komentare

Ľubov

Áno, tieto vývojové chyby je možné vidieť aj pred tisíckami rokov,to nie je nejaká špecialita dneška. Že to zrazu vnímame globálne,to je vďaka internetu.

Spomínam si na článok s Ludvíkom Součkom ,na otázku,ako získava svoje encyklopedické vedomosti,s úsmevom ukázal asi na tri krabice od topánok,kde mal usporiadané výstrižky z novín podľa abecedy. To bol jeho Google.
Bolo by dobré znovu si prečítať jeho prvotinu Tušenie tieňa, po 35 tich rokoch,ako budeme tie informácie vnímať dnes.
Zdanlivo som odbočila, chcem tým povedať ( na Součkovom príklade),že poznanie nestojí a nepadá na internete. Musíme hľadať pravdu neustále,veď je to prirodzené. Zmanipulovať rodičov zabitých detí cez rôzne benefity nemá slovenský "rukopis" Je to silná indícia,že tá ruka nie je od nás. Potom ale ani objednávateľ.

Norman

Kušnírová, ako sa všeobecne vie, sa špeciál angažovala. Je to určitou evidentnou jedovatou a bezcitnou povahou.
Pani Kuciaková - to je skutočné nešťastie, tá úbohá žena je celkom skolabovaná. Kuciak starší, ako sám verejne povedal, bol volič Smeru, myslel si zrejme o aktivitách syna svoje, preto aj po čine mesiac nevyšiel na verejnosť - ale nakoniec ho dokopali do verejných vystúpení - sa na demonštrácii pred rokom priam ospravedlňoval davu, že sa tie prvé mesiace nemohol zapojiť do verejných vystúpení. Pre Kuciakovcov je každé zviditeľnovanie sa zrejme nešťastie, je to ich zlý osud, a platí to ako pre otca a brata obete, ale aj pre obeť najviac - tomu prinieslo sa angažovanie v masmédiach to najhoršie. Netušil, aké zmije ho tam nalákali.

S tým satanom to nie je až také horúce, ale niečo na tom je - ako by sme to povedali racionálne:
dnes sa nedej nič neobvyklé, čo by sa nedialo aj v minulosti takmer neustále. Ale nie je to boj nejakého satana s človekom, to je nepresnosť - človek má proste v sebe veľkú šachtu, ktorá siaha až do "nekonečna" (matematická abstrakcia:) a z tej šachty neustále stúpajú sily "zla" (nie naozajstné, ale neživé konštrukty - plyny, víry a vírusy, podvedomé podprogramy - neživé, ale parciálne fungujúce informačné formy). Ergo: človek/ľudstvo bojuje iba samé so sebou. A niektorí v tom prehrali a stali sa z nich doslovne také malé chodiace sopky zla.
Kľudne aj tento problém ľudstva možno nazvať ekologický - je to problém odpadu, ktorý produkuje - ale teraz hovoríme o vnútornom odpade.

Ale je to svinstvo, ktoré sa dá vyliečiť , a dokonca aj neliečené si časom spôsobuje vlastnú záhubu, takže parciálne zas vymizne. Ale u iných to začne znova, kým bude ľudstvo v tomto štádiu evolúcie, tak je to proste jeho slabosť. Konštrukčná vada :)

Ľubov

Áno,opluli. A to je ešte smutnejšie,ako ich smrť.

Najskôr,v tých prvých hodinách a dňoch,slúžili na rozbesnenie davu. Videla som,ako mama Kušnírovej vyšla na javisko upravená visážistkou aj kaderníčkou. Už to neveštilo nič dobré. Potom ju vozili ako jalovicu po jarmokoch,aby vytlačila slzu pred demonštratmi. Potom ju zobrali na večeru a s určitosťou zaplatili hotel a šoféra domov. Nepochybujem,že to bolo presne takto. Takto ju korumpovali.

Niekedy si myslím, že to,čo sa deje,je biblický boj satana proti človeku.

Alex

Kráter zanechala poriadny.

Každopádne, prípadnú radiáciu by bolo asi dosť ťažko možné utajiť.

Alex

Podľa správy Deutsche Bank zaznamenali sledované kategórie aktív od začiatku roka do konca júla nasledovné zisky a straty (v USD):

1. striebro: +35 %
2. zlato: +30 %
...
42. (predposledné miesto) akcie európskych bánk: –35 %

Ľubov

Z rôznych dôvodov som sa podrobnejšie pozrela na bio Josefa Urválka,onen neslávny symbol monsterprocesov,keď sa tie dve svorky navzájom ničili.

Dosť poučné. Citát J. Urválka 1968

„ Co tedy, proboha, po mně chcete, abych udělal? Vy si myslíte, že si mám sáhnout na život? Ne, nemohu a nebudu skákat z petřínské věže, to není možné. Kdybych to, pane redaktore, udělal, vzal bych na sebe celou vinu, potvrdil bych svou vinu a já ji necítím, tu má někdo jiný. V tom je rozpornost celé situace tehdejších let i dneška. “
Samovraždu spáchal o desať rokov neskôr. Povedzme,neoficiálne....
https://www.youtube.com/watch?v=nSWkYvohLw4

Norman

Z podcastu
"niekto v senáte zlyhal"
"predsa mali mať jasno vo veci"

Súdružke Todovej je vso jasno, za čem bukvy - Súdruh Stalin z Jewyorku povedal "zastreliť!", tak treba Kočnera zastreliť. Ináč bude senát dodrbaný.
Tódová, neprávnička, si boľšvicky uzurpuje právo vyhrážať sa senátu, "je zrejmé, že v senáte niečo nefunguje".

"Niekto menežersky to nezvládol".
"Neviem, či (členovia senátu) to pojednávanie vôbec sledovali"

"Myslím si, že súd potrebuje nového predsedu " (zastupujúci predseda je Roman Púchovský, o ktorom si Tódová "nemyslí nič dobré").
To je proste implicitné vyhrážanie sa zúčastneným sudcom, zúčastneným osobám.

Kedže je tam predsedkyňa (Sabová) a dvaja členovia, rozhodnutie vždy padne, lebo stačí väčšinové hlasovanie 2:1. Boli obaja členovia za nevinu?

https://dennikn.sk/1993286/pravnici-tvrdia-ze-zrusenie-rozsudku-v-kauze-...

Norman

Aby som to tu využil na všeobecnú svetonázorovú osvetu.

Sú veci, ktoré povedzme platia v akomkoľvek systéme. Alebo v našom systéme. Hovorí sa tomu ontológia a dá sa na ne prísť abstrakciou.
Z týchto základných zákonov sa dajú vyvodzovať, ako funguje realita. Nie je v tom nikde viera, je to systém.

Väčšinou ľudia nedokážu zanalyzovať a pochopiť, prečo si myslia to, čo si myslia, väčšinou veci riešia podvedome - a výsledok potom volajú intuícia, alebo viera, alebo nejako podobne. Je to neistý spôsob uvažovania, takpovediac spoľahnutie sa na svoje "brucho" (oni skôr povedia "srdce"), preto si títo ľudia vo svojich "vierach" aj tak výrazne odporujú. Ale immerhin je podvedomie pre mnohých, možno až väčšinu, lepší spôsob existencie - pretože podvedomie je oveľa väčšie, silnejšie, ako ich vedomie. Je lepšie mať sluhu, ktorý sa nedá vždy kontrolovať, ako nemať nič a všetko robiť sám.
Pre tieto veci mám pochopenie.

Potom existujú "predpovede", čiže na základe zákonov výpočet predpokladanej budúcnosti. To ale práve nie sú proroctvá.
Proroctvá sú extra kategória, pri ktorej nielenže sa odmieta pokus o overovanie podvedomých fantázií. U proroctva je to ešte horšie, tam sa popiera komplexnosť existencie a tvrdí sa, že v tomto svete a špeciál spoločnosti je niečo dopredu nastavené a určené (často ani nevedno čím a kým). Proroctvá (v tomto zmysle) už svojím princípom popierajú zákony kauzality.
A to je najhoršie, kam môže ľudská myseľ klesnúť.

Ber to len ako určité varovanie, neviem, prečo sa ty držíš "proroctiev", ja to ale vidím len ako infekciou vírom - ľudia zväčša nemôžu za to, akú infekciu dostanú a infekcia ani nie je priamo dôkazom ich mentálnej neschopnosti. proste s tým prídu do kontaktu a uhniezdi sa to v nich. Dá sa z toho dostať, aj samoliečením, prejde to často aj samé, netreba z toho robiť tragédiu ani vedu. Takže nehovorím, že si hlupák, len si proste infikovaný.

A s Pjakinom si dal proroctvá do súvislosti ty. Samozrejme, takých proroctiev aj pjakinov je mnoho.

---
Ergo - ja sa samozrejme môžem zmýliť, lepšie povedané hlavne nemusím mať dosť presné informácie, ale v princípe uvažujem logicky a racionálne. Neverím niečomu len preto, že je to nepísané.
Ja ani neriešim samotnú vraždu Kuciaka, ale riešim súdny proces a politiku okolo toho. Nech už Kuciakovi odjebal z hlavy jeho tupý slniečkarsky mozog ktokoľvek, isté je, že táto vražda výborne pasuje do scénara globalistov.

Čo sa týka tých, čo sú trestaní a nakoľko si to zaslúžia - napodiv ani tie lepšie veci z kresťanstva - napríklad poučenie, že nemáš kričať "ukrižuj" len preto, lebo tak robí dav - teda napodiv ani tieto lepšie veci nie sú v kultúre dostatočne funkčné (preto ja zväčša nekritizujem kresťanstvo ako také, ale "len" to, že je odumreté, vyschnuté, a na to, aby znova ožilo, by asi potrebovalo novú prácu a život nejakého Galilejčana - ale to je už o inom).

Norman

Vyjadrenie právnikov:
"Je to výnimočné a takéto niečo sa im ešte nestalo"

To o prokurátoroch a advokátoch, ktorých sa spýtala, tvrdí Monika Todová, nasadená novinárka. Témou je odloženie vyhlásenia rozsudku - bez toho, aby sa kauza vrátila do fázy dokazovania.
( podcast https://dennikn.sk/1993286/pravnici-tvrdia-ze-zrusenie-rozsudku-v-kauze-... )

Ešte raz - relatívne bežne sa stáva, že sa procesy po záverečnej reči obvinených vrátia do fázy dokazovania, ale takéto odloženie je vec neobvyklá.
Napodiv prokurátor aj obhajcovia nad vecou nevyjadrili nejaké prekvapenie či nesúhlas.

Odloženie na 3. septembra ponúka dojem, že sa stretol v konfikte ciel monstprocesa, a nejaké základné či závažné právne námietky. Treba zopakovať, že dôkazy končia pri Andruškóvi a preskok Zsuzsová Kočner je už vec neistá - naopak, zahalená v tme tajných služieb a dosť možno pravých objednávatelov provokačnej dvojvraždy.
K tej možnosti ešte lieta priestorom súdu myšlienka, že je skutočne smutné, že príbuzní obete majú za právnych poradcov ľudí odôvodnene podozrievaných verejnosťou z určitej účasti na zločine, že si podávajú ruky s tými, ktorí na nich v určitom zmysle majú krv ich detí. Ak aj je to len hypotéza a prenesený politický zmysel, ale aj tak je od rodičov obetí nechutné a odporné, že si vybrali práve takýchto ľudí. Pamiatku svojich detí tým definitívne opluli.

durino

Červené pyroklastické mraky (povestný atómový hríb) dokáže vyvolať iba výbuch sopky alebo výbuch jadrovej nálože.

Ľubov

Českí špecialisti,psovodi,dnes odleteli do Bejrútu hľadať ľudí pod sutinami.
Klobúk dolu.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/se-psy-vyrazi-do-sutin-hledat-ranene-...

Náhodný okoloidúci

Podľa zverejnených správ vybuchlo 2750 ton liadku amónneho, ktorý tam bol uskladnený už 6 rokov, bol vyložený z lode, ktorá mala poruchu a zahraničný majiteľ na to kašlal. Úrady o tom vedeli, snaha riešiť to síce bola, ale nebola dostatočne rázna a dôsledná.

https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/bejrutska-apokalypsa-zranila...

mailer

Je to asi rovnako ako na Slovensku. Resp. je to ťažko porovnať. Ľudia tu asi majú viac zbraní doma. Ale nesmú ich pohotovostne nosiť. Povolenie na toto je asi omnoho ťažšie dostať ako na Slovensku. Vysvetlenie: Ja môžem viesť v aute aj niekoľko zbraní, ale tie musia byť ešte separátne zbalené, s prázdnymi zásobníkmi a munícia oddelene. Pomôže aj to, keď má človek nejakú streleckú športovú licenciu. Neviem, ešte ma policajti v aute so zbraňami nekontrolovali. Človek ale smie tieto transportovať len z domu na strelnicu, alebo k puškárovi a späť. Nesmie sa zaparkovať auto so zbraňami niekde na verejnosti a ísť napr. nakupovať. Dôležité je toto:
Povolenie nosiť zbraň pohotovostne (t.j. nabitú na tele, za pásom a tak) nedostane aspoň v kantone ZH prakticky nikto!! Dokonca ani obchodníci so zbraňami a puškári. Poznám niekoľkých. Ani taký Kuracina by tu Waffentragschein nedostal, aj keby tu zbrane vyrábal a do celého sveta vyvážal. Len profesionáli zo súkromných Sicherheitsfiriem. Tí ale musia preukázať, že skutočne majú zakázky. Toto je myslím prísnejšie ako na Slovensku.

Dôležitejšie je, že ako to bolo ešte pred 20-25-30 rokmi. Vojaci behali po uliciach s puškami, mali ich doma. Železničné stanice boli často plné ozbrojených vojakov cestujúcich na cvičenia alebo vracajúcich sa. Tento obraz úplne vymizol. Vojakov na staniciach nahradili hnedoidi. Jeden môj známy si vtedy objednal v Nemecku pištoľ aj s tlmičom. Prišla mu to bez akýchkoľvek problémov normálnou poštou. Dnes úplne nemysliteľné. Tlmič je absolútne zakázaný.

Zbraň nadobudnúť je ľahšie ako na Slovensku, alebo v Nemecku. Všetko ostatné je približne rovnaké. Čo je ale charakteristické, je stupeň kriminalizácie v prípade najmenšieho priestupku. Často spojenú s nezákonnosťami. Tam je cítiť tú totalitu. Je tam jasná a zámerná komponenta zastrašovania. Hlavne, keď je človek biely a inak bezúhonný.

Norman

Očividne má "senát" problém. Nepovedal by som, že je tu problém "nekompetentnosti" danej sudkyne, iba ak v tom, že to celé podcenili. Naozaj nejestvujú seriózne dôkazy na Zsuzsovú a Kočnera, celé podložené len Andruškom - zločincom a vrahom a agentami Tothom, Kriakom .... to celé tak smrdí, že je to zrelé ešte na medzinárodný škandál.
Niekto zabil Kuciak a boli to zrejme Marček a Szabo, na podnet Andruška - ako sa sami priznali (Szabo priznal len pasívnu pomoc). Ale všetko ďalšie je pochybné ako vnútornou konzistenciou, tak aj dôkazmi.
Nemyslím, že by tá sudkyna bola nejako osobne mimo normu tunajších sudcov, ale Lipšica by za túto naozaj spackanú a dodrbanú prácu mali americkí sionisti osobne zadrbať plácačkou na muchy (ako Valka).

Naozaj nechutné divadlo.

Mimochodom, sudkyna je tá istá, čo robí aj Kotlebu - zrejme sa špecializuje na takéto špeciálne politické kauzy. Je to taká blondýna, rovné stredné vlasy, okuliare, ťažko zdiaľky odhadnúť (stredný) vek, čo sa v prípade dámy ani narobí. Proste ďalšia poslušná opička. Ale tento prípad môže byť proste nad jej sily, tlaky sú privelké, tu píšu, že je možno hovoriť o vydieraní. http://www.prehladsprav.sk/kto-vydiera-sudkynu-sabovu-v-kauze-kocner/5513

Tu je mimochodom zvukový záznam obhajobných rečí Kočnera, aspoň časť.
https://www.eurorespekt.sk/marian-kocner-v-zaverecnej-reci-nielenze-rozb...

Je to vyššia hra, niektorí už ležia pod drnom, takže no fun pre zúčastnených. Toto neskončí ani rozsudkom. Je to ako bomba, ktorá ak raz buchne, bude to ako dnes v Libanone.
V každom prípade je proces ukážkou žrania sa anglosionistických beštií medzi sebou.

Ľubov

ale odložili to,niekedy na september,možno,potom,neskôr...
Norber Lichtner sa v rannej IV pýtal Jany Teleki na názor,prečo sa tak stalo....podľa nej sa celý prípad bude musieť otvoriť znovu,pretože obžaloba je podložená nedostatočne .
Neboli vypočutí svedkovia obhajoby a to je také zásadné pochybenie,že pri Kočnerovom odvolaní by slovenská justícia,ale aj Slovensko ako štát utrpelo medzinárodnú hanbu.
Čo bude v takom prípade so sudkyňou samotnou,som nepochopila,ale spomínali akýsi paragraf,čo by ju prípadne mohol zachrániť,ak by konala protiústavne,a to ten,že konala v nevedomosti,že je proste sprostá.
V tejto situácii sa treba spýtať ale aj to,načo máme pani Kolíkovú, žaluďovú ministerku spravodlivosti,pokial v súdnictve pracujú takto nekomtetentné osoby, aké závery z toho urobí?
Zrejme sa spolieha na ten istý paragraf.
Toľko stručne zhrnuté novinky v prípade Marián Kočner dnes doobeda.

mailer

Tá druhá, väščia, súdiac podľa farby ohňa, množstva a farby dymu, nebola podľa mňa dôsledok štandardnej výbušniny. Asi sklad nejakého nitrátu. Tá prvá skôr. A iniciovala tú druhú.

Ľubov

tak sme sa o to prirodzene zaujímali. To je normálne. Neskôr,ako hovoríš,nezakrývaný a hlavne nepochopitelný obdiv k Mohamedovi ma tiež prebral.-).

Napriek tomu ich akceptujem,aj keď nepodporujem. Stále k nim chodím čítať niektoré preklady.
Z alternatívnych webov mne najviac vyhovuje Nadhľad,práve preto,že tu "musím" trochu kontrolovať svoju záľubu pre všetko,čo nazývame mágiou. Inde je to také volnejšie,či už AE news,Tadesco,alebo aj PP P.Hájka.IV je na hrane.

Každé budúce ráno môže všetko zmeniť. Preto je lepšie byť pripravený.

nonula

Blahoslaveni chudobni na duchu, ti dôjdu kralovstva nebeskeho.

Náhodný okoloidúci

Kedysi som čítaval leva-net, boli na ňom zavesené zaujímavé postrehy a myšlienky, ale stačilo čítať ich diskusie a bolo jasné, že pjakinovci sú sekta a kryptoislamisti. Stačilo, aby niekto spochybnil "slovansko-árijské vedy", čo je zjavný propagandistický výcuc určený na kompromitáciu slovanstva a zlátanina všetkého možného aj nemožného, a už musel čeliť útokom, že je zradca, sionista a čo ja viem čo ešte.
Čím samozrejme nechcem tvrdiť, že oficiálna verzia histórie je pravdivá, ale "SAV" nie sú cesta k pravde.

Ľubov

Asi ste už o tom počuli,chcela by som nejaké presnejšie informácie,vzg.ru píše o stovkách zranených.
https://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=ru&u=https://vz.ru/&prev...

Prepáčte,neviem,kde to mám dať ,tak to dávam pod debatu o atmosfére.

vrbovčan

To nebolo o tebe Roland

Roland Edvardsen

Ja som s kobistami čo to nadebatoval, ani nie tak tu, ale inde. A áno, je to naozaj niečo ako sekta - diskutovať s nimi nie je až tak nerozdielne od diskusie s jehovistom. Ja dobre viem o tom, ako sledujú tento web a mám svoje dôvody, prečo na nich reagujem tak, ako reagujem, ktoré však nechcem teraz rozvádzať. Vecné dialógy a argumentovanie som tu dlhodobo pretláčal práve ja, ale pri niektorých už bohužiaľ musí platiť, že čas dialógu pominul.

Roland Edvardsen

Nedávno tu v diskusiách roznášala verbálny sajrajt jedna narušená baba, ktorá nebola vyhodená ani po opakovanom napadnutí ostatných diskutérov. Ja mám zase skôr dojem, že tento web sa stal príliš tolerantným. Kto to rozsúdi?

vrbovčan

sa tu zmenila po voľbách. Na diskutujúcich sa tu začal vyťahovať bič.

stano24

Roland, mám skúsenosti, že na tejto stránke sa dá slušne diskutovať o hocijakej téme, bez nejakých invektív alebo zosmiešňovania. Úprimne, som zarazený z toho čo si teraz predviedol, lebo to má veľmi ďaleko od vecného dialógu a argumentovania. Takýmto postojom k iným diskutérom si možno nielenže klesol pod úroveň tých ktorých zosmiešňuješ, ale myslím že najmä znižuješ kredit diskusií na tejto stránke... asi tak...

vrbovčan

Tu je od Jany Teleki celkom dobre zhrnutý osud J. Kuciaka a úloha Aktualít ako užitočného idiota.

Aktuality sa na nejakú udalosť pripravovali ešte od roku 2016. Bárdy sám o akejsi veľkej veci hovoril pre Plus7dní. Ten článok už tam ale nie je dohľadateľný. Teleki píše, že v januári 2017 dostali Aktuality úlohu od CIA spracovať Kočnera. Oni zverejňovali informácie aj o ľuďoch, ktorí sú inak bezúhonní, ale kúpili od Kočnera byt. Kočnerov hlavný biznis bola totiž developerská činnosť. Je možné, že títo ľudia sa sťažovali Kočnerovi, že sú kriminalizovaní a médiami prezentovaní ako Kočnerove biele kone. Je možné, že Kočner znervóznel. Do akej mieri to bol zámer, nie je známe.
Vkladám tu najzaujímaveší text s týmito informáciami z Telekinho článku.

„O aktivitách redakcie Aktuality, pred vraždou novinára Jána Kuciaka verejnosť nevedela, opis práce Jána Kuciaka, bezprostredne po jeho zavraždení síce vyrážal dych, najmä po tom ako ho jeho kolegovia začali mystifikovať a pripravili pre verejnosť legendu o schopnostiach Jána Kuciaka, podobnú rozprávke o všestrannom géniovi Járovi Cimrmanovi. Po posúdení objektivity jeho záverov a úsudkov a pravdivosti jeho textov, bol obraz jeho práce na hony vzdialený prezentovanej legende.

Bezprostredne po jeho vražde bol Ján Kuciak prezentovaný ako bojovník proti korupcii a spolupracovník Českého centra investigatívnej žurnalistiky, respektíve blízky spolupracovník zakladateľky centra – investigatívnej novinárky Pavly Holcovej.

Hoci je táto nezisková organizácia najmä v slovenskej verejnosti prezentovaná vo všeobecnosti ako autorita medzinárodného významu, v realite sa o jednu z mnohých neziskových organizácií, s niekoľkými aktivistami, ktorí sa údajne pokúšajú očistiť spoločnosť. Prezentovaný záujem o očistu spoločnosti sa diametrálne odlišuje od aktivít, ktoré realizuje a hodnôt spoločnosti, ktoré prezentuje.

Partneri

Aktivity Centra investigatívnej žurnalistiky sú predovšetkým zamerané na zbieranie dát a informácií o osobách, ktoré sa nejakým spôsobom vzopreli voči americkým záujmom v Českej republike a na Slovensku, škandalizáciu politikov, či vyvolávanie nepokojov spoločnosti.

Spomínaná nezisková organizácia podobne ako mnohé, tzv. Inštitúty, na verejnosti prezentované prirodzené autority, je iba zanedbateľný priestor s niekoľkými „údajnými aktivistami“, systematicky páchajúcimi organizovanú trestnú činnosť, porušujúcimi základné ľudské a ústavou garantované práva občanov zakotvené v európskej legislatíve, s cieľom nielen šikanovať a kriminalizovať nepohodlných občanov, ale najmä vnášať do spoločnosti atmosféru strachu a rozvracať štát.

Viac ako pozoruhodnou je aj okolnosť, že nielen zavraždený Ján Kuciak, ale aj investigatívna novinárka Daphne Caruano Galizio z Malty a novinárka Marinovová z Bulharska spolupracovali s Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP).

Bárdy totiž pred súdom vysvetlil, že redakcia si vytypovala a rozhodla sa riešiť vybrané osoby, u ktorých bol predpoklad, že by ich podnikanie mohlo byť „ neštandardné“ a zaradila medzi záujmové osoby a intenzívne zbierala a zhromažďovala nielen o týchto osobách informácie, ale aj o všetkých osobách, ktoré s nimi spolupracovali, boli v priateľskom, či obchodnom styku, prípadne v minulosti so záujmovými osobami prišli do styku. Údajne sa venovali týmto osobám preto, lebo polícia a štátne inštitúcie pri vybavovaní ich vecí zlyhávali.

Ján Kuciak sa venoval bielym koňom, ktorých mal Marián Kočner používať pri svojich biznisoch, snažil sa ich konfrontovať a týmto spôsobom odhaľovať činnosť, ktorej sa Marián Kočner venoval. ”

Bárdy zároveň na súde prezentoval, že sa rozhodli nahrádzať brachiálne zložky štátu, prípadoch kde zlyhávali a v podstate robili ich prácu. Prevzali na seba úlohy polície, prokuratúry a súdov. Akým spôsobom vlastne proces so záujmovou osobou prebiehal, popísal Bárdy vo vyjadrení k otázke, či vedeli ľudia, ktorí sú predmetom záujmu redakcie o pripravovaných textoch.“

https://www.eurorespekt.sk/sefredaktor-bardy-pred-sudom-popisal-sofistik...

Roland Edvardsen

Vidím, že tí kobisti si stále nedajú pokoj. Oni sú akosi zaťažení na tento web a akoby ich štvalo, že sa im tu nedarí misionáriť, lebo vidia, že je tu istá, ich prevyšujúca, kvalita. Mne je tých ľudí úprimne ľúto: oni chudáci sa cítia byť súčasťou niečoho veľkého, čo akože zmení svet, zatiaľ čo realita je taká, že "Veľký Moloch" (ak vôbec o nich vie a nejako sa zaujíma - lebo to je skôr nepravdepodobné :-D) musí ísť do popuku z týchto šaškoidných (prevažne) dedkov a babiek s romantickými predstavami o komunizme, z ich zaprdenej bezvýznamnosti. Joj, presne takúto opozíciu by som si želal mať, ak by som bol globo moloch.

Norman

Máš im povedať, že to je iné, Severné Slov(i)nsko. A nechaj ich v tom, že to je kanton Švajčiarska :-) Spojené horské královstvá :)
Aj ja si stále mýlim Litvu a Lotyšsko, ani som si nie istý, ktoré je severnejšie. Veď načo. A švajčiarske kantony nemám ani páru, horko ťažko nemecké bundeslandy.

Čo sa týka švajčiarštiny, ona sa od nemčiny líši najmä výslovnosťou, by som povedal. Tak neviem, mne pripadá naozaj viac odlišná od nemčiny, ako rozdiel slovenčina-čeština. No, možno ako ktorá. A ty si sa už aklimatizoval, takže ten rozdiel možno nevnímaš. Mne pripadá, že aj Nemci majú riadny problém rozumieť švajčiarskym dialektom.

Norman

považujem zbrane doma v tomto čase za dostatočný pokrok v bezpečnosti, za určitý dobrý kompromis. Pre Slovensko a okolie.

mailer

CH- nemčina nie je riadne kodifikovaná. Lebo je iná od mesta k mestu, keď nechcem extrémisticky tvrdiť že od dediny k dedine. Oficiálne platí spisovná nemčina. Rozdiely sú ale menšie ako medzi češtinou a slovenčinou, čo sa mnohým môže zdať prekvapujúce. Ale to je iná kapitola, lebo aj slovenčina aj čeština sú kodifikované. CH-nemčina napr. nepozná tzv. preteritum (forma minulého času). Sám som to zistil a viacerí etnickí švajčiari boli tým sami prekvapení. Zaujímave je, že keď práve Nemec skúša hovoriť CH-nemčinou, tak je to strašný trapas. Horši, ako keď to skúša iný cudzinec. Je to sranda napr. v TV alebo rozhlase. Hlásateľka povie oficiálne správy spisovnou nemčinou a na konci správ povie niekoľko viet a rozlúči sa švajčiarčinou. Sú relácie, ktoré sa výlučne odohrávajú v švajčiarčine. Proste tu má švajčiarčina akosi vyššiu hodnotu ako by človek pripísal púhemu nárečiu.

Má to ale aj výhodu, že človek hneď vie, či má do činenia s niekým z Bazileja, Bernu alebo Zuerichu. Proste človek musí vedieť oboje. Resp. mal by. Niektorí z Bernu tvrdia, že zuerišská nemčina je hrozná. Pochopiteľne aj naopak. Ja, ako neetnický, som niekedy skúmaný, že z ktorého kantonu pochádzam. Keď prezradím, že zo Slovenska, tak často sa stáva, že si to mýlia so Slovinskom. Keď im to vysvetlím, tak to za tri dni zabudnú a opäť si to mýlia. Je to ako mnoho iného dôsledok povojnového vývoja a s tým spojenej propagandy.

Ľubov

Ak porovnávame kúpyschopnosť. Lepšia kuracina stojí do tisícky,na to jednoducho u nás nemá každý.Ani ja ((.
A niečo rozhodne budem potrebovať. Niečo,čím získam čas zavolať mestskú políciu 159 . Možno bude stačiť aj sprej.
Mladíkov pribúda a sú čoraz sebaistejší,treba ale jednoznačne pripomenúť,že iba keď sú v početnej prevahe.

Pokial chodia na prechádzku popri rieke (stále je to v rozšírenom centre mesta) dve ženy a sú také neopatrné,že nemajú so sebou nič na sebaobranu,môže to skončiť naozaj zle. Deje sa to,nikto o tom nehovorí.

ps. Mailer,trocha mimo témy,ale veľmi by ma zaujímako,aký je rozdiel medzi švajčiarskou a tou "pravou" nemčinou. Dá sa to porovnať prípadne ako rozdiel medzi slovenčinou a češtinou? Dík vopred.

Norman

dovolím si pri tej príležitosti pripomenúť, že to len praskajú všetky štruktúry pod tlakom premnoženia holej opice.
Demokracia ako tak funguje len v časoch blahobytu, ale toto premnoženie a pretlak by nevydržal žiaden systém.

A keď o tom lese - ani do lesa sa už nedá vrátiť, lebo fakticky žiaden nejestvuje, pri tomto navršení biomasy homoidov. Ak aj niektorí zatiaľ majú vo zvyšku lesa pokoj, onedlho im tam vtrhnú masy a skončia zle.

Norman

Na Slovensku pandémia nie je, ale je vo svete. Slovensku zatiaľ domček nehorí, ale oheň nie je ďaleko.

A aj keď tá choroba nie je ako ebola, rozšíriť sa rozšírila výrazne. Aj mrtvych je viac, ako po bývalých posledných nákazách novými vírmi. Navyše je stále ešte nepredvídateľná.

Ľubov

Najskôr to bola len blbá nálada,ako Havel nazval atmosféru rozčarovania a apatie v 90 tich.
No bola to priam Krásna doba,popri tom,čo je tu dnes a čo Ty nazývaš špecifickými okolnosťami. Ja to len upresním,ocitli sme sa v regulérnom blázninci.

Demokracia je ten najodpornejší odrb na človeku.Zabíja nás . Je naozaj najvyšší čas vrátiť sa k prirodzenému,hierarchickému poriadku-takému,ako je napríklad v lese.

Alex

Problémom Svedkov Pjakinových je, že si neuvedomujú, že vo vzťahu Pjakin–svedkovia je Pjakin ten, kto vie a chápe viac a oni sú tí, ktorí pracujú pre záujmy toho, kto vie a chápe viac.

Alebo si, Assarhaddon, naozaj myslíš, že pracuješ pre seba a svoje záujmy, keď zobeš z ruky človeku, ktorý dokáže tvrdiť:

"Jediné, co je třeba ještě doplnit, a jde o takovou malou preambuli k událostem z roku 1968, o kterých budeme mluvit, je to, že vstup vojsk Varšavské smlouvy jen o pár hodin předběhl vstup vojsk NATO do Československa. A když Američané vtrhli do Československa, tak už padli do tankové pasti sovětské armády a byli nuceni dát zpátečku."

mailer

Spomenul si elektroniku, dróny a tak. Čo ale povieš na toto video?

https://www.facebook.com/Warlock1110/videos/3469447376420598/

Tam Gates machruje, že ako bude možné v budúcnosti "vakcínami" eliminovať religiózny gén. Nie som si istý, či to video je ozaj pravé. Pozrel som to letmo a nevidieť tam veľmi tomu prednášajúcemu do tváre. Ale aj tak, je hrozné pomyslieť...

Alex

My tu, na Slovensku, máme, alebo sme nedávno mali, pandémiu? To hádam nie...

To, čo tu máme, je pandemický egregor, živený 24 hodín denne, 7 dní v týždni, zanechávajúci za sebou spúšť materiálnu aj morálnu.

Alex

Únia nemala inú možnosť, než prísť so záchranným balíkom, ktorý by sa dal mediálne predať ako "bezprecedentný". Najviac boli pandémiou, presnejšie povedané opatreniami proti pandémii, poškodené práve najslabšie články eurozóny, potemkinovské ekonomiky ako Taliansko a Španielsko, patriace do kategórie "too big to fail, too big to bail." Čiže tie, ktoré, ak by išli ku dnu, stiahli by so sebou celú eurozónu.

Balík má však niekoľko slabých miest:

1. Musia ho schváliť všetky národné parlamenty. Je to síce málo pravdepodobné, ale kto garantuje, že sa niekde nenájde nejaký novodobý Sulík?
2. Väčšina prostriedkov sa bude rozdeľovať v rokoch 2021 a 2022. To je pri tempe, akým sa v súčasnosti mení svet a aký je stupeň zavážnosti problémov, v nedohľadne.
3. Veľká časť balíka, 360 zo 750 miliárd eur, má mať podobu pôžičiek. Táto časť je teda prakticky nezaujímavá, keďže štáty si vedia požičať peniaze aj samé, akurát za mierne horších podmienok ako zo záchranného fondu.

Čiže ako sa v angličtine hovorí: "too little, too late." Eurozóna, a tým pádom aj Európska únia, však nemôže nerobiť nič (to by Taliansko alebo Španielsko povedalo "dovi, dopo, dopi"), takže musí predstierať zachraňovanie a riešenie problémov – a v tejto disciplíne patríme my, Európska únia, k svetovým preborníkom. No a samozrejme netreba zabúdať na obligátne pribalenie ďalšej federalizácie do balíka...

Čo sa týka toho, kto toto všetko zaplatí, odpoveďou je "tí, čo vždy." Čiže ľudia, ktorí držia úspory v eurách (resp. dlhopisoch denominovaných v eurách a pod.).

"Hodnota papierových peniazov sa nakoniec vráti k ich skutočnej hodnote – nulovej."
— Voltaire (1729)

Norman

ja alebo my tu niečo podávame, nemám už chuť presviedčať každého, kto nerozumie a nechce rozumieť.
Pjakin je podľa môjho názoru len jeden z mnohých bulov, nič zaujímavé. Suchopárny hochštapler. A teraz čo, zmeň ty názor, nie ja.
Nick si si vybral ty sám, samozrejme že je nenormálny. Tak sem nepleť Mustafu a prestaň škemrať.

Argumenty na čo? Na to, že máš svoje modly, napríklad toho Pjakina? To je presne sektárska myslenie, som ti tu napísal minule celú prednášku o tvojich "proroctvách". Ale škoda času zadrbávať s ľuďmi, ako si ty.

Norman

aj tak by ma zaujímalo, ako je to reálne v CH, či sú ľudia trocha viac ozbrojení, alebo nie.
Ono tie Alpy sa naozaj ľahšie bránia. Dokonca aj Tatry v tomto smere mali dobrú funkcionalitu - pri dnešnej elektronike a drónoch je to už ale asi iné - stále však platí, že konflikty budú hybridné a ľudská sila a ozbrojenosť bude mať svoj význam.

mailer

Cela problematika je omnoho pestrejšia. Tu sa nedá o tom veľa písať. Môžem ale ubezpečiť, že by z niektorých detailov mnohým vlasy dupkom stáli. Aj keď viem, že aj medzi "nami" je dosť apriórnych odporcov zbraní (napr. matka môjho priateľa nezniesla pohľad ani na striekaciu detskú pištoľ), je dôležité si uvedomiť, že viaceré chápadlá tej hydry sú veľmi aktívne v tomto smere. Že sa jedná o tú istú hydru, ktorú poznáme z iných oblastí. S tými istými cieľmi. Možno raz príde k tomu, že napíšem sem o jednom CH- špecifickom probléme (o povolení zbraň pohotovostne nosiť) a to v súvislosti s jedným very powerful nadbielym etnikom.

mailer

EU prinútilo CH sprísniť zbraňový zákon jednou smernicou pod hrozbou vylúčenia zo Schengenu. Ľudia mali možnosť sa k tomu vyjadriť zákonnou cestou s využitím tzv. Vernehmlassung. Urobil som to aj ja. Niekoľko dní som potil môj viacstranový príspevok, v podstate protest. V návrhu zákona bolo okrem hlavnej, principiálnej absurdnosti, možno povedať až chrapúnstva (v preambule), aj množstvo technických nezmyslov. Proste v EU je časť prakticky anonymných neomarxistickoliberálnych svíň špecializovaná na postupné programové odzbrojovanie obyvateľstva. Pochopiteľne oni písali tú smernicu. Ten ožran Juncker možno ani nevedel čo podpisuje. Dodatočne sme sa dozvedeli, že kompetentní naše protesty ani nečítali.

To chrapúnstvo bolo, že sa v preambule argumentovalo, že sprísnenie je nutné v dôsledku parížskeho moslimského teroraktu, ktorý bol spáchaný strelnými zbraňami. Náš argument bol, že keby bol v čase spáchania atentátu vo Francúzsku liberálnejší zbraňový zákon, tak z tých zastrelených mohla dnes časť žiť. Možno polovica. Pretože v tom dave mohlo byť pár chlapov ozbrojených a mohli zneškodniť tých atentátnikov. Takto tam boli tí ľudia kompletne bezzbranní. Ako stádo oviec. Príchod polície po pol hodine je smiešny. Toto bolo kompletne odignorované.

Technických nezmyslov tam bola kopa a viaceré z nich sú dodnes nejasné, hoci sprísnený zákon už platí. Napríklad zrazu je zakázaný zásobník na mojej voľakedy armádnej puške len preto, že sa doň zmestí viac ako 10 nábojov. Napriek tomu, že je uznaná ako športová zbraň a ako taká je upravená na poloautomat, teda nie je už "full auto", akým pôvodne bola.

Bola to proste demonštrácia tichým pochodom nadobudnutej sily neoliberálneho fašizmu v rámci EU, ktorá CH neskutočne buzeruje, hoci CH v EU nie je. Pochopiteľne s pomocou domácich zradcov otvorene dotovaných Dedkom (Operation Libero). Títo sa nám rehocú do ksichtu a otvorene vyhlasujú, že budú ďalej spoločne s EU pracovať na obmedzeniach.

Ale aj v USA sú tlaky na odzbrojenie. Napríklad vo Virginii to guvernér (pochopiteľne demokrat) otvorene vyhlásil. Došlo tam aj k vzbure. Neviem ako sa to vyvinulo.

Inak proti tej slávnej horespomenutej EU smernici protestoval jediný člen EU - Česi. A Česi pracujú aj na tom, aby sa ústavne zakotvilo právo brániť sa so zbraňou. Toto dnes vôbec nie je triviálne. Napríklad v Kanade sa môže človek brániť so zbraňou proti lupičovi, až potom, keď sa takpovediac najprv nechá zastreliť. Boli už prípady, keď usvedčení lupiči úspešne žalovali majiteľa nehnuteľnosti, že po nich vystrelil. Brániacemu sa nepomohla žiadna argumentácia. Proste typický neomarxistický swap morálneho kritéria vzťahu útočník / obeť.

Assarhaddon

Tvoj problém je, že iba svoj pohľad vidíš ako jediný správny.
Pjakin je pre Teba bulo, lebo Ťa osvietila Tvoja múdrosť, učiť sa nechceš, lebo Ty už všetko asi vieš. Ja mám vyšinutý nick, lebo tam nie je Mohamed, Kareem či Mustafa, možno Jožo, Irena alebo Tadeáš. Nemáš argumenty tak vyťahuješ detinské sprostosti.

Norman

Hej, v článku sa jedná len o preukaz na tieto nie skutočné strelné zbrane.
Napriek tomu je to určitá a jediná reálna forma, ako sa občania Nemecky môžu vyzbrojiť - vybavovať normálny zbrojný preukaz (Waffenschein ) je asi v Nemecku dosť ťažké. Tak si ľudia, aspoň pre dobrý pocit, vybavujú tieto náhrady. Napriek tomu to odzrkadluje to znepokojenie a to, že sa o tom hovorí.

U nás sú plynové pištole povolené, ak nemýlim, a tak to bolo aj v Nemecku, bežne sa tam predávali. Je to ale "zbraň" o ničom, je to neefektívne a asi naozaj nebezpečné z pohľadu reakcie oponenta. To mi príde pre praktickú sebaobranu lepší sprej.

mailer

Ospravedlňujem sa, že som si až teraz pozrel ten článok vo Welt.de. Mimochodom, je to hnusný mainstream. Už ten obrázok klame, lebo je na ňom malorážková športová pištoľ značky Hämmerli, čo je totálne zavádzajúce, lebo reč je o malom Waffenscheine, ktorý oprávňuje na kúpu a nosenie poplašniaka, sprayu resp. signálnej pištole!!! To nie sú zbrane v pravom slova zmysle. Na ten malý Waffenschein sa vzťahujú tie čísla v článku. Ale aspoň tu ľudia vidia, že ako sú už veci ďaleko, keď v Nemecku už aj na takéto prkotiny treba povolenie!

Ešte k tomu obrázku: Tá pištoľ sa pred niekoľkými rokmi používala aj pri olympijských disciplínach (dnes je v móde Pardini) a to výlučne jednoručne a nie hrozivo obojručne ako silnejšie vojenské a policajné zbrane. Je to pre väčšinu nepodstatný detail, ale ukazuje, že mainstream klame a zavádza kde len môže. Oni to už inak ani nedokážu.

Assarhaddon

Čítam, že premiér SR je v Tvojich očiach vraj "debil". Tak neuškodí sa pozrieť aj do zrkadla a spytovať si svedomie, prečo si nezaslúžite lepšieho. Možno pre svoju pohodlnosť, že takí ako Ty to nevzali do svojich rúk, lebo si mal 1000 výhovoriek prečo nekandidovať teraz, alebo pred 10 rokmi. On do toho na rozdiel od Teba a Tebe podobných išiel. Takže zbabelec tu opovrhuje chamtivým pokrytcom a kričí, že je "debil". Lepšie byť len debil ako zbabelec. Želám ti, aby si sa dožil aspoň 90 rokov, ideálne 100, lebo to sa stane len mužom, ktorý za celý svoj život nenašli žiadnu hodnotu, ideál, vôbec nič, za čo by v boji ten svoj život položili. V tom vysokom veku patriarchu (Ti hrozí), že zistíš, že si viedol prázdny život..Ale bude Ťa hriať pri ležaní na smrteľnej posteli, že TY SI ASPOŇ NEBOL debil. Iba pasívny zbabelec.

Assarhaddon

Ale máš samozrejme posvätné právo na názor Norman. Nik Ti to neberie. Verím starým prorokom, sympatizujem s KOB, nie s konkrétnym človekom (Pjakinom). Ty veríš, že Kočner nemá nič spoločné s vraždou dvoch chudákov pred dvoma rokmi. Aj ja aj ty sa môžme teoreticky mýliť. Ale aby sme stále ako rád píšeš "nekecali" neznášaš kecy.. zachovám sa ako čestný človek (neskromne sa za takého pokladám).
Podľa Nostradama v júli 2021 príde ku katastrofickému výbuchu sopky na európskom kontinente. Bude to údajne svetodejinná udalosť, zmení to podnebie na kontinente. Ak spomínaný čas uplynie a nestane sa tak, tak uznám, že si mal pravdu a ja som dogmatik s chorou mysľou - prípad s najhoršou hlúposťou.
S V. Pjakinom to nijako nesúvisí. Dosť pochybujem, že on sa vôbec kedy zaujímal o nejakých prorokov z dávnych storočí...
Ešte k Tvojej otázke: "Čo povieš, keď sa dostaneš ty do basy? Že si to zaslúžiš?"
Áno, živo si to viem predstaviť. Ak sa prijme zákon o povinnom očkovaní proti COVID 19, rozhodne nepobežím dať sa očkovať. Hoci ma podozrievaš, že som dogmatický hlupák, ako veriacemu mi je ľudské telo posvätné. Nikdy by som ho nešpinil tetovaním, alebo niečím, o čom nemôžem mať istotu čo obsahuje. Takže, ako občan si viem predstaviť, že za to by som raz skončil vo väzení a čo poviem potom? Že z pohľadu štátnej moci je to pochopiteľné. Stať sa to totiž môže stať len v našej fašizujúcej davo-elitárskej spoločnosti. Možno už o pár mesiacov, či o rok - dva. Ale časom zistíš, že sme obidvaja na rovnakej lodi...

Norman

uzavretie prípadu Kuciak znamená okrem iného aj to, že sa nebude viac hľadať prípadný iný-skutočný objednávateľ.

Na základnú kriminalistickú otázku cui bono hypotéza Kočner nedáva odpoveď. Články v Aktualitách škodili len relatívne, bolo jasné, že ak nejaký novinár zomrie/zmizne, jeho články budú násobne čítanejšie a sledované.

Nie je nič primitívnejšie, než odfakliť človeka A, ktorý je v určitom verejnom konflikte z B - a zhodiť to na B. Veď B sa určite viackrát vyjadril, že nemá rád toho A. Toto celé je naozaj na úrovni prípadu Slánsky (et comp.), kde, budem explicitný, sa židoboľševické svine vraždili medzi sebou súdnymi procesmi. A aj v dôsledku toho celý národ na 40 rokov bol zovretý do klietky.

Otázka do pléna - je niekde prístupný záznam tých posledných vystúpení Szuszovej a Kočnera?

Ľubov

Vražda spustila majdan. Objednávateľ musel zmanažovať tisíc vecí,aby "vražda nebola zbytočná" (cit. Hríba na festivale Pohoda) Áno,odznaky,zvukárov,aparatúru,rečníkov,dopravu,médiá.
All for Jan zaplavilo celú instagramovú sieť,oživiť mladých potkanov zo Slušného Slovenska...atď. A teraz si neviem predstaviť,že pri tolkých investíciách si "objednávateľ Kočner" vyberie na vykonanie činu ťuťmákov z vedlajšej dediny. Plus do toho namočí bývalú frajerku. Nie,nemôžem.

A samotný majdan? Oslabil CME? .-)) Nie,v žiadnom prípade. Priviedol k moci tých,čo rozpredajú posledné zvyšky plynu,energetiky a vody. Dobrú noc, drahé Slovensko.

afinabul
Norman

ale máš odvahu a drzosť odsudzovať, ako Kočnera, tak ešte viac toho Kičuru, o ktorého prípade nik nič nevie naisto - len čo napísali sračkomety.
Čo povieš, keď sa dostaneš ty do basy? Že si to zaslúžiš? Aj tebe a tvojim blízkym sa to môže stať, nerob si ilúzie.

Norman

Viera v proroctvá je ta najhoršia hlúposť. Je to výkvet dogmatizmu - tej najhoršej choroby mysle.
Nečudo, že je spojená s Pjakinovými prívržencami.

Norman

to sú kecy.
Ak niekto nedal podnet na vraždu, neznamená to, že je čestný.
A ak obete režimu sú (aj) pološpinavci a špinavci, neznamená to, že režim je v poriadku.

Toto všetko bolo riešené už celé dva roky. Ale doteraz sú ľudia, čo spia a nevnímajú.

Norman

a potom sa čuduješ, že ho ľudia neberú vážne.

Assarhaddon

Áno, dobre si pochopila.
Prečo? Tebe intuícia napovedá, že Kočner vraždu neobjednal.? Našťastie ja nemám v popise práce vypátrať pravdu. O tú strach nemám. Vieš, že pravda má jednu takú vlastnosť - po čase sa vždy zas a znova vynorí ako Mesiac spoza oblakov. Ja som tú kauzu nemal prečo sledovať detailne. A nikde som netvrdil, že je vrah. On je objednávateľ. Nie, nie je idiot, len priveľká sebaistota mu zatemnila rozum. Uveril dozaista nesprávnym ľuďom.
Koniec koncov, polož si otázku, prečo sa jeho "osud" nestal mne, alebo Tebe? Asi preto, že kto s čím narába, s tým aj schádza, však?!
Rovnako Kajetán Kičura. Keby toto bol právny štát, tak ho obvinia z vlastizrady a má doživotie. To, že sa tak nestane, je najčistejším dôkazom, že toto nie že právny štát nie je, na to tu nikdy ani nebola politická vôľa.

Ľubov

Ty ani nepripúšťaš možnosť,že nie je vrah...(ja tú možnosť pripúšťam,som teda hlúpa v možnom Božom dopustení?) Opakujem,už posledný krát,aký mal motív? Zavraždiť dvoch ľudí a tým ukončiť aj svoj život....naozaj,prepáč, myslíš si,že Kočner je idiot ?

KOB označuje ,pokial som dobre pochopila, intuciu a svedomie ako základné znaky človeka.

Assarhaddon

Ja že som písal invektívy na Normana? Je bieda, ak dospelý človek nerozozná výčitky od invektív? Kde tu padla jediná urážka, či vulgarizmus?
Škodí Ti dlhé vysedávanie za PC! Mal by si viesť produktívny život. Ja som ho provokoval? Škoda reči, to by boli fakt úboho slabé "provokácie".

Ale v jednej jedinej veci si akýmsi rozmarom Prozreteľnosti trafil "terč do čierneho". Každý máme totemové zviera, aj keď väčšina Európanov to nevie, neverí a popiera, pokladá severoamerických Indiánov za primitívov, keď to majú ako súčasť svojej viery. Trafil si, moje totemové zviera je prasa. Aj keď mi je jasné, že tak dobromyseľne si to zas nemienil...
Nepoznáme sa, i napriek tomu si sa pokúšal čo - to naznačovať na môj charakter. Odvážny mladý muž, za to rešpekt.
P.S.
Keď je niekto súdený za objednanú vraždu, nejestvujú iné farby, iba biela (nevinný) a čierna (vinný!). Takže, keď tam bolo v texte naznačené, že bol nespravodlivo odsúdený (priam monstrproces!)
, tak z toho mi vyplynulo, že podľa nich je ešte nebodaj nevinný (= čestný človek).

Assarhaddon

1. Norman zmienil svoje presvedčenie, že cca okolo r. 2022 (= onedlho) sa budú ľudia zabíjať na uliciach. Nie je to tak nezmyselné ako by sa mohlo zdať. Eurozóna si koleduje o brutálny mix inflácie devalváciou meny a občianskych nepokojov hlavne v juhoeurópskych štátoch eurozóny.
2. Lubov vidí odsúdeného Mariána K. ako nádejného budúceho prezidenta SR. Prečo by nás to malo prekvapovať, či dokonca šokovať? Nasledovnú myšlienku napíšem tak, aby to urobilo radosť Normanovmu vnímaniu sveta (a ctený MAILER na to asi zareaguje, že sa do Normana navážam, alebo púšťam "z huby invektíva"...): "V našej sekte (rozumej vraj Pjakinovej!), veríme, že ľudská hlúposť je mierkou maximálnej možnej miery Božieho dopustenia, takže naozaj je možné, že Kočnera si v tomto chlieve Augiášovom luza zvolí za p-rezidenta."
3. Mňa fascinuje, ako je Norman schopný mať aj pravdu aj sa mýliť. Jadrom toho je obsah bodov 1 a 2. Je zle a bude horšie, to nevidí len slepý. Ale bolo to predpovedané.
V Rusku sa šíriaca koncepcia sociálnej bezpečnosti o zverejnení náuky o riadení zložitých sociálnych supersystémov len napĺňa proroctvo o tom, že na prelome tisícročí z Ruska vzíde nová nádej pre ľudstvo a jeho duchovné napredovanie. Stalo sa, a Pjakin - na ktorom osobne nezáleží je len jedným nástrojom živého Boha, tak ako ktorýkoľvek iný človek.
A nech Vás čitatelia nemýli, že tak inteligentní a rozhľadení postarší ľudia ako napr. Norman sa k tomuto stavajú negatívne a podozrievavo (napr. sú sekta,..."Čo sa týka Pjakina, je mi ťa ľúto. Neurážaj a neotravuj ma tým ruským bulom."),veď bolo prorokované, že ešte dlhší čas ale uplynie od uvedomenia si po zrealizovanie nových myšlienok v každodennom živote.

Ľudia dnes zväčša myslia, že Tvoria dejiny výlučne svojou slobodnou vôľou a opovrhujú starými prorokmi a proroctvami.
Ľubov tu napísala, že na smiech alebo žasnutie mám už iba chvíľku. Lenže, ak majú proroctvá pravdu, všetci máme už len chvíľku...
Tak zatiaľ.

Assarhaddon

Narážal som na Tvoju prvú vetu v reakcii na Ľubov s názvom "Ja hovorím":
http://www.nadhlad.com/comment/36622#comment-36622

Neurážam sa, dávno to nebolo. Iba mi to prišlo nemiestne - nepatričné, Teba nedôstojné. Tvoja vec, viem, že ty si nerád uznáš čokoľvek, hoci aj prkotinu voči sebe.

Norman

ja len že pri zbraniach je najdôležitejšie to, že treba mať odhodlanie ich použiť :) (o humanizme píšem ironicky, ale to je jedno, vtipy sa nevysvetlujú ).

Ľubov

Velmi dobry postreh,hned som si spomenula na jeden clanok u nas,ktory mal nazov Stribog.
My tu ten pribeh pozname,ale kedze viem,ze si trocha dalej (iba geograficky)precitaj si o nom par slov.
Je to fascinujuce,mozno naozaj Prozretelnost niekedy trocha pomoze
https://bystrica.dnes24.sk/bystrican-jaroslav-kuracina-mal-som-len-odvaz...

mailer

že keď by malo prísť raz do tuhého, tak sa tie znalosti môžu zísť. To by pomohlo aj Prozreteľnosti v sekundách rozhodovania. Na humanizmus nemusí byť čas. Filozofovať sa môže potom.

Z mojej strany je to len malá rada, nič viac.

Norman

no, najprv si treba všimnúť, že tu zbraň ukázal ten neger - beloch predsa nemal zbraň (od začiatku do konca).

Ale o zbraniach by sa dalo hovoriť, to je dobrý nápad, len toho vlastne nie je veľa.
V prvom rade si treba pripomínať, že filmy potrebujú drámu trvajúcu nejaký čas, a tak naschvál a radi zobrazujú dlhý boj. Tie lepšie fillmy zobrazujú krátky boj (asi tak krátky, ako v tomto filme). Čim lepší film, tým kratší boj. Boj ale nie je v žiadnom prípade to, o čom by sme sa mali baviť - o tom nech sa bavia čudní nadšenci bojových umení. Ja som nikdy v živote nechcel bojovať, a ani sa zámerne biť nikdy nebudem - cieľom v žiadnom prípade nie je boj, ale vyhrať a zničiť bojovú vôľu či silu nepriateľa. Táto aktivita by mala byť jednoduchá a jednoznačná. Ako hovorí klasik Sun c, aspoň v presile 2 na 1 pre nás. To nie je vtip.

Takisto treba pripomenúť, že sme humanisti a tak neničíme nepriateľa, to vôbec nie, tomu nechceme nič zlé - ale ničíme práve tú spomínanú "bojovú silu". Ovšem tú bez ohľadu na to, kde sa momentálne usídlila. Ak jú má v sebe, jeho vina.

Takisto je dobrá zásada že sa nemáme hrať na bohov či sudcov, ktorí morálne posudzujú zločinca. Nie my rozhodujeme, ale vyššia prozreteľnosť rozhodla, že sa zmrd ocitol na zemi - takže ak by to absolútna etika nechcela, nevydala by nám ho do rúk, že. Takže s trestom neváhať ani sekundu. Nie ako "ja" chcem, ale nech sa stane vôľa tvoja (áno, tak nejak je to v evangeliu, ale platí to aj u racionalistov). Nie my konáme, ale prozreteľnosť.
Konieckoncov, aj vo filmíku sa ku konci Punisher pýta zmrda, či pozná rozdiel medzi spravodlivosťou a trestom. Autor chcel zrejme povedať, že hrdina sa nehrá na spravodlivosť, ale skromne len trestá (a teda že v daný moment už niet odvolania, inej cesty ).

Myslím, že toto sú také praktickejšie zásady, ako nejaké technické znalosti.

Ak má niekto ešte nejakú praktickú radu čo sa týka zásad čistenia špinavého prádla ....

mailer

Preto navrhujem iné, občasné okienko. Trochu vedomostí o zbraniach by nezaškodilo. Kto z nás identifikoval, akú pištoľ ukázal ten hrdina, keď sa k nemu blížil ten černoch po odpovedi, že perie? Kaliber? Čo znamena .45ACP alebo .416Rigby? Kto vie, aký rozdiel je medzi aut. a poloaut. zbraňou? Revolverom a pištoľou? A brokovnicou? A útočnou puškou a samopalom? Kto vie, že ČZ vlastní US firmu Dan Wesson? A mnoho, mnoho ďalších.

Samozrejme nemyslím to vážne. Ale bolo by načase sa v tomto smere trochu poobzerať! Aspoň začať!

Norman

išli, ale zadarmo, to sú také predpriemiery.
Na Oskara to v žiadnom prípade nebude, tie časy sú preč.

Ľubov

co na ten film isli. Ako vidime,z roznych dovodov.)).

Tak ci tak,oskar je zrejme tutovka. Je dobre to obcas vidiet,ten ich pad do priepasti,na dno.

Ľubov

Je to ako obohrata platna,aky mal motiv?
Ako suvisi vrazda dvoch ludi s Kocnerovymi zmenkami? Stale predsa plati,ze chcel peniaze od CME https://sk.wikipedia.org/wiki/Central_European_Media_Enterprises ,alebo nie?

Nikto z nas netvrdi,ze je to neviniatko,ale postavte ho vedla Miklosa. Potom to bude vyzerat inak,napokon,ludova mienka,tu dolu,to tak vidi uz dnes.
Kolko v lastne dostal? 25 rokov ,ma 57 a z basy by mal vyjst v roku 2045.Smiesna predstava.
V jednej serialovej casti Simpsonovcov sa mihne mapa strednej Europy,rok 2024, a po Slovensku tam uz nie je ani stopa.
Co my len vieme?(((. Nevieme ani len to,komu vlastne visime na snurke od gati. Ja si(ale nie som odbornik) myslim,ze zatial je to stale snurka od gati CME.
Dokedy? Mozno do septembra.

Norman

Samozrejme, účinný a praktický spôsob pre dnešného priemerného človeka je (a bude) iný: žiaden bourbon, ale automatická zbraň, postavenie v skryte a strelba bez vyzvania (alebo s krátkym vyzvaním). No joke.
Bourbon je na popíjanie s cigarou potom.

Norman

nechcem ti nejak kaziť náladu, Aman, ale "taká čudná doba a atmosféra" ... to vždy bolo a aj bude, natrvalo.
I keď je pravda, že svetová pandémia tu nebola asi storočie - ale aj tak, atmosféra nie je podľa špecifických okolností a udalosti, ale podľa toho, ako ju človek prekukne. Kto raz pozrie za oponu, nikdy už viac gašparkom neuverí.

Norman

to by nás ľudia ohovárali, že oni bojujú, vzdelávajú sa - a my sa venujeme len kultúre a duchovnu.:)

Na Havla do kina zásadne nechodiť, nepodporovať ich ani korunou, za pár týždňov to bude na webe zadarmo a o dva mesiace v TV. Okrem toho sa spolieham na hodnotenie HS.
https://www.hlavnespravy.sk/slovenska-premiera-filmu-havel/2244084

Náhodný okoloidúci

Ďakujem za objasnenie. Možno Realistu zobudí bozk od Šípkovej Ruženky :)

Náhodný okoloidúci

Nepatrí sa citovať sám seba, ale urobím výnimku - už dosť dlho tvrdím, že každá významná politická udalosť má dve verzie - oficiálnu a pravdivú.

Tebe ne sú podozrivé všetky tie pletky okolo Kočnera a Kuciaka? Najprv sa s ním verejne poháda a potom ho dá zabiť? Nevylučujem ani túto možnosť, ale to by Kočner musel byť naozaj BLBÝ, keby ho dal zabiť.
A čo masívne pretláčanie falošnej talianskej stopy všetkými dostupnými prostriedkami? Čo riadené a umelo organizované protesty proti vražde "Janka a Marienky" v zahraničí? Koľkí z protestujúcich vôbec vedel, že nejaké Slovensko existuje? A čo Nicholson, ktorý preventívne zmizol do slniečkovej Kanady?

Celé toto až príliš smrdí zahraničnými zákulisnými záujmami.

O Jane Teleki:
https://www.databazeknih.cz/zivotopis/jana-teleki-86658
http://www.necenzurovane.net/stacho/osrman10.html

Norman

táto stránka môže byť známa len medzi intelektuálmi, a teda tých 5% populácie nie je nebezpečných :-)
Ja takisto nestojím za námahu. A okrem toho sa nedopúšťam ničoho nezákonného, ale ani len nejak špecifikovateľného a uchopiteľného. Ver mi, mám desťročia praxe v tom byť nevideľný.
Okrem toho mi môžu vylízať prdel.
A ako by ma vlastne na Madagaskare našli? :)

Netreba to hlavne preháňať s tou predstavou, že sme dôležití. V skutočnosti nás to monštrum vôbec nevidí. Veď čo už by moloch mal z niečoho, ako sme my? Kto by to ocenil, ak by to zničil? Hm, rozmýšlam, ako by ma verejne diskreditovali, napríklad, heh.
Ale nepochybne sme v poradovníku. Kotleba, Rostas, Vasky - nie že by boli horší, teda lepší, ale sú prví na rade. My až potom :)

A ešte: ľudí, ako sme my, budú onedlho slniečkari skurvene potrebovať. Takže neboj. Ak by sme to porovnali s pádom socíku, sme teraz tak v roku 1987 - režim ešte zdanlivo pevne stojí, ale už beží prestavba a uvoľnenie myšlienok. Do toho epidémia a reálna kríza - žarty bokom, "onedlho" sa budú ľudia zabíjať na uliciach, na nejaké internetové portále si už nik ani nespomenie.

Náhodný okoloidúci

Obávam sa, že toto je jediný účinný spôsob riešenia no-go-zón. Ale že kua účinný.

Norman

Málo to tu čítaš, ináč by si sa nepýtal, ako to bolo. Od začiatku práve tu píšeme, od samého začiatku, že to bola sakrálna vražda - azda sa práve zopár našich myšlienok dostalo aj ku Teleki a iným, v tejto téme takmer určite sa ich podarilo rozšíriť do priestoru. Ale napadlo to aj iných, lebo veci sú jasne indikované práve tak, ako my hovoríme.
Preto sa mi nechce to zopakovať. Al pre teba:
Politické akcie potrebujú rozbušku a po vražde novinárky na malte niekoho napadlo, že by sa také niečo mohlo stať aj u nás. Pre tajné služby to naozaj nie je žiaden extrém ani neobvyklé.
Kočner pracoval pre rôzne prozápadné skupiny, ale jeho posledným hriechom bol pokus dostať od chaldejcov 70 milionov Eur za zmenky, na ktoré si robil nárok za služby v roku 1998 a potom. Zrejme preto bola spáchaná vražda tak, aby sa ťahala k Szuszovej a Kočnerovi. Kočner by musel byť naozaj idiot, aby ju nechal takto spáchať.
Dôkazy proti Kočnerovi sú práve chabé. Ale hovorím - nik sa tu nemieni zastávať proamerického agenta, ktorý vyhorel - ale je to ako keď sa komunisti začali vvraždiť, prípad Slanský a podobne - a potom to prešlo aj na celkom nevinných ľudí. Tak to bude ja teraz.

Neviem, kedy si bol Ass sra hadom, to bolo asi dávno, nepamätám, ale to ťa tak urazilo? Daj link, aby bolo jasné v kontexte. A nie som štyridsiatnik.

Čo sa týka Pjakina, je mi ťa ľúto. Neurážaj a neotravuj ma tým ruským bulom.

Roland Edvardsen

No, je to tak, momentálne Realista spí a neviem nateraz povedať, či sa vôbec zobudí. Dal som si teraz pauzu a koncentrujem sa na iné veci v mojom živote. Je taká čudná doba a atmosféra teraz...

mailer

Ani Teleki, ani Norman nepovedal, že Kočner je čestný človek. Vkladanie nepovedaného iným do huby robia len svine. (Som si istý, že on sa neurazí, lebo vie, že je sviňa a je na to hrdý.)

Keby všetci Maďari boli ako Teleki, tak kričím Hajrá Magyarok!

Inak, Norman, bacha. Myslím, že idú po tebe. Táto stránka začína byť dosť známa. Už som aj niekde inde našiel z nej citácie. To nemôžu len tak nechať. Veď to všelikde aj otvorene deklarovali. Majú k tomu milióny k dispozícii.

Inak mal by si mu ďakovať, že ti to tu on takto pekne vopred signalizuje. Aj keď štýlom typickým pre provokáciu, ako osobné invektívy, atď. (Zrejme to tak on musí.)

Ľubov

Mam na Teba malu prosbu,ci by sme si tu nemohli otvorit take male filmove okienko,kde by sme si mohli pohovorit o najvacsom odpade dnesnych dni, o filmovych producentoch,reziseroch a hercoch .
Ale aj naopak. O tom,co sa nam paci na dnesnej kulturnej revolucii.

Chcela som ist na Havla,som predsa stale extravagantna,ale potom som si povedala,ze Meky bude stacit. Na film Meky som isla preto,aby som sa z nejakej podprahovky dozvedela,preco je Zbirka taky oblubeny u Jana Krausa v jeho relacii.
ze asi nestaci iba to,ze je "taky britsky". A veru,to nestaci. Treba povedat,ze film vo mne nevyvolal ziadnu nechut k Zbirkovi,je to skladatel z celej duse,len Lucenica mal platit ferovo.

Ľubov

Pretoze Kocner je buduci prezident Slovenskej republiky. No zasni a smej sa,este mas chvilu casu.

Assarhaddon

Takže podľa autorky článku a administrátora tejto stránky je Marián Kočner nespravodlivo odsúdený čestný človek. Skrátka obeť režimu, signifikantný prípad kryštalizujúceho sa bezprávneho štátu.
Tak ak niekto považuje všetky dôkazy proti odsúdenému za vyfabulované, tak vtedy, ale LEN vtedy áno. Už chýbalo len toľko, aby slečna Teleki (kokso, veď má vznešené šľachtické priezvisko, nemôže nebyť Maďarka, ak už aj nie praneter Pála Telekiho...) načrtla svoj názor, že truľa a jeho snúbenicu odbachla naša tajná služba, alebo kváziprofesionálny nájomný vrah na objednávku tajnej služby, nie však Mariána K.
Už chýba len názor inak zhovorčivého Normana, ako to teda potom bolo. Nie, to tu on nenapíše, radšej bude o mne vypisovať..citujem že som "Ass sral hadom". Niekedy je ťažké uveriť, Normi, že si zrelý štyridsiatnik, lebo tie detské invektívy na ten vek nesedia.
P.S.
Pjakin a spol. nie sú sekta. Ale na vlastnú Tvoju škodu platí, že ak nemáš záujem sa učiť, pracuješ svojou nevedomosťou v prospech takých, čo chápu viac ako ty".

Norman

Snažím sa minimalizovať preberanie článkov zvonku, ale tentoraz to Teleki vystihla úplne presne a vhzľadom na dôležitosť spomínaného procesu a jeho charakteru ako precedensu pre zavedenie bezprávného štátu som to tu zaarchivoval.

Náhodný okoloidúci

Roland, ako pokračuje Realista? Zdá sa mi, že po dobrom rozbehu trošku zaspal.

nonula

Byvam v Bavorsku a sused ma upozornil na uroven nasho debila. Zamestnal som prave lekarku zo Slovenska( tvrda katolicka) - jej reakcia?- "preco na toho dobreho cloveka tak vsetci utocia"... Mam taky dojem, ze v blizkej bubucnosti ten narod holubici zanikne medzi Polskom a Madarskom. Katastrofa! Muzi a Muzstvo na Slovensku zanikli.

Náhodný okoloidúci

Myslím, že už som to kdesi do diskusie dával, nechce sa mi to hľadať. Ale je to dokonalé :D

https://sarmatia.wordpress.com/2020/06/27/rasismus-nejen-na-tycce/

Norman

aj ten Biely lev je rasistický.
Ale Benčíkovu vinu veru nik už nezmaže - chcel som napísať, že by na neho , rasistu, mali ľudia pluť na ulici, ale myslím, že bude stačiť, keď ho zavrú do lochu namiesto Vaského.
Alebo k nemu?

Norman

Ako všetky tieto politické výrazy, všetky sú overloaded, teda "preťažený" - za každým sa skrýva viacero rôzne kombinovaných myšlienok. Netreba za použitím toho slova hladať nejakú svetonázorovú zmenu - ale proste mi teraz pripadá "patriotizmus" ako taký najjednoduchší termín, zároveň dostatočne umiernený - schopný byť akceptovaný všetkými. Proste som mu dal a momentálne prednosť pred tými : nacionalizmus, národovectvo, konzervativizmus, antiglobalizmus, nieto ešte pred výrazmi ako "pravičiarstvo/lavičiarstvo", a podobne.

Patriotizmus má prídych väčšej kultivovanosti, ako nejaké bitie sa do hrude. Ide o to, že politika kontinentálnej kooperácie v tomto stave nebude fungovať a každý národ musí vedieť definovať aj brániť svoje hodnoty - to je (dnes) patriotizmus. V tom je myslená aj obrana pred zadĺženosťou.

Národná scéna zažíva to, čo zažíva aj preto, lebo "nacionalizmus" je v predstavách (mentálneho) plebsu fixovaný, ako niečo zlé, primitívne. Namiesto rozbíjania tejto médiami dlhodobo betónovanej fixnej ídey je lepšie ju obísť a použiť kultivovanejší model, slovo. Treba si len dať pozor, aby bol rovnako či dostatočne tvrdý.

K tomu Macronovi a Francúzsku - vidím to tak, že aj na Západe cítia/vidia potrebu týchto zmien a preto ťahajú tieto termíny. Oni to tiež vidia tak, že nastáva čas. Že to nemyslia celkom úprimne, že Macron len hľadá kompromisy, to nie je vina tých slov, ale to je konkrétna vec danej osoby. Ale pod tlakom zhoršovanie islamskej a inej problematiky to bude azda aj Macron chápať úprimnejšie.

Roland Edvardsen

Aj mne to prišlo, že si bol akosi nerealisticky optimistický. Ono aj patriotizmus dnes zneužíva kdejaký debil či podvodník. Aj ľudia ako Macron hovoria o patriotizme...Čiže je potrebné aj zadefinovať aký patriotizmus.
A áno, nie je to liek na všetko, chce to dnes ďaleko viac ako biť sa do hrude a mať plnú hubu národa.

Napokon sami na Slovensku vidíme, ako to nestačí, aký úpadok teraz zažíva práve národná scéna: SNS nefunkčná a rozložená, Vlasť krachuje úplne kvôli dlžobám a o zvyšku tejto scény nemá zmysel ani len hovoriť. Jediné čo ostalo je LSNS, ktorá stagnuje, udržiava si dlhodobo svoje limity a je na dobrej ceste v budúcich voľbách skončiť s ešte nižším výsledkom a možno aj mimo parlament (a to výrazne vďaka Kotlebovi, ktorý by v záujme strany radšej už nemal chodiť do diskusií a príliš rozprávať...).

Norman

Sú rôzne verzie jeho histórie. Nie som žiaden expert, ale vidím to tak, že Baťa zbohatol na výrobe čižiem pre armádu ešte v prvej vojne. Takže jeho prípad je, ako väčšina "podnikatelov", založený na štátnych zákazkach.
Na druhej strane to bol zrejme realista a chápal integritu komunity. V tomto prípad Baťa určite predbiehal väčšinu podnikatelov tej doby, aj dnešnej. Takže môj postoj k jeho prípadu je skôr pozitívny. Podobne ako k niektorým iným javom tej doby.

Lenže to je minulosť. Baťova firma bola zoštátnená v CSSR, a jej dediči už neboli to isté, čo zakladateľ - ale aj keby to tak nebolo, aj tak by tento moderný kapitalizmus kasínového typu Baťovu firmu zničil. Dnes také podnikanie už zrejme nie je možné, bola by to výnimka, nie je to cesta. Dnešné podobné komerčné úspešné firmy či osoby, napríklad Musk alebo Google a podobne, sú úplne iné - ich úspech je o inom. Baťov príklad je dnes v podstate bezcenný a nebude sa opakovať. Aj vtedy to bola výnimka. Dnešní podnikatelia sú v inom postaveni, a tí naši sú proste jednoduchí zlatokopi - nič iné ich nezaujíma.

Norman

Optimizmus závisí od toho, či je témou tendencia, alebo aktuálna situácia, lokálna situácia. Ja osobne som rád pesimistom a frustrovaným, lebo potom človek nič nečaká a môže byť optimista :) Začarovaný kruh, heh.

Len chcem povedať, že čo sa týka domácich patriotov - myslím, že sa všetci už ukázali, teda vlastne žiadni poriadni nie sú. Myslím to teda tak, že určitým spôsobom začne rásť až prevládať myšlienka patriotizmu a niektoré (staršie) politické sily sa naň len preorientujú. Slovensko nebolo a nie je schopné byť zdrojom nových trendov, ale je azda schopné sledovať vonkajšie zmeny.

Nemyslím si ani, že "patriotizmus" je liek na všetko - ale v súčasnosti tento vitamín jednoducho chýba najviac, mám dojem.

Luko

... si optimistický, Norman, ale nech sa Tvoja optimistická predpoveď naplní. To by sa páčilo asi nie len mne.
Len by sa naši patrioti už mali konečne trocha pozviechať a začať (jednotne) vystupovať zo zákulisia a predstaviť niečo, za čím by sa dalo ísť aj ostatným.
Je fajn prečítať si niečo príjemné, aj keď som v tomto prípade maloverný. Je to príliš pekná vízia, aby bola skutočnosťou.
(Potreboval by som tu optimistického smajlíka so zdvihnutým palcom.)

horyslav

Norman, aký máš pohľad na osobu zlínskeho podnikateľa T. Baťu, samozrejme, v kontexte tej doby a ako by si hodnotil takéto konanie v súčastnosti... vďaka

Norman

ale to sú skôr korporatívci (kapitalisti). Soták (či ako sa volá) - ani toho nemám rád, neverím mu a jeho motívom.
I keď v pohode, zatiaľ odkrývajú zlé tendencie. Pesimistické postoje vítané.

V Brezne som robil na brigáde. Hej, žiaľ, väčšina ľudí nevie, ako vyzerá taká "výroba". Namiesto Osviečimu majú decká chodiť tam.

Norman

Najemnejšie slová sú, že Mato je nestabil, a teda sa na neho globaisti nemôžu spoľahnúť.
Naď na to tiež nie je dvakrát stavaný, hlavne nemá dôveru ostatných Oľanistov, podľa mňa nemôže robiť predsedu vlády, ani s Matovičom za chrbtom, proste by to nefungovalo ako Fico-Pele.

Ale najpodstatnejšie je, že promeričania sú minimálne do volieb v USA neistí, koho a čo majú poslúchať. Práve teraz, tieto mesiace, Slovensku uniká jedna historická príležitosť výrazne sa s nimi vysporiadať.
Ale predpokladám, že z dôvodu pandémie a rasovej vojny v USA prevládnu v tej či inej forme patrioti. A že teda aj u nás bude príležitosť urobiť očistu budúci rok, keď sa prevalí, že Amerika už nemá moc nad Európou.

To je optimistický model, tak dokonale to nebude, ale ja hovorím o takýchto verziách. Zopakujem -rok 2021 - v USA patrioti, na Slovensku patrioti. A kedže voľby USA sú ešte v tomto roku, vlastne niet na čo čakať. Je nepravdepodobné, že by USA zostali také, aké boli posledných 70 rokov.

slaven1

Soták pravdivo, čo sa na nás valí https://www.youtube.com/watch?v=t6uf-HxkjMI

V Brezne ťa život núti myslieť a konať rozumovo.

Roland Edvardsen

Tá Tabák zatiaľ ašpiruje (minimálne v ženskej kategórii) za najdebilnejšiu poslankyňu vôbec. Veľavravné je už toto (to hodila sama na svoju FB stránku):

August 2019: „OĽaNO organizovalo protest na odvolanie pani Jankovskej. Videla som, že tam nie je veľa ľudí, tak som zobrala bicykel a išla na protest. Sadla som si na schodíky, počúvala, zoznámila som sa s Igorom a len tak medzi rečou som mu povedala, že ak by niečo potreboval, nech ma kontaktujú. Vôbec som si neuvedomovala, že v roku 2020 sú voľby.“

November 2019: „OĽaNO mi volalo, či by som za nich nekandidovala. Bola som vo vysokom štádiu tehotenstva, ale hovorím si, keď ma chcú, idem do toho.“

Som to trochu pozeral, to odvolávanie. Oľano je skutočne panoptikum: cigáni, vozíčkar (to tam Matovič musí mať, predtým to bola tá chudera, čo sa vydala za Pakistánca), fundamentalisti napojení na sionistické sekty spoza oceána (aj tá Tabák bola spracovaná nejakou sektou v Amerike. Škoda, že už zmazala to video, v ktorom sa k tomu priznáva), šimpanzy typu Pročko...skrátka Matovič dobre vie, prečo zberá takýto odpad vyslovene z ulice, takí budú najlojálnejší.

Inak hlavne to Nko ide inak Matovičovi po krku, je to naozaj až príliš okaté a až kontraproduktívne (tá ich obsesívnosť okolo plagiátov). Matovič je samozrejme chorá špina, ktorá si to zaslúži (ja si ešte pamätám, kedy býval s takými ako Nko v relatívne vrúcnych vzťahov, vtedy sa mu Nko hodilo, keď využívalo jeho kompromateriály a insiderské info na boj proti Smeru), ale aj tak.

Tiež si kladiem otázku, čo sa tu vlastne sleduje. Ja si myslím, že sa boja toho, ako Matovič de facto pomáha Smeru (ktorý teraz, v podobe 2 strán, ide atakovať 30%), ako je kontraproduktívny pre svoj primitívny exhibicionizmus a špinavú minulosť (a vlastne aj prítomnosť). Potrebujú ho teda vymeniť, ideálne za nejakého inteligentnejšieho globalistu z Oľano (Naď by bol asi najideálnejší pre nich), t.j. že by došlo nie k pádu vlády a predčasným voľbám, ktoré je pomerne zložité vyvolať, ale len k rekonštrukcii. Nateraz im bude stačiť výmena kontraproduktívneho šašoidného kreténa.

Norman

človeče, to slovo som takto naživo tiež už nepočul storočia :)
Ale vhzľadom na to, že znova naskočila stránka (sama od seba, neviem, čo s ňou bolo, no vyspelí západní provideri ... škoda slov), tak to nebudeme ďalej rozoberať.
Teda okrem toho, že teda ja už len som ten najväčší oportunista:)

vrbovčan

je čím ďalej tým viac viditeľnejší.

Norman

Nik sa nechce hádať, ja len odpovedám.
Takže diktatúra. A preto sa staráš o nejakého chudáčika Jakeša?
To sú teda starosti. To je teda boj s diktatúrou.

Mimochodom, práve by si bolo treba ujasniť, že "diktatúra" nie je to nebezpečenstvo, ktoré hrozí. To je stále len ten slniečkársky postoj, že vlastne nie sme zlí (disidenti,alternatívci, radikáli) lebo veď bojujeme s "diktatúrou". Veď bojovať proti "diktatúre" je základná americká ideológia, takže bojovať proti diktatúre je vlastne bojovanie s oficiálnou mocou proti "zlu". Ešte pridaj, že bojuješ proti fašizmom, a už je všetko v cajku.

ps. keď vyhráš ten boj s diktatúrou, pošli mi pohľadnicu, aké to bolo.

pps. kedže tu na Slovensku je toľko zápasiacich s diktatúrou, nemusíme sa báť o výsledok a môžeme vyložiť nohy na fotelu, otvoriť pivo a sledovať. Hej, je pravda, že dnes už vidia viacerí, že veci sa nedejú kóšer, že voda stúpa a radi by niečo už aj podnikli. Len nevedno, či už nie je neskoro. Varovania mali zmysel pred 10 rokmi, možno pred 5-timi. Dnes už sú kocky dávno vrhnuté.
Ale o to to bude komickejšie, s toľkými zanietencami, čo sa za tie roky nazbierali, čo sú všade v alternatíve - to bude určite hračka.

Stránky