pozitíva

počet: 0

pozitívne prvky a tendencie

Niektorí hovoria, že celý vesmír vznikol za účelom sebapoznania absolútnej potencionálnej inteligencie.

Je to ušľachtilá a múdra myšlienka.

Ale je to naozaj tak?

V poslednom čase sa to (zas) stáva témou - umelá inteligencia a jej hrozby.

Bratia a sestry, keď som kedysi zamlada robil v Babylone archeologický výskum, vykopal som tam zvyšky hodín z Babylonskej veže.

Kedže oficiálny politický tok sa tento rok ešte nedokázal vyliať z brehov a pre západnú časť Európy definitívne nabral svoj smer do slepej uličky,  nie je treba sa ponáhlať. O veciach je rozhodnuté a je neskoro ľuďom na deravom Titanicu hovoriť, aby si dali pozor na ľadovce.

Možeme skúsiť ukladať užitočné formulácie, ktoré sa podarí hlavne v komentároch vytvoriť

Kde bolo, tam bolo, bola jedna krajina, v ktorej sa veľmi ťažko žilo. Veľa sa kradlo, prepadávalo, ba dokonca i vraždilo. Kedysi však horel v tej zemi oheň šťastia a hral dúhovými farbami. Kto si ním pripálil sviecu, priniesol radosť všade, kam dopadlo jej svetlo. A kto si ním zakúril v kachliach, mal doma teplo, pohodu a pokoj.

Tonnag

 Video s Jánom Kozákom, samostatným teoretikom gnostiky.

 
 

Existuje taký pojem, že "blúdivý prúd". Ani neviem, čo to presne znamená - ale možno si to predstaviť, určite nesprávne, ako prúd, ktorý nie aby ako každý normálny náboj sa čo najrýchlejšie niekde vybil, ale behá si v nejakom materiáli, kadiaľ sa mu zachce. Možno niečo ako guľový blesk.

Keď už tu výnimočne zas spomíname filmy,  mám ešte jeden tip na dielo, ktorý prišlo len nedávno. Volá sa Arrival.

Nechce sa mi  o tom zas písať - bolo to tu minulý rok a tento zas. Po všetkých tých groteskných vojnách, smiešnych mafiách, moslimoch židoch a iných exotoch, extrémistoch a exkrementoch, je toto naozaj vážna a finálna téma. 

Od roku 1970 klesla celková populácia stavovcov,  ktoré žijú vo voľnej prírode, o 58 %.

To je zásadný fakt.

Muž putoval se svým psem.

web

Divočiny výčinov Otčiny musíme odčiniť činmi Divočiny?

Anton Andrej Pižurný

Bratislavská sobota, takmer 40 stupňov v tieni. Čo môže byť lepšie, ako spojiť príjemné s užitočným a zájsť do klimatizovaného Slovenského národného múzea na výstavu o rozlúštení jazyka Chetitov, ktorú autorsky pripravilo Národní muzeum – Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur v Prahe. Výstava o jazyku, to tu ešte nebolo.

Po  svete prebehla vlna zhnusenia po správe, že nejaký americký zubár bol na poľovačke v Zimbabwe a zastrelil tam známeho a obľúbeného leva. Ten lev mal obojok s GPS, bol sledovaný vedcami, a mal, ako domáce zviera aj meno - Cecil.

Stránky

Vianoce sú krajný bod kyvadla. Hup na jednu stranu ... zastavenie na vrchole ... a následne zas naspäť. Je to ukážka večnosti, veľmi hlboký pocit.

Je zaujímavé, ako dokáže byť zákon tupý a bezcitný. Naozaj iba v tupom zákone môže byť označený človek za vec.

Na Marse by ľudia mohli bývať v domčekoch z červených tehál. K tomuto bombastickému titulku v korporátnej smetiarni patrí nemenej bombastická fotografia tehly.

Je všeobecne známe, že pokročilé zbrane, ako sú napríklad protilietadlové rakety alebo aj samotné lietadlá, majú v sebe naprogramované rozlišovanie svoj-cudzí. Je to nevyhnutnosť - pomáha zničiť agresora a zabrániť "priateľskej paľbe", čiže neúmyselnému zničeniu vlastných ľudí alebo lietadiel.

Bol svet, kde vládcovia hovorili, že všetko je jednotné a rovnocenné. Ľudia sú rovnakí, politika je rovnaká, budúcnosť je rovnaká.

Vždy tu radi hodnotíme, a keď teda začal ten zaujímavý rok, ktorý bude aj rock aj stone, skúsim venovať polhodinku nielen tejto stránke ale aj alternatíve ako takej. Lebo sme nedávno zas okolo toho debatili, mám dojem.

Toto je druhý diel, zaujímavý objav aj v našich možnostiach.

S miernym oneskorením, ale až dnes nájdené, sem dávam zas cudzie slová k novému roku (k celému novému roku, ba možno aj viac), tentoraz sú od Pavla Kamasa.

Teším sa na nový rok, lebo tento bude naozaj iný. 

V rámci globálnych klimatických zmien zasiahol v noci hlavné mesto Gruzínska Tbilisi mohutný lejak a ho vytopil. Poškodená je veľká časť mestskej infraštruktúry a prívalová vlna vyšupla do ulíc zo dvadsať potenciálne nebezpečných obyvateľov miestnej ZOO.

Západný čierny nosorožec bol v týchto rokoch oficiálne vyhláseny organizáciou IUCN za vyhynulého.

V Bratislave je od 4. februára 2015 výstava tibetského umenia Priestor a Radosť .

Od dávneho priateľa som dostal pozdrav, ku ktorému sa pridávam a ktorý si dovolím pri príležitosti Nového roku preposlať vám všetkým:

Největší strach nemáme z toho, že jsme neschopní. Největší strach máme z toho, že jsme nepřemožitelní. Je to naše světlo, ne temnota, co nás nejvíc děsí.

Stránky