mimovládky

počet: 30

neoficiálne zločinecké organizácie akéhokoľvek oficiálneho typu, NGO "neziskovky" a podobne, presadzujúce moc nejakej globálnej mafie

Neustále sa spomína, že Západ je "liberálny". Hovoria to zástancovia i odporcovia Západu, jedni to vyzdvihujú ako údajný dôvod akéhosi ich blahobytu, druhí to odmietajú ako smrteľnú a vraj aj neliečiteľnú chorobu.

Demokracia bezpochyby výborne funguje. Žiaľ, len vtedy, keď treba previesť na ľudí vinu. V Grécku systém nechal preniesť na ľudí vinu za čokoľvek, čo sa bude teraz diať. Nechal si podpísať bianko šek. Ľudia si museli vybrať, ale mali len dve ničnehovoriace možnosti. Kinoautomat, demokracia. Nech by si vybrali ktorúkoľvek, pôjde to pre nich v podstate rovnako. Ale už sa im bude môcť naveky vyčítať - veď to bola vaša vlastná voľba, je to vaša vina.

NED (National Endowment for Democracy) je nezisková organizácia USA založená v roku 1983, ktorá ma za cieľ šíriť „nenásilnými metódami“ demokraciu za hranicami USA. V podstate zastrešuje grantové schémy pre organizácie, ktoré pôsobia v rôznych krajinách a „šíria demokraciu“. V skutočnosti robia najmä to, že obhajujú vojny vedené v záujme USA. Spolupracovníkov v cieľovej krajine (z pohľadu vlastenca ide o zradcov, či kolaborantov) vedia vždy dobre zaplatiť.

Viliam Černák

Samozrejme, nie všetci ľudia sú magori, i keď pri čítaní komentárov na Smetisku by človek mohol nadobudnúť taký dojem. Ale aj tam občas človeka milo prekvapí prepracovaný názor. Toto som tam dnes našiel v diskusii k úspešnému testu ruskej ponorky a rakety Bulava.

Nenechme se zatáhnout do zbytečného a hloupého válečného dobrodružství euroelit. Jestli chtějí vyhlašovat sankce, nikdo je nenutí kupovat ruské zboží. Jestli chtějí financovat revoluci na Ukrajině, ať tak činí ze svých úspor. A jestli se chtějí míchat do sporu mezi Moskevskou Rusí a Kyjevskou Rusí, ať tam pošlou svoje děti.

Petr Hampl

Spojené státy za posledních 25 let vojensky intervenovaly (jejich ozbrojené síly vstoupily či vlétly do cizích států) v dlouhé řadě zemí: v Panamě 1989, Kuvajtu a Iráku 1990, Somálsku 1992, Haiti 1994, v Srbsku 1995, v Súdánu 1998, Srbsku a Kosovu 1999, v Afghánistánu 2001, v Iráku 2003, v Pakistánu 2004, Somálsku 2007, Lybii 2011.

Radim Jičínský

Rokov dvanásť, ale už to má absolútnu predstavu, že to, čo vie, je z jej vlastnej hlavy. A že je to navždy správne. Bezpochyby.

Toto je taká dosť sprofanovaná téma, takže sa budem snažiť byť stručný a čo najmenej "tajuplný" či "odhaľujúci". Chcem len upozoriť na známe veci a jednoduchú štruktúru a logiku za nimi.

 Sýrie: Výpoveď bývalého vysokopostaveného člena Al-Kájdy Šejka Nabeela Naima,

Je isté, že dnes bola vyhlásená Charkovská ľudová republika. Je to subjekt medzinárodného práva. Rovnako bola vyhlásená Donecká ľudová republika.

Ukrajinská revolúcia začína požierať svoje deti - lepšie povedané - parkchanti za začínajú žrať medzi sebou.

Na webe sa v posledných dňoch zjavila fotografia zobrazujúca vstup do kyjevského mestského parlamentu. Zdobí ho veľkoformátový portrét s nápisom Hitler osloboditeľ.

Najprimitívnejšia forma propagandy v západných korporátnych médiach padla na úplné dno, keď nás začali ideológovia pôsobiaci priamo v Kyjeve oblažovať informáciami z opustenej rezi

Myslím, že v dnešnom svete nejestvuje národ, ktorý by sa nadchýnal Európskou úniou. Okrem jedného.

 Počas uplynulých dní sa medzi kyjevskými majdancami rozšírila nová zábavka. Hon na titušky. To je v ukrajinskom žargóne názov pre platených provokatérov.

Prečo je dobré trio sionista, boxer a nacista?

Zakladáme do archívu mail, ktorý sa zjavil na blogoch a tu v komentároch.

Napriek tomu, že provokácia Pussy riot v Soči bola seriózne zaplatená, pripravená a vyvolala zákrok bezpečnostných zložiek, čo bezpochyby bol hlavný ciel, predsa len mám dojem, akoby toto video nebolo to právé, ktoré by zamestnávatelia tupých pornoherečiek mali či chceli púšťať do sveta.

 Podľa sme.sk, vláda nesmie násilne zakročiť proti nacionalistom, pretože USA vyhlási sankcie:

Napriek tomu, že nik nemá veľa overených informácii, isté je to, že v tieto dni zahynuli na kyjevských uliciach minimálne traja ľudia. Dvaja z nich vraj boli zastrelení.

Zakážu vo Francúzsku používať ananás na politické účely?

Európu obchádza strašidlo, strašidlo vzbury. 

Mali by sme naozaj našich politikov brať na zodpovednosť za to, že šíria po svete zločin zvaný revolúcia. Kto má právo v mojom mene štvať Ukrajincov navzájom proti sebe, proti Rusom a podobne? Naozaj si vyprosím, aby toto Európa podporovala.