ekonomická moc

počet: 60

financie a iná prízemná chtonická moc

Máme za sebou fchancúske voľby. Boli učebnicovou ukážkou technológie zvanej demokratické voľby. Nahnevaný a podvedený národ silne cíti, že je v ohrození. A napriek tomu nepriateľ, predstaviteľ záujmov cudzej veľmoci tie voľby jasne vyhral.

Kedysi aj náš pán premiér spomínali tretiu cestu. Ba dokonca sa mi čosi marí, že sa aj jeho strana jeden čas tak volala: Smer – tretia cesta. Už tú tretiu cestu nespomína, asi na ňu pod dojmom štedrých sponzorských darov po prvej ceste zabudol.

Keď si pustíte televízor a otvoríte noviny alebo hocičo iné, tak sa odvšadiaľ na vás vyvalí názor mediálnych samsonov na Grécko, že a) sami si zavinili svoj dlh, b) lebo mali vysoké dôchodky, a c), že to teraz musia zahraničným banksterom zaplatiť. 

Demokracia bezpochyby výborne funguje. Žiaľ, len vtedy, keď treba previesť na ľudí vinu. V Grécku systém nechal preniesť na ľudí vinu za čokoľvek, čo sa bude teraz diať. Nechal si podpísať bianko šek. Ľudia si museli vybrať, ale mali len dve ničnehovoriace možnosti. Kinoautomat, demokracia. Nech by si vybrali ktorúkoľvek, pôjde to pre nich v podstate rovnako. Ale už sa im bude môcť naveky vyčítať - veď to bola vaša vlastná voľba, je to vaša vina.

Slovenská intelektuálna elita v poslednom období s obľubou používa slovo konšpirácia. Označuje ním v zásade všetko, čo nespadá do oficiálnej línie videnia sveta. Tie najprominentnejšie osobnosti našej spoločnosti hľadajú odpovede, prečo občania veria konšpiračným teóriám.

Adrián Ondrovič

Termín „Německý hospodářský zázrak" popisuje rychlou obnovu a rozvoj ekonomiky v Západním Německu a částečně i Rakousku po druhé světové válce. Tento výraz byl poprvé použit v britských Times v roce 1950.

FATCA: Máte dolarový účet v ČR? Americké úřady o vás od 1. července vědí více než Policie ČR, Ministerstvo vnitra nebo organizovaný zločin!

VK

Někdy v roce 1905 pronesla služka ke svému pánovi tuto větu: „Říká se, že na Kubě bude válka, a já tam mám rodinu.“ Pan Rothschild odvětil: „Žádná válka nebude, nedám peníze.“ A skutečně, i když se vedly řeči, že válka na Kubě je nevyhnutelná, neválčilo se.

Jan Kadubec

Ešte pred 50 rokmi klasickí ekonómovia považovali za prejav životaschopnosti ekonomiky, keď dokázala produkovať veci, ktoré ľudia chcú (a vedia za ne aj zaplatiť). Dnes bola ekonomika predefinovaná na čosi, čo sa nazýva Hrubý domáci produkt, či HDP.

Lawrence M. Parks

Docela často poslouchám, že za socialismu bylo špatně a dnes jsou úplně jiné možnosti. Je to pravda a není to pravda. Většina lidí si plete technický a vědecký pokrok se společenským zřízením a ekonomickým systémem.

Nadčasový Bondy: Kto dnes vládne svetu

V Literárnej prílohe denníka Právo vyšiel na začiatku januára 2000 rozhovor s filozofom Egonom Bondym. Myšlienky, ktoré boli vyslovené v tomto interview majú byť podnetom k diskusiám o povahe doby, v ktorej žijeme.

Egon Bondy

V Rusku nedávno prebehli dve zaujímavé konferencie o medzinárodnej situácii. Obe svedčia o tom, že v Rusku, na rozdiel od napr. Európy, nevládnu medzi intelektuálmi v tomto smere žiadne primitívne tabu. Je jasné, že tieto témy nie sú témou okraja spoločnosti, ale naopak, ktorá spoločnosť ich otvorene nevyjadrí a nepostaví sa im, tá sa dostane na okraj.

S presnosťou rakety Tomahawk sa akcia "humanitárnym demokratom" podarila; ďalší krok - deľba vojnovej koristi. Líbya mala na účtoch v zahraničných (západných) bankových domoch zhruba $340 mld. Po "oslobodení" sa do krajiny vrátilo údajne iba 20 mld. Rozdiel približne 320 mld. dolárov predstavuje KAPITÁLnu vojnovú korisť, pri ktorej naši plynový zlodeji vyzerajú ako vreckári z Václaváku.

"Nie ekonomickému teroru" a "Ruky preč od Ukrajiny", stálo na transparentoch (dvoch) protestujúcich ľudí na ukrajinsko-ruskej hranici. Dvojica bývalých Juščenkovych oranžových revolucionárov si pri príležitosti zastavenia importu nekvalitnej produkcie korporácie Roshen (pozor, písať zásadne v latinke, je to súčasť imidžu) do Ruska rozpačito zaspomínala na staré dobré časy, keď ich v protiruskom šíku stáli dobre zaplatené tisíce. Nuž, peniaze na energickejšie protesty neprišli. A neprišla ani slabomyseľná trúba Jerichova z voľakedy bohatej Agentúry Epicentrum, hlavná dodávateľka protiruskej propagandy pre podkarpatské chápadlo korporátnej mediálnej chobotnice.

Problémom je, že množstvo začínajúcich podnikateľov sa necháva zlákať na príbehy bohatých ľudí o tom, že začali svoje spoločnosti budovať z ničoho a po pár rokoch sa zmenili na bohatých a úspešných podnikateľov. Avšak ja tvrdím, že na to sa začínajúci podnikateľ nikdy nemôže spoliehať, nemôže si brať z toho príklad. Nemôže si hovoriť, že keď ten a ten jedinec to dokázal, tak ja to dokážem tiež.

Zipperle Cohanim

Podľa profesora Fursova, reálne analógie súčasnej globálnej krízy netreba hľadať vo Veľkej hospodárskej kríze tridsiatych rokov, ani v kríze z obdobia rokov 1973-1983, ale v „obdobiach chronologických medzníkov“. Typologicky najbližšie sa takéto obdobie vzťahuje na roky 1873-1933. Práve vtedy sa sformovalo „aktuálne 20. storočie“, všetky jeho hlavné sily a protirečenia.

Fursov

V tichosti, bez zbytočných rečí bolo odobraté obrovské vlastníctvo krajín s „totalitnou minulosťou“, prebehli miestne privatizácie, v dôsledku ktorých novými „privátnymi“ vlastníkmi sa stali, ktovie prečo, výlučne nie miestni vlastníci. Opäť zdôrazním: hlavným, jednoduchým a efektívnym nástrojom toho, čo sa deje – je pod kontrolu postavená, riadená, skorumpovaná elita miestnych národov. Tá teraz uviazla v slepej uličke a v strachu pre budúcnosťou. Tento strach je oprávnený.

Sergej Chelemendik

Druhý diel mojich Protokolov... by mohol každý milovník sprisahaneckých teórií nazvať : Veľká svadba Finančných a Sionských mudrcov.

Pavlík Morozov

Stránky

Ako možno držať ľudí na uzde alebo Sulíkové (Miklošove a niektorých iných) snahy o zavedenie amerických modelov manipulovania s ľudmi.

V čase, keď sa stotisíce ľudí v Texase boria so spúšťou, ktorú v ich domovoch zanechal hurikán Harvey a ďalšie stotisíce na Floride v ťažkom strese čakajú vo svojich dočasných útočiskách na to, čo

V rámci multikulti sa môžeme naučiť ďalšie slovíčko. Je to Ruhegehalt, ktoré znamená čosi ako peniaze v nečinnosti, čiže penziu.

Štrasburg 27. októbra - Belgickí politici sa dohodli na podpise obchodnej dohody CETA s Kanadou, vyhlásil dnes napoludnie belgický premiér Charles Michel. Federálna vláda a predstavitelia regionálnych kabinetov vytvorili spoločnú deklaráciu prijateľnú pre všetkých, informoval belgický denník Le Soir.

Veril niekto, že to bude inak? 

Keďže chcem všetkým len dobre, človek sa podvedome  vyhýba negatívnym správam a snaží sa spomenúť len tie dobré. Načo písať o tom, že sa ľudia zabíjajú, nie? Ale tých dobrých správ je pomenej a občas aj pár dní nie sú žiadne.

 

Korporácie sa chvejú od blaha. Na západ Európy sa valia stotisíce žravcov nadržaných po tamojšom blahobytnom živote. Chudobný východ EÚ, kde politici zobrali vážne perverzné nariadenia ekonomistov o zákaze pomáhať domácim chudobným, pretože to kriví ekonomiku a zvyšuje zadlženosť štátov - známe "sociálne škrty" - nevychádza z údivu.

 O tom, kam smeruje Európa pod náporom multikulti, nemožno mať pochýb. Tam, kde farebné populácie začínajú naberať prevahu, už nezakryte  vládne otroctvo.

Vo februári Pepe Escobar napísal z Pekingu, že "seen from the Chinese capital as the Year of the Sheep starts, the malaise affecting the West seems like a mirage in a galaxy far, far away." Ani on si nemohol nevšimnúť to, čo u mňa počas putovania Čínou vyvolalo sprostú závisť. Veľkú dlhodobú štátnu kampaň za lepšiu a krajšiu Čínu pre ľudí: Zhongguo wode meng - Čína, môj sen. Tu, na západe, by obdobná kampaň nemohla vzniknúť ani náhodou. My náš spoločný sen o spoločnej budúcnosti nemáme.

Adoptuj si svojho Gréka za 500 €!

Bude za teba robit všetko, na čo ty nemáš čas.
 

Toto som objavil medzi starými vecami:

koľko hodín ročne sa v jednotlivých krajinách pracuje.

Výbor Nemeckého Bundestagu dnes ráno odhlasoval rozpočet na rok 2015. Bude to od roku 1969 prvý vyrovnaný rozpočet, bez nových kreditov a zadlžovania štátu.

Vraj z dôvodu politiky ECB (Európskej centrálnej banky) žiadajú nemecké banky od podnikov a iných inštitúcii "negatívne úroky". A mienia to zaviesť aj na súkromné vklady

Kasínový kapitalizmus znova raz zapracoval. Argentína skrachovala, neobstála pred súdom(!?)  a prehrala s akýmsi  hedžovým(!!!) fondom.

V Brazíli sa stretli predstavitelia 5 štátov združenia BRICS - Rusko, Čína, India, Brazília, Južná Afrika.

Kým Ukrajina smeruje k ekonomickému krachu, a to nie len finančnému, ale k zrúteniu výroby a dodávok základných vecí, a teda ku skutočnému chaosu, nepokojom, násilnostiam a riadnej vojne, tak spokojné americké banky trhajú rekordy v ziskoch.

Bill Gates sa už raz preslávil výrokom hodným idiota - a to keď vyhlásil, že (v počítači) nik nebude predsa potrebovať pamäť väčšiu ako 640 kilobajtov.

Tak sa nám naši kapitalisti zasa zídu na svojom všeglobálnom zjazde.

Zoznam krajín, ktorým USA dlžia (vďačia) najviac.

Také niečo povedal vodca (vezető, leader, chef, führer) maďarskej strany Fidesz a zároveň predseda vlády Viktor Orbán na zjazde tejto strany.

FED pomaličky končí a skutočná (skrytá) moc našich končín sa z neho snaží vyžmýkať maximum. Za NAKRESLENÉ peniaze skupujú reálne hodnoty - bane, továrne, PÔDU: Zahraničie bude môcť po roku 2014 vo veľkom skupovať pôdu aj na Slovensku. Vyvolení budú mať pôdu (skutočnú hodnotu) a Slovákom v ich vlastnej krajine ostanú bezcenné 0/1 v bankových počítačoch.

Je roky známym faktom, že USA rešpektujú len tie dohody, ktoré sa im hodia, a oficiálnou politikou Bieleho domu je vydieranie za pomoci rinčania zbraňami.