armáda

počet: 61

mocenský aparát, konflikty, boje a vojny

Oni to tí diktátori tak skrátka majú: keď sa zdá, že im už nič nehrozí, tak pochytia neodbytné nutkanie vykonať nejaký škandalózny chemický či iný neakceptovateľný čin, ktorý pobúri tzv. medzinárodné spoločenstvo na čele s jeho ozdobou a svetovým lídrom v oblasti demokracie a ľudských práv.

Predseda Asociácie slovenských vojakov, Jozef Žarnovičan, zverejnil na svojom blogu otvorený list adresovaný prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi, v ktorom vo viacerých bodoch vyjadril podozrenie z vlastizrady. Uverejňujeme tu tento list ako prejav súhlasu, ale aj ako príklad tých zločinov, ktoré pácha nielen jeden Kiska, ale aj mnohí iní anglosionistickí kolabranti.

Je to presne 70 rokov, čo 6. augusta 1945 Američania zhodili  prvý raz atómovú bombu na Hirošimu. Uvádza sa približne 140 000 obetí na životoch, v absolútnej väčšine civilov. O dva dni neskôr zhodili variantu bomby na mesto Nagasaki. Tam sa uvádza 70 000 obetí.

Skončila sa, či pokračuje? V súvislosti so stále intenzívnejšou angažovanosťou USA a NATO v záležitostiach Ukrajiny, zbedačenej “oranžovou revolúciou”, následkami štátneho prevratu a občianskou vojnou, sa vo verejnosti čoraz viac ozývajú otázky, či sa vlastne studená vojna rozpadom ZSSR a jeho mo

Július Handžárik
Teroristická organizácia  Davláh al islamíja, v západných médiach a politických textoch neustále veľkolepo označovaná ako Islámsky štát, skratkou IS alebo ISIS, sa dopúšťa na Blízkom východe krvavých zločinov proti ľudskosti.

Všetci o tom hovoria, všetci sa pýtajú. Tak čo, je tam alebo nie je? Ako v prípade takmer všetkých verejne široko debatovaných tém, aj táto otázka je v skutočnosti mimo misu.

 

Informovaní učitelia a študenti histórie sú si dobre vedomí skutočnosti, že Druhá svetová vojna nevyriešila žiadne väčšie problémy sveta. V skutočnosti vytvorila nové, tak isto ako Prvá svetová vojna. Sovietska hrozba svetovému mieru a obchodná rivalita medzi Japonskom a Spojenými štátmi sú len dva príklady predvojnových problémov, ktoré sa stali ešte akútnejšie práve príčinou tejto vojny. Americké domáce problémy, vrátane národného dlhu, nezamestnanosti a rasových nepokojov, lomcujú Amerikou viac a viac a môžeme dôvodne argumentovať, že dve Svetové vojny urobili tieto problémy len väčšími a to rýchlejšie.

Sitra Ahra

Je tu akásik uhorková sezóna. Tak mi dovoľte, bratia a sestry, podeliť sa s Vami o moju dnešnú nekorektnú a poburujúcu nedeľnú kázeň na tému žoldnieri.

Tento film mal premiéru 15. marca 2015, teda zhruba pred týždňom. Je to popis a vysvetlenie z ruskej strany, ako prebiehal prechod Krymu do Ruskej federácie.

V roku 2003 USA vojensky plnou silu zaútočili na Irak. Pripravovali sa na to vyše pol roka a použili všetku svoju ťažkú zbraňovú techniku. Zničili všetko, čo sa bránilo a krajinu okupovali.

Vojenský analytik Martin Koller předpovídá, že proruští separatisté mohou chtít ovládnout východoukrajinský přístav Mariupol. Případný pozemní koridor na Krym by dle jeho mínění nebylo možno ubránit. Koller se pozastavuje nad tím, že ve válce na Donbase se bojuje vesměs nemoderními zbraněmi, víceméně i bez využití letectva. V komentáři pro ParlamentníListy.cz rovněž analytik odsuzuje spekulace o možném ruském útoku na Evropu.

Martin Koller

“Válka je především byznys, a proto nejsem takový optimista. Kapitál potřebuje válku. Vidím to půl na půl, že bude válka nebo mír,“ říká v rozhovoru pro Hlas Ruska poslanec slovenské Národní rady za stranu SMER-SD Ľuboš Blaha.

Ľuboš Blaha

Včera mi padol na monitor film. Príliš sa tými vecami nezaoberám, ale súčasná technika je prenikavá, a tak občas niečo nechám bežať v pozadí - v rámci základného kultúrneho prehľadu.

Jak je možné, že stát, který v poválečné historii rozpoutal a vede nejvíc válek, je považován za synonymum mírové politiky a jeho představitel dostal Nobelovu cenu za mír?

Dnes US Sněmovna schválila to, co považuji za jednu z nejhorších částí legislativy všech dob. H. Res. 758 byla schválena jako rezoluce „přísně odsuzující akce Ruské federaci pod presidentem Vladimirem Putinem, který vede politiku agrese proti sousedním zemím zaměřenou na politickou a ekonomickou dominanci.“

Ron Paul

Vojna nacistickej kyjevskej junty, iniciovaná a podporovaná Západom, sa prelieva do ďalšieho regiónu, priamo pri slovenských hraniciach. Rusíni sa odmietajú podieľať na genocídnych výpravách Kyjeva do Novorossije. Sformovali hnutie Republika Podkarpatská Rus, vedené Petrom Geckom, a Kyjevu odkázali "Toto nie je naša vojna." Nie, zatiaľ to nie je rusínska vojna, fosforové bomby pre Ľvov v Kyjeve - s podorou NATO, Bruselu a Washingtonu, samozrejme - iba pripravujú.

Už dávnejšie a čoraz častejšie zaznieva otázka, či sme vo vojne.

Myslí sa tým hlavne neistota, či sa situácia bude prudko zostrovať, zhoršovať. To totiž spôsobuje vojna. V tomto slova zmysel ale naozaj ťažko povedať, či už sme za naším Rubikonom. Veď je všade okolo zatiaľ kľud a dostatok.

Ale vojna nie je len o dramatičnosti či nebezpečenstve.

Vojna je hlavne o zodpovednosti.

Na rozdíl od veřejných prohlášení Obamovy administrativy obviňujících ze sestřelení letu 17 Malaysia Airlines ukrajinské rebely a Rusko,už někteří zpravodajští analytici dospěli k závěru, že ani rebelové ani Rusko za to nejspíš nemohou, a že to vypadá, že za to mohou ukrajinské vládní síly, jak ukazuje zdroj obeznámený s těmito zjištěními. Tento úsudek – odporující tomu, co president Barack Obama a ministr zahraničí John Kerry veřejně prohlašovali – je založený převážně na absenci důkazů od americké vlády, že by Rusko rebelům dodalo protiletecký raketový systém Buk, kterého by bylo zapotřebí k zasažení civilního linkového tryskáče letícího v 33 000 stopách, řekl zdroj, který mluvil pod podmínkou anonymity

Nie na tom reálnom, kde treba používať vojenskú stratégiu a taktiku, kde tečie skutočná krv a zomierajú ľudia. Plač a kvílenie sa nesú virtuálnym frontom. Ľudia sediaci za počítačom, mnohí tisícky kilometrov od Európy, prepadajú hystérii a robia po "páde" Slavianska a Kramatorska ďalekosiahle závery. Napodiv, našli rovnakého vinníka ako západná vojnová propaganda, i keď tá z iných dôvodov. Meno je však rovnaké. Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin. Koľká harmónia vo výsledku.

Stránky

Americký prezident Donald Trump sa rozhodol ukončiť niekoľko rokov trvajúci tajný program Ústrednej spravodajskej služby (CIA), ktorého cieľom je vyzbrojovanie a výcvik vzbúrencov bojujúcich

Iracké sily sa dopustili "porušovania ľudských práv" počas dobýjania mesta Mósul z rúk Islamského štátu (IS).

V Bratislave prebiehal tri dni Globsec. Za prísnych bezpečnostných opatrení, ku ktorým patrilo aj utajenie.

V minulých týždňoch vznikol v nemeckom Bundeswehre "škandál", keď akýsi naivný dôstojník pokreslil steny akejsi klubovne nemeckými vojakmi z prvej ale aj druhej svetovej vojny, alebo také niečo.

Veľa sa v poslednom čase spomína majdan, teda príklad akéhosi prevratu, ktorý by mohol nastať aj na Slovensku.

Počasie bolo pekné, ľudia vyšli do ulíc a na námestia. Podebatiť, dať si kávu.

Najnovšie číslo Zema Vek sa venuje domobrane. Je tam interview so Slovenskými brancami a podobne.

Udalosti v Sýrii sa hýbu pomaly. Tak to už vo vojne chodí - ani za boha so to nepohne.

Banskobystrický výrobca zbraní Grand Power uviedol do predaja prvú slovenskú karabínu STRIBOG.

Pouze český deník iDnes jako jediný přinesl pravdivou zprávu o tom, že na náměstí Tchien-an-men se z 3. na 4. června 1989 nikdy žádný masakr neodehrál, natož aby pod pásy tanků bylo zmasakrováno až sedm tisíc čínských studentů…

Břetislav Olšer

Napriek tomu, že Európa si nemôže naozaj dovoliť odpojiť sa od Ruska, napriek tomu, že Merkel a Hollande práve poďakovali Putinovi za jeho rolu pri dohode zmluvy Minsk-2,  Eurokreténi spustili ďalšie sankcie proti Rusku. Ale to nie je to najhoršie.

Saker

Táto zmluva je výsmechom. Je to diktát nanútený Novorossiji zhora v rámci globálnej hry, ktorá zohľadňuje všeličo, okrem skutočných potrieb ľudí na Donbase. Je to špinavá mocenská machinácia, ktorej jediným pozitívom je, že nikdy nebude realizovaná v praxi. Potom ako budú oslobodení natovskí žoldnieri z debaľcevského kotla, si skvelou minskou zmluvou všetci zúčastnení slávnostne vytrú zadok.

Pred 2. svetovou vojnou sa Churchil vytešieval, že sa Nemecko dostane do konfliktu s Ruskom, a vraj otvorene hovoril, že Angličania podľa potreby podporia toho slabšieho, aby vojna dlhšie trvala.

Putin oznámil, že rozpočet ruského ministerstva obrany se zvýší a v příštím roce bude činit 50 miliard dolarů. Přitom zdůraznil, že rozpočet Pentagonu činí 585 miliard dolarů.

Práve v tieto dni sme tu hovorili o rôznych stránkach, ktoré odvádzajú ľudí k rôznym zbytočným petíciám a inými utopickými smermi, ale dnes sa zjavila jedna petícia smerom do Európy, ktorá neslubuje vytváranie žiadnych spoločenských štruktúr, ale proste robí nátlak v jedinej jednoduchej veci - a

Včera, 2014-07-14 okolo 16:20 miestneho času  sa zrútilo malajzijské lietadlo Boeing 777 nad Ukrajinou. Čo sa o veci teraz vie:

Politika západnej civilizácie sa krúti dokola. Ako okolo zlovestného atraktora sa politické veci krútia ako vo víre, a frekvencia zmien sa čoraz viac zrýchľuje.

Mnohí Rusi sú dôverčiví a naivne veria, že Amerika je tým najlepším miestom, príkladom pre svet, ktorému sa dá veriť a dôverovať. Táto idiotská viera, ktorej prejavy vidíme na západnej Ukrajine, kde USA krajinu destabilizujú v rámci príprav na jej prevzatie, je dôležitou zbraňou, ktorú USA používajú na destabilizáciu Ruska. Niektorí Rusi Washington ospravedlňujú tým, že si vysvetľujú protiruskú rétoriku ako prostý pozostatok stereotypov zo studenej vojny. "Staré stereotypy" sú však falošnou stopou, zavádzajúcim odvrátením pozornosti. Washington po Rusku ide. Rusko je pod útokom, a ak to Rusi nepochopia, stanú sa históriou.

Paul Craig Roberts

Ak Janukovič nemal vôľu rozohnať pár tisíc provokatérov, obetovať mierne násilnosti a možno zopár obetí za ukľudnenie situácie, neviem či niekto v Charkove bude mať vôľu obetovať a riskovať desaťtisíce.

Malá aktuálna úvaha Sakera, ktorú sme si výnimočne dovolili priamo prevziať zo Zvedavca, pretože je tam zopár viet, ktoré presne vystihujú situáciu a mal by ich každý poznať a na

Saker

Máme za sebou týždeň vojny proti Sýrii, ktorú za USA vyhlásil minister zahraničia Kerry. Zatiaľ síce americké bomby nepadali, ale to nič neznamená, veď ich agenti bojujú v Sýrii už asi dva roky. Sú to v pravom zmysle slova ich agenti - ľudia, ktorí sú nimi podporovaní, vyzbrojovaní a najmä riadení. Že je to vojna, to považujem za fakt - otázka je len to, ako sa rozrastie. Nik na svete nepozná odpoveď. Ale treba sa nad tým zamyslieť.

Dramatické bolo vyhlásenie ministra zahraničných vecí USA Johna Kerryho o obetiach chemických zbraní, ktoré podľa jeho tajných zdrojov použila sýrska vláda - 1429 zavraždených ľudí, z toho 426 detí. Zdesenie z jeho slov priam dunelo, ako americký útok bielym fosforom na irackú Fallúdžu. Dosť bolo! Amerika ide trestať. My, čo máme trochu dlhšiu pamäť, by sme sa mohli pýtať, kde boli USA s ich trestajúcou rukou, keď izraelská vláda v koncentračnom tábore Gaza zmasakrovala 1440 civilov, z toho 431 detí - aj s použitím bieleho fosforu, striel s ochudobneným uránom a nových obludných typov zbraní, ktoré odskúšavala na ľudskom mäse. Ale načo sa pýtať amerických kreténov na čokoľvek. Zato prezident Ruskej federácie Vladimír Putin je trpezlivejší človek ako ja, a preto sa kreténa Kerryho ešte stále pýta. Teraz konkrétne položil otázku: kde sú vaše dôkazy, že chemické zbrane použila sýrska armáda?