá a na jeden úspech je treba miliony bláznov, a chápem to ako prirodzené, správne a dokonalé.

V stredoveku bol na to pojem "ľoď bláznov"
tu je obraz aj so správnym textom
https://www.noveslovo.sk/c/Sme_v_rukach_blaznov

Čo presne povedal Zeman o Konevovi? A čo sa deje v Čechách neviem, na rozdiel od AEnews my tu nevieme všetko :-)
Ale predpokladám, že sa v podstate nedeje nič (takže predsa len vieme na každú otázku odpovedať :)

Ľubov

Už sa to tu spomínalo,takže to nebude nič metafyzické.-)).
Jediné,čo môžeme robiť je nestratiť svoje duše. Včera som objavila ďalší megabilbord nášho ex. Vážne,je obrovský a je na ňom nápis vo velkosti sfingy " Dosť s čakaním u lekára".
Mala som potom dobrú náladu až do večera. Odhliadnuc od toho,že ďalší gigant Remišová "hovorí"","vezmeme podvodníkom,čo nakradli". ( možno sú slová trochu inak,kontex je tento)

Takže,až takto sú na tom. Vystupujú v burleske( je to lascívny druh divadelnej zábavy).
Ešte ma napadlo,že by mohli svoje predvolebné slogany písať nejakou holografickou technológiou rovno na oblohu,ako sme to videli vo Fantozzim. Ja Claudius,boh.-)),je to sranda.
Zo školy si to predsa pamätáme,že megalomanstvo a teatrálnosť sú vždy spojené s istou diagnózou.
Nastal čas nimi hlboko opovrhovať. Ty píšeš,že už nemáš chuť im venovať pozornosť,škoda času. Asi to bude všeobecnejší jav,lebo aj ja preskočím články,keď vidím v nadpise,že Č.niečo .Znepokojuje,alebo také niečo.
Ale Zaujal ma Zeman,svojimi výrokmi o Kosove,súčasne dosť kompromisné slová o soche Koneva. Čo sa deje?

Náhodný okoloidúci

Stereotypy o rómskej kriminalite najviac podporuje rómska kriminalita.

Ale to slniečkári nedokážu a ani nemôžu priznať, prišli by o agendu.

Náhodný okoloidúci

Tu som, sledujem všetko, čo sa tu deje a so všetkým súhlasím, ale mám niečo rozpracované a chcem to dokončiť, tak sa tu nezapájam.
Bol som dva týždne mimo Slovenska a úplne mimo internetu, tak aj dobieham zameškané.

Norman

So všetkým, čo si napísal, Roland, v podstate súhlasím, len niečo dodám ku kotlebovcom:

oni zabrali jednu perspektívnu niku v tom politickom životnom priestore, a dôležitú. Aj preto majú budúcnosť. Ale aj zodpovednosť. Lebo ich najväčší problém nie je ich bývalé pochodovanie v uniformách, ani snaha oprášiť Tisa a jeho štát - také niečo je síce záťaž, ale deje sa to aj inde a revizionizmus je dnes už bežná vec. problém kotlebovcov je v tom, že skočili na ideológiu anglosionistov a úplne nepochopiteľne, bezdôvodne a neprakticky začali bušiť spolu s nimi do Smeru, SNS a podobne. Opakujem - revizionistická ľudácka minulosť by sa dala ospravedlniť, ale toto ich pubertálne zaradenie do role večných opozičníkov ich zabíja a je to ich základná chyba!

Ich rola a jasné poslanie by malo by zjednocovanie scény a tolerancia voči čo len trocha bližším stranám.

Nuž, ale toto zatiaľ nepochopili a tak doslovne PREDRBALI dôveru, čo do nich ľudia vkladajú. A pokračujú v tom - ako ukazuje aj ten link na ich reakciu na Fica.

Je naozaj otázne, nakoľko je to ich blbosť, alebo je to naozaj "ruka žida", aby som to napísal na rovinu. V tomto sa nebojím ani druhej verzie - respektíve je to ruka zmrda, ktorá využíva ich hlúposť. Hlúposť ich velenia.
Naozaj, niektorým z nich asi ide len o zábavu, a konieckoncov pozícia poslancov a podobne aj tak vysoko prekračuje ich ambície. Ale o to viac je ich uzavretosť, ich odmietanie aspoň teoretickej kooperácie s inými stranami, "lebo Fico", "lebo Danko", proste TRESTUHODNA.

To naozaj nejde o ich nejakú politickú inteligenciu, o ich schopnosť pôsobiť či mať skúsenosti , či dokonca výzor či metódy - veď kto to má? Ale ide tu slušne povedané do fiči o DOBRU VOLU!
A oni ju nemajú a správajú sa vyslovene NEZODPOVEDNE.

Prvých 10% ich volilo, lebo kotlebovci boli vtedy slepí trubirohovia, nereagujúci na hrozby a ponuky. Vtedy to bolo dobré.
Druhých 10% ich ale bude voliť LEN vtedy, ak prestanú byť trubirohovia, lebo už pôsobia ako zbabelci, ktorí nielen že nedokážu, ale sa aj boja sa s niekým porozprávať. A tak to aj je, BOJA SA. Boja sa kooperácie.

Kým sa neotvoria, sú zbytoční. Kým sa nepokúsia spojiť so SNS ľuďmi, aj keby im Danko stokrát nadával do fašistov a prinášal každý mesiac antisemitský zákon, tak sú tam ... zbytoční. A nech by v Smere mali sto Rašiov a iných ha rabínov, aj tak je povinnosť každej ľudovej strany, teda aj ĽSNS, s tou stranou SNS kooperovať.

Opakujem, izolácia im priniesla hlasy a body v minulosti. Teraz ale je už dlhšie čas normálnosti, čím viac sa dostanú kamkoľvek a budú viesť dialóg, akýkoľvek, tým lepšie. A je jedno, či im budú nadávať do fašistov a podobne. Na to kašlať, na to sa nemusia predsa urážať :)

Norman

Tu našťastie platí to, čo si napísala:
ich hlavnou motiváciou sú peniaze a prepych, ktorý im systém nasľuboval. Peniaze a prepych, ktoré im, deťom chudobných sluhov a úradníkov z malomesta, nasľuboval a vykreslil vo všetkých filmoch, ako budú nááááádherne žiť. Aby ich presvedčil, že sú vybraní, dal im nové diplomy bakalára, aby aj to posledné blbé hovädo si naozaj myslelo, že má nejaké vzdelanie a že patrí k elite.

Nuž a pre týchto ľudí sa všetko domáce, teda slovenské, javí ako brzda. Preto tak veľmi nenávidia všetko slovenské, lebo sa boja, že ich zdržuje od toho prepychu, čo ich (tam niekde a v budúcnosti) čaká. Preto nenávidia aj ruské, lebo Rusko je druhý protipól - je síce prislabé na to, aby ich zlákalo, ale je dostatočné silné, aby sa ho báli ako brzdy ( kampaň, ktorú robí globalistická centrála preto ani nie je tak zameraná na škodenie samému Rusku, ale jej účelom je proste samotné štvanie, fanatizovanie a hypnóza svoloče tu, v Európe, aby nenávideli a báli sa).

Toto je tá psychologická mechanika, čo dnes a posledných 30 rokov vládne.

Sú ľudia, čo sú viac zrastení z realitou, zo zemou v dobrom slova zmysle - a tí sú označovaní ako "nacionalisti". Tí sú opatrní a neveria na zázraky. Z uvedených a podobných dôvodov, proste neveria rozprávkam a fatamorgánam.
A potom sú tu oblbnuté nafetované decká, vek od 0 do 100, ten nerozhoduje, ktorí -dovolím si citovať Ing. Kisku -"chcú byť židmi". Tí kráčajú ako lumíci do priepasti.

V tom to celé je.

A dobre pripomínaš, že ako odmenu dostávajú len peniaze, ktoré, ak niečo usporia, zmenia ešte na papierové akcie - proste absolútna väčšina aj z nich, z táchto poslušných drábov a celebrít, nemajú NIČ. Dokonca aj nemovitý majetok je len kus papiera na katastri.

Toto je konflikt medzi normálnymi a bláznami. My sme normálni, v prejavoch je nás menšina, oni sú blázni a všade behajú ako tí popatlaní lumíci.

Nedávno tu ktosi dal akýsi vraj citát odtiaľto, azda dokonca môj, a môže byť, je to správna veta - áno , "no proste zdochnú". Mám ich plné zuby, je to proste biohmota, už ma špecificky nezaujímajú, z rôznych dôvodov už nie.

A porovnanie peňazí s hnojom je nesprávne - hnoj má oveľa väčšiu hodnotu, ako peniaze. Ale chápem, že si chcela použiť slušné slovo.

A ešte - Čo sa týka nápisov na hrobe - čo myslíš, čo klame viac, ako práve tieto nápisy? Nič, nič neklame viac, ako práve nápisy na hroboch.

Ľubov

Ak zameníme výraz systém za jednoduchší pojem "peniaze",potom je to ešte jasnejšie.
Oni sa mali zrazu neskutočne dobre,za málo muziky veľa peňazí.Tam to začalo,tie rozličné fleky v médiách a pod.
Zrodili sa celebrity.Spomínam si,že herečka Diana Mórová raz v záchvate úprimnosti povedala,že nebyť tv seriálov,musí vykladať vagóny. Aj intrigovanie medzi touto predajnou a nenásytnou chamraďou sa podpísalo na tom,ako to dnes vyzerá.

A ešte jeden fenomén,iste o ňom vieš: objavila sa patologická nenávisť voči všetkému slovenskému,za národ ani za Boha,keď vidím slovenský znak,chce sa mi zvracať,atď.,atď.

Bola taká situácia,ona sa môže kedykolvek zopakovať.Bolo to v 50 tich rokoch,sionisti vtedy už mali rozobratý súkromný majetok,vedelo sa však,že ľudia majú ešte ...úspory. Tu na juhu(hovoril dedko,ako inak.-)) bolo pár rodín,čo pestovali za Slovenského štátu tabak,mali mimoriadne dobré výsledky..a peniaze skryté.
Večer nič a ráno ... zo sto tisíc pár korún.Veď niektorí to ani neuniesli.
Ak systém stojí na peniazoch,stojí na hnoji.
Napokon jediné,čo po nás ostane je láska.(to bol citát ,nápis na hrobe)

Norman

Nenávisť tamtých chmuľov voči Smeru pramení len a len v tom, že systém kolabuje a oni proste potrebujú výhovorku, vinníka. Tak je na vine Fico, Smer.
Vlastne všetci, čo sa nedokážu vysporiadať s pravdou, že SYSTEM kolabuje, sršia vnútorným napätím a nenávisťou.

Nechcem pripomínať svoj vek a skúsenosti, ale musím pripomenúť doby, keď podobne išiel do riti svätý socializmus - vtedy to bola proti dnešnej dobe pohoda, naozaj, pretože každý prirodzene "systém" nenávidel. Nenávidel systém, nie Husáka či Štrougala, nie Brežneva - na tých prdov hore sa kašlalo, boli sme bez srandy dostatočne politicky vzdelaní, aby sme vedeli, že problém je v samom systéme. Dnes tieto "progresívne a slušné" teľce proste tento systém milujú - a tak sú v ťažkom vnútornom rozpore a trpia. A toto ich napätie sa prelieva ako nenávisť voči všetkým, čo im hovoria pravdu o ich modle.

Toto koncom socializmu NEBOLO. Aj vtedy samozrejme bolo dosť ľudí v rokoch, ktorí už nechceli zmeny a varovali pred revolúciami - ale mladí v tom mali jasno a nebol žiaden mentálny stres. Iba niektorí mladí jednotlivci boli blbci a mali tento rozpor. Dnes ho má ale neskutočne veľa mladých, lebo sionisti ich, slušne povedané, dobre ojebávajú Je to aj preto, lebo nejestvuje fungujúca alternatíva (Rusko to nie je) - ale neexistencia iného vzoru túto hlúposť a skostnatenosť mladých neospravedlňuje.

Mne to je jedno, nám viacerým tu je to už dosť jedno, ale ľudia ako ty, Roland, si to ešte odseriete.
Takže my starší dáme nohy na stôľ a vy budete po sebe strielať.
Už sa fakt neviem dočkať, len sa obávam, že sa netrafíte :-)

Ľubov

Nenávisť,to je jasné,ale prečo ? Aký majú dôvod,tak som to myslela.
Čo je za tým,lebo túžba po spravodlivosti to nebude. Ty tomu rozumieš? Vyzerá to na výsledok cielenej degenerácie.

ps .Okoloidúci,okolo nás kedy pôjdeš?

Roland Edvardsen

To ako rozmýšľajú voliči týchto strán sa celkom ľahko dá zistiť: stačí zájsť napr. do diskusií na Sme alebo aj na Postoj (tam sa zgrupujú kdh-áci) - nejaká základná črta: fanatická nenávisť k Smeru a ku komukoľvek a čomukoľvek, čo sa on obtrelo vrátane jeho voličov. A samozrejme najviac nápomocný je Facebook (na FB je extra silné hlavne Progresívne Slovensko, dosť ho vedia využívať, podobne ako kotlebovci).

Roland Edvardsen

Prípad Maďariča je dodnes pre mňa istá záhada, lebo to bol nielen človek, ktorý bol istú dobu Ficovi veľmi blízky, v podstate jeho pravá ruka, ale výrazne sa podieľal aj na konzervatívno-národnej orientácii Smeru a propagande. A teraz sa mu nadáva do kaviarenskych liberálov...škoda,no. Ale Maďarič si v očiach globalistov tiež až tak nepomohol. No dobre, má stĺpčeky v Sme, ale čo z toho, keď ho miestni komentujúci zvezú pod čiernu zem a Sme zároveň uverejňuje aj takéto stĺpčeky: https://komentare.sme.sk/c/22207665/absurdne-divadlo-v-hlavnych-ulohach-madaric-zala-a-kazimir.html Presne ako si písal, u nich je smerák "dobrý" len v čase, keď zrádza - potom si z neho urobia špinavú handu, ak ho rovno nevykopnú. 

Pellegriniho prípad je podľa mňa odlišný ako Maďaričov. To, že Pellegrini s funkciou nadobudol isté sebavedomie a chuť po väčšej moci a kontrole je dosť (ľudsky) prirodzené, tak nejako sa to dalo očakávať, že skôr či neskôr dôjde k treniciam s Ficom. Vždy to takto dopadáva, keď sa moc takto neprirodzene rozdelí medzi predsedom vlády a predsedom strany: pravá ruka nie vždy vie čo robí ľavá a naopak.

Inak z takého technicko-formálneho hľadiska je Pellegrini celkom ok premiér, jeho vláda je relatívne pokojná a bez väčších prúserov či káuz (humbuk robí len opozícia kvôli veciam z minulosti, z Ficovej vlády) a keď to skombinujeme s jeho sympatickým vzhľadom (nuž aj mojej mamine a babke sa páči, čo už narobíme s tými ženami? :-)), tak tie víťazstvá v prieskumoch o najdôveryhodnejšieho politika sú celkom pochopiteľné. Problém je však ideologický - t.j. že Pellegrini je eurohujer a pro-Nato tajtrlík. A ak pri Ficovi platilo, že lavíruje a podlieha globalistickým silám, tak pri Pellegrinim to platí pri najlepšom rovnako, ale skôr ešte 2x toľko. A čo je zlé je to, že v dôsledku dichotómie Fico vs. Pellegrini sa oba skôr od seba odťahujú, Fico tým, že pritvrdzuje politicky nekorektnú rétoriku a Pellegrini na to reaguje opačným smerom. Chlapci by sa mali pred voľbami už konečne nejako zladiť. :-)

Spolupráca k LSNS: hej, k tej po voľbách 2020 ešte nedôjde: holt, nie sú stále na to dostatočné podmienky. Nejde tu len o výraznú časť Smeru, ale aj postoj Dankovej SNS k LSNS, ktorý je miestami ešte tvrdší ako smeráci. A druhá strana mince sú reakcie a postoje samotnej LSNS. Veď napokon uznaj: Kotlebovci o Ficovu podporu nestoja a budúcu koalíciu odmietajú. Ja sám som si položil otázku: chcel by som fungovať v koalícii s niekým takým ako Kotleba? Dá sa na neho spoľahnúť? Bol by to seriózny partner? Nuž, na základe toho čo som doposiaľ videl mám obavu. 

K prebratiu agendy Ficom: bohužiaľ základný problém je v tom, že Fico s týmto začína príliš neskoro. Strana sa nedá refromovať zo dňa na deň, aj Orbán formoval svoj Fidesz celé roky. A Fico začal robiť zo seba "alt-rightera" v čase, keď nikdy nebol slabší (vrátane postavenia v jeho samotnej strane, kde vôbec neplatí, že všetci sú za Fica, ako to non-stop kváka pes Blaha ). Proste najhoršie možné načasovanie - a ešte k tomu je to aj tak dôsledok Ficovho zahnania do úzkych. Ak by bol Fico pri moci ako pred Kuciakom, takúto politiku by nikdy nerazil. A aj z tohto dôvodu si udržiavam  skepsu v tom, že sa Ficovi niečo relevantné podarí. Rád sa však nechám prekvapiť. 

K SNS: tie baby zase až tak nesledujem, ale prídu mi nevýrazné, nič extra dobré nepresadili. Gajdoš je taký typický komunistický aparátčik. Dosť smiešna postavička...ale  Morozov by s našim hodnotením veľmi nesúhlasil: vraj lepšieho ministra obrany sme ešte nemali, hmm? 

Ja som nechcel dramatizovať. Niekoho voliť nakoniec budem, len dnes ešte neviem koho, chcem bojovať proti tomu znechuteniu, lebo to je tiež jeden z nástrojov, ktorý sa používa proti nám. 

Ľubov

Škoda,že sa to nedá,celkom by ma zaujímalo,ako rozmýšľajú voliči z druhej strany-voliči apokalyptickej štvorky TBKH.
(tento termín som pochytila niekde na debate a zdá sa mi veľmi vystižný.-))Či si vôbec uvedomujú,čo robia.Asi nie,stratili sebaobranné inštinkty,ostala iba nenávisť.
Keď je dilema takáto, aká je,volme aspoň osoby,ktoré sú stále čiastočne kompetentné. Majú určité návyky a prax. Preto budem voliť "starých".

Norman

Jadro bolo nepochopené a zámerne zneužité. Sú tri možnosti našej zahraničnej orientácie: 1. Amerika (americká EU), 2. samostatná Európa 3. Rusko
"jadro" znamená (alebo vtedy znamenalo) orientácia na samostatnú Európu. Tá sa zatiaľ nekoná a aj preto tento koncept zatiaľ nevychádza. Aj preto Smeru dochádzajú sily. Samozrejme, vychoval si tam aj magorov, napr Maďarič - proti nemu je Pellegrini ešte OK (zatiaľ). Ono to sú všetko ľudia, ktorí podporujú, kým máš silu, ale akonáhle si oslabený, tak utečú alebo ťa podrazia. Nuž, moderná doba.

Čo sa týka holokauzy a boja proti extrémistom, SNP a podobne - to má Fico najviac predsudkov a už sa ich nezbaví. On naozaj nikdy nebude spolupracovať s LSNS, to sa mýliš. Skôr by sa dalo povedať, že skúsi prebrať ich agendu - to by sa dalo podariť. Prebrať národnú agendu, civilizovanú a inteligentnú, tá leží na ulici ako moc - to môže spraviť Fico alebo niekto iný zo Smeru.

Europarlament nie je preceňovaný, každý vie, že je o hovne, ale z každého poslanc je nejaký profit, aj pobyt v Bruseli sa dá použiť rôzne, aj sa tí ľudia ostrielajú, naučia. Radačovský sa už nenaučí nič. Preto je rozdieľ, kto tam je. Mohol tam byť Beluský, alebo podobne.

SNS je na tom zle, vinný je Danko. Ministerkýň by som sa ale ujal - tie sú ešte najlepšie. To Gajdoš je magor.

To, že niet koho voliť, by som nedramatizoval, tak je to vždy. Demokracia = totalitná vláda korporácií. Jej súčasťou je aj znechutenie obyvatelov, aby boli bezmocní a pasívni.

Roland Edvardsen

Zygoty a lgbt sú rozhodne zaujímavé témy, či už z biologického, medicínskeho, psychologického, antropologického, historického či filozofického hľadiska, o ktorých sa naozaj dajú viesť veľmi plodné debaty a dá sa uplatniť celá škála rôznych pohľadov a prístupov. Len píšem, že by to určite nemalo byť nejaké gró, na ktorom sa má lámať politický chlieb a v skutočnosti to nie sú ani témy, ktoré sú pre slovenského voliča rozhodujúce.

Blaha má pravdu, že na 1.mieste sú témy tzv. "chlebové". Potom veľmi dôležité sú aj témy geopolitické. A z hľadiska demografických tém sú najpodstatnejšie pôrodnosť, dysgenika a imigrácia/emigrácia. Aborty a LGBT nemajú z praktického hľadiska také dopady na populáciu - a toľko pozornosti sa im venuje aj preto, lebo sú to témy, pri ktorých si cirkev potrebuje dokázať, že ešte niečo v spoločnosti znamená: na toto využíva aj politické strany.

Fico sa tiež nejako politicky vyvíjal. Ak sa dnes Pellegrini javí ako sociálny demokrat eurohujerského typu a Fico ako nejaký národný konzervatívec, tak treba pripomenúť, že tu býval aj Fico, ktorý hovoril o jadre, staval hrádze proti extrémizmu, chválil sa Istanbulským dohovorom, chodil si pripomínať tzv. rómsky holokaust, ba dokonca mal otvorenejší prístup k registrovaným partnerstvám.

Budem cynický: čo si Fico v strane vychoval, to aj má, lebo Pellegrini nie je nejaký stranícky nováčik, žiadna "nová generácia", ale človek, ktorý je tam už 20 rokov, je to Ficovo politické dieťa, ktoré bolo ním dlhodobo pretláčané. Fico si uvedomil, že po Kuciakovi už nebude premiérom, že už nebude tým "rešpektovaným európskym politikom stredu" (ktorým raz chcel byť a ktorým chce byť teraz Pellegrini, ktorý nie je v pozícii "nemám už čo stratiť" ako Fico, ktorému už je mnohé jedno). Fico jednoducho hrá teraz vabank s možnou ašpiráciou získať si kotlebovcov. Ako to skončí ešte uvidíme: ale ako píšem, je to vabank, a môže to celé dopadnúť pre Fica ešte veľmi zle. Ruku do ohňa za smerákov netreba dávať: ak budú mať pocit, že Fico je príliš toxický, raz dva ho hodia cez palubu (veď tí z Košíc to už aj chceli spraviť).

 Radačovský a Harabin sú v prvom rade showmani, žiadni idealisti s víziou, ale ľudia, ktorí sa snažia priživiť na nejakej vlne: je to proste istý druh osobnosti. Radačovský by bol lepší možno v SNS alebo v Smere, tam sa mi hodí viac ako k LSNS (aj vzhľadom na jeho pro-SNP postoj). V europarlamente veľa nespraví (detto Uhrík)  - a  vlastne ten celý europarlament je aj celkom preceňovaný (o mnohom najpodstatnejšom stále rozhodujú národné parlamenty). Súhlasím, že mali radšej kandidovať do NR SR. Europarlament mohli nechať Mazurekovi :-). 

 SNS dopadla pod vedením Danka zle. A to píšem ako niekto, kto ich aj celkom chcel voliť. Najhoršie je, že táto strana nemá žiadnych mladých, energických ľudí, ktorí by boli viditeľní. Smer má povedzme niekoho ako Blaha, nejaké tie mládežnícke kluby a tak, LSNS je samozrejme veľmi mladícka, ale SNS naozaj pripomína geriatrix: fakt buď len dôchodcovia, alebo rôzne nemastné neslané "kancelárske" pipiny (Matečná, Lubyová - čo vlastne aj tak boli nominantky, nie pôvodne straníčky). Klincom do rakvy je Dankov okatý primitivizmus a vlezloprdekovstvo, ktoré najviac vyniklo pri Izraelcoch. Naozaj si nespomínam na žiadneho slovenského politika, ktorý by sa až takto ponižujúco zhadzoval. Jediné pozitívum čo napíšem je, že Danko je predsa len lepší ako Slota - ale to si naozaj žiadne extra umenie nevyžaduje. 

 Ak by sa malo zajtra, resp. o pár dní, voliť, tak neviem komu by som to hodil. Je to naozaj neskutočná bieda, neskutočná zúfalosť z môjho pohľadu. 

Norman

Ešte raz by som upozornil, že zygoty a lgbt podstrkáva do dikurzu nepriateľ (lgbt je určite téma globalistov, zygoty sú zástupná téma, ale tiež ju niekto do médií pchá znova a znova, a strany potom podliehajú tomuto naratívu vedenému do slepej uličky).

Čo sa týka menovaných, dá sa to hodnotiť aj z takého aspektu, že Fico patril k ľuďom, čo mali politický koncept (umiernené ľavičiarstvo, ba až stred), Pellegrini či Druker to majú len minimálne, a ľudia ako Radačovský, alebo aj Harabín, o tom nemajú ani zdania - oni sú tí, čo len takticky reagujú na čosi.

Radačovský sa do EU dostať nemal, nebude tam k ničomu. Spätne videné, LSNS spravila chybu, že nepodporila Harabína za prezidenta (ak by vyšlo, ten by tam plnil funkciu už len svojím vŕtaním ), a pri voľbách do EU zas opačne - mali dať iba svojich ľudí, nie externých exotov. Keď už, Radačovský mohol kandidovať do našeho parlamentu, tam by bol pod určitou kontrolou.
Ale to je už jedno, divadlo včerajška. Aby sme ale nezabudli, kurví to samozrejme výrazne aj SNS.

Ergo: stále sa volí len menšie zlo, na Slovensku je naozaj už nebezpečne dlho nedostatok serióznej ľudovej politickej sily.

Norman

to sa len zdá, že je to valec. A že ide len proti nám.
Skôr je to kotol. v ktorom sa zvyšuje tlak, ale v ktorom sme všetci. To nás všetkých "válcuje".

Roland Edvardsen

Popísal som také bežné obsahové problémy strany Kotleba-LSNS, ktoré aj v budúcnosti budú spôsobovať silný odpor slovenskej spoločnosti voči tejto strane (a to som teraz úplne vynechal celé to ich šaškovanie okolo 1.SR, to je samostatná kapitola).

Áno, LSNS by sa mala viac zamerať na témy sociálnej spravodlivosti, vykorisťovania pracujúcich tried, pozdvihnutia materiálnej úrovne národa, aby nám toľko Slovákov neutekalo za hranice. Toto, a nie nejaké zygoty a LGBT (čo sú primárne problematiky pre lekárov/biológov, a dajme tomu aj tých katechétov, nie však pre politikov, nemala by sa z toho robiť primárna politická téma) by malo byť gró pro-národnej politiky.

Róbert Fico v mnohom ukázal cestu, ako sa to v podmienkach Slovenska má robiť. Nemusíte ho mať radi (ani ja z tohto človeka nepadám na zadok), ale túto skutočnosť nemožno poprieť. Treba sa inšpirovať.

Politici ako Pellegrini a Drucker chcú byť za každú cenu "chrumkavučkí", ale aj to bude len do času - pretože ešte padnú niekoľkokrát na hubu zoči voči globalistickým beštiám. "Apokalyptická štvorka" (Truban, Beblavý, Kiska, Hlina) sa veľmi jasne vyjadrila, že nenávidia kohokoľvek, kto sa čo i len obtrel o Smer a nebudú s ním spolupracovať. A ak nechcú stratiť svojich fanatických voličov, budú toto predsavzatie musieť dodržať.

A k Radačovskému: on je obdobný prípad ako Harabin, niekto kto sa primárne chce zviditeľňovať a na staré kolená ešte zažiť nejaké "dobrodružstvo". Moc sa mu veriť nedá (však právnik, sudca :-)), ale prejav z tých ľudí mal zatiaľ asi najlepší.

slaven1

Vtipný deepfake na Trubana, parafráza na majora Zemana "tak sa nám drogy dostali do republiky" https://www.mojevideo.sk/video/302dd/30_pripadov_majora_zemana_truban.html

slaven1

Zábúdate na liberastov z Degresívneho Slovenska. Aj tí chcú "prebrať moc". Tuto vypustili nejaké dementné video vymodelované v štúdiu na špeciálne efekty. DEEP FAKE - tak sa to príznačne volá. Poučenie: nevidel som to celé.

Ale ak sa chcete ozaj uškrnúť, pozrite si video Mirka Brblavého staré 10 rokov (2009). Už tam ho ambasáda brandovala ako "nová tvár v politike". https://www.mojevideo.sk/video/302dd/30_pripadov_majora_zemana_truban.html

Mimochodom, Drucker nie je kaviarenský, ale viac korporátny hráč.

Ľubov

bola som sklamaná,že neodstúpil spolu s Lichtnerom. A potom-ide o to,že keď sa to preháňa s "pokojom v hlase"(samozrejme,viď Čaputová),znie to zle,je to zle a je koniec dôvery. Preto by M.Radačovský mohol hovoriť hlasnejšie,to by som mu poradila.
Zas na druhej strane,tých,čo sú prirodzení a s hlasom nemanipulujú ( Salvini a Johnson) sú prví na rane a dav sa vytešuje z vlastnej prehry.

K tomu,čo píšeš,som zachytila info,že Trump potrebuje každý halier na múr s Mexikom.Takže nie je to také nemožné,že prídu o zdroj. Ale nad iným rozmýšlam:-)
Nenapíšeš niekedy pár slov o tých prioritách riadenia? Keď budeš mať čas. Mňa by veľmi zaujímal taký racionálny názor, mám ho samozrejme,ale je ako zvyčajne príliš subjektívny. Vnímam to ako obrovský valec,tlak na našu genocídu,všetko od ideológie,školstva ,politických strán vrátane politikov,médií,od mrzačenia našich duší po mrzačenie našich fyzických tiel,zdravotníctvo,jedlo,až po priamu likvidáciu.

Tento valec ide oproti nám a my stojíme a kričíme naň,že už všetko vieme. Budú volby! Toto nemôže mať efekt,ani mať nebude. Treba sa postaviť bokom a hádzať piesok. Tak máme väčšiu šancu . Alebo-pravdaže,zničiť valec naraz. Za cenu,že všetci umrieme,ale....niektorí zdochnú,tento citát si už žije vlastným životom a pekne sa uchytil.

slaven1

Hej, vrámci toho čo mohol spraviť, toto - zahrnutie do zákona aj Armenov - spravil Harabin dobre. Ja ešte dodám, že ak nie niečo pravda, tak to nemusí byť chránené zákonom.

Norman

charakter strán sme tu už riešili a vyriešili mnohokrát. Čo sa ale môže zmeniť, to sú pomery a potreby. Nechcem obhajovať potenciál ktorejkoľvek strany, ale každá má svoje a ide o to, či to bude v budúcnosti treba alebo nie. Ono s tou "osobnosťou", čo by "zjednocovala" nie je až tak horúce - krajina potrebuje pokoj pomerov a istotu.
No áno, dnes stále prúdi z vládnuceho zahraničia ideológia, či lepšie móda, čo sa nosí a čo nie, čo sa hovorí, a čo nie. To sa môže zajtra zmeniť a určité prednosti napríklad Pellegriniho pred Ficom, či dokonca Kotlebom, budú úplne nepodstatné, ba stanú sa nevýhodami.

To, že Fico má svoje roky, hlavne je v centre už roky, je objektívna pravda a asi najdôležitejší faktor. Ale ak by toho nebolo, je jeho typ stredového politika stále to najperspektívnejšie na Slovensku.

Ale ĽSNS netreba posudzovať len podľa ich súčasných pohybov. Boh a zygoty sú len ich aktuálne nástroje, aj podľa mňa nie moc dobre vybrané a tupé - ale to nemusí byť ich podstata. "Boh a zygoty" sú naratív, ktorý podhadzuje často aj internet, aj podvodné stránky, aj popletené a neinteligentné stránky - akoby to bol zámer a aj LSNS sa do toho chytila. Ale to sa môže tiež zmeniť. A momentálne im to dáva možno najlepšie témy, čo dokážu. Hm, zajtra, zvlášť, ak skolabuje Smer, sa LSNS môže dať na sociálne témy - ak by to dokázali, prerazili by svoje ďalšie obmedzenie.
Toto platí všeobecne, ak to teda nedokáže LSNS, tak to čaká na iné hnutie - ale je to tu a nezanikne to.

Znížia sa vplyvy zo zahraničia. Americká éra končí. Vznikla objavením nového kontinentu, výbuchom expanzie, následným zničením Európy a nacucnutím všetkých možných mozgov - ale extenzia skončila a v kvalite anglosionistickí američania proste NIE sú dobrí. To sa prejaví aj na Slovensku - prestane byť deformované vzdialeným zaoceánskym klamom a bude sa musieť viac držať vlastného charakteru. Nie folklóru, ale reality.
Ergo - politici typu Pellegriniho majú menšiu budúcnosť, ako rôzni kotlebovci.

(ps. k Radačovskému - nie som informovaný nejako od zdroja, ale pokiaľ viem, Radačovský ĽSNS zradil a je s nimi na nože - asi mala pravdu Ľubov, že mu nemožno veriť )

Roland Edvardsen

Fico je podľa istých kuloárnych informácii pomaly na odchode a jeho želaním je už len odísť dôstojne (t.j. s volebným víťazstvom a eventuálne so zostavením vlády a s nejakou tou funkciou, ktorú by mu Pellegrini následne vedel ponúknuť).

LSNS stále nie je stranou, ktorá by mala potenciál masívnejšie zjednocovať Slovákov, ako to bolo v prípade Smeru. Je mu ľúto, ale Kotleba nemá ani zbla z politického umu Róberta Fica a v strane nemá žiadne výnimočnejšie a inteligentnejšie osobnosti (jediný kto tam ako tak vyčnieva je Radačovský), zatiaľ čo Fico chápal, že úspešná strana nemôže stavať len na jednom vodcovi a potrebuje byť širšie rozkročená.

Ďalej, LSNS stále rieši kanalizačné a rozoštvávacké témy typu teologické dilemy zygôt, molekuly vo vakcínách či psychoanalýzu homo vychovávateľa. Sorry, ale toto naozaj nie sú problémy bežného Slováka. A je celkom hanbou, že kaviarensky typ ako Drucker si jasne vytýči ako jeden z problémov, ktoré by mala jeho strana riešiť, demografiu Slovenska, zvýšenie pôrodnosti, zatiaľ čo kotlebovci dookola riešia vyššie uvedené chobotiny.

Kotlebovci dookola hovoria o diktáte Bruselu, ale ja mám z nich dojem, že ak by mohli, tak by nás okamžite dostali pod papuču Vatikánu/stareckého čierno-fialového Talibanu, ktorý sa tu dlhodobo pokúša kdejakými ústavnými zákazmi pretláčať sekulárnej majorite povinný ideologický/teologický pohľad. Akurát namiesto povinnej burky to bude povinné donosenie zygoty a zákaz umelého oplodnenia a vedeckých výskumov (lebo toto je konečný cieľ, a záležitosti ako skracovanie lehôt pre interrupciu a pod. sú slippery slope). A títo ľudia majú ešte tú drzosť hovoriť tu o nejakej diskusii, verejnej diskusii...hanba.

A aj cigánsky problém, ktorý bol základom úspechu Kotlebu, v strane postupne ustúpil na úkor kanalizačných tém, nehovoriac o tom, že kotlebovci sú tiež neschopní prísť s adekvátnymi riešeniami (a tiež im neriešenie tohto problému de facto vyhovuje).

Takže LSNS je v mnohom pre mňa problematická a ani jej budúcnosť nevidím až tak ružovo, ako sa to dnes môže zdať. Kotleba sa už posledne triasol kvôli možnosti Harabinovej strany, ktorá by ho potencionálne oslabila. A toho čo ho sa bojí najviac je presne to, čo by sme chceli: príchod nejakého skutočného talentu na národnú scénu s potenciálom postaviť sa na čelo úspešnej širšej pro-národnej koalícii.

mirage

nas ucili v skolke po par dnoch pesnicku pec nam spadla, co bolo pre mna prekvapujuce, preco taku neveselu vec hromadne spievame a uz prva skusenost, ze vo velkom kolektive sa na teba nalepia ch*joviny

Norman

poznám jednu privátnu materskú škôlku a tie detská sú tam pravidelné hecované do rôznych kolektívnych revov, nejaké divoké súťaže, alebo čo, sú ako divá zver - bez preháňania a irónie. Zjazdy NSDAP sú šuvix - a vieš, že ja v tomto nie som nejaký citlivka :)

Oni vychovávajú decká, okrem iného, ku dravosti a krutosti.

 

Ale občas sa narodí prirodzený talent aj medzi našimi.

No, to aj Amanovi chýba :-)

 

Ľubov

No,aj ja mám s Rolandom už dlhší čas svoje plány.-).

Najskôr som mu núkala,či by nešiel medzi slušných ľudí ako insajder,ale to odmietol. Ale ak tak vážne ,potom by som si priala,aby si vždy uchránil svoj autonómny priestor a politika ho nezmenila,ale on menil ju.

Inak,včera som sa od VK dozvedela,že elity svoje kádre chránia pred bežným školstvom ako oko v hlave. Súkromné školy,kde vyrastajú naši budúci vedúci,sú zásadne privátne,a ich adresy sú iba na dark nete. To ani neviem,čo je,ten dark net.

Norman

to hej, limity sú vždy dané našou minulosťou. to je tá karma, tie morfické polia. Prirodzene sa z nich osobne Fico už nedostane. Ale možno iná osoba v Smere. A najpravdepodobnejšie iná strana s jeho bývalými voličmi.

Ale aj ja hovorím, že teraz, po voľbách 2020, buď vláda nebude tak ľahko, a keď , tak určite bez ĽSNS.
Dalo by sa ešte uvažovať o tom, čo nazývajú tichá podpora, teda o menšinovej vláde. Ale to je už na Slovensko moc rafinované.

No ale vlastne nám to vychádza, že ĽSNS má väčšiu budúcnosť, ako Smer.

Norman

SHO by si určite vylepšil na svoj obraz,
a čo sa týka rôznych spoločností, čo veria v boha - buď si istý, že v neho neveria viac, ako ty. :-) Chce to len trocha praxe v rituáloch, heh.

Do Smeru, to by možno stálo za to. Tí budú potrebovať nových ľudí.

Roland Edvardsen

Fica už za tie roky asi poznáme celkom dobre a aj jeho limity. Tu je rozhovor s Martinákovou: https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/524981-fico-vobec-nejde-o-mazurek...

"Fico sa vyjadril aj k možnej spolupráci Smeru s ĽS NS. Skonštatoval, že Smer je jednoznačne protifašisticky orientovaná strana. „Ak niekto velebí Tisa ako prezidenta fašistického štátu, ak niekto velebí Slovenský štát, ktorý bol satelitom Nemecka, že to bolo všetko v poriadku, ak niekto popiera existenciu holokaustu, ak tu niekto ide hajlovať, ak tu niekto ide zavádzať kolektívnu vinu, toto sú ľudia, ktorí sú pre mňa absolútne neprijateľní na spoluprácu. A je mi jedno, či to hovorí Kotleba alebo ktorýkoľvek iný politik,“ podčiarkol Fico."

A to sa teraz bavíme čisto len o Ficovi. Čo takí ľudia ako Beňová, Ondruš a iní, ktorí sú na kotlebovcov totálne alergickí? A o tom, ako by sa začali vyťahovať Blahove predošlé proti-kotlebovské výroky ani nehovorím. Spojenie Smer a LSNS mi stále príde ako sci-fi. Ale minimálne za tú srandu (a samozrejme i kvičanie globalistických svíň) by to mohlo stáť. :-)

Roland Edvardsen

SHO fakt nie, to sme sa tu už zhodli, že je to slepá ulička, ďalšia kontrolovaná opozícia (a ešte k tomu pekne neschopná).
V LSNS by taký provokatívny neznaboh ako ja nemal šancu dlho vydržať. :-D Tiež nerealistické.
Ak už, tak skôr by som sa išiel infiltrovať do Smeru alebo SNS. Alebo možno aj priamo k nepriateľom, k PS, k žaľudom a pod., nech im to tam pekne sabotujem. :-)

Norman

dáš si kravatu, najlepšie červenú, a môžeš chodiť po estrádach. Ja neviem, prečo sa ty od vecí verejných tak dištancuješ. Toľká zábava a tie benefity. Neskôr budeš ľutovať.

( aby nevznikol omyl, ja s SHO nemám nič, okrem zopár dialógov na FB, ale tí sú tuším najmladší, tak odporúčam ich. Zo srandy. Pravda, LSNS je ešte lepšia, mohol si už byť Europoslancom hm.... :-)

Norman

Ak by mal Smer 20%, nemusel by zostavovať vládu, a ani nebude, nik ju asi nezostaví ... iba ak ozaj veľký zlepenec okolo ... koho? Potetovaného feťáka za predsedu vlády? HAHAHAH... nie zlé, nei zlé. Beblavý, možno, to je typický prípad, zhodnú sa sráčovi. No, po Radičke už tam môže ísť ozaj aj vrece uhlia.

Ale presne ako píšeš, ich uvádza do zúrivosti aj to, že Smer proste po 5-ty krát po sebe vyhrá voľby. Nominálne ich
určite vyhrá. A že Fico bude v pohode v parlamente. Bože, ten ich musel nasrať, zničiť im kšefty za miliardy, veď to je horšie, ako by odjebal 100 kuciakov, tak ho nenávidia. :-)))

A možno sa boja aj toho jeho zostavovania vlády. Ich globalistické strany sa rozpadajú rýchlejšie, ako Smer. To, ako minule Fico vydrbal Procházku a rozbil tak pracne budovanu Sieť - to je proste majstrovské dielo, to treba aj spätne oceniť.

Norman

Chmelár ma osobne prekvapil. Večný je, ale skôr nerealistický debil (asi to chytá od svojich straníckych kolegov)
SNS naozaj prekvapila - lepšie povedaná, tí sú zalezení v talmudistickej riti naozaj festovne.

Ale iný postreh je, že dnes už reakcie dosť stíchli. Akoby sa média (zatiaľ) zľakli a nechceli Ficovi naháňať body. V každom prípade oni všetci majú tendenciu čakať a reagovať podľa mocných - a centrála asi ešte nereagovala.

Cigánska téma bola kedysi aj Ficova, to hej. Fakt by mu nezaškodilo, ak by bol chvílu Smer mimo vlády a Fico a podobní ľudia by sa pozreli na svet nezaujate. Pravda, najlepšie by bolo predsa len bez Fica, ale s nejakým novším a tvrdším človekom. Nájsť sa vždy niekto môže.

Roland Edvardsen

Tak na tom stretnutí na Devíne by som veru chcel byť - asi by som vynikol. Predpokladám totiž iný "geriatrix" :-D. Som pred pár rokmi bol s kamarátom na jednej prednáške pro-národného združenia Korene na Eube, kde tiež vystupoval Mečiar. My dvaja sme tam boli asi najmladší (popri fakte, že aula bola skôr prázdna).

Roland Edvardsen

Stratégia globalistov je celkom priehľadná. Na základe dlhodobých prieskumov vidno, že Smer má stabilné voličské jadro cca 20% s ktorým nepohne nič, žiadne agresívne výlevy opozície či médií. Týchto 20% bohato Smeru stačí, aby vyhral v r. 2020 voľby a mohol zostavovať vládu. A tak jediné čo globalistom ostáva je nejaký rozvrat strany zvnútra: preto im neostávalo nič iné než hecovať konflikt Fico vs. Pellegrini do ad absurdna.
Pellegrini sa stal celkom populárnym (najmä medzi ženami stredného a vyššieho veku, pochopiteľne) a jeho odchod by za súčasných podmienok Smer mohol oslabiť a mohol by tiež spustiť lavínu ďalších odchodov (Sáková, Žiga a iní Pellegriniho ľudia v Smere) povedzme k Druckerovi (okolo Druckera sú 2 konšpirácie: že je to projekt globalistov na rozbitie a oslabenie Smeru alebo projekt Smeru, aby mal v zálohe budúceho koaličného partnera), v podstate by došlo k rozpadu, čo je presne to, čo sa sleduje.
Lenže Pellegrini sa nakoniec zase dohodol s Ficom (niečo za niečo: Pellegrini bude lídrom, ale do volieb musí poslúchať Fica. Logická voľba, keďže ostať v Smere je ďaleko výhodnejšie ako ísť do neistého nového projektu Druckera) a táto možnosť rozpadu Smeru pred voľbami pre globalistov nateraz padla. A preto tak zúria.

Roland Edvardsen

Je to naozaj absurdné, čo sa deje. Chmelár veru neprekvapil - bol, je to a aj navždy bude nenapraviteľný slniečkár.

Híd tiež neprekvapil, ale čo Danko a jeho SNS? Tiež škoda slov.  Danko by sa mal v prvom rade zamyslieť, kto tu zdiskreditoval národovectvo (a to najmä mládeži) a najviac posilnil predsudok, že národovec = amorálny debil, čo nevie rozprávať - a to asi najviac po Slotovi, ak už niečo. 

Monča Beňová sa už tiež na FB dištancovala od výrokov predsedu jej strany. Očividne jej treba pripomenúť toto videjko: https://www.youtube.com/watch?v=baBEp38zHd8 Fico sa ani tak nemení, ale skôr vracia ku koreňom - v tomto. :-D

 

Norman

podali najmenej dvaja ľudia
Chmelár (poznáme)
a
podpredseda mimoparlamentnej Občianskej konzervatívnej strany Juraj Petrovič (toho tiež poznáme, užitočný idiotík. A OKS tiež, strana Dostala, Osuského, Šebeja a Zajaca - plus sluha Petrovič)).
https://www.hlavnespravy.sk/chmelar-kvoli-podpore-mazureka-podava-na-fic...

afinabul

Harabín prescal aj kmeňovú lobby, POPIERANIE GENOCÍDY ARMÉNSKYCH KRESŤANOV je trestné!
https://www.ta3.com/clanok/1163717/erdogan-sa-vyhraza-europe-chce-pustit...

Norman

a rozhodlo sa o tom, v podstate, ma tom "historickom" stretnutí pod Devínom. Škoda, že také udalosti, kde niečo totálne zlyhá, nevstúpia do histórie :-)

(to je môj názor, ja o jeho aktivitách moc neviem a nesledujem, možno sa mýlim :-)

Roland Edvardsen

Popravde, ja som ten seriál pozeral (prvé dve série) a ono sa to na povrchu javí ako typická feministická agitka o zlých mužoch-znásilňovačoch (patriarchát) a dôležitosti ženských reprodukčných práv, ale dá sa tam podľa mňa vystopovať aj nejaké hlbšie zdravšie posolstvo: napr. o úpadku demokracie v Amerike, resp. neschopnosti demokracie adresovať isté problémy a v kontexte tejto drámy najmä problematike úpadku fertility inteligentných žien z vyššej triedy. Okrem toho sú tam očividné narážky aj na islamský totalitarizmus, myslím, že to nemožno interpretovať výlučne len ako nejaký lacný útok na "biele kresťanstvo Ameriky, ale všeobecne na abrahamický totalitarizmus. A po remeselnej stránke to nie je zle natočené, aj keď nejako som nevydržal dopozerať všetky série.

Roland Edvardsen

Harabin bol po prehratých prezidentských voľbách už len trápny, otravný a vyslovene destabilizujúci prvok. Odísť do dôchodku je to najlepšie, čo môže dnes pre seba a pre "scénu" spraviť.
Inak Mečiar už založil tú stranu? :-D Alebo to bolo naozaj po celý čas len o tom, že si zabudol tabletky? :-)

Norman

No, aj aj som v živote o mnohých veciach povedal, že aké zaujímavé. Ale keď nad tým teraz rozmýšľam, vždy som klamal. Umenie je posúvanie vedomia a každý to má len a len v sebe.

Ľubov

Tak ma ešte napadlo,že teraz,keď umenie už neexistuje,ako to kompenzovať?
Pravdu povediac,k nápadu hrať mariáš ma priviedla stránka rozpad cz,kde sa autori venujú aj tomuto.
Hovoria, a asi majú pravdu,že bez kreativity sa žiť nedá. Je fakt,že po tých megadávkach hniloby potrebujeme liek,niečo normálne. A to je balíček kariet,napr.-)Možno vznikne aj ilegálna filmová alternatíva .Alebo budeme chodiť na ochotnícke divadlo tajne ako partizáni.-).

ps.Noo,nechceš ísť na nejakú výstavu? https://novacvernovka.eu/program myslím,že študijného materiálu by si aj tu našiel dosť.-)))

Norman

tak ja by som prijebal iným ľuďom, určite nie tým z ĽSNS.

Norman

včera som náhodou už videl veľký plagát na ten film, cez celý bilboard na Miletičke (pri trhu), ale určite sú všade
https://www.google.com/search?q=nabarven%C3%A9+pt%C3%A1%C4%8De+plagat&so...
ma zaujal, že čo to je ale narýchlo som nepochopil, nečítal som text na ňom. Takže toto to je, holokauza.

Pozrel som ten trailer.
To je ich typický odpad. Poviem ti to tak, že naozaj sú tamto ľudia, ktorý majú v duši len hnis a odpad. Oni tieto hnusné sadistické veci už ani nerobia kvôli politickej propagande, ale ich ten hnus proste baví, a nič iné robiť nevedia, keď skúsia "umenie", tak im z toho vyjde vždy len špinavisť, násilie, mučenie ... to je projekcia ich vlastných duší. Oni sú seriózni sadisti (raz sa zrejme nájde gén pre túto ich tendenciu).
Je to proste určitá forma degenerácie, ktorá nie je viazaná len na nejaký kmeň - myslím, že aj v Strednej Amerike to dosť vypuklo svojho času, alebo niekde v južnej Ázii, miestami, ale je to reálny prírodný antropologicky fenomén. Antropologická choroba.

O Služobnici tu svojho času, pred rokom, písal Rolando, pamätáš? Ja som to teraz pozrel chvíľu - to mi pripadalo nudné a tupé, naozaj prvoplánové, nedokázal som tým stratiť čas, i keď ma extrémy propagandy a ich psychopacie zaujímajú azda možno povedať ako vedca :)

Ale najviac sa propaganda slovenská asi oprie o film Skutek sa stal
https://mojakultura.sk/sokujuci-dokument-skutok-sa-stal/
"dokumentárny film". osudy troch hajzlov Oskara Fegyveresa, Róberta Remiáša a Petra Tótha.
Jeden je síce hore bradou, ale aj tak to bol predajný hajzel.
Už je čas nakrútiťť film o svatom Kuciakovi. Fuj.
Toto nem bude sametová revolúcia.

Ľubov

Kvôli všeobecnej informovanosti chcem upozorniť,že na budúci týždeň bude mať premiéru v Česku film Nabarvené ptáče, príde mi to ako ďalšia synchronizovaná akcia ,ktorej súčasťou je jednoznačne aj tento monsterproces proti Mazurekovi.
https://www.youtube.com/watch?v=-8YgEd6jl54 Pozerať to rozhodne nebudem,upozorňujem iba,k čomu už sklzavajú,k čistej úchylnosti a patológii,opäť a opäť holokauza,tentoraz však naozaj prepálili.
Film sa navyše má tváriť ako dokument,pričom scenár podľa r o m á n u je čistá fikcia.

Podstatné je,že diváci,ktorí to dopozerajú,so svojím príslovečným intelektom,sa iba utvrdia v názore,že niet horšej beštie na tomto svete,ako biely kresťan.Podobný zvratok je aj preceňovaný feministický seriál Príbeh služobnice.
Viem,že tento tlak je vyvíjaný na tretej,ideologickej priorite.
Prišiel čas ich "kultúru"jednoznačne ignorovať. To už radšej začnime hrať mariáš.

Dusanbe

aha, tu je:

https://slovaksecurity.org/o-nas/

zahraničný agent.

Roland Edvardsen

Vieš, že úprimnosť nadovšetko je moja cnosť i slabosť. :-) Inak tu ani nejde o to, že Mazurek nevyzerá ako nejaký model. Taký Babiš teda tiež nie je nejaký krásavec, dokonca by som si dovolil napísať, že tá jeho tvár je istým spôsobom objektívne škaredá, ale napriek tomu z nej vyžaruje akási "mäkkosť", dobráckosť, a teda i dôvera. U Mazureka je to presne naopak. Proste vyzerá ako typický gauner, školský arogantný fagan, ktorý bude šikanovať slabších a ktorému by si ako učiteľ najradšej poriadne prijebal, tak ťa ten ksicht irituje :-). Ak by sa mala vyhlasovať najnesympatickejšia tvár v politike, obávam sa, že Mazurek je adept na 1.miesto, hoci taký Galko alebo Beblavý tiež nie sú na tom nejako extra dobre.

A tu ide v prvom rade o to, že sám Mazurek si takýto brutálny imidž pestoval, je na ňom postavené celé jeho renomé a kariéra. A tu naozaj nejde len o nejaký vonkajší imidž. Mazurek už dlhšie dopláca aj na svoj shit z minulosti, kedy na FB hádzal pod svojim menom kdejaké explicitné radikalizmy, ktoré by som si nedovolil napísať ani ja anonymne, keď mi bolo 17. A mazať už nestíhal, väčšina z toho je vonku a Mazurekovi neostáva teraz nič iné než si vymýšľať, že on to nepísal. Proste toto je niečo v štýle Darwinovej ceny - obyčajná hlúposť a neopatrnosť. Je mi ľúto, ale decká ako Mazurek do vrcholovej politiky skrátka nepatria: bez ohľadu na to, že rešpektujem fakt, že dostal hlasy od ľudí a som proti takýmto rozhodnutia proti slobode slova.

Norman

Je čas pripomenúť jedno dielko, ktoré prognostikuje budúcnosť, podobne, ako napríklad známy oceňovaný román 1984. To dielo je Protokoly sionskych mudrcov. Píše sa v ňom, že aj keď nainseminujú všade na rozhodujúce posty svojich potkanov, spoločnosť sa po čase začne rozpadať a potom už im nepomôže nič, len poštvať ľudí proti sebe, aby sa pobili navzájom a po vzniknutom chaose sami volali po ruke diktatúry. Ktorú im zas ponúkne nejaký Chaldejčan. Včera demokrat, dnes zástanca vlády tvrdej ruky (preto stále pripomínam vrcholné obdobie boľševizmu, okolo roku 1920, ak chce niekto vidieť možnú budúcnosť)

Treba ale dodať, že je to všeobecná schéma, ktorá sa vždy opakuje. Vždy to tak prebieha - spoločnosť sa dá infikovať parazitom, a potom po čase zdochne. Zdochol aj ZSSR, a to bol asi najväčší samostatný systém, aký kedy mali - a dojebali to. Teraz im zdochýňa Amerika - a hovorím Amerika, nielen USA. Zas to celé zničili. Pod ich rukami zdochýňa Západná Európa. Oni sú neschopní kreténi.

Ale ten princíp poznali už v Novom zákone. Tam Vedúci hovorí "Nepriniesol som mier, ale meč priniesol som. Syn proti otcovi, brat proti bratovi".
A iní modernejší Vedúci píše "Daj semitovi moc nad svetom, zničí ju a poletí planéta neobývaná vesmírom ako vyhorený zemiak". Neobvyklé presné proroctvo, keď uvážime, že to písal tiež v 1920-tych rokoch, keď ekológia ešte nikoho nezaujímala.

V tom známom vtipe z čias totality sa pýtali Cigáňa, čo urobí, až sa otvoria hranice na Západ, a/alebo hranice na Východ. V oboch prípadoch bola odpoveď "Vyleziem na strom" (kto ten vtip nepozná, aj tak ho dnes naozaj nepochopí, aj keby som ho celý zas prerozprával).
A tak je čas zasa vyliezť na strom. Ale odporúčam si zobrať nejakú odstrelovačku, aby ste sa na strome nenudili.

Ľubov

Vyzerá to na širokú frontu-Boris Johnson po počiatočných šokujúcich a razantných krokoch,bojím sa to napísať,zdá sa,bude zastavený tiež.-((. A Matteo Salvini,veď to je aj náš boj.Ďalej provokácie v Česku a Polsku.Robia to tak hrubo,akoby s volbami už nikde v Európe ani nepočítali.Alebo,ak budú,čo zmenia? Tristo zmrdov sa spojí do koalície,pche.
Z nadhľadu to musíte cítiť,že je to organizované centrálne. Akoby mal prasknúť velký vred: buď oni,alebo my. Kocky sú hodené.

Ja Rolandovi rozumiem,je to estét,ale teraz už priveľmi rinčia zbrane ,niečo musí povoliť.

Norman

to o ksichte azda nemuselo byť, ja osobne tiež nie som žiaden model.

Roland Edvardsen

Tiež si myslím, že toto môže LSNS len pomôcť. Mazurek a jeho hnusný ksicht a hranie sa na Mussoliniho boli aj tak len a len kontraproduktívne: čo mu voliči ukázali aj pri eurovoľbách. Všetko teraz hrá LSNS do karát - jednoznačne

Ľubov

Aby som nezabudla,dnes bude Norbert Lichtner na IV hovoriť o svojej tohtoročnej augustovej ceste po západnej Európe,tak si tipnem,že to bude z Anglicka ,určite Nemecka aj Belgicka.
Asi tuším,čo povie.

Norman

no podpálili ho sovieti, pre svoje účely, ale za veľkú cenu, ktorú splácali Slováci. V podstate nikomu nič dobré neprinieslo, wehrmacht na Slovensko poslal zopár pomocných jednotiek na protipartizánsky boj, vycvičených a krvavé skúsenosti nazbierané v Rusku, jednotky, ktoré (kedže sa ustupilo z Ruských území) aj tak nemali svoju pôvodnú náplň práce, takže "nemali čo robiť" - a za pár týždňov bolo po povstaní.

Pravda, politika robí hlúposti aj opačne, aby si čechoslovakisti zabezpečili vplyv a asi nejaký dojem, prehovorili Moskvu a hnali sovietske vojská iracionálne cez Dukelský priesmyk. Ďalší príklad dosť nepotrebnej operácie, tentoraz hlavne na úkor ruských životov.

Norman

no, na ten som zabudol. On ani nepôsobí tak vysoký, ani sa mi nechce veriť, že 11 poschodi. Je to proste hrubý stĺp, človek pri ňom ho prehliadne aj vlajku tam hore (aspoň teda posudzujúc podla seba :).

Ľubov

Pekne zhrnuté,dík.Toto môžme,toto potrebujeme. Informácie so štipkou dobrej nálady.
Akonáhle sa začne hovoriť o psoch,prestávam dýchať.-).
Práve v Bratislave bývali súčasťou posádky PS (pohraničnej stráže) aj psovodi. Vojak a pes,to je sila ,to by sa malo vrátiť. Hranicu s Rakúskom strážili vtedy čs.vlčiaci,nádherní,ale trocha introvertní psy.
A keď si už bol tam, trocha mi chýba ešte jeden postreh.Áno,nespomenul si stožiar.
Ako vidiečan (tiež bez irónie) som zvedavá,ako na Teba zapôsobil.30 metrov,to je asi 11p. panelák,vysoký je teda dosť. A potom aj vlajka musí mať primerané rozmery.A či veje vo vetre?
Predsa len, v pohľade na národnú zástavu vejúcu vysoko nad hlavami je niečo patetické.
Prečo inak by si Američania pri počúvaní svojej hymny "či ešte plápolá vlajka s hviezdami nad domovom statočných a slobodných"držali ruku na srdci?

mirage

v prvom rade pomoct sovietom a to ci pomoze-nepomoze alebo poskodi-neposkodi slovensko bolo az na druhom mieste so sancami 50-50. A v pripadnom chaose sa aspon komunisti nejako zviditelnia.
Aku mali tie dve vychodoslovenske divizie motivaciu povstat? Ak sa k nim prida napr. 1 sovietska divizia utociaca cez duklu, tak nemci museli tiez na obsadenie slovenska stiahnut 2-3 divizie z polska, kam smerovala v rovnakom case v akom bolo snp aj velka sovietska ofenziva

Norman

Situácia by mohla byť inak posudzovaná, ak by po vojne zostalo samostatné Slovensko. Potom by sa myšlienke, že to spôsobilo SNP, dalo veriť - že si Slováci udržali svoj vlastný štát vďaka tomu, že dokážu posudzovať toky história a že vedia aj zabojovať.
To by bola dobrá verzia. To by sa chápala Tisova prvá fáza republiky ako nie podarená, ale z ktorej sa vyšlo a pokračovalo by sa v nej.
Ale nestalo sa tak.
A tak, opakujem, ak sa historicky aj morálne posudzuje proti sebe Tisov štát proti SNP vláde cudzincov, tak mi to vychádza, že SNP bol historický omyl.
Podobné omyly majú aj iné národy, ale Slovensko je politicky mladé a neskúsené, a tak je tento omyl dosť fatálna.

Prirodzene, povedzme, že by sa rozpory dali prekonať a pozerať na SNP len tak abstraktne, ako symbol boja za slobodu a podobné všeobecné hodnoty. Žiaľ. obávam sa, že SNP je svojou realitou tak jedovaté, že si naň treba dávať výrazne pozor. V Bratislave je ústredné námestie SNP - keby som náhodou mohol, nemenil by som jeho meno, lebo aj to námesti aj to SNP je súčasť histórie. Sú tam sochy, nejaké ženy a bojovník - opäť nadčasové a mimo limitujúce konkrétnosti - tomu sa povie výborné umenie, nech sú tam.
Ale ak sa niekde pokúšajú spraviť zo SNP chrbticu národa, tak musím varovať. To nie, je to len malá, nie dobre myslená a aj tak nepodarená epizóda.
A je s ňou spojená démonizácie celého Slovenska, cez démonizáciu "slovenského štátu". Ja som za rovnoprávnosť, hľadajme dobré aj zlé - ale na OBOCH stranách tejto barikády tých čias. Na oboch bojovali či skôr sa trápili dobrí (aj zlí) ľudia.
Potom z toho môže byť aj sviatok - ďalší jeden zo sviatkov slovenských nešťastí. Ale radšej nie, len spomienkový deň, podobne ako je spomienkový (či aký) deň 21. august a začatie vojny 1. september (tam sa pletie do toho ústava, ale to je zas o inom).

Ľubov

Tiso nie je zločinec. Stačí sa pozrieť na dedinské pamätníky obetiam prvej svetovej vojny-veĺa,veľa mien.
A niekedy,a to je to čaro nechceného,v čase hlbokého socializmu,pri príležitosti rôznych výročí ,sú doplnené aj mená obetí z druhej vojny. Pomer 20 : 5. Toto trocha nedomysleli bojovníci proti fašizmu.

Neviem,či ste si všimli,že Mičev na tohtoročných oslavách v BB povedal,že Slovenský štát "poslal na smrť 70 000 židov."
Ešte aj komunisti ostávali svoje roky pri 60 000,uvidíme,kde sa to číslo zastaví.

Ľubov

Sám autor tohto článku o to požiadal,zverejňujte to :
https://blog.hlavnespravy.sk/13745/zverejnil-zakryte-tvare-adminov-zomri...

Príde čas,keď sa tieto informácie hodia.Napr.,keď sa niektoré tváre objavia na kandidátke do parlamentu,však Miuko ....

Norman

Stalinské ZSSR dobre vedelo, že sa ťažko ovládajú ti národy, ktoré su nacionalizované a myslia si, že sa samé oslobodili. Najlepší príklad v tomto bola Juhoslávia, ktorá sa síce sama neoslobodila, ale kde ovládanie Berlínom predsa len skončilo zrútením sa Ríše bez toho, aby do Juhošky nejako vo veľkom vstúpili Rusi či Briti - i keď sa obe tieto strany snažili. Juhoslávia pod Titom bola plne komunistická - ale holt boli svojimi pánmi, či sa aspoň cítili a tak aj to rýchlo dopadlo - Moskva tam stratila svoj vplyv. To Moskva samozrejme nechcela dopustiť, ani inde.

Že to tak chodí, to bolo moskovským komunistom jasné už počas vojny a preto nepodporovali samostatný poľský odboja povstania a preto zrejme ani na Slovensku povstanie nepodporili seriózne. Oni dobre vedeli, že cez Slovensko fronta nepôjde, že ho obíde po rovinách zo severu a juhu, nech si slovenkí horali sedia na svojich horách. A naopak - Moskva asi ani nechcela, aby SNP zvíťailo, lebo to by vytvorili mýtus silnej slovenkej samostatnosti, možnosti odboja. Aj preto boli po vojne niekoré celebrity povstania (napríklad Husák či Žingor ) vrhnutí do basy a prípadne popravení. V tomto sa zhodla Moskva s Prahou.
Paradoxne sa dá tvrdiť, že ak by nebolo žiadne SNP, Moskva by videla Slovákov ako bezproblémových, slabých a nechala by im po vojne samostatný štát - to je seriózna varianta histórie, ktorá sa nedá vylúčiť.

V každom prípade, zopakujme, bez SNP by po vojne Slováci všetci boli v rovnakom stave a nedošlo by k ich rozdeleniu, ktoré panuje doteraz. Boli by ako Češi - tí síce kolaborovali a občas vraj aj sabotovali, ale je to rozdelené homogénne, spoločne nesú svoj podiel "viny". Na Slovensku je to inak - tu sú určití Slováci zlí, hlinkovci, tisovci a podobne - to je choré, nevedieť sa zmieriť so samostatným Tiso štátom je zbabelé a podporvané našimi nepriateľmi.
(a to píšem ako človek, ktorý má odstup, ktorého predkov sa to netýka, boli to evanjelici a dedko mal Tisa a jeho prokatolícku politiku na háku - ale kvôli tomu Tiso predsa nie je zločinec, samozrejme).

Norman

Luko, ako ti už napísal Rolando, ale pre istotu ešte raz a jasne: píšeme tu o vývoji po vojne tak , ako dopadla, teda víťazstvom Ruska a USA.
SNP nijako nepomohlo tomuto víťazstvu -bolo bezvýznamné a ZLYHALO na celej čiare.
Ale hlavne čo zdôrazňujem, ešte raz pointa článku, nijako nepomohla Slovákom (ani iným národnostiam), nepomohlo nikomu.

Čo sa týka búrania sôch - ani ja nemám rád búranie sôch, ale tak to chodí, že sa pravidelne vatvárajú modly a s tými sa nedá robiť nič iné, len ich zbúrať. Ja nechcem SNP ani démonizovať - nebolo to dielo diabla, bola to proste jedna rozkladná práca revolúcie, tentokrát iniciovanej a podporovanej z Moskvy. Všimnime si, že jej cielom ani nebolo tak Slovensko ovládnuť, to boli zrejme nemožné, ich cielom bolo privodiť rozklad, chaos, vraždenie. Nepekný amorálny ciel - ako zväčša "revolúcie" mávajú.

Čo sa týka tvojho linku na prejav Heidricha - samotná tá stránka, čo ho uvádza, ho dáva ako príklad, že stačí zameniť slovo Ríša za EU a mohol by zaznieť aj dnes. Nie sú tam fakticky žiadne iné démoničnosti, len tie, čo zaznievajú aj dnes. Jediný rozdiel je, že bola vojna, a Heidrich bol šéfom SD, teda polície, zavolaný ana konkrétnu, ako sám opakuje dočasnú, špinavú prácu. Všimni si tento odstavec:
--
A teď k současné situaci. Řekl jsem, že dnes rozhodně vývoj spěje k nové ráně dýkou. V posledních týdnech prožíváme vývoj, charakterizovaný sabotážemi, teroristickými skupinami, ničením úrody, zpomalováním práce, což zcela jasně organizuje velká odbojová organizace. Tento vývoj, i když nevede k aktivnímu povstání, přece jen zcela systematicky připravuje všechno, co má být připraveno pro okamžik, až přijde čas uvrhnout toto území ke škodě říše do nebezpečného neklidu.
---
Holt, bola vojna a tam dvojnásobne plati: Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.
Kto začal strielanie sa nikdy nepodarí rozmotať, vinný je samozrejme vždy ten, čo nakoniec prehrá.
To platí aj teraz - len pripomínam, že tej hre nikdy nie je koniec.

Roland Edvardsen

Ja píšem v kontexte prehry Tretej ríše a ak by sme sa zároveň nedostali pod sovietsky vplyv - čiže by sme patrili do západnej sféry vplyvu po vojne. Takto by sme sa vyvíjali podobne ako Rakúsko (vzhľadom na celkovú blízkosť) a ak by aj ľudácky režim alebo obdobný typ režimu nejako zostal zachovaný (čo je však dosť nepravdepodobná špekulácia), dopadol by postupom času rovnako ako obdobné režimy na Západe.

Luko

Nikde nehodnotím dôvody vzniku povstania. Prosto konštatujem, že sme v tej dobe nežili a je nám ťažko objektívne povedať, toto bolo dobré a toto zlé. Komu to prospelo a komu nie. Možno povstanie naozaj pomohlo armáde ZSSR ľahšie prejsť cez naše územie, možno to bolo inak. Dôležité je len jedno. Doba sa pominula a spomienkou na udalosť tej doby sme si uctili pamiatku na padlých v tej dobe. Nič zlé to neznamená, skôr naopak. A aj keď som len Rolandovi adresoval poslednú vetu (chcel som mu napísať niečo pekné), isto si si ju prečítal aj Ty. Tam je zmysel môjho príspevku.
PS.: Ak rozklikneš ten neúplne zobrazený odkaz, na jeho konci (toho odkazu, nie celého prejavu) je zaujímavá "úvaha". Aj v tom je čosi dnešné. O dobrom úmysle všetkých, čo nás majú pod palcom.

mirage

tie uslachtile dovody. Slovensky stat vznikol z vole nemecka, nemecka armada mu garantovala bezpecnost pred madarskom a polskom. Ked prisli nemci v 44 viest protipartizansku akciu, tak zrazu sa stali okupantami (ako sa vyjadruju aj nekomunisticki partizani) a slovaci dostali chut proti nim bojovat?

SNP vyzera normalne len z pohladu komunistov, jednak mali ideologicky motiv a podruhe cele snp ratalo a spoliehalo sa na pomoc komunistickeho zssr. Bez toho by ani golian a viest nic nepodnikli.

Pre ostatnych bol len jeden dovod, zssr vyhravalo vojnu

Luko

Rakúšanov mala Ríša za árijskú rasu, teda im nič nehrozilo. Nás by čakalo len ponemčenie alebo deportácia za Ural. Führer to o Slovanoch povedal jasne a v protektoráte Čiech a Moravy to jasne povedal a rozviedol aj Heydrich. Slovakštát by nás dlhodobo neochránil.
https://tadesco.cz/projev-reinharda-heydricha-o-planech-na-likvidaci-ces...
Slováci vtedy boli názorovo rozdelení rovnako, ako sú aj dnes. Časť kolaborovala, časť politikárčia (komunisti), časť chcela len v kľude zasadiť a dopestovať zemiaky a časť popri svojej robote ešte aj nenávidela nechcený (vnútený) štát. Z každej časti sa k partizánom pridali chlapi zo svojich vlastných dôvodov. To, že si za socíku SNP privlastnili komanči ešte neznamená, že v ňom nebojovali ľudia aj z ušľachtilých pohnútok (podaktorí po vojne ešte pokračovali v boji proti banderovcom) a že im nemáme byť za čo vďační a nespomenúť si na nich aspoň v deň výročia. Tak ako vtedy, tak aj dnes sú v našom národe svine aj ľudia ušľachtilej povahy. Vtedy bola doba, kedy sa brali do rúk pušky a kto sa s puškou pridal, bolo ostatným jedno z akého dôvodu to urobil. Cenilo sa, že bol tam ochotný aj čosi riskovať.

Nepáči sa mi, ak sa búrajú sochy, znesväcujú hroby, preonačuje sa história, dobro sa vydáva za zlo, úchylka sa stáva výsadou a všetky tie ostatné hnusobstvá, ktoré mám dnes pred očami. Nepáči sa mi toho veľa, ale aj tak rád žijem.
A pre Teba Roland dodám:
Za to, že môžeš žiť dnes tak, ako žiješ, musíš vedieť, že to je vďaka tým, čo žili pred tebou.

Sinuhe

názov jachty, ktorou sa bláznivá Greta plavila do do - prepytujem - Ňujorku. Jcht má názov: Malizia 2.
Malizia, t.j. zlovôľa.

Norman

Nemci, Rusi, Američania - akí okupanti? Máme aj dnes právo zobrať do ruky zbraň a zabíjať, lebo Povstanie? Aha, tak to je ten antifašizmus, zabi koho chceš, ak sa ti to zapáči. No, tak nejako to vtedy vyzeralo, akurát sa zabíjali najmä Slováci medzi sebou. Následne sem prišli pomocné jednotky zabijákov zo všetkých pomocných národov a tí to tu okupovali. Až potom, s povolením vlády, predtým to tu nik neokupoval.

A nijako to neospravedlňuje ani dnešný cocotizmus. Ja píšem po webe - čo nadávate na anglosionizmus, vaši dedovia zaň vraždili, tak si ho užite, aj sa s ním zadrhnite.

Ľubov

Moji strýkovia boli,potom som stokrát ako dieťa počúvala ich rozprávanie z vojny.

Takže to máš naozaj z prvej ruky.Chlapci z Rýchlej divízie mali 19,na východný front boli odvelení po základnom výcviku v Bratislave,dedinskí chlapci,ktorí po prvý krát uvideli more.
Dnes,už s odstupom si myslím,že do Rostova boli umiestnení práve pre svoju neskúsenosť. Domáce obyvateľstvo,aspoň z rozprávania čo si pamätám,bolo k týmto vojakom velmi priateľské.Napr. im ohrievali vodu na umývanie,vojaci im z frontu občas priniesli zastreleného králika.Idylka netrvala dlho,Sovieti tam poslali nerusky hovoriacich vojakov ("Rusov sme sa nebáli,horší boli tí šikmookí,šli s bodákmi na tank ")
Aj nemecké velenie zrejme na Slovákov nespoliehalo,inak by už v marci 1943,nesúhlasili s demobilizáciou RD .
A tak sa chlapci šťastní ako 700 bĺch vrátili na Slovensko v marci 1943,nechápem,ako to Tiso dokázal.Ďalší už ísť nemuseli.
Ale pokial Ťa zaújmajú bitky 2.sv.vojny, tie,v ktorých sa rozhodovalo,potom by som sa pozrela na Stalingrad.

slaven1

Povstanie bolo. Mala za cieľ zbaviť sa okupantov vlastnými silami.

Jesto taká knižka, "Odkaz SNP (k 35. výročiu SNP)". Je tam aj zoznam závodov, ktoré sa postavili a vybudovali po oslobodení. Vychádzala z nich dostupná a lacná produkcia určená (nielen) československému ľudu.

Sú tam fotky sídlisiek, ktoré sa vybudovali po 1944 a 1948 na Slovensku (a Česku), kde našli svoje domovy stovky tisíc rodín (rodina = muž, žena a hlavne deti).

Sú tam fotky nemocníc, liečebných domov, športovísk.. občianskej infraštruktúry. Fotky univerzít..

Otrokárska okupácia sa vrátila v roku 1989. Dnes je tomu 30 rokov.

Pôrodnosť 1.1. Priemysel vlastnený Západom. Vysťahovalectvo. Gastarbaiteri skoro v každej druhej rodine (mimo Bratislavy). Sme opäť "kvalitne" zotročení. Také baterky, na energiu.

Patrime do tábora, ktorý prehral Studenú vojnu zakončenú v 1991. Okupanti ovládli spoje, národné informačné pole (Facebook, Alfabet, Apple, Markíza, Ringier Axel Springer, Express atď).

Slúžia im lokaji v administratívnych postoch. Niektorí nevedomky, niektorý dobrovoľne a ochotne. Sluhovia otrokárskeho zahraničia ovládajú naše dôležité inštitúty. Neformálna náčelníčka týchto lokajov sa v roku 2019 stala Zuzana Čapútová.

Zotročovacia okupácia po 1989 prebehla inak, než posledná zotročovačka v 1939. Bez zbraní a výstrelov. A tak musí prebehnúť aj oslobodenie - na vyšších princípoch, než je vojenský.

Roland Edvardsen

Keď už sa spomenul vývoj v susednom Rakúsku, tak premýšľal som často i o tom, ako by sme sa vyvíjali, ak by bola po vojne zachovaná kontinuita Slovenského štátu. A ten vývoj by bol asi obdobný, ako pri podobných režimoch v Španielsku (Franco) či v Portugalsku (Salazar). To boli autokratické katolícke režimy (ale nie totalitárne) a geopoliticky pro-západné (Portugalsko vstúpilo do NATO už v r. 1949. Francov režim mal dobré vzťahy s Britániou a vlastne i s USA. Mimochodom, tieto režimy boli konzervatívne, ale nie antisemitské či rasialistické. Španielsko i Portugalsko prijímali židovských migrantov utekajúcich pre nacizmom. Ľudácky režim na Slovensku bol vo vzťahu k Židom iný kvôli vplyvu Nemecka a nie vďaka, ale práveže napriek katolicizmu) - rímsky katolicizmus koniec koncov je západné náboženstvo, jeho orientácia na Západ a isté vyhranenie sa voči Východu/pravoslávnej civilizácii (a v tom čase samozrejme aj proti bezbožnému komunizmu) je známa a pochopiteľná (veď vidno to aj na pro-amerických Poliakoch). V 60-tych rokoch sa začali tieto režimy uvoľňovať, slabla cenzúra, tvrdosť niektorých zákonov, až došlo v podstate k plynulému prechodu na liberálnu demokraciu.

A nejde ani o to, že takéto typy konzervatívno-katolíckych režimov sa v modernej dobe postupne rozložili, ale skôr je zaujímavá tá skutočnosť, že nedokázali fungovať ako "mraznička" spoločenských prístupov v porovnaní s východným blokom. Štáty ako Španielsko, Portugalsko, Írsko, Malta, alebo i frankofónny Quebec sú krajiny, ktoré mali dlhšiu históriu vlády silných pro-katolíckych, konzervatívnych politík, aby sa následne obyvateľstvo voči katolicizmu neskôr silne vyhranilo - najmä podporou takých liberalizačných politík ako sú legalizácia potratu a gay manželstvo. Ja som teda bol istú dobu v Quebecu, a vládne tam silná averzia voči tomu, aby sa cirkev miešala do politiky a starala ľuďom do života, pričom mi bolo vysvetlené, že táto averzia je dôsledkom práve predošlej katolíckej politiky. 

Dnešná východná Európa je konzervatívnejšia práve vďaka izolacionizmu komunistického režimu, ktorý spôsobil odstrihnutie od západného kapitálu a západných idejí. Vidno to všade: napr. pravoslávne Grécko je stále liberálnejšie ako ex-komunistický Blakán, východné Nemecko je stále veľmi odlišné od západného (menej entuziastické, pokiaľ ide o "demokraciu", viac inklinuje k ľavicovým, socialistickým ekonomickým politkám v kontraste k neoliberálnym, viac oponuje etnickej, rasovej a kultúrnej diverzite). Stereotypne katolícke krajiny ako Španielsko či Írsko sú dnes liberálnejšie ako my alebo Česi.

Takže môj predpoklad je taký, že bez komunistickej okupácie by sa Slovensko a slovenská spoločnosť viac podobala na Rakúsko - mali by sme dnes vyššiu životnú úroveň, ale zároveň by sme boli o niečo viac spoločensky liberálni. 

 

Ema

Že kto má väčší.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/524194-varsavske-povstanie-nechal-s...

"Slovenské národné povstanie by určite malo zohrávať väčšiu úlohu v literatúre a európskej tlači. Nie som si však istý, či je Varšavské povstanie skutočne také známe. Dosť často si ho pletú s povstaním vo varšavskom gete z roku 1943, hlavne ľudia v USA, Izraeli a vo Veľkej Británii, ale aj všeobecne na Západe. Milióny ľudí vo svete si zase myslia, že Francúzi mali väčšie povstanie ako Poliaci, čo je, prirodzene, nezmysel. Nazdávam sa, že Slovensko, ako aj Poľsko doplácajú na nedostatok informácií o našej časti Európy. Historici zo Západu veľmi zriedka poznajú dejiny týchto európskych končín."

A kde sú Česi, pýtame sa :)

"Milióny ľudí vo svete si zase myslia, že Francúzi mali väčšie povstanie ako Poliaci, čo je, prirodzene, nezmysel."
Francúzske povstanie bolo židovské povstanie. Tým je vyčerpávajúco zodpovedané, prečo si milióny ľudí myslia (na základe mediálnej propagandy), že bolo megaveľké.

Ale k téme článku: prečo mali červenoarmejci zachraňovať Poliakom ich debilné rite? Aby si Poliaci potom robili zásluhy? No to tak.

mirage

bolo vediet, co si myslelo obyvatelstvo a aj vojaci o vyslani slov vojska do zssr. Ake odhadovane straty a mat. skody sposobili nepriatelovi napr. v rostove n. done

Norman

Hej, to delenie na dobrých Slovákov a zlých Slovákov - to je reálny problém spojený s týmto sviatkom. Navyše je to problém vytvorený zámerne, aby Slovensko delil, aby ho oslaboval a spôsoboval mu politickú schizofréniu. A aj to tak je, preto je Slovensko politicky tak zdebilnené. SNP bola vtedajšia farebná revolúcia, áno, aj keď vtedy vykonaná hlavne boľševikmi.

To, že Čaputka bežala po oslavách rovno do Rakúska, som ani nevedel, ta náhoda výrazne dokresluje situáciu. Slováci mávajú vlajočkami k udalosti, ktorá ich ideologicka vrhla do otroctva, a guvernérka uteká k deťom nacistov, aby si išla pre rozkazy - ako to robí pravideľne. Môže niečo viac popluť oslavy a všetkých tých oslavujúcich?

Norman

To, že šimpanzy sú v Afrike, to je práve tá myšlienka, ktorá prvoplánovo dáva základ úvaham o Afrike ako o akejsi kolíske. Ale znova spomínam jednoznačný fakt, že už pred takmer 2 milionmi rokov, teda dosť dávno, bol po celom svete rozšírený človek Homo Erectus. To bol naozaj už človek, urastený, mozog vyše 1000 cmkubických. Ovládal oheň, používal nástroje.
Takže ten bol po celom svete a o tom období a čo bolo po ňom hovoríme v prvom rade. Šimpanzy a Australopithecus, a jeho bratranci, sú proti nemu len malé opičky, naozaj. Tie nás teraz nezaujímajú.

Druhá zaujímavá fáza nastáva po období 100 až 50 tisíc rokov pred súčasnosťou. To je, aj podľa doterajšej oficiálnej vedy, Homo Sapiens už rozšírený po celom Euroázijskom svete. A zas nastáva zaujímavý vývoj.

Pointa je, že na základe mapovania a porovnania celej DNA DNEŠNYCH ľudí, etník, rás, sa matematickými metódami dajú sledovať rôzne vývojové línie - všetko v Eurázii.
Afričania majú svoje línie, a všetky sú výrazne iné od Euroázijských, a vývojovo slepé.
V žiadnom prípade nejde o to, čo praveký človek vedel, či nevedel, že prekračuje hranice kontinentov, ale o to, že sú ľudské vývojové línie výrazovo separované už 100 000 rokov, to za prvé, a za druhé, že v Eurázii boli vývojové línie "osolené" starobylými, teda cennými a odlišnými génmi predchodzích rás (milion až dva rokov evolúcie) - a boli tu rôzne, nielen tí naši známi Neandertálci.

To všetko vysvetľuje, prečo je ľudstvo tak rôznorodé, prečo sú jeho etniká tak odlišné, a hovorí, že tieto hlavne mentálne odlišnosti sú výrazné a nebudú sa dať ľahko prekonať, ak teda vôbec. Dva miliony rokov separovanej evolúcie ťažko oklamať.
Tí, čo ignorujú vedu a obetujú jej fakty pre svoje ideologické ciele trvajú na tom, že pred maximálne 50 000 rokmi bolo ľudstvo jednotné. Posunuli biblických 6 000 na 50 000, to je jediný ich ústupok v povere. Ale je to rovnaká nevedecká lož. Je to slepé ignorovanie závažných a nebezpečných faktov.

Ema

Priamo z osláv SNP bežala Čaputová do Rakúska, kde pateticky predniesla, že "Rakúsko bolo pre nás pohľadom na slobodný svet". No hej, fašisti. Nepovstali. Nabudúce môže ísť napríklad do Fínska, ktoré bolo tiež fašistické, bez povstania a nikto sa tam z toho podnes deň nebičuje a neposiera.

SNP rozdeľuje túto spoločnosť, preto ho treba zavrhnúť. Mimochodom, ak by nedošlo k tej vražednej, zvonka iniciovanej farebnej revolúcii nazvanej Slovenské národné povstanie, boli by sme všetci "fašisti", ako Rakušania či Fíni. A čo.

V zásade nemám nič proti tomu, že niekto zobral pušku a strieľal na spoluobčanov a niekto iný na ten Majdan zohnal peniaze. Ale načo tú zvrátenú nepotrebnú krvavú farebnú revolúciu doteraz oslavovať. Aby sa zopakovala?

Náhodný okoloidúci

Ak chceme hovoriť o mieste evolúcie raného človeka, musíme brať do úvahy aj širšie súvislosti. Mám na mysli to, že náš najbližší žijúci príbuzný, šimpanz učenlivý, žije výlučne v rovníkovej Afrike. Podľa analýzy súčasnej DNA ľudí a šimpanzov k oddeleniu vývojových línií vedúcich na jednej strane k moderným ľuďom a na druhej strane k šimpanzom došlo pred nejakými 6 miliónmi rokov. Obraz evolúcie nebude presný, ak nezistíme, čo sa dialo v období medzi oddelením vývojových línií človeka a šimpanza pred 6 miliónmi rokov a výskytom prvých archaických ľudí pred miliónom rokov.

Pokiaľ ide o príčiny migrácie, tie mohli byť aj klimatické. Obdobie evolúcie raného človeka spadá do konca treťohôr a začiatku štvrtohôr s dobou ľadovou, a to je celosvetovo veľmi výrazná zmena klímy. A s tým súvisí aj migrácia lovnej zveri na nové pastviny. Silno pochybujem, že prví ľudia si vôbec boli schopní uvedomiť, že pri prenasledovaní koristi prešli na iný kontinent, či už išlo o prechod z Afriky do Ázie alebo z Ázie do Afriky.

Ľubov

To je iba príslovie. Ktorý hrdý politik sa takto rozhodne.Odvolám lajčáka,zruším mimovládky,čaká nás tvrdé zníženie životnej úrovne.Nevadí,sme pripravení.

Ako viete, padol Salvini.Aj Taliani už budú mať vo vláde iba zradcov,tak ,ako aj my.

ps. Tak kedy to už začne?

vrbovčan

stačilo nie len Lajčáka vyhodiť, ale deklarovať, že zakáže, áno zakáže, všetky politické mimovládky. A volebné percentá vyletia nahor. A ja si myslím, že tak sa stane. Lebo ich činnosť už sa kľudne dá nazvať zločinnou s pozadím amerického zbrojného kapitálu. Ešte raz pripomínam film "Mss. Sloane".

slaven1

Špeciálna justícia sa chce vyslúžiť pred tým, kto ju zriadil. Tým, komu prokurátori a sudcovia vďačia za svoje posty a platy.

slaven1

Stvora si všimol likvidáciu kultúry v ČR, tak si to sem ukladám:

Z dnešního programu televizních kanálů. Programy od ČT2 po Love od 20 hodin do půlnoci:

Kam orli nelétají (Film USA)
Záměna (Film USA)
Ant-Man (Film USA)
Na hraně zítřka (Film USA)
Policejní akademie 4 (Film USA)
Indiana Jones a Království křišťálové lebky (Film USA)
Srdce z oceli (Austrálie)
Batman a Robin (Film USA)
Wild Wild West (Film USA)
Constantine (Film USA)
Demolition Man (Film USA)
Dva a půl chlapa (Film USA)
Znovu (Film USA)
Přátelé (Film USA)
Námořní vyšetřovací služba (Film USA)
Lovci zločinců (Film USA)
Paní ministryně (Film USA)
Ordinace v růžové zahradě  (ČR)
Ulice (ČR)
Statečné srdce (Film USA)
Mythica: Soumrak bohů (Film USA)
Čekání na pomstu (Film USA)
Chirurgové (Film USA)

Za dob budování socialismu jsme žehrali na časté ruské filmy. Ovšem kde se hrabe komunistická propaganda na tu dnešní. Podle televizních kanálů to vypadá tak, že žádná země neexistuje kromě té jediné. Masírka je drtivá.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/16442/

slaven1

Michal Kováč ml., minimálne dvojnásobný zlodej - raz kradol s Kočnerom v Technopole, raz na Taiwane, dostal od Čapútovej miestečko na veľvyslanectve v SAE. Smejeme sa.

Kdeže to len bola definícia Čapútovej? Aha, tu:

Prihlúpla a nezaslúžene privilegovaná slniečkárka s prihriatym hlasom a otrepanými havlistickými žvástami.

Hlavne, to "prihlúpla".

Na snímke dezignovaný veľvyslanec SR v Spojených arabských emirátoch so sídlom v Abú Dhabí Michal Kováč počas odovzdávania poverovacích listín prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou

Na snímke dezignovaný veľvyslanec SR v Spojených arabských emirátoch so sídlom v Abú Dhabí Michal Kováč počas odovzdávania poverovacích listín prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou

Ľubov

Toto,čo píšem,je apolitické. O inom chcem,o pochodovaní.
Jeden z pochodujúcich vojakov ,povedzme,je syn mojej dobrej priateľky.Preto ma mrzí,že dnes nebudem v Bystrici-ona tam bude , mohli sme sa na chlapcov pozerať spoločne.Od nej viem,ako dlho sa na tento deň pripravovali, hádam už od marca,ako im ich veliteľ často nadával ,ostro. A to je dobre.
Verím,že budú pochodovať inak,ako belgickí kadeti.-)
https://www.youtube.com/watch?v=O1ioLkg20dY

Prajem chlapcom,nech sa im dnešný parádny pochod vydarí!

Ema

Hlavne teda bezpečnostné pravidlá sú na to, aby sa dodržiavali okamžite, a nie na druhý či tretí pokus. Bolo by na svete oveľa menej skuvíňania a bedákania.

V Číne komunizmus nebol, nie je a nebude. Chce to byť len normálne spravovaná spoločnosť dôstojných ľudí (to si dovolím podčiarknuť) bez západných úchyliek a extrémov.

mirage

u cinanov by som cakal skor princip 2x a dost.

komunizmus bol odskusany v 1 dedine pri stavbe BAM a vsetko fungovalo, nik si nebral to co nepotreboval, neplytval. je to o ludoch

Norman

Ono je to tak dvojznačne, víťaz volieb nie je vlastne Čaputka, ale Shaviv.
Pomocou Čaputky - tá je len jeho časť :-)

Roland Edvardsen

No, je to veru riadna...viď obrázok, nechceme byť vulgárni, ako píšeš.
Ono ani nejde o to, že je to taká prihlúpla a nezaslúžene privilegovaná slniečkárka s prihriatym hlasom a otrepanými havlistickými žvástami, veď takých patetických kráv tu už pobehovalo a pobehuje...Ale tie neskonalé mediálne ódy na jej adresu, ten naozaj priam až stalinistický kult osobnosti, ktorý jej tu tá korporátna žumpa buduje - tak to inak zdvíha zo stoličky. Chmelár mal opäť dobrý príspevok na jej adresu: https://www.hlavnespravy.sk/chmelar-pravnom-state-sa-zlocin-nedokazuje-m...

Norman

V boji (ako aj vo všetkom praktickom) bolo nordické etnikum vždy v prevahe nad južanskými formami.
Je to dané racionalitou, ale aj vôľou, disciplínou, húževnatosťou - to všetko je v génoch tohto ľudstva a to, ak tam je, sa prejaví. Keď pôjde zas o krk, tak mladí začnú zas (ale takýmito postrehmi som zas na kraji militarizmu, nenávisti ... - práve preto ten systém politickej korektnosti polepili, aby sa ľuďom nedala povedať pravda).
A to ešte aj v tej osmanskej armáde bojovali a velili hlavne nordici (janičiari a podobne).

Čo sa týka Kisku a podobných zjavov - takí boli a vždy budú. Nad tým by som sa netrápil - každé jablko, ak je v zlom prostredí, zhnije.
Samozrejme - na otázku, čo by takým povedal Forgáč či Eterházy - na to jestvuje iba jedna odpoveď. Aby sme zas nezašli na propagovanie násilia, odpovem verejne propagovaným a oslavovaným, všeobecne známym obrazom z filmu Pelíšky, keď tam učitel (Dušek) sa spýtal návštvníka školy "Hledáte nekoho, soudruhu?".

https://www.youtube.com/watch?v=bZ54Xf73QOc

Len Esterházy nenosil palicu, ale šablu.
Oni môžu násilie propagovať, tak sa dočkajú.

A čo sa týka odvahy mladých - dnes je síce zameraná bokom, ale stále tam je. Toto žiadna opica nedokáže.

https://www.youtube.com/watch?v=Q8_86YVawEs

Ľubov

1652 o 23 hod ( preto to dávam pod kapitolu moderná história Slovenska) sa pre tmu dočasne ukončila bitka pri Velkých Vozokanoch,čo je práve 367 rokov. Na druhý deň,v utorok,Forgáč aj s pomocou sedliakov Turkov porazil.
https://www.novezamkyfotoalbum.sk/adam-forgach-bitka-pri-velkych-vozokan...

Nie je to žiadne okrúhle výročie,napriek tomu by som chcela pripomenúť tento príbeh,ako každý rok.
Ide o to,že sa naši ubránili presile(4000 turkov proti 1285 kresťanov),navyše oslobodili 300 kresťanských zajatcov a 2000 ks dobytka. Ale predovšetkým zastavili moslimských nájazdníkov.
Tak nechápem,pred 360 timi rokmi sme sa bránili a umierali v boji a dnes? Som veľmi zvedavá,čo by taký Adam Forgáč,alebo niektorí z mladých Esterháziovcov,ktorí tam padli,povedal takému vítačovi,ako je napr. Kiska.

vrbovčan

u Havrana medzi Demešom, Rizmanom a Čížom. Bolo to krátko po Kuciakovej vražde, keď si títo dvaja mysleli, že rozbehnutý proces vyústi do úradníckej Kiskovej vlády. Demeš tam sa tam správal, ako gubernátor v kolónii. Čížovi oznamoval, že ľudia z mimovládok (použil presne tento termín) budú nominovaní do komunálnych i parlamentných volieb a budú sa účastniť na riadení krajiny. Nepoužil termín názvu niektorej politickej strany, ale termín "mimovládky". Samozrejme, že to je neústavné, ale on sa ani neobťažoval to vysvetliť, že budú na kandidátke niektorej zo strán. Dnes už vieme, že je to strana Progresívne Slovensko. Číža pokladám za človeka s veľkým rozhľadom s mimoriadnymi vedomosťami o systéme riadenia spoločnosti. Ale tí dvaja tam s ním vtedy jednali ako miestodržitelia s domorodcom. Skúsený človek musel jasne vidieť, že sa tí dvaja nezobudili tých 5 dní po vražde, ale tieto myšlienky o postupnom preberaní moci mali už dávno prejednané, lebo nehľadali správne formulácie, ale rovno z ich ťahali z pamäte svojej mozgovej hemisféry.

vrbovčan

Čapútová s Kočnerom, alebo nie? Priznala sa k tomu sama v kampani v svojom klipe. Ak to bola pravda, mala by odstúpiť. Ak nie, klamala a jej voliči by mali vziať na vedomie, že ju volili na základe klamstva. Ak neklamala, volili ju práve preto, že sa s Kočnerom stretla. Nemala by teda odstúpiť. Očakávam takúto požiadavku od všetkých, čo teraz žiadajú o odvolanie Jankovskú.

https://www.youtube.com/watch?v=eYzOzuWKawI

slaven1

Čínski komunisti si sľubujú od tohto hodnotiaceho systému, že sa im podarí vybudovať komunistický ideál, príklad: prídeš do výdajne potravín a zoberieš si iba toľko, koľko potrebuješ. Otázka je či to stihnú kým sa "regime" zrúti skrz nasranosť občanov.

Inač podobný hodnotiaci systém mám aj tu. Je v podobe technologických spoločností ako Google, Facebook, Apple, Amazon, Oracle, ktoré sledujú každý pohyb - online, offline - aj našincov.

Na rozdiel od Číny, kde je systém je vládny. Vláda má zodpovednosť za svojich občanov. Systém sociálne ratingu nasadený u nás, na Slovensko, v Česku, je korporátny. Korporácie majú zodpovednosť za zisk pre svojich akcionárov.

Roland Edvardsen

Áno, tá vysoká sebevražednosť, alkoholizmus (na alkohol nemajú indiáni a Aborigény rezistenciu) a iné problémy sú nepochybne vyvolané modernitou, pre nich neprirodzeným prostredím a životom, ktorý ich od istej doby začal obklopovať. Aborigény sú samozrejme dobre uspôsobení pre život v Austrálii - napr. ich schopnosť prežiť extrémne výkyvy teploty - majú v sebe napr. genetickú mutáciu, ktorá im umožňuje prežiť v tvrdej austrálskej klíme. Ale nepotrebovali toľko plánovať ako belosi a východní Aziati, takže ich mozgy sa vyvíjali inak, faktor g je nižší. 

A ak ide o čiernych Afričanov tak sú medzi nimi obrovské rozdiely- ako píšeš, aj v temperamente, v agresii, geneticky je to tam mimoriadne diverzifikované. 

 

 

Norman

Tu treba dodať, že u aborigencov a podobných menšinových skupín nikomu nejde o to, ich stav nejako vysmievať či zhoršovať. Naopak, týmto menšinám, kým sú naozaj menšiny, sa dá poskytnúť dôstojný život.
Podobne by som nehovoril o ich a indiánskych samovraždných sklonoch či alkoholizme - to sú naozaj tie javy, ktoré vznikajú miešaním kultúr, ktorý je zákonitý, keď niekde dôjde ku multikulti miešaniu.

Hlavný problém, na ktorý sa treba zamerať, je keď sa takýto okrajový atypický druh, napríklad subsaharský "kongo" černoch, nadmerne rozšíri. To je naozajstný ekologický problém.
Ešte pripomeniem, že naozaj nemám žiadne podvedomé predsudky voči "čiernej koži". Minule ukazoval jeden barabášov film život pygmejov - spokojných a pokojných veselých ľudí. Verím, že je to tak, sú iní, ako "kongo" černoši. Podobne zmienení Sanovia z juhu Afriky, aj keď sú ľudia spôsobom života zaostalí, je o nich známe, že sú povahovo a ináč bezproblémoví a skromní.

Tu teda naozaj nejde o nejakú technickú neinteligenciu, ale problém je v agresívnych a inak tragických vlastnostiach "kongo" afričanov (a iných podobne radikálne agresívnych, aj keď nečiernych etník napríklad z juhu Ázie). A tie vlastnosti sú dedičné, nedajú sa zmeniť výchovou, kultúrou. Navyše došlo v poslednom tisícročí, ba priam najmä od vojny 1945, k neobyčajnému zväčšeniu tejto problematickej populácie. To je jeden z najväčších problémov ľudstva, pretože, ako vidno aj z USA, dokážu aj v menšine spôsobovať závažné sociálne problémy.

Stránky